نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۷
رهبران انصارالله اساتید سیاست هستند/ در عصر سلطنت شبکه های اجتماعی، مردم جهان از یمن بی خبرند
کمال الکیلانی نویسنده تونسی در یادداشتی ضمن تحلیل شیوه سیاسی رهبران انصارالله، آنها را اساتید سیاست توصیف کرد.
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵
اگر تو بودی چه می کردی
چه نسخه هایی برای تربیت مدیران نسل آینده پیش روی نهادهایی همچون آموزش پرورش، دانشگاه، یا حوزه علمیه است و آبشخور معرفتی آن نسخه ها کجاست.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵
درس هایی از سيره مبارزاتى امام جواد(ع) براى جامعه امروز
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار در یادداشتی به سیره مبارزاتی فرهنگی و اعتقادی امام جواد (ع) اشاره کرده است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴
همزیستی و تسخیر فطرت کار روحانی است
مردم گله مندند از امام جماعتی که افق دیدش از درب مسجد تا محراب و منبر و برعکس است و با مخاطبانش کاری ندارد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
با حضرت روح الله فاصله ها داریم
با بیانی تند پرسید« چرا علماء و مراجع حوزه در قبال این فسادها و گرانی ها موضعگیری نمی کنند؟!» معلوم بود حسابی توپش پره و جانش به لب رسیده. به گمان اینکه می توانم آرامش کنم، گفتم: ...
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
تیغ دو دم جلوه‌گری
جلوه‌گری خصلتی است که ذاتا خداوند در وجود زن قرار داده؛ از این رو نمی‌توان به طور کلی آن را صفتی مذموم دانست و آن را رد کرد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
تحریم با اقتصاد ایران چه می کند؟
اولین فاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران از روز سه‌شنبه هفتم ماه اوت سال جاری رسما آغاز شد. آمریکا بر این باور است که این سخت‌ترین تحریم‌هایی است که تاکنون علیه ایران وضع شده است و با اجرایی شدن تحریم نفتی و بانکی در ماه نوامبر سال جاری، فشار زیادی به اقتصاد کشور وارد می‌کند.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۸
دست ما نمک ندارد یا العبادی نمک‌نشناس است؟
حیدر عبادی اعلام کرده عراق تحریم های آمریکا را با بی میلی اجرا می‌کند. این صدا اما از کردستان عراق و پاکستان و حتی افغانستان شنیده نمی‌شود. وقت تجدید نظر در سیاست‌ها نیست؟
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹
شهید حججی جان داد تا پیام دهد| خون شهید صارمی و عظمت قلم
با توجه به سالروز شهادت شهید صارمی و شهید حججی در روز خبرنگار و انتقال مهم ترین پیام دنیا یک بار با خون خبرنگار شهید و باری دیگر با نگاه مظلومانه شهید حججی رسالت خبرنگار را در راه قلم زدن حق در برابر باطل چندین برابر می کند.
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸
بهترین منبرم در طول عمرم
... ناخودآگاه این ایده در ذهنم جرقه زد که در منبر شب عاشورا وصیت نامه این سردار بی سر را به صورت کامل برای مردم آن دیار قرائت کنم؛ چراکه امام راحل فرموده بود: «پنجاه سال ...
۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
آب عامل مهاجرت می‌شود؟
وضعیت بحران آب در ایران تا جایی پیش رفته که حتی نگرانی برای مهاجرت نیز ایجاد شده و بر اساس گفته‌های معاون آب و آبفای وزیر نیرو اگر در زمینه مدیریت مصرف و تامین آب به صورت کارشناسی و متعادل عمل نکنیم در آینده با خطر مهاجرت در اقصی نقاط کشور روبه‌رو خواهیم شد.
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
توسل به معصومین(ع) چه تغییراتی در ما ایجاد خواهد کرد؟
يكي از اصحاب در مدينه روزي شيشه شرابي با خود داشت. در هنگام عبور رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ از مسير، ترس و غصه آن شخص مسلمان را فرا گرفت كه به پيامبر چه بگويد، لذا با خدا عهد كرد اگر از اين جريان به سلامت بگذرد، ديگر لب به شراب ...
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
این مدل مطالبه انقلابیون ثمره ندارد!
هنوز ما در ساختاری که آنرا العقل الملکی یا ذهنیت پادشاهی نامیده ام زیست می کنیم و بهترین نشانه آن همین توقع اصلاح امور توسط رهبری یا سران است!
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
روان‌شناسی "مفسدان اقتصادی" بر اساس مبانی اسلامی
شهرام جزایری، محمودرضا خاوری، بابک زنجانی و... نام‌هایی است که این سال‌ها بسیار شنیده‌ایم و نام‌های بسیار دیگری که نشنیده‌ایم، نام‌هایی که با مفهوم پرکاربرد «مفاسد اقتصادی» گره خورده است.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴
ژنرال‌های اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران را بشناسید
بین سال‌های 2003 تا 2015 تیمی از حقوقدانان، اقتصادانان و دیپلمات‌های آمریکایی شدیدترین تحریم‌های تاریخ علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را طراحی کردند.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
استیصال آمریکا در موج سوم براندازی
دشمن روباه‌صفت با دستکش مخملین دیپلماسی مذاکره و با سرگرم کردن دولتمردان ایران طی پنج سال گذشته، دو هدف «مهندسی فروپاشی ادراکی مردم ایران» و «ساماندهی و سازماندهی جریانات معاند و محارب و تروریست» را علیه ایران تعقیب می‌کرد.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
یادداشت | وقف حوزه‌ایم، وقفه جایز نیست
مراكز بزرگ علمي دنيا كرسي‌های تخصصي در زمينه تفكرات شيعي برگزار و رشته هاي تخصصي ايجاد كرده‌اند؛ چون تفكر شيعي است كه از ديرباز سر ناسازگاري با جريان استعمار دارد.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
کدام چرخ این‌کالسکه نمی‌چرخد؟!
افزایش لجام گسیخته و لحظه‌به‌لحظه نرخ دلار و سکه با هیچیک از معادلات اقتصادی همخوانی نداشته و قابل توضیح نیست و این پرسش آزار‌دهنده را در افکار عمومی پدید آورده است که علت چیست؟!
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
مشروطه در ذات خود غیر مشروع بود
مراد برخی مراجع این بود که مشروطه یک نظام در حد ذات خود غیر مشروعی است که در شرایط فعلی همراهی و مشارکت با آن مشروع بوده و مطابق با دیانت است.
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶
راه ‎هاي كسب فضائل اخلاقي با استفاده از آيات قرآن
اكتساب صفات پسنديده اخلاقي و منزه كردن قلب از رذائل اخلاقي از مهم‌ترين مباحث قرآني و از يك نظر مهم‌ترين هدف بعثت انبياي الهي را تشكيل مي‌دهد، زيرا بدون اخلاق نه دين براي مردم مفهومي دارد و نه دنياي آن‌ها سامان مي ‌يابد.