نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
مباهله به جای مذاکره
مباهله به ما می آموزد که همیشه مذاکره جواب نمی دهد و اسلحه زبان برای دشمن کارگر نیست.
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳
اجرای همزمان «تفرقه بینداز و حکومت کن» در ایران و عراق
چگونه زائران عراقی امام رضا (ع) یک‌شبه انسان‌هایی با انگیزه‌های جنسی معرفی می‌شوند یا زائران ایرانی امام حسین (ع) قاچاق‌چی مواد مخدر؟ چند ماه قبل سفیر انگلیس در ایران و سفیر انگلیس در عراق، به همراه هم، ملاقات های فراوانی در عراق برگزار کردند.
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴
غفلتی که نباید در "تنگه ابوقریب" می‌شد
واقعیت آن است که باید کوشید در نمایش جنگ، در کنار دلاوری‌ها و جان‌فشانی‌ها و ایثار‌ها، از ابعاد دیگر غافل نشد. هرچند منکر معجزات و اتفاقات خارق‌العاده و شگفت‌آور الهی در طول دفاع مقدس نیستیم.
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵
هرکس دیگری جای رهبر انقلاب بود جور دیگری عمل می‌کرد
شاید هرکس دیگری به جای رهبر انقلاب بود، در موقعیت کنونی جور دیگری عمل می کرد و اشتباهات مکرر دولت را به رخ او می کشید و اثبات می کرد که ای دولت! این نتیجه انکار هزاران توصیه خیرخواهانه‌ای است که نشنیدی.
۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹
آیت الله سلبریتی
انگار این دوره و زمانه اگر با دوربین محشور باشی، زودتر فالوور دار می شوی و کامنت‌ها و لایک‌هایت میلیونی می شود.
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
فضائل باب الحوائج امام کاظم(ع)
عبدالله قروي از پدرش نقل كرده گويد: محضر فضل بن ربيع رفتم، او در پشت بام نشسته بود، گفت: نزديك بيا، نزديك رفتم تا محاذي او شدم، گفت: به آن اتاق نگاه كن، نگاه كردم،گفت: چه چيز مي‏بيني؟ گفتم: ...
۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
پذیرش ولایت و ۱۸ مانع اجتماعی
اگر از معلمان و دانشمندان و سیاسیون تعهد بگیرند که هرچه دلشان خواستند بگویند اما درباره سه موضوع ظهور، عاشورا و غدیر صحبت نکنند، این اسلام طاغوت پرور می شود و هیچ حرکت رو به جلویی نخواهد داشت.
۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۲
از عصمت امیرمؤمنان تا انتصاب مدیر نالایق
گرچه حضرت علی(ع) دارای مقام عصمت بوده است، اما باید دقت شود که این بدان معنا نیست که حکومت ایشان نیز معصوم بوده است.
۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۱
از آثار رسیدگی به خویشاوندان تا نکوهش قطع رحم
كفر و فسق سبب سقوط حق خويشاوندي نمي شود، بلكه صله رحم در اين گونه موارد نيز امري پسنديده است و چه بسا موجب هدايت و نجات آنها از گمراهي شود.
۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
حافظه‌ تاریخی و راهکار تقویت آن در جامعه ایرانی
ناآشنایی و نداشتن فهم عمیق از حوادث، یا فراموش کردن آنها و دخالت ندادن آنها در تصمیمات حال و آینده به معنای اختلال در حافظه‌ی تاریخی است.
۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
شکست پروپاگاندای تبلیغاتی در برابر مطالبه‌گری حوزه
جریانات معاند داخلی و خارجی و نوکیسه­ هایی که انقلاب را سفره­ ای برای چپاول خویش پنداشته و روشنگری روحانیت را مانعی در راه مقاصدشان یافته، با پروپاگاندای تبلیغاتی خواهان سلب اعتماد مردم از حوزه‌های علمیه و روحانیت هستند.
۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۲
رابطه محجوریت با مهجوریت قرآن
مقوله ای تحت عنوان مسابقات، جشنواره ها و هرآنچه که با شعار فعالیت قرآنی فارغ از طریقیت و موضوعیت آن انجام می پذیرد در همین راستا ضرورت آسیب شناسی دارد.
۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۰
حکومت ها و چالشی به نام آقازادگی
از مشکلاتی که نه تنها در طول چهار دهه انقلاب اسلامی بلکه از ابتدای تاریخ، حکومت ها با آن مواجه بوده اند و حتی به سرنگونی آن حکومت نیز منجر شده است، رویش تدریجی اشراف متصل به قوه حاکمه و در پی آن، رویش آقازاده های متصل به این جریان ...
۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲
باز خوانی توصیه های امام(ره) و رهبری به دولت مردان
شهید رجایی، نخستین دولت مکتبی بود که در آن دوره بحرانی حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب، صادقانه اعمال کردند تا آن جا که جان خویش را بر سر آن نهادند.
۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹
الزامات و راهکارهای جبهه‌ رسانه‌ای انقلاب اسلامی
رهبر معظم انقلاب با نگاه کلان و راهبردی خود، در بیانات گوناگونی به مسئله‌ی «جنگ رسانه‌ای» پرداخته‌اند و نکات ارزنده‌ای در ابعاد گوناگون این مفهوم بیان داشته‌اند.
۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۱
شرایط ظهور امام زمان (عج) چیست؟/مردم خواستار واقعی عدالت باشند
مردم دنیا باید خواستار واقعی امام زمان (عج) و عدالت گستری او باشند و حق، عدالت و بهره وری از منافع و مواهب دنیا را برای همه بخواهند و در راه مبارزه با ظلم و پیاده کردن عدالت، تا آخر بایستند.
۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳
مردم چگونه از ظهور حضرت بقیه الله (عج) اطلاع پیدا می کنند؟
علامت ها و نشانه هاى فراوانى براى ظهور امام زمان (عليه السلام) وجود دارد كه مردم با ديدن آن ها به ظهور امام زمان (عج) پى خواهند برد، لكن بايد توجّه داشت كه برخى از اين علائم ...
۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶
یادداشت/ آیا شوهر من می شوی
برخی مردان سال‌ها برای خواستگاری رفتن تلاش می کنند؛ اما به نتیجه نمی رسند و تا رسیدن به همسر ایده آل خود این راه را ادامه می دهند.
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
"مدل مدیریتی امام و امت" راه برون رفت از مشکلات
این روزها شاهد دست پنجه نرم کردن مردم با مشکلات اقتصادی هستیم در حالی­ که اقدامی جهادی جهت رفع موانع پیش روی اقتصاد و وضع معیشتی و گرانی از سوی مسئولان در سطوح گوناگون صورت نمی­ پذیرد.
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۷
چرا امام علی (ع) در زمان خود لباس کهنه و امام صادق (ع) لباس نو می پوشیدند
در كتاب كافي آمده است كه سفيان ثوري يك روز بر امام صادق وارد مي‌شود. حضرت لباس سفيد بسيار لطيفي، مانند پوست نازك تخم مرغ پوشيده بود. تا چشمش به آن لباس افتاد، به حضرت اعتراض كرد كه چرا شما ...