نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۵
نام پيامبراني که هنگام ظهور ، امام را همراهي مي کنند
رسول الله (ص) فرمودند: وقتي مهدي، از فرزندان من، ظهور کرد، عيسي بن مريم (ع) نازل مي شود و پشت سر او نماز مي گذارد. همه طوايف اسلامي، اعتقاد قاطع دارند که حضرت عيسي (ع) به روي زمين باز مي گردد و پشت سر حضرت مهدي (عج) نماز مي گذارد و حضرتش را تاييد مي نمايد و در رديف يکي از معاونان آن حضرت قرار مي گيرد...
۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۲
اشک مقدس عاشورایی، لبیکی به "حسینِ" زمانه
یکی از روش های یاری حضرت امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) اقامه عزای امام حسین(علیه السلام) و شهدای کربلا است. سوگواری برای مصیبت سالار شهیدان به این معناست که شیعیان در انتظار منتقم خون حسین(علیه السلام) هستند و از دیدگاه شیعه واقعه کربلا هنوز به تمامی سپری نشده است.
۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۱
ویژگی های مهم یاران موعود
وقتى امام زمان عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ظهور نمایند، همه مردم دنیا را مورد خطاب قرار داده، پیام اسلام و عدالت را به تمام افراد ابلاغ مى‌نمایند. در آن هنگام هركس سخنان حضرت را بپذیرد، جزء یاران وى مى‌شود. لذا در روایات آمده است: كسانى جزء یاران امام مى‌شوند كه شبیه خورشید و ماه ‌پرستان بوده‌اند،...
۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۰
چرا امام زمان (عج) منتقم امام حسین (ع) است؟
سوگند به خدا که خون امام حسین(علیه السلام) از حرکت و جوشش نمی‌ایستد تا اینکه خداوند مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را برانگیزد. امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به انتقام خون امام حسین(علیه السلام) از منافقان، فاسقان، کافران انتقام می‌گیرد.
۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۶
آیا در حكومت حضرت مهدى (علیه السلام) تمام مردم اصلاح خواهند شد؟
هنگامی که امام زمان (عج) ظهور می کنند و تشکیل حکومت می دهند، طبق روش پيامبر و اميرالمومنين (علیه السلام) ابتدا با رحمت و مهربانی به بيان حقيقت دين و پيام اسلام برای جهان می پردازد و گروه فراوانی توبه می کنند و اصلاح می شوند . حتی بسیاری از غير مسلمانان نيز سخن ايشان را می پذيرند و گرد او جمع مي شوند....
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴
اسرار ولادت امام علی(ع) در کعبه
مادر عیسی در بیت المقدس بود، هنگامی که وقت ولادت عیسی فرارسید، مریم ندایی شنید که بیرون شو، اینجا عبادت‌گاه است نه زایشگاه، اما فاطمه بنت اسد هنگامی که زایمانش نزدیک شد در حرم بود، دیوار کعبه شکافته شد.
۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
شباهت امام عصر(ع) به یوسف نبی
یوسف؛ خداوند امرش را یک شبه اصلاح فرمود که پادشاه مصر آن خواب را دید. قائم نیز خداوند متعال امرش را در یک شب اصلاح می فرماید، پس در آن یک شب یاران آن حضرت را از بلاد دور جمع می کند.
۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۷
محضر امام باقر (ع) دانشگاه بین المللی معرفت بود
در عصر امامت امام باقر (ع) توجه به مسائل و مباحث معرفتی و آگاهی‌های دینی در جامعه بیشتر شد و از شهرهای مختلف همچون خراسان و کوفه به محضر حضرت (ع) رسیدند و معرفت و آگاهی اخذ کردند.
۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۶
اصلاح سبک زندگی براساس آموزه هایی از امام باقرعلیه السلام
حضرت برای تربیت درست وتاثیر آن درانسان علاوه بر توجه به ايجاد زمينه‌هاي تربیتی مناسب قبل از ازدواج و قبل از تولد فرزند به مسائل تربيتي از روزهاي آغازين تولد تاکید دارند.
۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹
فقدان معرفت امام و ابتلای جامعه به جاهلیت مدرن در آخرالزمان
عامل اصلی تجربه جاهلیت اول و جاهلیت دوم فقدان معرفت نسبت به امام است و یکی از ارکان اصلی ابتلای مردم قبل از بعثت رسول به جاهلیت اولی و قبل از ظهور امام عصر(ع) به جاهلیت ثانوی یا مدرن فقدان معرفت درباره امام است.
