نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱
آزموده را آزمودن؟!
پیشنهاد مذاکره ترامپ به ایران که حاصل تمامی تنگنا‌های وی در محیط داخلی و خارجی و به ویژه در مقابل ایران است، فقط همان کسانی را در ایران ذوق‌زده کرد که با اعتماد به امریکا و غرب، شرایط فعلی را برای کشور به وجود آورده‌اند.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
یادداشت| واجبات رسانه‌ای جهاد اقتصادی
امروز آمریکا با تمام توان اقتصادی اش به میدان آمده است تا کمر اقتصاد ایران را بشکند و سفره معیشت مردم را به آتش بکشد، این نبرد تمام عیار اقتصادی فقط به حوزه پولی و بانکی محدود نمی شود.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
«چاه ویل» مذاکره با ترامپ
رییس‌جمهور امریکا، قبل از این چند باری گفته بود که منتظر دیدار و ملاقات با مقام‌های ایرانی است تا با آن‌ها بر سر یک توافق جدید هسته‌ای مذاکره کند. او در کنفرانس مشترک خبری با جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا، این درخواست خود را باز هم تکرار کرد، اما ...
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
معیشت مردم را به گروگان گرفته‌اند!
یکی از فرماندهان داعش می‌گفت، وقتی روستا یا مثلا شهری را ‌اشغال می‌کردند، اولین کاری که برای مهار و کنترل مردم می‌شد، تسلط بر آذوقه و معیشت ساکنان آن منطقه بود چرا که به گفته او، تسلط بر معیشت مردم یعنی تسلط بر افکار و رفتار مردم.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
قطع دست یا دست دادن با خرمگس؟!
این روزها هر کسی از سخت بودن شرایط و آشفتگی اوضاع می‌گوید و می‌نالد. التهاب و نگرانی بسیاری را فرا‌گرفته و سؤال منفعلانه هر جمع و محفلی این است که چه خواهد شد؟ در حالی که سؤال درست این است که چه باید کرد؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۷
فرشته نجاتی در آمریکا وجود ندارد
متاسفانه به نظر می رسد دولتمردان ما حساب ویژه ای روی "شیفت قدرت در آمریکا" بازکرده اند، فارغ از اینکه در آبان ماه امسال و حتی در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میاندوره ای کنگره، تغییر قدرتی در آمریکا رخ نخواهد داد.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵
واقعیت پشت توییت‌های ترامپ چیست؟
توییت‌های او از صبح خیلی زود، گاهی حتی پیش از برآمدن آفتاب، آغاز می‌شوند و تا حوالی نیمه‌ شب ادامه دارند؛ توییت‌هایی همچون «اوباما خیلی احمق است»، «گرمایش جهانی چرت و پرت است» و «نیویورک تایمز؛ فریبی منزجرکننده».
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
فروپاشی آمریکا!
آمریکایی‌ها 40 سال است برای مبارزه با ملت ایران هزینه‌ می‌کنند، اما نه تنها فایده‌ای نبرده‌اند بلکه خود در حال فروپاشی هستند.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
یادداشتک | تصویری نادرست از متدینین در "کلاه پهلوی"
مهمترین نقد سریال کلاه پهلوی، ضعف در دیالوگ ها و عدم تصویر درستی از گروه روشنفکر مذهبی و قوت در دیالوگ قشر غرب زده است.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۵
یادداشت | عصر "جهاد کبیر" و معرفی یک الگو
عده ای به اشتباه فکر می کنند که جهاد همان "میلیتاریسم" قرن ۲۰ است؛ اما با توجه به آنچه گذشت مراد از جهاد صرفا قتال در میدان نظامی و جنگ سخت نیست.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
کودک‌کُشی که از اندوه کودکان داستان می‌سراید!
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی برای کودکان و نوجوانان ایرانی به‌ظاهر دل‌سوزی می‌کند که طی حدود 70 سال اخیر کودکان فلسطینی درد و رنج غیرقابل وصفی را زیر سلطه تل‌آویو تحمل کرده‌اند.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
یادداشت طلبگی | باید نباخت
این وعده شیرین الهی است که باطل مانند کف روی آب و زایل شدنی است و آن چیزی که ماندنی است جز حق نیست.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
« اندر خیانت مسئولان بانکی! مردم منتظر اعلام و اعدام مفسدین اقتصادی هستند! »
اقدامات اخیر قوه قضاییه در عمل به توصیه های رهبری معظم انقلاب در جدیت مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب امیدواری شده است ولیکن قطعا ابتدای راه است و خواست عموم مردم مبارزه جدی و بی امان با مفسدین اقتصادی و مخصوصا دانه درشت هاست
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۰
یادداشت| مذاکره با ترامپ؛ معقول یا ممنوع
شماری از فعالان سیاسی تاکید دارند جمهوری اسلامی چاره ای ندارد مگر این که به مذاکره با ترامپ تن دهد و در نهایت شرایط مایک پمپئو، وزیر خارجه اش را بپذیرد.
۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷
نقطه عطفی در تقابل نظام سلطه با مردم ایران
سخنان سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه مواضع رییس‌جمهور و بیانیه ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به جنگ‌افروزی‌های کاخ سفید را باید نقطه عطفی در مقابله با جنگ چندجانبه امریکا علیه مردم ایران دانست.
۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
راه تکثیر جهانیِ عشق به امام عصر
وقتی امتی به درگاه خدا دعا می کنند تا فرج را نزدیک کند و آن منجی را برساند، این خواسته در دعاهای فردی و جمعی مطرح می شود و شوق دیدار را می افزاید و منتظر را هم آماده و شایسته آن دوران می سازد.
۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۲
اتفاق مهمی که لابه‌لای گرانی‌ها و خاموشی‌ها گم شد
«مودت» در لغت به معنی «دوستی» است و از آنجا که به تاکید وزارت امور خارجه، ایران در حال حاضر با هیچ کشوری در دنیا در وضعیت «مخاصمه» نیست، می‌شود پذیرفت که حتی بین ایران و آمریکا هم با وجود تکرار شعار «مرگ»، پیمان مودتی وجود داشته باشد که مدت‌هاست در افکار عمومی از آن صحبت نمی‌شود.
۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۲
دستاوردهای مقاومت در «درعا» و پایان قصّه پُر غصه شیعیان در «ادلب»
واقعیت این است که دولتمردان سوری در اقدامی هوشمندانه از دستاوردهای نظامیِ چشمگیر و فوق تصور خود در درعا برای جامه عمل پوشاندن به اهداف انسانی و حقوق بشری در ادلب بهره برداری کردند.
۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰
نشستن و فکر کردن فایده ای ندارد!
دانش جستجوی جدید است، بر اساس این نگاه است که باید یافت، نه این که در متون قدیم آن هم برای شناخت جهان فقط جستجو کرد.
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۴
منافع ملی و ایدئولوژیک در سیاست خارجی انقلابی
واقعیت‌های سیاست و امنیت بین‌الملل ایجاب می‌کند که هر کشوری بتواند مطلوبیت‌های خود را در فضای کنش درهم‌تنیدة ایدئوژی، امنیت، قدرت ملی و منافع ملی پیوند دهد. چنین شرایطی به‌عنوان ویژگی‌های بنیادین سیاست خارجی انقلابی در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.