نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
کیفیت ظهور امام زمان(عج) در سخن امام جواد(ع)
حضرت عبدالعظیم حسنی روایتی از امام جواد(ع) درباره کیفیت ظهور بیان می‌کند.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
عدالت؛ معیار ولایت و حكومت‌
عدالت و تقوا تنها براى رهبرى جامعه اسلامى نیست، بلكه همه مسؤولان نظام اسلامى در هر رتبه‌اى كه هستند، باید در سطح خود از تقوا و عدالت برخوردار باشند، وگرنه مشروعیت نخواهند داشت.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
از حکومت اسلامی تا فقه نظام
ادله و مناقشات نظری و روشی باورمندان و منکران «فقه نظام» در وضعیتی نیست که مدعای یک طرف به وضوح اثبات یا رد شده باشد. همان‌گونه که امکان فقه نظام رد نشده، ضرورت و تحقق آن نیز اثبات نشده است و تلاش‌های علمی می‌تواند به تقویت و غلبه یکی از این دو مسلک بیانجامد.
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳
ویژگی نظام علمی، پژوهشی و تربیتی شیخ مفید
شیخ مفید از نوابغ روزگار بود و صاحب بیش از ۲۰۰ جلد کتاب در حوزه های کلام، فقه، اصول و علوم قرآنی می باشد که از جمله این آثار می توان به اوائل المقالات، مختصرالتذکره الاصول، الاکلام فی دلایل القرآن اشاره کرد.
۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
ترویج فرهنگ مشارکت اجتماعی– سیاسی در جمهوری اسلامی ایران
در ۳۷ مرتبه انتخابات برگزار شده در نظام جمهوری اسلامی ایران تا به حال بیش از ۸۲۱ میلیون نفر مشارکت کرده‌اند که حکایت از نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در جمهوری اسلامی ایران است.
۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴
وحدت؛ مهمترین نیاز امروز جهان اسلام
نگاهى به وضعیت كنونى جهان اسلام به خوبى نشان دهنده‌ آن است كه وحدت به این معنى و ید واحده شدن مسلمانان علیه استكبار جهانى و دست نشاندگان استعمار از نیازهاى اصلى و اساسى كنونى جهان اسلام است.
۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۸
جمهوری اسلامی و خلق عناصر وحدت آفرین برای جهان اسلام
جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته با نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به هفته وحدت و دعوت به اتحاد جهان اسلام، راهکارها و عناصر وحدت آفرینی آفرید که افزون بر کشورهای اسلامی، دایره آن کل جهان را دربرگرفته است.
۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
استمرار رسالت محمدی در باور مهدویت
شهادت امام حسن عسکری(ع) در هشتم ربیع الاول سال 260 هجری قمری نقطه عطفی در تاریخ اسلام و سرآغاز عصر جدیدی در حیات اجتماعی مسلمانان محسوب می‌شود، چرا که در این مقطع دوره حضورعینی امام معصوم در میان مردم عادی پس از دو قرن ونیم به پایان رسیده وعصر غیبت، آغاز گردید. از این‌رو دوران امامت آن حضرت را می‌توان ...
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۹
موضع عزت و اقتدار
کسانی که درصدد توجیه عملکرد اشتباه خودشان هستند و تعامل خلاف خود با بیگانگان را با صلح امام حسن علیه‌السلام مقایسه می‌کنند خوب است که نگاهی به مفاد این صلح نامه داشته باشند و شرایط آن زمان را نیز بسنجند.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶
منزلت منتظران در قرآن
«صدیق» به کسی گفته می شود که سر تا پا راستی و درستی باشد، دل و زبان و عمل او یکی باشد و صداقت جزئی از خلق و خوی او شده باشد. در قرآن این لقب به کسانی همچون ابراهیم، ادریس، یوسف و مریم علیهم السلام داده شده است.
۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
واکاوی دلايل و ضرورت‌های استکبارستيزی و مقاومت در برابر مستکبرين از نگاه قرآن
بهترين راه شناخت فرهنگ استكباري از ديدگاه قرآن شناخت چهره هاي شاخص مستكبران و روش و منش آنان از طريق خود قرآن كريم است و «ابليس» سردمدار بزرگ جبهه استكبار است كه براي نخستين بار اين علم را برداشت و پيشوايي مستكبران را بر عهده گرفت.
۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳
چرایی بایکوت رسانه‌ای رویداد بزرگ اربعین
رویداد‌های اسلامی مربوط به راهپیمایی بزرگ اربعین، در این روز‌ها نقل محافل گوناگون است. مقدمات این مراسم که ریشه در حب به امام حسین (ع) و تکریم ارزش‌های عاشورایی دارد، از مدت‌ها قبل تدارک دیده شده و کلید خورده است.
۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲
از ابن خلدون تا داستان مهاجرت های گسترده در دنیای معاصر
میلیونها انسان فقیر، شاهد ثروت و رفاه در کشورهای متمدن هستند، آنها از خود می پرسند چرا نباید به آن کشورها بروند تا راحت تر زندگی کنند؟
۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۶
سناریوهای استکبار برای پیاده‌روی اربعین
حرکت عظیم مسلمانان در اربعین، اقتدار مسلمانان را به رخ دشمنان اسلام خواهد کشاند، و اثرات آن اگر از قدرت نظامی بیشتر نباشد، کمتر نیست و زائرین عزیز ایرانی و غیرایرانی باید بیش از پیش متوجه تحرکات و شیطنت‌های دشمن در این مسیر باشند.
۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
سازمان ملل متحد ابزار غارتگری مکتب سرمایه‌داری
حجت الاسلام علیرضا انجم شعاع به بهانه روز ملل متحد، در یادداشتی به تحلیل نقش و جایگاه سازمان ملل و ساختارهای بین المللی در راستای تحلیل کلان از اسناد بین المللی، سند ۲۰۳۰، FATF، برجام، تحریم اقتصادی و سبک زندگی پرداخته است.
۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
چرا امام حسین ندای "یا اهل العالم" سر داد
پیاده روی اربعین ارتباطی ناگسستنی با نبوت دارد. زائر به زیارت نوه پیامبر می رود. زائر، لبیک به ندای آزادی خواهی، حق طلبی، عدالت، مبارزه با ستمِ امام حسین(ع) می دهد.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
نور خاموش نشدنی
امروزه بعد ۱۴۰۰سال جمله «فَوَ اللَّهِ لَا تَمْحُو ذِكْرَنَا»ی زینب کبری(س) در بنرها چاپ و در عمودهای مسیر نجف _کربلا در مقابل دیدگان میلیون ها نفرنصب می‌شود.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
وقتی امام حسین(ع) مرا خجالت زده کرد
آقاجان چه می خواستید به من بگویید؟! می خواستید بگویید که خودتان هوای زائرتان را دارید؟! می‌خواستید بگویید که اگر یک قدم برای زائرتان برداریم می بینید و سریع پاسخ می دهید؟! آقاجان خجالت زده ام کردید تا به من بگویید زائرتان هیچ منتی بر هیچ کس ندارد؟! من که چیزی بر زبان نیاوردم. من فقط در فکر ناقص خویش ...
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
نقدی بر رفاقت‌های آزاد
رفاقت آزاد بیابان وسیع پر حادثه است که حدی و مرزی برای آن تعیین نشده و پایه‌های آن با تکرار ولخرجی ها، با رفتن به بازار، با پذیرفتن نظر جهت خرید کالا، با فست فود میل کردن و با مسافرت رفتن ها بنا شده است.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۰
لاکچری شدن پدر و مادر به چه قیمتی
باکلاس و تک بودن برای برخی رؤیای شبانه و تلاش روزانه است، حتی پدر و مادرهای امروزی هم در این مسابقه خطرناک وارد شده اند.