داخلی     خبر     سیاست
شمخانی: راهبرد تحریم‌های آمریکا راه به جایی نخواهد برد
  دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه امروز موضوع تحریم خودرو و صنایع، در دستور کار نافرجام تحریم‌های آمریکایی‌هاست، تصریح کرد: این راهبرد آمریکا راه به جایی نخواهد برد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب : 71183
شمخانی: راهبرد تحریم‌های آمریکا راه به جایی نخواهد برد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل متمرکز شدن فشارهای تحریم‌های آمریکا بر زندگی روزمره مردم گفت: مجموعه غرب همانگونه که در جریان جنگ تحمیلی با تجهیز متجاوزان به تسلیحات شیمیایی، مردم را با خسارت بزرگی مواجه کرد، هرگز در به کارگیری سخت ترین فشارها برای تحمیل اراده خود به مردم که همان تسلیم است، تردید نمی‌کند.
وی افزود: ملت ما ثابت می‌کنند همانگونه که امروز صدام در تکریت دفن و بغداد در اختیار نیروهای آزادایخواه منطقه است، راهبرد تحریم‌های آمریکا نیز با اتکا به راهکارهای داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، راه به جایی نخواهد برد.
شمخانی که با خبرگزاری صدا و سیما گفت‌وگو می‌کرد، موضوع اقتصاد را موضوعی گره خورده با مقوله امنیت ملی خواند و گفت: دشمن امروز تلاش می‌کند تا توانمندی‌های کشور را آسیب پذیر کند، لذا موضوع اقتصاد موضوعی است که با امنیت ملی گره خورده است.
وی گفت: شورای عالی امنیت ملی همانگونه که در کمیته مقابله با فساد در کنار قوه قضاییه است، در اقتصاد نیز هر نقطه‌ای که دشمن درصدد تضعیف آن است ما در کنار آن خواهیم بود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به پیوند صنعت خودرو سازی با مقوله‌های امنیتی از سال‌های دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی و تلاش این صنعت برای تولید قطعات مورد نیاز صنایع دفاعی گفت: امروز موضوع تحریم خودرو و صنایع، در دستورکار نافرجام تحریم‌های آمریکایی‌هاست، اما با توجه به توانمندی‌های صنعت و خودروسازی در کشور، می‌توان در شرایط تحریم موضوع تولید خودرویی با پلت فرم ایرانی را در دستور کار قرار داد، موضوعی که چهل سال است که از آن غفلت شده و این هدف، امکانپذیر است.