نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۱
شرایط ظهور امام زمان (عج) چیست؟/مردم خواستار واقعی عدالت باشند
مردم دنیا باید خواستار واقعی امام زمان (عج) و عدالت گستری او باشند و حق، عدالت و بهره وری از منافع و مواهب دنیا را برای همه بخواهند و در راه مبارزه با ظلم و پیاده کردن عدالت، تا آخر بایستند.
۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳
مردم چگونه از ظهور حضرت بقیه الله (عج) اطلاع پیدا می کنند؟
علامت ها و نشانه هاى فراوانى براى ظهور امام زمان (عليه السلام) وجود دارد كه مردم با ديدن آن ها به ظهور امام زمان (عج) پى خواهند برد، لكن بايد توجّه داشت كه برخى از اين علائم ...
۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶
یادداشت/ آیا شوهر من می شوی
برخی مردان سال‌ها برای خواستگاری رفتن تلاش می کنند؛ اما به نتیجه نمی رسند و تا رسیدن به همسر ایده آل خود این راه را ادامه می دهند.
۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
"مدل مدیریتی امام و امت" راه برون رفت از مشکلات
این روزها شاهد دست پنجه نرم کردن مردم با مشکلات اقتصادی هستیم در حالی­ که اقدامی جهادی جهت رفع موانع پیش روی اقتصاد و وضع معیشتی و گرانی از سوی مسئولان در سطوح گوناگون صورت نمی­ پذیرد.
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۷
چرا امام علی (ع) در زمان خود لباس کهنه و امام صادق (ع) لباس نو می پوشیدند
در كتاب كافي آمده است كه سفيان ثوري يك روز بر امام صادق وارد مي‌شود. حضرت لباس سفيد بسيار لطيفي، مانند پوست نازك تخم مرغ پوشيده بود. تا چشمش به آن لباس افتاد، به حضرت اعتراض كرد كه چرا شما ...
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳
پادویی برای ترامپ ممنوع!
شرایط فعلی اقتصادی و فشار معیشت بر مردم ، بی‌تردید دارای زمینه‌ها و بستر‌های داخلی بوده که در رأس آن سوءمدیریت و غفلت مسئولان در انجام تکالیف و مسئولیت‌ها و برخی لغزش‌ها و وجود فساد و فرصت‌طلبی در نظام اداری کشور بوده است.
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
قرآن پاسخ می دهد: چگونه اختلاف طبقاتی را کم کنیم؟
مثل كسانى كه اموال خود را در راه خدا انفاق مى‏كنند، همانند بذرى است كه هفت خوشه برویاند و در هر خوشه یكصد دانه باشد و خداوند آنرا براى هر كس بخواهد (و شایستگى داشته باشد،) دو یا چند برابر مى‏ كند.
۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳
چند حکایت خواندنی از زندگانی امام باقر علیه السلام
سلمي كنيز امام باقر ـ عليه السلام ـ مي گويد: هر وقت بعضي از برادران حضرت به عنوان ميهمان به محضر آن بزرگوار شرفياب مي شدند امام ـ عليه السلام ـ با بهترين غذاها از آنها پذيرايي مي كرد. لباس بر آنها مي پوشانيد و مقداري هم ...
۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
بی توجهی به هشدار علما؛ عامل کودتای ۲۸ مرداد
کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ با براندازی دولت مصدق و بازگشت محمدرضاشاه به کشور به دنبال عدم توجه به هشدار آیت الله کاشانی از سوی مصدق صورت گرفت.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
نگاهی بر جريان هاي اجتماعي معاصر امام باقر عليه السّلام
منهال مي‌گويد: در خدمت حضرت باقر ـ عليه السّلام ـ نشسته بودم كه شخصي وارد شد و بر آن حضرت سلام كرد و پاسخ شنيد، احوال حضرت را پرسيد، حضرت فرمود: آيا وقت آن رسيده است كه بدانيد ..
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
غور در فقاهت یا غرق در تجارت
برخی می گویند روحانیت هم مانند سایر مردم است و باید مثل آنها کار کند. در نگاه این گروه، انجام کارهای فرهنگی مثل نگارش و سخنرانی و آموزش، کار به حساب نمی آید.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
از اهمیت زکات تا آثار پرداخت و عدم پرداخت آن
امام صادق ـ عليه السلام ـ فرمود: خداوند بر اين امت چيزي را سخت تر از زكات واجب نكرده است و اكثر هلاكت امت ها به خاطر نپرداختن آن است.
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۷
بدعت چیست؟/ نگاهی بر دلائل رد نظریه مخالفان زیارت قبور
يكي از اشكالات مهم وهابيت بر مسلمانان همين مسأله زيارت قبور است كه در منابع خودشان از اين عمل به عنوان يك عمل شرك آميز، حرام و بدعت ياد مي كنند چنانكه ابن تيميه ...
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
۶۵ سال بعد از کودتای ۲۸ مرداد، آمریکا هنوز از آن درس نگرفته است
مقام سابق سیا و شورای امنیت ملی آمریکا در یادداشتی با خط بطلان کشیدن بر سودای دولتمردان کشورش به تغییر نظام ایران اذعان کرد «۶۵ سال از کودتای آمریکا درایران گذشت ولی طرفداران براندازی نظام هنوز از آن کودتا عبرت نگرفته‌اند.»
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۳
از کشف حجاب رضاخانی تا مسابقه با حریف اسرائیلی
مراقب باشیم در جدال بین دو تعبیر «حکومت دینی» و «دین حکومتی» و بحث بر سر آنها، ارزش‌هایی مانند دفاع از مظلوم و ابراز نفرت از ظالم و مقابله با آن قربانی نشود.
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
چرا راهیان نور یک فناوری است؟/ واکاوی سخنان امام خامنه‌ای در تبیین این حرکت فرهنگی مهم
واکاوی سخنان امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در تبیین حرکت فرهنگی کاروان راهیان نور بسیار کلیدی و مهم است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۳
شکست ذلت‌بار طرح‌های آمریکا توسط حزب‌الله لبنان
حزب‌الله لبنان به عنوان یکی از عناصر مهم محور مقاومت، همواره همچون سدی در برابر اجرای نقشه‌های آمریکا در منطقه غرب آسیا، مسأله فلسطین و عرصه داخلی لبنان نقش‌آفرینی کرده است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۸
نکند کاری کنیم که سبب افسردگی امام زمان باشد
امام خمینی (ره) می‌فرمایند: نمی توانیم ما لفظاً بگوییم ما زیر پرچم ولی عصر عجل الله تعالی فرجه هستیم و عملاً توی آن مسیر نباشیم.
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳
نقش روحانیون در اردوگاه‌های اسارت
نقش تبلیغی روحانیان در اردوگاه دارای دو بعد بود؛ ترویج روحیه شهادت طلبی و ایثار و غلبه بر سختی‌ها و امیددهی به اسرا.
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
سبک رهبری در مدیریت چالش‌ها
جانشین شایسته امام در تداوم سیره عملی و نظری امام که همگی در ادامه سیره نظری و عملی امامت شیعی است تمام طول دوره رهبری خود را در تمام گستره جغرافیایی نفوذ آن به مدرسه عظیمی برای تعلیم و تربیت و رشد همه افراد جامعه تبدیل کرده است.