نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۰
«فلسفه از دیدگاه رهبر معظم انقلاب» منتشر شد
«نردبان معرفت خدا؛ فلسفه از دیدگاه رهبر معظم انقلاب» جدیدترین محصول مؤسسه فرهنگی تدبّر در قرآن و سیره روانه بازار کتاب شد.
۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
جایگاه توصیفی - تحلیلی روحانیت و حوزه های علمیه شیعه
این کتاب برای پاسخ دادن به بخشی از این سؤالات و مخصوصاً برای مخاطبان دانشجو و طلبه و همچنین مدیران حوزه ها نوشته و سعی شده است که با افزودن کتابشناسی و نمایه، پایه ای برای پژوهش های بعدی در این زمینه باشد.
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸
چهل حدیث پیرامون باورداشت مهدویت
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در کتاب «باورداشت مهدويت» به بیان چهل حديث پيرامون باورداشت مهدويت پرداخته است که تقدیم علاقمندان می گردد.
۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸
مهدویت از نگاه شیعه و سنی در«دانشنامه امام مهدی »
دانشنامه امام مهدی مسائل مرتبط با موضوع مهدویت را با تکیه بر نصوص معتبر اسلامی بررسی کرده و افزون بر گردآورى متون معتبر تاریخى و حدیثى فریقین و آیات قرآن، پرسش هاى نسل معاصر در بارۀ مهدویت را هم پاسخ داده است.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱
«پناهگاه طوفان»؛ یادنامه آیت الله خوشوقت
کتاب «پناهگاه طوفان؛ روایتی از زندگی، خاطرات، اندیشه و خاطرات عالم ربانی آیت‌الله خوشوقت» به کوشش یاسر عسگری از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
آموزش صحیح معارف مهدوی در مجموعه چهارجلدی «درسنامه مهدویت»
كتب چهارجلدی «درسنامه مهدویت» با توجه به گسترش مباحث مربوط به مهدويت در سطح جهان و فقدان متن مناسب آموزشي براي اين مهم، از سوی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) و مركز تخصصی مهدویت منتشر شده است.
۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
کتاب "دکان‌های کاغذی" انتشارات مسجد مقدس جمکران
کتاب "دکان‌های کاغذی" با موضوع جریان شناسی مدعیان دروغین مهدویت از سده نخست اسلام تا عصر حاضر تدوین‌شده است تا بتواند گامی در مسیر روشنگری و تحلیل لایه‌های پنهان سردمداران جریان‌های مدعی مهدویت بردارد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
درک بهتر معارف مهدوی با مطالعه کتاب«پاسخگویی به شبهات مهدویت»
کارشناس مركز تخصصی مهدویت گفت: مخاطب با مطالعه كتاب «پاسخگویی به شبهات مهدویت»، برای دریافت پاسخ ابتدایی شبهات، به نیاز خود می رسد و در مقابل شبهات تخصصی، زمینه و درك بهتری را نسبت به معارف مهدوی پیدا می کند.
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵
پایه‌هاى فکرى براى ایجاد یک نظام اسلامى
مسائل فکری اسلام، به‌صورت پیوسته و به‌عنوان اجزای یک واحد، موردمطالعه قرار گیرد و هر یک به لحاظ آنکه جزئی از مجموعه دین و عنصری از این مرکب و استوانه‌ای در این بنای استوار است و با دیگر اجزا و عناصر، هم‌آهنگ و مرتبط است -و نه جدا و بی‌ارتباط با دیگر اجزا- بررسی شود تا مجموعاً از شناخت این اصول، طرح ...
۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۴
کتاب «راه و بیراهه» به چاپ رسید
کتاب «راه و بیراهه» با زیر عنوان نقد مدعی یمانی به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به چاپ رسید.
۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۸
"اقامه حدود در عصر غیبت" در مسیر نشر
حجت الاسلام علیرضا فجری، محقق پژوهشکده فقه و حقوق از اجرای پروژه "اقامه حدود در عصر غیبت" در این پژوهشکده خبرداد.
۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷
ماجرای شهید چمران و زمین پوشیده از گل‌های شقایق
وقتی این ماجرا به گوش امام خمینی رحمةالله‌علیه می‌رسد، امام می‌گوید: من چمران را دوست داشتم، اما الآن بیشتر دوست دارم.
۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۲
بررسی ورود حوزویان به دانشگاه در دوهفته‌نامه عهد
بیست و نهمین شماره دوهفته‌نامه «عهد: پویشی برای ترسیم سیمای طلبه عصر انقلاب» با پرونده ویژه «دانشجویان و طلبه‌های دانشجو» از سوی خانه طلاب جوان به انتشار رسید.
۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۱۴
فصلنامه «فرهنگ رضوی» مجوز علمی پژوهشی گرفت
فصلنامه «فرهنگ رضوی»، نخستین فصلنامه تخصصی درحوزه فرهنگ رضوی از سوی کمیسیون نشریات علمی کشور مجوز علمی و پژوهشی دریافت کرد.
۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
شماره 232 ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری باران
دویست و سی و دومین شماره ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری باران ویژه نوجوانان منبشر شد.
۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹
خاتون عشق؛ مادر امام زمان(ع) در «چهار بانوی تاریخ ساز»
چهار بانوی تاریخ ساز به سرگذشت ۴ بانوی تاریخ می پردازد: فاطمه بنت اسد، نرجس خاتون؛ مادر امام زمان(ع)، هاجر و رابعه عدویه. بانوانی که هر کدام نقش و تاثیر مهمی در سرنوشت بشر داشته اند.
۱۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۱
انتشار کتاب «شوق مهدی» همزمان با دهه ولایت
کتاب «شوق مهدی» تضمینی از غزلیات لسان الغیب حافظ شیرازی است که توسط ملامحسن فیض کاشانی در مدح حضرت مهدی موعود(ع) سروده شده و به تازگی از سوی انتشارات مسجد جمکران منتشر شد.
۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲
شماره جدید فصلنامه فرهنگ رضوی منتشر شد
در ششمین شماره فصلنامه «فرهنگ رضوی» که به تازگی منتشر شده، شاخصه‌های عقلانیت اجتماعی در سیره رضوی بررسی شده و نسخه PDF این فصلنامه تخصصی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۹
شرح آیات و روایاتی در شان امام مهدی(ع) در «آثار الصادیقین»
«آثار الصادقین» ـ كه جلد ۲۹ از مجموعه ۳۱ جلدی «آثار الصادقین» است، به نقل آیاتی از قرآن و روایاتی از معصومین در وصف حضرت مهدی(ع) و غیبت و ظهور آن حضرت می‏ پردازد.
۲۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰
صحبت از مهدی(ع) در «امام مهدی در حدیث ثقلین»
براساس احاديث مهدي(ع) فردي از عترت و اهل بيت(ع) و از فرزندان پيامبر(ص) دانسته شده است. از اين رو يكي از دو میراث گرانمايه در حديث ثقلين به شمار مي آيد و همه سفارش هاي پيامبر(ص) درباره عتر ت او را در بر مي گيرد.