نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
شماره 232 ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری باران
دویست و سی و دومین شماره ماهنامه قرآنی، ادبی و هنری باران ویژه نوجوانان منبشر شد.
۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹
خاتون عشق؛ مادر امام زمان(ع) در «چهار بانوی تاریخ ساز»
چهار بانوی تاریخ ساز به سرگذشت ۴ بانوی تاریخ می پردازد: فاطمه بنت اسد، نرجس خاتون؛ مادر امام زمان(ع)، هاجر و رابعه عدویه. بانوانی که هر کدام نقش و تاثیر مهمی در سرنوشت بشر داشته اند.
۱۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۱
انتشار کتاب «شوق مهدی» همزمان با دهه ولایت
کتاب «شوق مهدی» تضمینی از غزلیات لسان الغیب حافظ شیرازی است که توسط ملامحسن فیض کاشانی در مدح حضرت مهدی موعود(ع) سروده شده و به تازگی از سوی انتشارات مسجد جمکران منتشر شد.
۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲
شماره جدید فصلنامه فرهنگ رضوی منتشر شد
در ششمین شماره فصلنامه «فرهنگ رضوی» که به تازگی منتشر شده، شاخصه‌های عقلانیت اجتماعی در سیره رضوی بررسی شده و نسخه PDF این فصلنامه تخصصی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۹
شرح آیات و روایاتی در شان امام مهدی(ع) در «آثار الصادیقین»
«آثار الصادقین» ـ كه جلد ۲۹ از مجموعه ۳۱ جلدی «آثار الصادقین» است، به نقل آیاتی از قرآن و روایاتی از معصومین در وصف حضرت مهدی(ع) و غیبت و ظهور آن حضرت می‏ پردازد.
۲۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰
صحبت از مهدی(ع) در «امام مهدی در حدیث ثقلین»
براساس احاديث مهدي(ع) فردي از عترت و اهل بيت(ع) و از فرزندان پيامبر(ص) دانسته شده است. از اين رو يكي از دو میراث گرانمايه در حديث ثقلين به شمار مي آيد و همه سفارش هاي پيامبر(ص) درباره عتر ت او را در بر مي گيرد.
۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۶
جامع‌ترین کتاب تصویری عتبات عالیات رونمایی شد
جامع‌ترین کتاب تصویری عتبات عالیات که با بیش از ۳۸۰ عکس، مراکز زیارتی و سیاحتی عراق را به تصویر می‌کشد به سه متن فارسی، انگلیسی و عربی تدوین و از سوی نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت منتشر شده است.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۹
کتاب «خرد گفتگو» منتشر شد/ «گفتگو» عنصر کلیدی دکتر دینانی در فلسفیدن است
کتاب «خرد گفتگو» مجموع درس‌گفتارهای فیلسوف معاصر دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی در سال‌های اخیر در دانشگاه‌های مختلف و در موضوعات هستی‌شناسی، خداشناسی، جهان‌شناسی، انسان‌شناسی و عرفان است.
۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
رمانی تخیلی فانتزی با موضوع مهدویت به نام«۳۱۳ بزرگتر از ۶۶۶»
رمان «۳۱۳ بزرگتر از ۶۶۶» نوشته پیام شهابی با موضوع مهدویت و در قالب ادبیات تخیلی نگاشته شده و می توان این کتاب را نخستین رمان تخیلی - فانتزی درحوزه‌ دین دانست.
۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۳
ملیکا  به پله 92 رسید
ماهنامه فرهنگی کودکان ایران ویژه امام زمان (عج) از سوی مؤسسه آینده روشن منتشر شد.
۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸
رویکردی نوین به زیارت آل یاسین در «راهی به دریا»
«راهی به دریا» که در سطح گسترده‌ای تحت تأثیر زیارت آل یاسین است، تلاش دارد تا مخاطب را به فضای ارتباط با امام زمان(ع) نزدیک کرده و آنان را با فواید و آثار مثبت آن آشنا سازد.
۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۷
«لالایی های انتظار» زمزمه نغمه انتظار مادران در گوش فرزندان
نویسنده، به عنوان طرحی اولیه از لالایی های انتظار، مجموعه ای گردآورده که برای مادران، بسیار قابل استفاده است تا نغمه انتظار را، از همان روزهای اول تولد، در گوش فرزندان زمزمه کنند.
۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۳
جایگاه ولایت فقیه در عصر غیبت امام عصر(ع)
بنابر آیه ۴۴ سوره مائده در زمان غیبت باید حکومت اسلامی برپا باشد زیرا بدون یک تشکیلات حساب شده و دقیق هرگز نمی توانیم از قانون و مکتب خود دفاع کنیم.
۱۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
بررسی مساله رجعت در «بازگشت به دنیا در پایان تاریخ»
آینده روشن ـ تبیین مفهوم «رجعت» در آیات و روایات، همراه، ذکر آیات، احادیث و روایات عالمان دینی و پاسخ به پرسش هایی درباره رجعت و اینکه پایان یافتن تاریخ چه زمانی به وقوع می پیوندد؟... از مباحث این کتاب است.
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۴
دعای امام سجاد(ع) برای امام عصر(ع) در «الصحیفة المبارکة المهدویة»
آینده روشن _ امام سجاد(ع) در این کتاب ظهور امام عصر(ع) را از خدا خواسته و می فرماید: خدایا قائم را برای یاری دینت، اظهار برهانت، برپائی فرمانت و پاکیزه ساختن زمینت از آلودگی ها برانگیز و ظهورش را برسان.
۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۳
اثبات وجود حضرت ولی عصر در دارالسلام در احوالات حضرت مهدی
مقدمه دارالسلام در احوالات حضرت مهدی در اثبات وجوب وجود معصوم(ع) است که پس از آن ویژگی امام زمان تشریح می‌شود؛ سپس به تفصیل درباره غیبت صغری و غیبت کبری صحبت می‌شود.
۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
داستان تشرف ابوالحسن ضراب اصفهانی خدمت امام عصر(ع) در «میهمان آفتاب»
در میهمان آفتاب داستان تشرف ابوالحسن ضراب اصفهانی به قلمی روان و از شیخ طوسی و سید شریف، ابن‌ طاووس و شیخ طبری، نقل شده و سپس با تحلیلی شیوا صحت اسناد بررسی شده است.
۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۵
کتاب «مبانی فهم کلام خدا» به نگارش درآمد
آینده روشن ـ چاپ نخست کتاب «مبانی فهم کلام خدا (مقدمه ای بر فهم تفسیر قرآن کریم» از سوی انتشارات سروش منتشر روانه بازار نشر شد.
۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۹
شناخت حضرت مهدی(ع) و وقایع زمان ظهور در «مهدی امت ها»
آینده روشن _ کتاب 'مهدی امت‌ها؛ شناخت حضرت مهدی(ع) و وقایع زمان ظهور' گزیده‏هایی از روایات و احادیث است که از زبان امامان در شرح و توصیف فضایل و مناقب حضرت و خبر دادن از ظهور و قیام ایشان ارائه شده است.
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷
جایگاه دعا در باورداشت مهدویت در
'مناجات منتظران' به چگونگی حفظ ارتباط میان دعا و ولی عصر(ع) می پردازد و دعا در حق حضرت ولی عصر(ع)، انگیزه ها و محتوای دعا برای امام و ضرورت دعا برای تعجیل در فرج امام عصر(ع) را بررسی می کند.