نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
نقدی بر رفاقت‌های آزاد
رفاقت آزاد بیابان وسیع پر حادثه است که حدی و مرزی برای آن تعیین نشده و پایه‌های آن با تکرار ولخرجی ها، با رفتن به بازار، با پذیرفتن نظر جهت خرید کالا، با فست فود میل کردن و با مسافرت رفتن ها بنا شده است.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۰
لاکچری شدن پدر و مادر به چه قیمتی
باکلاس و تک بودن برای برخی رؤیای شبانه و تلاش روزانه است، حتی پدر و مادرهای امروزی هم در این مسابقه خطرناک وارد شده اند.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
شرط قیام امام زمان(عج)
کمبود یاران مومن و مجاهد همواره یکی از علل عدم جهاد و قیام ائمه بوده و در مورد امام مهدی(عج) نیز این مسئله صادق است.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۱
از صبر چه می دانید؟
امام صادق ـ عليه السّلام ـ مي فرمايد: «صبر براي ايمان به منزله سر براي بدن است؛ همچنان كه اگر سر برود بدن هم از بين مي رود، اگر صبر از كف رود، ايمان نيز از كف مي رود».
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
با انجام چه کارهایی بی حیا می شویم
امام صادق ـ عليه السّلام ـ به شاگرد خود «مفضّل» مي فرمايد: اي مفضّل، اگر حيا نبود انسان هيچ گاه ميهمان نمي پذيرفت، به وعده وفا نمي كرد، نيازها(ي مردم) را برآورده نمي ساخت، از نيكي ها برحذر بود و بدي ها را مرتكب مي شد.
۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳
سالمندان؛ سرمایه های ارزشمند زندگی/ تحکیم خانواده در گرو حضور پدر و مادر است
مهم‌ترین دستور اسلام احترام گذاشتن فرزندان به والدین و یاری رساندن به آنان است، لذا می طلبد تا قدر این دو نعمت بزرگ و ارزشمند را بیشتر بدانیم و در محبت به آن ها کمکاری نکنیم.
۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳
جایگاه "نذر فرهنگی" در رفع تبعیض و محرومیت آموزشی
دولت و نهادهای حمایتی در کمک به محرومان وظایفی دارند که شواهد نشان می‌دهد آن طور که شایسته است رسیدگی نمی‌شود. کم نشدن افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و بعضا افزایش آن در هر سال گواهی بر این مدعا است.
۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱
تعلیم مرئی، تربیت نامرئی
منظور از تربیت نامرئی یا نامحسوس، نهادن تأثیرات روانی و رفتاری مثبت بر دانش آموزان است؛ اما تأثیراتی که ناشی از سخنان و توصیه و پندهای معلم نیست و به عبارتی از جنس کلام نیست.
۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۳
ترویج اخلاق و فضیلت؛ رسالت کلیدی نظام تعلیم و تربیت
رشد فضایل و ترویج مکارم اخلاقی در نظام تعلیم و تربیت ، بی شک زمینه ساز و بسترسازِ استقلال فکری و عقلی می شود که به تعبیر امام راحل ما را در مسیر استقلال حقیقی کشور رهنمون می سازد.
۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰
هدف متعالى
حضرت زهرا(س) در خطبه فدكیه از اصل امر به معروف تعبیر به اصل «مصلحت عامه مسلمین» کردند «وَ الْاَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ مَصْلِحَةً لِلْعامَّةِ...».
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳
شاه کلید وابستگی‌ها!
وابستگی ابعادی دارد و سخت‌ترین و تقریباً لاعلاج‌ترین آن وابستگی فکری- فرهنگی است. علاج وابستگی‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی، تکنولوژیکی و حتی امنیتی وابسته به تصمیم مردم و مدیران در یک کشور است و حتی در بیشتر موارد، تصمیم یکی کفایت می‌کند.
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
مطالبه‌گری عمومی اقتصاد مقاومتی مصداقی از امر به معروف و نهی از منکر
در اسلام امر به معروف و نهی از منکر دایره وسیعی دارد و شامل امور اقتصادی هم می‌شود. هر یک از ما باید در مورد اقتصاد مقاومتی مطالبه‌گری داشته باشیم هم از مسئولان و هم از همکارانمان و هم از اقوامان. باید از همه کسانی که می‌توانیم بر آنها اثر بگذاریم این مطالبه‌گری را داشته باشیم. این امر به معروف و نهی ...
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
تحصیلات عالیه جلوی "طلاق" را نمی‌گیرد
شاید در جامعه ما این گونه برداشت شود که "آمار طلاق در قشر تحصیلکرده کمتر است"در حالی که این صرفا یک حدس و خوش بینی ‌ساده انگارانه است.
۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱
شهرداری "چهره زنان" را تغییر می‌دهد
تفکری سودای شانزلیزه سازی تهران را در سر دارد؛ چرا که توسعه تجارت و صنعت گردشگری را در گرو تولید شهر عشاق بازتعریف کرده است.
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵
ای آنکه نداری سلیقه
هرجا جو زدگی و کج سلیقه بودن غالب شود مسیر انقلاب و انقلابی گری دچار اختلال جدی خواهد شد.
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
اهمیت حماسه تاریخی عاشورا و شعائر حسینی؛ چرا و چگونه؟
مباحث مختلفی در برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) مطرح است؛ از جمله عبرت‌های عاشورایی و حفظ شعائر حسینی که ضروری است خطبا و منبریان در بحث‌های مهم در ماه محرم و صفر به تبیین صحیح و دقیق آن توجه کنند.
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
سالروز رحلت آیت الله طالقانی | "عبور از خود"
بسیارند کسانی که به هنگام کسب وجاهت اجتماعی و محبوبیت عمومی، خود را گم می‌کنند و در پیچ و ‏خم خودخواهی‌ها و «حبّ نفس» گرفتار می‌شوند، مرحوم ‏طالقانی از این گرداب گندیده هوای نفس رهایی یافته بود.
۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳
تشريح "پروژه نفرت"
نكته مهم خبر گاردين بلد كردن اسم يكي از مقدس ترين شهرهاي ايران بود؛ در حالی که توريست‌ها و مسافراني كه از كشورهاي مختلف به خصوص عراق به ايران مي‌آيند علاوه بر مشهد به شهرهاي ديگر ايران نيز سفر مي‌كنند.
۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۸
چرا رهبری مستقیماً در موضوع فساد ورود نمی کنند؟ / چرا رفتاری مانند امیرالمومنین با ابن هرمه ندارند؟!
از سؤالاتی که به بخش شبهه فارس رسیده این است که چرا رهبرانقلاب رفتاری مانند امیرالمومنین (ع) با ابن هرمه محتکر بازار اهواز ندارند؟ این سؤال دو بخش دارد؛ بخش اول مربوط به استناد به یک نقل تاریخی است و بخش دوم نتیجه‌ای که از این نقل تاریخی گرفته می شود.
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
مباهله به جای مذاکره
مباهله به ما می آموزد که همیشه مذاکره جواب نمی دهد و اسلحه زبان برای دشمن کارگر نیست.