موعظه
خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) حاوی بیش از ۶۰ آیه قرآن است

خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) حاوی بیش از ۶۰ آیه قرآن است

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پورسیدآقایی با بیان این که حضرت زهرا(س) الگویی برای انسانیت و بشریت است، گفت:...

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

امام جمعه بیرجند با بیان این‌که امام زمان امام عاقل‌ها و پاک‌هاست، خاطرنشان کرد: تا ما زنده و شکوفا ...

برای نزدیک‌شدن ظهور به حجت باطنه برگردید

برای نزدیک‌شدن ظهور به حجت باطنه برگردید

هفته گذشته آیت الله حائری شیرازی با حضور در مؤسسه آینده روشن، در جمع مسئول و پژوهشگران این پژوهشکده ...

نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۳۱ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹
فقدان معرفت امام و ابتلای جامعه به جاهلیت مدرن در آخرالزمان
عامل اصلی تجربه جاهلیت اول و جاهلیت دوم فقدان معرفت نسبت به امام است و یکی از ارکان اصلی ابتلای مردم قبل از بعثت رسول به جاهلیت اولی و قبل از ظهور امام عصر(ع) به جاهلیت ثانوی یا مدرن فقدان معرفت درباره امام است.
۲۶ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۴
عقل گرایی زیدیه در انحراف از مهدویت
از نظر زیدیه آخرین امام که می تواند جهان را پر از عدل و داد کند، همان مهدی موعود است و چون ما پشت سر هر سید حرکت می کنیم پس اگر عبدالملک الحوثی خود را در حد امامت مطرح کند، شاید مهدی موعود باشد.
۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲
سینما و دنیای پس از رخداد آخرالزمانی
بخشی از فیلم های سینمایی سعی در ترسیم دنیای پس از رخداد آخرالزمانی دارد. معمولاً "دنیای پسارستاخیز" که پس از واقعه برجای مانده است، دارای مشکلات فراوان انسانی است.
۱۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۱
فراخوانی برای فریاد استغاثه در جهت تعجیل در ظهور
دیگر دوران زندگی روزمره و عادی امت اسلامی به پایان رسیده است. هم اکنون این ما هستیم و تقویت اقتدار امت اسلامی از سویی و اضطرار و استغاثه به محضر پروردگار برای ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) از سوی دیگر.
۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۶
دعا در نوروز مرحله ای از جامعه سازی مهدوی
پژوهشگر مهدوی گفت: عمومی شدن دعا در سنت ایرانی مرحله ای از جامعه سازی مهدوی در میان ایرانیان است؛ زیرا یکی از مهم‌ترین رسالت ها در نهضت زمینه ساز سوق دادن جامعه به سمت ارتباط با خداوند است.
۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۴
فاطمه شناسی یکی از زیبایی های ظهور/ دعا برای ظهور مهمترین دغدغه عزاداران فاطمی
آینده روشن، پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه یکی از زیبایی های ظهور فاطمه شناسی است، گفت: حضرت فاطمه(س) تنها قبرشان مخفی نیست بلکه حضرت زهرا(س) تاکنون شناخته نشده است و زیبایی ظهور این است که مادر را به ما معرفی می کند.حجت الاسلام کفیل در گفت و گو با خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان با بیان اینکه حضرت ...
۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۰
تالار مشاهیر غرب، تعیین کنندگان زمان ظهور در آخرالزمان
با رشد روند توجه جهان به آخرالزمان و پایان جهان در دهه های اخیر، عده ای بر موج تعیین زمان ظهور سوار شده و با ادعای ارائه شواهد جدید و یا تفسیری نوین از کتاب مقدس نظریات جدیدی مطرح می کنند.
۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۵
غاصب حق حضرت زهرا(س) به دست امام زمان(ع) قصاص می شود؟
محبت و ولایت اولیای الهی و برائت از دشمنان آنها واجب است. برائت از کسانی که به آل محمد(ص) ستم کرده، هتک حرمت نموده، فَدَک و میراث حضرت فاطمه(س) را به زور گرفتند و حقوق حضرت و امیرالمؤمنین(ع) را به یغما بردند.
۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۴
شبکه های اجتماعی ماده مخدر مجازی با آثار حقیقی در آخرالزمان
مدیر گروه آینده پژوهی پژوهشکده مهدویت بااشاره به تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر زندگی کیفی انسان ها، گفت: شبکه های اجتماعی خلاقیت واقعی افراد را نابود می کند و نوعی ماده مخدر مجازی با آثار حقیقی است.
۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۱
مهیای ظهور باشید؛ ظهور ناگهانی اتفاق می افتد
به ما دستور داده‌اند، مهیّای ظهور باشید؛ چون ظهور، ناگهانی واقع می‌شود، اصحاب امام زمان(ع) به علّت آمادگی، به محض شنیدن ندای حضرت، همگی در مکّه جمع می‌شوند.
۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۹
ذهن کودکان در تسخیر کمپانی‎های انیمیشن‎سازی
تولیدکنندگان انیمیشن، اهداف سیاست‎مداران را در تولیدات خود در نظر می‎گیرند. اینجاست که ماهیت هنر و سرگرمی، رنگی ایدئولوژیک به خود می‎گیرد. آن‌ها با تولیدات خود، به تسخیر ذهن و روح مخاطبان می‎پردازند و افکار، اعتقادات و سبک زندگی غربی را برای مخاطب خردسال به ارمغان می‎آورند. هدف اصلی آن‌ها استعمار ذهن ...
۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۴
تربیت نسل منتظر رسالت انقلاب اسلامی
در انتظار، زیستن و منتظرانه دین داشتن، وظیفه‌ای است که شریعت اسلام از مؤمنان خواسته است. چشم داشتن به ظهور منجی و حاکمیت دوازدهمین امام، باور به قوام امامت و غیبت رهبری دینی، در پایان زندگی است.
۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۱
حزب الله در راستای نگاه آخرالزمانی شیعه حرکت می کند؟
بسیاری از تحلیل گران با پاسخ کوبنده حزب الله به رژیم صهیونیستی در چند روز اخیر و بررسی جریاناتی –چون پیروزی های سال ۲۰۰۶ و یا حضور لبنان در سوریه و مبارزه با گروه های تکفیری- به ماهیت آخرالزمانی این گروه پرداخته اند.
۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۳
آیا ایران انرژی هسته‌ای را برای تسریع در ظهور امام غائب می‌خواهد؟
ایده "ایران به سبب تسریع در ظهور امام مهدی (ع) در پی سلاح اتمی است" با تبلیغ مکرر رسانه های اوانجلیست همچون سی بی ان نیوز در ذهن مردم ریشه دوانده و متاسفانه پاسخی درخور به آن داده نشده است.
۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۶
نگاه غرب به مرگ ملک عبدالله و ارتباط آن با ظهور امام عصر(ع)
فارغ از اوضاع کنونی و مبهم در خاورمیانه و اختلافات درون حاکمیتی عربستان، مرگ ملک عبدالله پرونده دیگری را در میان رسانه های غربی باز نموده است: آیا مرگ عبدالله مقدمه ای برای ظهور مهدی(ع) است؟
۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۸
تحلیلی آخرالزمانی از سناریوهای پیش روی عربستان بعد از ملک عبدالله
تحلیل آینده پژوهانه از مسائل خاورمیانه به خصوص تحولات مرتبط با پیشگویی های دینی و آخرالزمانی ضرورتی انکارناپذیر دارد. آینده پژوهی به ما کمک می کند تا با بهره گیری از فرصت های آینده از پیامدهای منفی تهدیدها در امان بمانیم.
۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۸
آيا ظهور نزديك است؟
دعا و استغاثه علاوه بر اينكه اسباب نزديك شدن فرج مولايمان امام عصر(ع) را فراهم مى كند، بلکه موجب ارتباط مستمر و هميشگى ما با حجت الهى را فراهم آورده و مانع ياس و نوميدى در دوران طولانى غيبت مى شود.
۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
بازشناسی شخصیت و سیره امام غایب در نهم ربیع الاول
وقتی وجود امام عصر(ع) اثبات شد و بر مبنای نگرش اسلامی و شیعی روزی به عنوان روز فرح و سرور امام شناخته شد، بدیهی است که مومنان باید در امتداد سرور و شادی امام آن را با شادی و نشاط آفرینی احیا کنند.
۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۸
شیعه ایرانی از اولین تا آخرین غدیر با چشم انداز آخرین آغاز
در آغازهای سه گانه عید غدیر، عید امامت امام موعود و ظهور طبق اسناد تاریخی یا آینده نگر، شیعه ایرانی دارای هویت و رسالت پررنگی است و مسئولیت سنگینی نیز در زمان حال برعهده آحاد شیعیان ایرانی قرار دارد.
۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۴
نهم ربیع الاول؛ آخرین عید جبهه حق تا هنگامه جشن زیبای ظهور
نهم ربیع الاول به عنوان آخرین غدیر و آخرین آغاز امامت نه تنها باعث سرور شده که کانون سرور تمامی پیامبران پیشین است. نهم ربیع الاول وارث تمام عیدهای پیشین و آخرین عید جبهه حق تا هنگامه جشن زیبای ظهور است.