نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
راه تکثیر جهانیِ عشق به امام عصر
وقتی امتی به درگاه خدا دعا می کنند تا فرج را نزدیک کند و آن منجی را برساند، این خواسته در دعاهای فردی و جمعی مطرح می شود و شوق دیدار را می افزاید و منتظر را هم آماده و شایسته آن دوران می سازد.
۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۲
اتفاق مهمی که لابه‌لای گرانی‌ها و خاموشی‌ها گم شد
«مودت» در لغت به معنی «دوستی» است و از آنجا که به تاکید وزارت امور خارجه، ایران در حال حاضر با هیچ کشوری در دنیا در وضعیت «مخاصمه» نیست، می‌شود پذیرفت که حتی بین ایران و آمریکا هم با وجود تکرار شعار «مرگ»، پیمان مودتی وجود داشته باشد که مدت‌هاست در افکار عمومی از آن صحبت نمی‌شود.
۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۲
دستاوردهای مقاومت در «درعا» و پایان قصّه پُر غصه شیعیان در «ادلب»
واقعیت این است که دولتمردان سوری در اقدامی هوشمندانه از دستاوردهای نظامیِ چشمگیر و فوق تصور خود در درعا برای جامه عمل پوشاندن به اهداف انسانی و حقوق بشری در ادلب بهره برداری کردند.
۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰
نشستن و فکر کردن فایده ای ندارد!
دانش جستجوی جدید است، بر اساس این نگاه است که باید یافت، نه این که در متون قدیم آن هم برای شناخت جهان فقط جستجو کرد.
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۴
منافع ملی و ایدئولوژیک در سیاست خارجی انقلابی
واقعیت‌های سیاست و امنیت بین‌الملل ایجاب می‌کند که هر کشوری بتواند مطلوبیت‌های خود را در فضای کنش درهم‌تنیدة ایدئوژی، امنیت، قدرت ملی و منافع ملی پیوند دهد. چنین شرایطی به‌عنوان ویژگی‌های بنیادین سیاست خارجی انقلابی در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
درس‌هایی که باید از رفتار آمریکا با اروپا گرفت
این روزها هرگاه نشستی میان اعضای اروپایی ناتو و ترامپ برگزار می‌شود، شاهد ایجاد تنش‌های تازه‌ای میان آمریکا و اروپا هستیم؛ افرادی مانند آنگلا مرکل صدراعظم آلمان سخن از استقلال اروپا از آمریکا به میان می‌آورند و «گذار از کاخ سفید» را تنها نسخه شفابخش برای اروپا قلمداد می‌کنند.
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
یادداشت | خودمان را بیشتر سرزنش کنیم
انکار منکر از نهی از منکر نکردن بدتر است. سرزنش زیاد تنفرآور است. حسن انصاف، اختلاف کم کن و حسن تعامل مودّت آفرین است.
۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
بدترین انتخاب یک لشکر پیروز!
حملات گاه و بیگاه به مناطق مرزی کشور که بعضا به شهادت برخی از «مدافعان امنیت» کشور منجر می‌شود، نیز نشان از آن دارد که در بخش‌های پایانی این نقشه خیالی، ایجاد ناامنی و «سوریه‌سازی» ایران را گنجانده‌اند.
۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
دالان لاهه روشنی یا سیاهی است؟
رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه پیرو شکایت ایران از آمریکا خواست تا «این کشور، طوری عمل نماید که آرای آتی دیوان که ۲۷ آگوست صادر خواهد کرد، بلا اثر نشود.» این خبر با حواشی و واکنش‌های متفاوت در داخل کشور روبه‌رو شده است...
۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۵
انتقام بازندگان جنگ سوریه
پیروزی در سوریه حاصل تلاش بازیگرانی است که هرچند به لحاظ عددی در برابر نیرو‌های برانداز در اقلیت قرار داشتند، اما به لحاظ انسجام و هماهنگی در موقعیت مطلوبی قرار داشتند و به همین علل عوامل شکست خورده اکنون تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند که بین این عوامل اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.
۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
یادداشت | "حقیقت مرگ‌" در اشعار حضرت رضا
دغدغه‌ی نامیرایی از پدرمان به ما ارث رسیده است؛ نگاهی به حکایت‌ها، متل‌ها، مثل‌ها، شعرها، داروها همه حاکی از اشتیاق بی‌پایان ما به نمردن است.
۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۰
یادداشت | جنبش حمایت از کالای ایرانی و ظرفیت مغفول "جبهه انقلاب"
یکی از چالش های مهم کشور در سال های اخیر موضوع نابسامانی­ های اقتصادی است که راه برون رفت از آن فراگیر شدن فرهنگ بسیج و فعلیت یافتن مولفه ­های این فرهنگ به جای روحیه اشرافی و آسوده طلبانه است.
۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷
قیام گوهرشاد را با عینک "فراتاریخی" ببینیم
دکتر موسی نجفی نوشت: مسئله قیام گوهرشاد دارای یک نکته "فراتاریخی" و در حقیقت نوعی" فلسفه تاریخی" عمیق است که از زمان خودش جدا شده و به عصر و زمانه ما پیوند می یابد.
۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹
عوامل نابسامانی اقتصاد کشور از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوادثی که در ماه های اخیر در مورد مسئله ارز و حوادث اقتصادی واقع شد و به‌صورت غیرمنتظره هر ساعت تغییر و ترقی پیدا کرد، نشان داد توطئه جدیدی در راه است، نمی‌شود که هر ساعت قیمت ارز یک مملکت ترقی پیدا کند، منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی آن‌ها دست‌به‌دست هم داده‌اند که کشور را به‌ آشوب کشیده و اقتصاد ...
۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
مصاحبتی که سفیر انگلیس فراموش نخواهد کرد
ما از خیلی وقت پیش برای دخالت نظامی امریکا آماده ایم. خلاف انتظار ما نیست، ولی هر سرباز آمریکایی که به داخل مرزهای ایران بیاید، میان مردم یک جا بیشتر برایش در ایران نیست و آن هم گور زیر خاک است.
۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
شهید آیت الله صدوقی؛ محورانقلاب ؛یارمحرومان
شهید بزرگی که در تمام صحنه های انقلاب حضور داشت و یار و مددکار گرفتاران و مستمندان بود و وقت عزیزش صرف پیروزی اسلام و رفع مشکلات انقلاب می شد و برای خدمت به خلق و انقلاب سر از پا نمی شناخت...بخشی از پیام حضرت امام خمینی(ره) به مناسبت شهادت آیت الله محمد صدوقی بود که در 11تیرماه 1361 صادرشد.
۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
مامور سیا در دفتر منتظری به دنبال چه بود؟!
اعتراض به اعدام جانیانی چون منافقین همانند اعتراض به برخورد با تروریست‌های خونخوار داعش است، آیا اعدام یک داعشی که از بریدن سر انسان‌های بی‌گناه ابایی ندارد و هر آن چه خواسته در جنایت و قساوت کرده است می‌تواند مورد اعتراض قرار گیرد .
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
ایرانی‌ها معنوی‌ترین مردم جهان
رهبران انقلاب اسلامی در ایران یعنی امام خمینی(ره) قدس سره و امام خامنه‌ای مدظله‌العالی این اصل راهبردی معنویت را پس از انقلاب ترسیم و تثبیت نمودند و یکی از عناصر اصلی ماندگاری انقلاب است.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
همایش خادمان قرآن چگونه به حاشیه کشیده شد
به جز سال‌های اخیر که وضعیت همایش تجلیل از خادمان قرآن به شکل فعلی در آمد و زمان و مکان برگزاری آن دستخوش تغییرات شد، در تمام ۲۳ دوره‌ای که این همایش برگزار شده است، همه در زمان برپایی نمایشگاه قرآن و با حضور رئیس جمهور وقت برگزار شده است.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
تحلیل مقادیر دیه از سوی آیت الله العظمی سبحانی
به علاقه مندانى كه گمان مى كنند بر كرسى نوآورى نشسته اند يادآور مى شوم، اجتهاد و استنباط كار آسانى نيست. مرحوم شيخ انصارى در باب انسداد باب علم مى گويد: رزقنا الله الاجتهاد فانّه أشدّ من طول الجهاد، بنابراين نبايد با يك سطحى نگرى و مجرد وجود «أقرّ» يا «فرض» يك چنين فرضيه اى را مطرح كرد و ذهن جوانان ...