داخلی     خبر     انديشه
در آخرین جمعه سال؛
همایش بزرگ منتظران ظهور جنوب استان بوشهر برگزار شد
  آینده روشن- در آخرین جمعه سال ۹۷ همایش بزرگ منتظران ظهور در راستای حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب در جوار امامزاده سید صالح برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : 76061
همایش بزرگ منتظران ظهور جنوب استان بوشهر برگزار شد
به گزارش آینده روشن همایش بزرگ منتظران ظهور در راستای حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب با حضور پرشور مسئولان و اقشار مختلف مردم شهرستان‌های دیر، جم و کنگان در آخرین جمعه سال ۹۷ و در کنار مرقد امامزاده سید صالح برگزار شد.

مردم شهرستان‌های دیر، کنگان و جم با حضور پرشور و معنوی خود در اجتماع بزرگ منتظران ظهور در صحن امامزاده سید صالح، عشق و ارادت خودت را به ائمه اطهار (ع) نشان و بر حمایت بی چون و چرا و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کردند.

حجت‌الاسلام حسن گنجی خطیب مسجد مقدس جمکران و سخنران این همایش گفت: بهترین فرصت برای ترویج این فرهنگ، مهدویت و انتظار برای ظهور منجی عالم بشریت امام زمان (عج) است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و با بیان اینکه این بیانیه ارائه یک نقشه راه روشن برای تحقق آرمان‌ها و آرزوهای بزرگ ملت ایران است اظهار داشت: امروز همه خواهران و برادران با اجتماع بزرگ خود در این مکان مقدس اعلام می‌دارند که بیانیه گام دوم انقلاب را با جان و دل دریافت کرده‌اند و برای تحقق آن، پیش‌قدم شده و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

گنجی با بیان اینکه دشمنان اسلام در صدد تخریب و از بین بردن اعتقادات مذهبی و دینی ما در جوامع اسلام هستند، تصریح کرد: ما باید با برگزاری چنین برنامه‌های دینی و مذهبی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین خانواده‌ها به ویژه جوانان و نوجوانان و نسل جدید جامعه در مقابل توطئه‌های دشمنان اسلام مقابله کنیم.

وی گرانی، تورم و بیکاری را ساخته دشمنان انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: با پیروی از دستورات مقام معظم رهبری تمام چالش‌ها و بحران‌ها را پشت سر گذاشته و تمام قله‌ها را فتح خواهیم کرد.

شهردار دوراهک در حاشیه این مراسم گفت: کسانی‌که در مسیر اهل بیت گام بردارند و خود را وقف مکتب اهل بیت کنند حرکت ارزشمندی در جامعه انجام خواهند داد.

هوشنگ احمدی با بیان اینکه فرهنگ مهدویت، فرهنگ ارزش‌ها و دین است اظهار داشت: امروز دوران تداوم‌سازی و پایداری نظام اسلامی است که در راستا باید برای این تداوم سازی اهتمام جدی داشته باشیم.

فرمانده انتظامی شهرستان دیر نیز در حاشیه این مراسم گفت: جوانان نقش مهم و اساسی در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی دارند و باید برای پیشرفت کشور برنامه داشته باشند.

سرهنگ فرهاد آراوند با بیان اینکه رسالت بیانیه گام دوم انقلاب تبیین روح قوانین نظام اسلامی است اظهار داشت: جهاد و جوانان کلیدی‌ترین عنصر بیانیه گام دوم انقلاب است و ریشه این بیانیه تزریق امید در جامعه خواهد بود.

فرمانده انتظامی شهرستان دیر گفت: ایران اسلامی در میان بحران و ناامنی دنیا جز امن‌ترین کشورهای جهان است که این وضعیت تنها در سایه انقلاب و پشتیبانی از ولایت فقیه به‌دست آمده است.

شهردار انارستان از توابع شهرستان جم در حاشیه این مراسم گفت: امام زاده سید صالح (ع) فرزند سید زکی از نوادگان حضرت امام زین العابدین (ع) است که در بلندترین نقطه کوه‌ای احمد سلمان و در کنار جاده دوراهک به انارستان – جم قرار گرفته است.

سید محمد احمدپور با بیان اینکه از صدها سال پیش تاکنون این امامزاده دارای بقعه متبرکه و پناهگاه و محل زیارت عاشقان و دلباختگان اهل بیت عصمت وطهارت بوده است خاطر نشان کرد: برگزاری همایش بزرگ منتظران ظهور، اولین گام در مسیر انتظار است ولی نباید در این حد متوقف شویم و فرهنگ مهدوی را باید در رفتار و منش خود اجرایی کنیم.

حاج محمد دوراهکی از خادمین امامزاده سید صالح، در این مراسم ضمن تقدیر از حضور باشکوه همه ارادت مندان به خاندان اهل بیت گفت: بسیاری از جوانان شهرستان‌های جم، دیر و کنگان به صورت خود جوش و آتش به اختیار و در راستای نهادینه کردن گام دوم انقلاب، با همکاری ادارات نهادها و ارگان‌ها این همایش بزرگ معنوی را در بلندترین نقطه از کوه‌های احمد سلمان خلق کردند.

دوراهکی با بیان اینکه در ۱۰۰ سال اخیر تاکنون مراسم مذهبی و معنوی در جوار آستان مقدس امام زاده سید صالح برگزار می‌شود اظهار داشت: سادات بزرگ منطقه علما و عرفای کامل، نظیر آیت الله شیخ محمد شفیع محسنی و فرزندان گران‌قدرش مردم را برای زیارت این مکان مقدس تشویق و خود از زائران سید صالح بوده‌اند.

وی ضمن تقدیر از همکاری منطقه عملیاتی نار کنگان در برگزاری این همایش بزرگ افزود: اکثر پرسنل منطقه عملیاتی گاز نار کنگان مستقر در اطراف این امام زاده از مریدان حضرت هستند که همواره با نظر مثبت و مساعد در امر برگزاری این همایش همکاری و شرکت کرده‌اند.

امامزاده سید صالح بیش از هزار سال سابقه دارد و از صدها سال پیش تا کنون دارای بقعه متبرکه بوده است و گذشته‌های بسیار دور تا کنون نیز مرکزی برای برگزاری مراسم فرهنگی و معنوی بوده است که در هشتم محرم سال ۱۳۹۱ توسط امام جمعه جم کلنگ بازسازی این امامزاده به زمین زده شد و عاشقان این خاندان عصمت و طهارت شروع به بازسازی این آستان مقدس نمودند که متأسفانه در مقطعی از زمان به دلیل عبور خط لوله ۴ اینچ گاز توسط شرکت نفت روند بازسازی متوقف شد که اخیراً با قول‌های مساعد مسئولان شرکت ملی نفت به زودی کار بازسازی این امامزاده آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/ 141