داخلی     خبر    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:
سند راهبردی فرهنگی استان قم تدوین شده است
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از تدوین سند راهبردی فرهنگ استان قم خبر داد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب : 31754
سند راهبردی فرهنگی استان قم تدوین شده است
به گزارش آینده روشن، محمد حسین استاد گفت: یکی از فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در سال جاری، تدوین سند راهبرد فرهنگی استان است.

وی افزود: این سند در چارچوب و در راستای سند چشم انداز توسعه کشور تدوین شده است که در این سند بیشترین تمرکز بر روی افزایش ظرفیت های فرهنگی و مذهبی در استان بوده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم یادآور شد: از دیگر فعالیت های این اداره کل می توان به تعیین شاخص های اصلاح الگوی مصرف در استان و برگزاری طرح های فرهنگی در این رابطه اشاره کرد.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه های جامعی که توسط این اداره کل به مرحله اجرا درآمده است، تدوین طرح پژوهشی توسعه فرهنگی در استان قم است که از جمله برنامه های مربوط به این طرح می توان از تجلیل پژوهشگران فرهنگی استان نام برد.

وی گفت: از دیگر اقدامات این اداره کل در ماه های پایانی سال 88 می توان به برگزاری مراسم تجلیل از خادمان فرهنگ استان قم اشاره کرد که قرار است در این مراسم سه نفر برگزیده انتخاب و تجلیل شوند و از این میان یک نفر به جشنواره خادمان فرهنگ عمومی کشور معرفی شود.

استاد اظهارداشت: با تاسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قم ، فعالیت های متنوعی از سوی این اداره در حوزه های مختلف به مرحله اجرا رسید که خوشبختانه ، از بار فعالیت های متراکم اداره کل در استان کم کرد.

وی ادامه داد: یکی از فعالیت هایی که این اداره به عهده گرفته است، بررسی و اعطای مجوز کتاب و انتشارات است که بخش عمده ای مراجعات مردمی را به این اداره کل به سوی خود جلب کرده است.

استاد عنوان کرد: در سال جاری 19 مورد مجوز اکران فیلم، 8 مرکز سینمایی و فیلم سازی ، 5 آموزشگاه هنری و چندین موسسه فرهنگی توسط انی اداره کل صادر شده است.

وی افزود: هم اینک 125 گیم نت فعال ، 166 ویدیو کلوپ، 80 واحد بازی های ویدیویی و 220 موسسه فرهنگی در استان قم مشغول به فعالیت هستند که مجوزهای فعالیت آنها از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم صادر شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: یکی از برنامه هایی که از سوی این اداره کل مورد توجه قرار گرفته است، پراکندگی فعالیت های این مرکز به بخش های مختلف و شهرهای جدید استان قم است که در قالب یک طرح هماهنگ در بخشداری های هر یک از بخش های استان واحدی برای رفع و رجوع فعالیت های فرهنگی مربوط به حوزه نشر و فرهنگ و هنر در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در آینده سعی داریم بخش های مشخصی به عنوان ادارات فرهنگ و ارشاد در بخش های استان قم راه اندازی کنیم تا از مشکلات آمد و شد مردم این مناطق در مرکز استان به نحوی جلوگیری شود.

استاد عنوان کرد: از جمله پروژه های عمرانی کلانی که از سوی این اداره کل در استان قم در حال اتمام است، می توان به مجتمع فرهنگی هنری کلهری، شهید آوینی و تالار مرکزی و بزرگ نمایش استان اشاره کرد.