داخلی     خبر     سیاست
نمایندگان مجلس به اردکانیان و غلامی اعتماد کردند/ کابینه دوازدهم بسته شد/
  نمایندگان خانه ملت در جلسه علنی امروز مجلس به منصور غلامی و رضا اردکانیان وزرای پیشنهادی علوم و نیرو اعتماد کردند و بدین ترتیب دولت دوازدهم با 18 وزیر تکمیل شد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
کد مطلب : 67304
نمایندگان مجلس به اردکانیان و غلامی اعتماد کردند/ کابینه دوازدهم بسته شد/
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، نشست بررسی صلاحیت و برنامه‌های پیشنهادی رضا اردکانیان و منصور غلامی دو وزیر پیشنهادی نیرو و علوم صبح یکشنبه (7 آبان 96) به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در پارلمان آغاز شد.

حسن روحانی رئیس جمهور به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول و برخی اعضای کابینه، برای دفاع از منصور غلامی و رضا اردکانیان دو وزیر پیشنهادی علوم و نیرو در دولت دوازدهم در نشست علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

روحانی: بر سر آزادی دانشگاه و امنیت دانشجو با کسی معامله نکردم

در ابتدای نشست، حسن روحانی رئیس‌جمهور اظهار داشت: صحبت‌ها راجع به دانشگاه و لزوم حساسیت دولت نسبت به استقلال دانشگاه‌ها و نسبت به محیط دانشگاه و نسبت به آینده دانشجویان و همچنین نسبت به شیوه فعالیت تشکل‌های دانشجویی که مطرح شد نشان از آن است که دانشگاه ما زنده است و اساتید ما فعال هستند و به سرنوشت خودشان به دقت توجه دارند.

شعار «مرگ بر آمریکا» نمایندگان مجلس هنگام سخنان ضد آمریکایی رئیس جمهور

نمایندگان مجلس به هنگام سخنان روحانی در صحن در نقد رفتار عهدشکنانه دولت آمریکا در قبال برجام شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

زرآبادی در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم:

رفع فاصله دانشگاه و صنعت در برنامه‌های غلامی دیده نمی‌شود

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم گفت: مسئله دانشگاه نسل چهارم و رفع فاصله میان دانشگاه و صنعت در برنامه‌های ارائه شده وزیر پیشنهادی علوم دیده نمی‌شود.

گودرزی در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم:

غلامی فردی بی‌حاشیه و دارای تعامل است/نباید دعواهای سیاسی را وارد محیط دانشگاه کنیم

نماینده مردم بروجرد در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم اظهار داشت: از ویژگی‌های خوب آقای غلامی این است که فردی بی‌حاشیه، دارای تعامل و سعه صدر است.

حسین‌زاده در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم:

غلامی نمی‌تواند وضعیت فعلی دانشگاه‌ها را مدیریت کند/ دانشجویان دانشگاه بوعلی از مدیریت غلامی ناراضی هستند

نماینده مردم نقده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نارضایتی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینای همدان از ریاست منصور غلامی در این دانشگاه گفت: غلامی نمی‌تواند وضعیت فعلی دانشگاه‌های کشور را مدیریت کند.

حاشیه های فارس از نشست بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی

تردید روحانی در «نظام» خواندن آمریکا و تأیید ضمنی وی بر پیش‌بینی رهبر انقلاب

تردید رئیس‌جمهور در «نظام» یا «رژیم» خواندن آمریکا، تأیید ضمنی روحانی بر پیش‌بینی رهبر انقلاب نسبت به عهدشکنی آمریکایی‌ها در برجام و ذکر خیر وی از دوره‌ای که بخشی از بحران آب امروز ریشه در آن دارد،‌ از حواشی صبح امروز مجلس بود.

احمدی‌لاشکی در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم:

غلامی را فردی سالم می‌دانم که مشکلات حوزه تخصصی دانشگاه‌ها را می‌شناسد

نماینده مردم نوشهر در مجلس گفت: بنده وزیر پیشنهادی علوم را فردی سالم می‌دانم که مشکلات حوزه تخصصی دانشگاه‌ها را می‌شناسد.

محبی‌نیا در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم:

نمی‌توان اسم برنامه وزیر پیشنهادی علوم را برنامه گذاشت/با شعار که نمی‌توان مملکت را اداره کرد

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در صلاحیت فردی آقای غلامی مشکلی نمی‌بینیم اما معتقدیم ایشان توانایی اداره وزارت علوم را نخواهند داشت و از پذیرش این مسئولیت توسط وی گله‌مند هستیم.

وزیر پیشنهادی علوم در صحن علنی مجلس:

هرگز از امتیاز ویژه‌ای برخوردار نبوده‌ام/ وظیفه‌ خود می‌دانم داشته‌هایم را در خدمت دولت و دانشگاهیان قرار دهم

منصور غلامی وزیر پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وظیفه خود دانستم که اعتبار و تجربه و داشته‌های خود را در این مقطع حساس در خدمت دولت تدبیر و امید و جامعه فهیم دانشگاهی قرار دهم.

