نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹
شهید حججی جان داد تا پیام دهد| خون شهید صارمی و عظمت قلم
با توجه به سالروز شهادت شهید صارمی و شهید حججی در روز خبرنگار و انتقال مهم ترین پیام دنیا یک بار با خون خبرنگار شهید و باری دیگر با نگاه مظلومانه شهید حججی رسالت خبرنگار را در راه قلم زدن حق در برابر باطل چندین برابر می کند.
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸
بهترین منبرم در طول عمرم
... ناخودآگاه این ایده در ذهنم جرقه زد که در منبر شب عاشورا وصیت نامه این سردار بی سر را به صورت کامل برای مردم آن دیار قرائت کنم؛ چراکه امام راحل فرموده بود: «پنجاه سال ...
۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
آب عامل مهاجرت می‌شود؟
وضعیت بحران آب در ایران تا جایی پیش رفته که حتی نگرانی برای مهاجرت نیز ایجاد شده و بر اساس گفته‌های معاون آب و آبفای وزیر نیرو اگر در زمینه مدیریت مصرف و تامین آب به صورت کارشناسی و متعادل عمل نکنیم در آینده با خطر مهاجرت در اقصی نقاط کشور روبه‌رو خواهیم شد.
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
توسل به معصومین(ع) چه تغییراتی در ما ایجاد خواهد کرد؟
يكي از اصحاب در مدينه روزي شيشه شرابي با خود داشت. در هنگام عبور رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ از مسير، ترس و غصه آن شخص مسلمان را فرا گرفت كه به پيامبر چه بگويد، لذا با خدا عهد كرد اگر از اين جريان به سلامت بگذرد، ديگر لب به شراب ...
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
این مدل مطالبه انقلابیون ثمره ندارد!
هنوز ما در ساختاری که آنرا العقل الملکی یا ذهنیت پادشاهی نامیده ام زیست می کنیم و بهترین نشانه آن همین توقع اصلاح امور توسط رهبری یا سران است!
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
روان‌شناسی "مفسدان اقتصادی" بر اساس مبانی اسلامی
شهرام جزایری، محمودرضا خاوری، بابک زنجانی و... نام‌هایی است که این سال‌ها بسیار شنیده‌ایم و نام‌های بسیار دیگری که نشنیده‌ایم، نام‌هایی که با مفهوم پرکاربرد «مفاسد اقتصادی» گره خورده است.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴
ژنرال‌های اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران را بشناسید
بین سال‌های 2003 تا 2015 تیمی از حقوقدانان، اقتصادانان و دیپلمات‌های آمریکایی شدیدترین تحریم‌های تاریخ علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را طراحی کردند.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
استیصال آمریکا در موج سوم براندازی
دشمن روباه‌صفت با دستکش مخملین دیپلماسی مذاکره و با سرگرم کردن دولتمردان ایران طی پنج سال گذشته، دو هدف «مهندسی فروپاشی ادراکی مردم ایران» و «ساماندهی و سازماندهی جریانات معاند و محارب و تروریست» را علیه ایران تعقیب می‌کرد.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
یادداشت | وقف حوزه‌ایم، وقفه جایز نیست
مراكز بزرگ علمي دنيا كرسي‌های تخصصي در زمينه تفكرات شيعي برگزار و رشته هاي تخصصي ايجاد كرده‌اند؛ چون تفكر شيعي است كه از ديرباز سر ناسازگاري با جريان استعمار دارد.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
کدام چرخ این‌کالسکه نمی‌چرخد؟!
افزایش لجام گسیخته و لحظه‌به‌لحظه نرخ دلار و سکه با هیچیک از معادلات اقتصادی همخوانی نداشته و قابل توضیح نیست و این پرسش آزار‌دهنده را در افکار عمومی پدید آورده است که علت چیست؟!
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
مشروطه در ذات خود غیر مشروع بود
مراد برخی مراجع این بود که مشروطه یک نظام در حد ذات خود غیر مشروعی است که در شرایط فعلی همراهی و مشارکت با آن مشروع بوده و مطابق با دیانت است.
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶
راه ‎هاي كسب فضائل اخلاقي با استفاده از آيات قرآن
اكتساب صفات پسنديده اخلاقي و منزه كردن قلب از رذائل اخلاقي از مهم‌ترين مباحث قرآني و از يك نظر مهم‌ترين هدف بعثت انبياي الهي را تشكيل مي‌دهد، زيرا بدون اخلاق نه دين براي مردم مفهومي دارد و نه دنياي آن‌ها سامان مي ‌يابد.
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۲
نتانیاهو مراقب «پارچ آبش» باشد!
در حالی که نتانیاهو اخیرا گفته بود ایران باید برای رفع مسأله کمبود آب از تجربیات تل‌آویو کمک بگیرد، وزیر انرژی کابینه او می‌گوید بحران آب در فلسطین اشغالی وضعیت «بسیار بسیار وخیمی» دارد.
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
یادداشت| اقتصاد و حجاب از یک زاویه
مشکلات و اقتصادی و معیشتی دارای تأثیرات منفی شدیدی بر باورها و آرمان‌های افراد در زندگی است؛ تا آنجا که در بسیاری از افراد سبب می‌شود که نسبت به مسائل دینی خود از جمله حجاب بی‌اعتنا شوند.
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
بالا رفتن سواد رسانه‌ای، مخاطبان صدا و سیما را کم می‌کند
نتایج تحقیق پژوهشگران دانشگاه صدا و سیما نشان داد که سواد رسانه‌ای مخاطبان به طور پیوسته در حال افزایش است و همین امر سازمان صدا و سیما را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند.
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
وحــدت؛ ضـــرورتــی بـــرای حــفـظ ایــران
قرار است حلقه فشار هر روز تنگ‌تر شود. دشمنان ایران کمر همت بسته‌اند با انواع تهدیدات و فشارها جمهوری اسلامی را وادار به پذیرش خواسته‌های ناحق‌شان کنند. در این میان عده‌ای آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و وحدت مردم و مسئولان را نشانه گرفته‌اند ولی بعضی‌ها که حتی سابقه دشمنی با انقلاب اسلامی را دارند به انتقاد ...
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
هرنوع جنگ با ایران، ریاست جمهوری ترامپ را نابود می‌کند
یک تحلیلگر و مقام پیشین دولت آمریکا با بیان اینکه هر نوع جنگ با ایران به ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ پایان می‌دهد، گفت که ترامپ تنها مسئول عواقب خطیر این مسئله است.
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱
آزموده را آزمودن؟!
پیشنهاد مذاکره ترامپ به ایران که حاصل تمامی تنگنا‌های وی در محیط داخلی و خارجی و به ویژه در مقابل ایران است، فقط همان کسانی را در ایران ذوق‌زده کرد که با اعتماد به امریکا و غرب، شرایط فعلی را برای کشور به وجود آورده‌اند.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
یادداشت| واجبات رسانه‌ای جهاد اقتصادی
امروز آمریکا با تمام توان اقتصادی اش به میدان آمده است تا کمر اقتصاد ایران را بشکند و سفره معیشت مردم را به آتش بکشد، این نبرد تمام عیار اقتصادی فقط به حوزه پولی و بانکی محدود نمی شود.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
«چاه ویل» مذاکره با ترامپ
رییس‌جمهور امریکا، قبل از این چند باری گفته بود که منتظر دیدار و ملاقات با مقام‌های ایرانی است تا با آن‌ها بر سر یک توافق جدید هسته‌ای مذاکره کند. او در کنفرانس مشترک خبری با جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا، این درخواست خود را باز هم تکرار کرد، اما ...