۲۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۴
عقل گرایی زیدیه در انحراف از مهدویت
از نظر زیدیه آخرین امام که می تواند جهان را پر از عدل و داد کند، همان مهدی موعود است و چون ما پشت سر هر سید حرکت می کنیم پس اگر عبدالملک الحوثی خود را در حد امامت مطرح کند، شاید مهدی موعود باشد.
۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲
سینما و دنیای پس از رخداد آخرالزمانی
بخشی از فیلم های سینمایی سعی در ترسیم دنیای پس از رخداد آخرالزمانی دارد. معمولاً "دنیای پسارستاخیز" که پس از واقعه برجای مانده است، دارای مشکلات فراوان انسانی است.
۱۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۱
فراخوانی برای فریاد استغاثه در جهت تعجیل در ظهور
دیگر دوران زندگی روزمره و عادی امت اسلامی به پایان رسیده است. هم اکنون این ما هستیم و تقویت اقتدار امت اسلامی از سویی و اضطرار و استغاثه به محضر پروردگار برای ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) از سوی دیگر.
۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۶
دعا در نوروز مرحله ای از جامعه سازی مهدوی
پژوهشگر مهدوی گفت: عمومی شدن دعا در سنت ایرانی مرحله ای از جامعه سازی مهدوی در میان ایرانیان است؛ زیرا یکی از مهم‌ترین رسالت ها در نهضت زمینه ساز سوق دادن جامعه به سمت ارتباط با خداوند است.
۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۴
فاطمه شناسی یکی از زیبایی های ظهور/ دعا برای ظهور مهمترین دغدغه عزاداران فاطمی
آینده روشن، پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه یکی از زیبایی های ظهور فاطمه شناسی است، گفت: حضرت فاطمه(س) تنها قبرشان مخفی نیست بلکه حضرت زهرا(س) تاکنون شناخته نشده است و زیبایی ظهور این است که مادر را به ما معرفی می کند.حجت الاسلام کفیل در گفت و گو با خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان با بیان اینکه حضرت ...
۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۰
تالار مشاهیر غرب، تعیین کنندگان زمان ظهور در آخرالزمان
با رشد روند توجه جهان به آخرالزمان و پایان جهان در دهه های اخیر، عده ای بر موج تعیین زمان ظهور سوار شده و با ادعای ارائه شواهد جدید و یا تفسیری نوین از کتاب مقدس نظریات جدیدی مطرح می کنند.
۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۵
غاصب حق حضرت زهرا(س) به دست امام زمان(ع) قصاص می شود؟
محبت و ولایت اولیای الهی و برائت از دشمنان آنها واجب است. برائت از کسانی که به آل محمد(ص) ستم کرده، هتک حرمت نموده، فَدَک و میراث حضرت فاطمه(س) را به زور گرفتند و حقوق حضرت و امیرالمؤمنین(ع) را به یغما بردند.
۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
شبکه های اجتماعی ماده مخدر مجازی با آثار حقیقی در آخرالزمان
مدیر گروه آینده پژوهی پژوهشکده مهدویت بااشاره به تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر زندگی کیفی انسان ها، گفت: شبکه های اجتماعی خلاقیت واقعی افراد را نابود می کند و نوعی ماده مخدر مجازی با آثار حقیقی است.
۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۱
مهیای ظهور باشید؛ ظهور ناگهانی اتفاق می افتد
به ما دستور داده‌اند، مهیّای ظهور باشید؛ چون ظهور، ناگهانی واقع می‌شود، اصحاب امام زمان(ع) به علّت آمادگی، به محض شنیدن ندای حضرت، همگی در مکّه جمع می‌شوند.
۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۹
ذهن کودکان در تسخیر کمپانی‎های انیمیشن‎سازی
تولیدکنندگان انیمیشن، اهداف سیاست‎مداران را در تولیدات خود در نظر می‎گیرند. اینجاست که ماهیت هنر و سرگرمی، رنگی ایدئولوژیک به خود می‎گیرد. آن‌ها با تولیدات خود، به تسخیر ذهن و روح مخاطبان می‎پردازند و افکار، اعتقادات و سبک زندگی غربی را برای مخاطب خردسال به ارمغان می‎آورند. هدف اصلی آن‌ها استعمار ذهن ...