هزارجریبی در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم:

دولتمردان و احزاب چپ و راست با هم برای توسعه پایدار کشور عزیزمان ایران، کار کند

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز کشور ما نمی‌تواند هزینه زیادی برای بعضی امورات بدهد. امروز وقت اتحاد ملی است و دولتمردان و احزاب چپ و راست با هم برای توسعه پایدار کشور عزیزمان ایران، کار کند.

ده‌مرده در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم:

راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی و تحول در علوم انسانی از ویژگی‌های برنامه وزیر پیشنهادی علوم است

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌ وزیر پیشنهادی علوم دارای ویژگی‌های مختلفی است که از جمله آن می‌توان به فعال کردن کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاد اندیشی در چارچوب نقشه جامع علمی کشور و تحول در علوم انسانی اشاره کرد.

نماینده مردم شوش در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو:

راهکاری برای آب‌ شیرین‌کن‌ها در برنامه وزیر پیشنهادی نیرو دیده نمی‌شود

سیدراضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو با اشاره به برخی ایرادات و نواقص برنامه پیشنهادی اردکانیان، گفت: سهم بیشتری از آب‌های دنیا امروز شور هستند و اکثر کشورها به فکر گسترش تاسیسات آب شرین‌کن افتاده‌اند ولی در این زمینه راهکاری در برنامه وزیر پیشنهادی نیرو دیده نمی‌شود.

رضیان در موافقت با وزیر پیشنهاد نیرو:

اردکانیان اعتبار لازم برای جذب سرمایه خارجی را دارد

عبدالله رضیان نماینده قائم‌شهر در مجلس با اشاره به اینکه اردکانیان اعتبار لازم را در عرصه بین‌المللی برای جذب سرمایه به حوزه انرژی کشور دارد، گفت: برنامه وزیر پیشنهادی نیرو جامع و پیوسته است.

کاتب در موافقت با وزیر پیشنهادی نیرو:

عملیاتی کردن اسناد بالادستی نقطه قوت برنامه‌های اردکانیان است

غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در مجلس تنوع بخشی سامانه‌های آب شرب، عملیاتی کردن اسناد بالادستی و توسعه مشارکت بخش خصوصی را در حوزه انرژی کشور از جمله نقاط قوت برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو خواند.

ملکی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو:

تطابق با اسناد بالادستی در یک پنجم برنامه‌های وزیر نیرو لحاظ نشده است/ بهبود امور با شعار انجام نمی‌شود

ولی ملکی نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو گفت: در 21 درصد از برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو، اسناد بالادستی لحاظ نشده است.

گیلانی در مخالفت با وزیر نیرو:

مسئله مدیریت آب در برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو لحاظ نشده است

سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو، گفت: مهم‌ترین ضعف کشور در زمینه وزارت نیرو مدیریت آب است که این مسئله در برنامه وزیر پیشنهادی نیرو لحاظ نشده است.

هاشم‌زایی در موافقت با وزیر پیشنهادی نیرو:

اردکانیان یک شخصیت ملی است و محدود به جغرافیا نیست

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آقای اردکانیان یک شخصیت ملی است و محدود به جغرافیا نیست اما متاسفانه در طول این 37 سال شخصیت ملی برای پذیرش مسئولیت‌ها کم داشتیم.

وزیر پیشنهادی نیرو در صحن علنی مجلس:

در برنامه‌ام به طور خاص به موضوع آب پرداخته شده/ طی سه هفته گذشته از بامداد تا پاسی از شب با نمایندگان جلسه داشتم

وزیر پیشنهادی نیرو گفت: در خلال سه هفته گذشته از بامداد تا پاسی از شب با شما نمایندگان محترم به صورت رسمی وغیررسمی جلسه داشتم.

وکیلی در موافقت با وزیر پیشنهادی نیرو:

بیم تسری بحران آب به حوزه انرژی وجود دارد/ اردکانیان از تجربه جهانی و دانش کافی برخوردار است

نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: من فکر نمی‌کنم هیچ منصفی با اطلاع از بیوگرافی در رزومه آقای اردکانیان اذعان نکند که این مجموعه دانشی او و تجربه جهانی و داخلی‌اش چگونه است.

نماینده مردم اهواز در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو:

نگرش غلط انتقال آب بین حوزه‌ای در زمان مسئولیت اردکانیان اکنون به مسئله اجتماعی در چند استان تبدیل شده است

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: نگرش غلط انتقال آب بین حوزه‌ای از سرشاخه‌های کارون، دز، دریای خزر و جاهای دیگر که در زمان مسئولیت آقای اردکانیان در وزارت نیرو پیگیری شده اکنون به مسئله اجتماعی در چند استان تبدیل شده است.

با 180 رأی موافق؛ «منصور غلامی» وزیر علوم شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز پارلمان، با 180 رأی موافق به منصور غلامی برای تصدی وزارت علوم رأی اعتماد دادند.

با 225 رأی موافق؛ «رضا اردکانیان» وزیر نیروی دولت دوازدهم شد

رضا اردکانیان با 225 رأی موافق نمایندگان، به عنوان وزیر نیرو در کابینه دوازدهم انتخاب شد.