نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
نقش مردم در انقلاب جهانی
لزوم تشکیل حکومت از نگاه هیچ اندیشمندی پوشیده نیست. رشد و آگاهی و حضور همیشگی مردم را نمی توان در به وجود آمدن هر انقلابی نادیده گرفت. اصلی که در حکومت جهانی حضرت نیز محقق است.
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
برنامه های حکومت مهدوی
از عوامل اقتصاد بیمار، انباشته شدن ثروت در نزد گروه خاصی است. در دوران حکومت عدل مهدوی، اموال و ثروت (بیت المال )به طور مساوی بین مردم تقسیم می شود. امام باقر (علیه السلام) می فرماید: «وقتی قائم خاندان پیامبر قیام کند، اموال را به طور مساوی تقسیم می کند و درمیان خلق به عدالت رفتار می کند»
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
دستاوردهای حکومت جهانیِ ذخیره الهی
انسان باید ولی امر داشته باشد، کسی که فرستاده خداست و بتواند او را حاکم خود قرار دهد. نجات و سعادت انسان در پرتو حاکمیت حق امکان پذیر است و سرّ این مطلب آن است که انسان موجودی است که باید متوجه یک مبدأ و تکلیف باشد.
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
تجدید عهد با امام حیّ
یوم الله نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و روز تجدید میثاق با آن امام همام و آخرین ذخیره الهی می باشد. باید در این روز با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خود، تجدید پیمان كرده و بر مفاد عهد و میثاق خود مروری دوباره داشته باشیم.
۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
کلیدی ترین عنصر در سبک زندگی منتظران
حکومت قائم مسلما تاسیس خواهد شد پس هر کس علاقه دارد از اصحاب و یاران قائم ما باشد باید کاملا مراقبت کند، تقوا و پرهیزکاری را شیوه خویش گرداند، خودش را به اخلاق نیکوی انسانی مزین سازد و آنگاه در انتظار فرج قائم باشد... کوشش و جدیت کنید و امیدوار فرج و توفیق باشید. ای گروهی که مورد توجه خدا هستید کامیابی ...
۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷
بررسی سوگواری اهل ‏بیت (ع) در نخستین اربعین از نگاه علماء
یزید و کارگزارانش به دلیل فشارهای تبلیغاتی شدید و شرایطی که فجایع کربلا را فاش ساخته بود، قادر نبودند اسرا را در شام نگه ‌دارند و نه تنها موافقت کرد که آنان هرچه سریع ‌‏تر قلمرو مراکز حکومتی را ترک کنند؛ بلکه...
۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۹
کنگره عظیم اربعین در کربلا، زمینه ساز ظهور
گویا این زائران پرشور، آمادگان پیوستن به انقلاب جهانی مهدوی و یاران و انصار پا به رکاب آن حضرت هستند؛ چراکه امروز اربعین پیوند دهنده عینی ظهور با عاشوراست.
۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴
از انقلاب سرخ حسینی تا انقلاب جهانی مهدوی
قیام امام حسین علیه السلام و قیام امام مهدی علیه السلام، به عنوان مهمترین و تاثیر گذارترین مبارزه در تاریخ و زندگی بشریت میان حق و باطل، از همه پررنگ ترند. یکی اتفاق افتاده و دیگری در شرف تحقق است و ظهور حضرت مهدی علیه السلام مقدمه این مبارزه سرنوشت ساز خواهد بود.
۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
کنگره عظیم اربعین در کربلا، زمینه ساز ظهور
گویا این زائران پرشور، آمادگان پیوستن به انقلاب جهانی مهدوی و یاران و انصار پا به رکاب آن حضرت هستند؛ چراکه امروز اربعین پیوند دهنده عینی ظهور با عاشوراست.
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
از انقلاب سرخ حسینی تا انقلاب جهانی مهدوی
قیام امام حسین علیه السلام و قیام امام مهدی علیه السلام، به عنوان مهمترین و تاثیر گذارترین مبارزه در تاریخ و زندگی بشریت میان حق و باطل، از همه پررنگ ترند. یکی اتفاق افتاده و دیگری در شرف تحقق است و ظهور حضرت مهدی علیه السلام مقدمه این مبارزه سرنوشت ساز خواهد بود.
۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
اینگونه بفهمید منتظر واقعی هستید یا نه!
