نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

ایجاد انجمن بازی‌سازی رایانه‌ای در کانون‌های فرهنگی و تربیتی/ فروش آثار تولیدی دانش‌آموزان از ۲۰ آبان

۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از برپایی جشنواره دوسالانه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی از ۲۰ آبان ماه در اردوگاه شهید باهنر تهران خبر داد و گفت: در این جشنواره آثار تولیدی دانش‌‌آموزان برای نمایش و فروش عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در استودیو الفبا اظهار کرد: یکی از فعالیت ما در اداره‌کل فرهنگی و هنری، توجه به کانون‌های فرهنگی و تربیتی است؛ در حال حاضر ۱۱۱۳ کانون در سطح کشور در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در ساعت رسمی و غیر رسمی را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه در سند تحول از کانون‌های به عنوان محیط یاددهی و یادگیری یاد می‌شود، افزود: سیاست ما در کانون‌ها این است که دانش‌آموزان با یک مهارت آشنا شوند و فضای بانشاطی را فراهم کنیم و در این راستا از ظرفیت نهادهای بیرونی بیشتر استفاده کنیم.

رمضانی با بیان اینکه تغییراتی در انجمن‌های کانون‌های فرهنگی و تربیتی ایجاد شده است، ادامه داد: انجمن بازی‌سازی رایانه‌ای ایجاد شد و در هر کانون یک انجمن برای بازی‌سازی رایانه‌ای وجود دارد؛ حوزه بازی‌سازی یک امر اقتصادی است، اما یک کار فرهنگی هم است و بیشتر آسیب‌ها از فرهنگ بیگانه از بازی‌های وارداتی است.

وی به مشکلات فضای فیزیکی و نیروی انسانی در کانون‌ها اشاره کرد و گفت: در بخش فضا، فعالیت‌هایی صورت می‌گیرد اما در مورد نیروی انسانی در حال رایزنی هستیم.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برنامه‌ریزی کردیم که کانون‌های فرهنگی و تربیتی، ارتباطات خوبی را با کانون‌های محله و کانون‌های فرهنگی و تربیتی سایر نهادها داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۳ میلیون دانش‌آموز عضو کانون‌های فرهنگی و تربیتی هستند و کانون‌ها دارای ۳ درجه یک تا ۳ هستند، اظهار کرد: دانش‌آموزان در کانون‌های فرهنگی و تربیتی آموزش می‌بینند و بعد از کسب مهارت، خودشان مربی می‌شوند.

رمضانی از برپایی جشنواره دوسالانه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی از ۲۰ آبان ماه در اردوگاه شهید باهنر تهران خبر داد و افزود: در این جشنواره، آثار تولیدی دانش‌‌آموزان برای نمایش و فروش عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: این جشنواره چند بخش دارد که یک بخش نمایشگاه شامل تولیدات داخلی دانش‌آموزان در کانون‌هاست است که به نمایش گذاشته می‌شود؛ بخش بعدی ایجاد یادمان شهداست، همچنین برگزاری جُنگ و ضیافت شبانه، برپایی کارگاه آموزشی مدیران، اتاق قصه، بازی‌، برپایی سفره خانه‌های سنتی و محلی و نمایشگاه نجوم از دیگر برنامه‌هاست.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در این مراسم از شهدای کانون‌های فرهنگی و تربیتی و هنرمندانی که از کانون‌ها رشد کردند، تقدیر می‌شود.

وی از طراحی سایتی برای به نمایش گذاشتن و فروش آثار کانونی دانش‌آموزان خبر داد و گفت: در حال طراحی این سایت هستیم؛ ضمن اینکه با سازمان فنی و حرفه‌ای مذاکراتی داشتیم که دانش‌آموزان پس از طی دوره‌های آموزشی، گواهینامه دریافت کنند.