نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۳
جایگاه ولایت فقیه در عصر غیبت امام عصر(ع)
بنابر آیه ۴۴ سوره مائده در زمان غیبت باید حکومت اسلامی برپا باشد زیرا بدون یک تشکیلات حساب شده و دقیق هرگز نمی توانیم از قانون و مکتب خود دفاع کنیم.
۱۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
بررسی مساله رجعت در «بازگشت به دنیا در پایان تاریخ»
آینده روشن ـ تبیین مفهوم «رجعت» در آیات و روایات، همراه، ذکر آیات، احادیث و روایات عالمان دینی و پاسخ به پرسش هایی درباره رجعت و اینکه پایان یافتن تاریخ چه زمانی به وقوع می پیوندد؟... از مباحث این کتاب است.
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۴
دعای امام سجاد(ع) برای امام عصر(ع) در «الصحیفة المبارکة المهدویة»
آینده روشن _ امام سجاد(ع) در این کتاب ظهور امام عصر(ع) را از خدا خواسته و می فرماید: خدایا قائم را برای یاری دینت، اظهار برهانت، برپائی فرمانت و پاکیزه ساختن زمینت از آلودگی ها برانگیز و ظهورش را برسان.
۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۳
اثبات وجود حضرت ولی عصر در دارالسلام در احوالات حضرت مهدی
مقدمه دارالسلام در احوالات حضرت مهدی در اثبات وجوب وجود معصوم(ع) است که پس از آن ویژگی امام زمان تشریح می‌شود؛ سپس به تفصیل درباره غیبت صغری و غیبت کبری صحبت می‌شود.
۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
داستان تشرف ابوالحسن ضراب اصفهانی خدمت امام عصر(ع) در «میهمان آفتاب»
در میهمان آفتاب داستان تشرف ابوالحسن ضراب اصفهانی به قلمی روان و از شیخ طوسی و سید شریف، ابن‌ طاووس و شیخ طبری، نقل شده و سپس با تحلیلی شیوا صحت اسناد بررسی شده است.
۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۵
کتاب «مبانی فهم کلام خدا» به نگارش درآمد
آینده روشن ـ چاپ نخست کتاب «مبانی فهم کلام خدا (مقدمه ای بر فهم تفسیر قرآن کریم» از سوی انتشارات سروش منتشر روانه بازار نشر شد.
۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۹
شناخت حضرت مهدی(ع) و وقایع زمان ظهور در «مهدی امت ها»
آینده روشن _ کتاب 'مهدی امت‌ها؛ شناخت حضرت مهدی(ع) و وقایع زمان ظهور' گزیده‏هایی از روایات و احادیث است که از زبان امامان در شرح و توصیف فضایل و مناقب حضرت و خبر دادن از ظهور و قیام ایشان ارائه شده است.
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷
جایگاه دعا در باورداشت مهدویت در
'مناجات منتظران' به چگونگی حفظ ارتباط میان دعا و ولی عصر(ع) می پردازد و دعا در حق حضرت ولی عصر(ع)، انگیزه ها و محتوای دعا برای امام و ضرورت دعا برای تعجیل در فرج امام عصر(ع) را بررسی می کند.
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷
چهل گفتار در ترسیم راه و رسم انتظار در «جلوه های غربت»
«جلوه‌هاى غربت» در چهل مقاله‌ مستقل و با مدخل‌هاى گوناگون، سخن از ضرورت مهرورزى به ساحت مقدّس مولا امام عصر(عج) گفته است.
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۳
اختلاف‌نظرهای‌ شیعه‌ و ‌‌اهل‌ سنت‌ در مهدویت در «حجت موجه»
آینده روشن _ حجت موجه با تبیین دلایل اصالت مهدویت و ارائه مدارکی از نصوص دینی، به اثبات ریشه‌های عمیق مهدویت پرداخته و علاوه بر اثبات پیشنه تاریخی مهدویت توجه به اصالت اندیشه مهدویت در قرآن کرده است.
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷
تاملی پدیدارشناسانه در کارکردهای انقلاب مهدوی در«جوهره مهدویت»
آینده روشن _ «جوهره مهدویت» مطالعه‏ای پدیدارشناسانه از پدیده مهدویت است که تلاش دارد جوهره مهدویت در رویکرد شیعه امامیه به عنوان رویکردی اصیل از بقیه موارد و ابعاد فرعی‏تر آن را بازشناسی کند.
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۳
معرفی ۵۴ وظیفه منتظران در «ما و عصر غیبت»
آینده روشن، کتاب ما و عصر غیبت؛ پنجاه و چهار وظیفه منتظران نوشته آیت الله محمدتقی اصفهانی معرفی وظایف منتظران در زمان غیبت امام زمان(ع) است که با استناد به منابع روایی شیعه تدوین شد.
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۸
بررسی عوامل غفلت از دعای فرج دردعا کلید ظهور
دعا کلید ظهور به طور بسیار مختصر به نقش کلیدی دعا و اهمیت آن براساس روایات اشاره کرده و به عواملی که باعث غفلت مومنان نسبت به اهل بیت(ع) در امر مقدس فرج می شود، می پردازد
۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
امام عصر(ع) در سیره معصومین در «۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار»
۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار' با استناد به روایات و سیره معصومین(ع)، ضرورت توجه به امام مهدی(عج) و یاد آن امام و دعا برای فرج و ظهور ایشان را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۲
نگاهی نو و قاعده مند به مباحث مهدویت در «درسنامه مهدویت دانشجویی»
درسنامه مهدویت دانشجویی با نگاهی نو و قاعده‌مند به مسائل پیرامون مهدویت و آخرالزمان در ۴ عنوان ازسوی واحد پژوهش و انتشارات فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد تدوین و تنظیم شد.
۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۴
سیمای زنان در دولت مهدوی در «حوای من هوای تو»
از ۳۱۳ نفر یاران حضرت، ۵۰ نفرشان از بانوان هستند، بانوانی که از آسمان برای یاری حضرت مهدی(عج) نزول اجلال می کنند و در نهایت بانوانی که برای یاری امامشان سر از خاک برمی دارند.
۳۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۴
بانوان رجعت کننده و بانوان دوران غیبت در بانوی ملکوت و بانوان مکلوتی
بانوی ملکوت و بانوان ملکوتی به معرفی بانوان رجعت کننده و بانوان دیروز،‌ امروز، فردا و همچنین معرفی بانوان دوران غیبت می پردازد.
۲۸ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۱
بیعت نامه ای با امام عصر(ع) در
به گزارش آینده روشن، سند بیعت‌نامه با امام زمان(عج) توسط مرحوم سید‌بن‌طاووس در بیان ویژگی ها و 'صفات یاران مهدی موعود (عج)' در کتاب 'پیمان منتظران' شرح و بررسی شده است. به گزارش خبرنگار حوزه مهدویت خبرگزاری شبستان، شرح و بررسی حدیثی از امام علی(ع). نویسنده بعد از بیان کلیاتی در خصوص ...
۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۹
شبیه ترین انسان به پیامبر(ص)
صاحب الزمان(ع) زیباترین و خوش صورت ترین مردم است زیرا که شبیه ترین مردم به پیامبر(ص) است و به راستی ثابت شده از احادیث که رسول الله(ص) زیباترین و خوش صورت ترین مردم بوده است.
۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۲:۵۷
امام خمینی (ره) و اعتدال در امور
حضرت امام به حداقل غذا اکتفا می‌نمودند، به عنوان مثال از نان و پنیر و گردو به عنوان سحری و یک عدد تخم مرغ به عنوان افطاری استفاده می‌کردند.