از کجا بدانم محبوب ابدی من، چهره زیبای خود را به من نشان داده است؟ ای منتظر قدوم زمامدار عادل مطلق، که در دلِ شب های تاریک، با وجود پشت پرده ی او، به راز و نیاز می پردازی او با توست چرا تو با او نیستی؟
۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹
بایدها و نبایدهای سخنرانی در ماه محرم
آیت الله شهید سید محمد صدر( شهید صدر ثانی) یکی از عالمان خاندان صدر است. ایشان صاحب آثار متعددی در حوزه اسلام‌شناسی و فقه و عقاید و تاریخ است و ۲ تألیف مستقل هم دربارۀ نهضت امام حسین(ع) دارد. وی در این ۲ کتاب می‌کوشد تا با تحلیل قیام سیدالشهدا پرتوهایی بر این واقعه بیفکند و به برخی پرسش‌های مطرح درباره ...
۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲
حسین علیه السلام؛ رمز قیام موعود آخر الزمان(عج) است
ظهور پایان بخش جنگ بین حق و باطل است؛ جنگی که شفاف ترین تجسّم آن، در عاشورا رخ داد. امام مهدی علیه السّلام برای معرفی خود از فردی نام می برد که خوبی های او، برای غیر شیعیان نیز، شناخته شده است.
۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
امام حسین (ع) پیشوای اصلاحگری
بسم الله الرحمن الرحیم. الحمد لله رب العالمین و الصلوة و السلام علی خیر خلقه و خاتم رسله محمد و علی انبیاء الله المرسلین و سلام الله علی آل بیته و صحبه الطاهرین و من اتبعهم بإحسان إلی یوم الدین. السلام علیک یا أبا عبدالله و علی الأرواح التی حلت بفنائک، علیک منی سلام الله أبداً ما بقینا و بقی اللیل ...
۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
مهدویت در وصیت شهدا
برای اینکه اثبات کنند عاشقانه حرف حسین زمان خود را لبیک گفتند به جبهه شتافته تا ثابت کنند که سرباز امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند تا ثابت کنند اگر در روز عاشورا بودند یکی از سربازان سیدالشهداء(ع) می شدند.
۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
عصر ظهور، عصر تکمیل عقول
یکی از روایات مربوط به دستاوردهای ظهور، فرموده ای است از امام باقر علیه السلام: "اذا قام قائمنا وضع یده علی رووس العباد فجمع بها عقولهم و کملت به احلامهم" یعنی: وقتی قائم ما قیام کند دستش را بر روی سر بندگان قرار می دهد و از این طریق عقل آنان را جمع می کند و عقولشان به کمال می رسد.
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۲
امام مهدی علیه السلام؛ آینه جمال و جلال الهی
خداوند، پیامبران و امامان علیهم السلام را برای هدایت و دستگیری مردم فرستاده است. بررسی سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام حاکی از تلاش آن بزرگواران برای رشد و تعالی انسانها و دستگیری از مردم است. امام مهدی علیه السلام نیز به عنوان آخرین ذخیره الهی و ختم کننده جانشینان پیامبر ...
۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹
ظلم فراگیر عامل ظهور است یا عملکرد ما
باور مهدوی و فرهنگ انتظار در طول تاریخ با اندیشه ها و برداشت های نادرست بسیاری در آمیخته شده است، اندیشه ها و برداشت هایی که به تدریج تبدیل به آسیب ها و آفت های جدی برای اساس و بنیاد اعتقاد به ظهور منجی در فرهنگ شیعه شده اند.
۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹
بهترین بهانه هستی
در طول زندگی شاهد رحمت واسعه الهی بوده ایم و می دانیم که نگاه رحمانی باری تعالی همراه همیشگی زندگی مان بوده است. رحمت واسعه خداوند اقتضا دارد تا برای هدایت انسانها بهانه های متعددی فراهم نماید که با کمی کنکاش می یابیم که اسباب متعددی برای وصال به معشوق مهیا شده است.
۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴
نقش انتظار در پيشرفت ‌يا عقب‌ماندگي ‌مسلمانان
بخشی از سخنان امام موسی صدر در تاریخ ۲۴/۱۱/۱۹۷۰ در جلسۀ درس برای جمعی از فرهیختگان با عنوان «علل عقب ماندگی مسلمانان» برخی ‌معتقدند منشأ پیدایش عقیدۀ مهدی ‌منتَظَر نزد شیعه، ستم‌ها و سرکوب‌هایی ‌است‌ که ‌شیعیان‌ دیده‌اند و در آیین‌ها و مذاهب ‌دیگری‌ هم عقیده‌های‌ مشابه ‌وجود دارد، مانند ‌مسیح ‌ (موعود) ...