نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
بدترین انتخاب یک لشکر پیروز!
حملات گاه و بیگاه به مناطق مرزی کشور که بعضا به شهادت برخی از «مدافعان امنیت» کشور منجر می‌شود، نیز نشان از آن دارد که در بخش‌های پایانی این نقشه خیالی، ایجاد ناامنی و «سوریه‌سازی» ایران را گنجانده‌اند.
۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
دالان لاهه روشنی یا سیاهی است؟
رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه پیرو شکایت ایران از آمریکا خواست تا «این کشور، طوری عمل نماید که آرای آتی دیوان که ۲۷ آگوست صادر خواهد کرد، بلا اثر نشود.» این خبر با حواشی و واکنش‌های متفاوت در داخل کشور روبه‌رو شده است...
۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۵
انتقام بازندگان جنگ سوریه
پیروزی در سوریه حاصل تلاش بازیگرانی است که هرچند به لحاظ عددی در برابر نیرو‌های برانداز در اقلیت قرار داشتند، اما به لحاظ انسجام و هماهنگی در موقعیت مطلوبی قرار داشتند و به همین علل عوامل شکست خورده اکنون تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند که بین این عوامل اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.
۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
یادداشت | "حقیقت مرگ‌" در اشعار حضرت رضا
دغدغه‌ی نامیرایی از پدرمان به ما ارث رسیده است؛ نگاهی به حکایت‌ها، متل‌ها، مثل‌ها، شعرها، داروها همه حاکی از اشتیاق بی‌پایان ما به نمردن است.
۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۰
یادداشت | جنبش حمایت از کالای ایرانی و ظرفیت مغفول "جبهه انقلاب"
یکی از چالش های مهم کشور در سال های اخیر موضوع نابسامانی­ های اقتصادی است که راه برون رفت از آن فراگیر شدن فرهنگ بسیج و فعلیت یافتن مولفه ­های این فرهنگ به جای روحیه اشرافی و آسوده طلبانه است.
۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷
قیام گوهرشاد را با عینک "فراتاریخی" ببینیم
دکتر موسی نجفی نوشت: مسئله قیام گوهرشاد دارای یک نکته "فراتاریخی" و در حقیقت نوعی" فلسفه تاریخی" عمیق است که از زمان خودش جدا شده و به عصر و زمانه ما پیوند می یابد.
۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹
عوامل نابسامانی اقتصاد کشور از منظر آیت الله العظمی مکارم
حوادثی که در ماه های اخیر در مورد مسئله ارز و حوادث اقتصادی واقع شد و به‌صورت غیرمنتظره هر ساعت تغییر و ترقی پیدا کرد، نشان داد توطئه جدیدی در راه است، نمی‌شود که هر ساعت قیمت ارز یک مملکت ترقی پیدا کند، منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی آن‌ها دست‌به‌دست هم داده‌اند که کشور را به‌ آشوب کشیده و اقتصاد ...
۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
مصاحبتی که سفیر انگلیس فراموش نخواهد کرد
ما از خیلی وقت پیش برای دخالت نظامی امریکا آماده ایم. خلاف انتظار ما نیست، ولی هر سرباز آمریکایی که به داخل مرزهای ایران بیاید، میان مردم یک جا بیشتر برایش در ایران نیست و آن هم گور زیر خاک است.
۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۲
شهید آیت الله صدوقی؛ محورانقلاب ؛یارمحرومان
شهید بزرگی که در تمام صحنه های انقلاب حضور داشت و یار و مددکار گرفتاران و مستمندان بود و وقت عزیزش صرف پیروزی اسلام و رفع مشکلات انقلاب می شد و برای خدمت به خلق و انقلاب سر از پا نمی شناخت...بخشی از پیام حضرت امام خمینی(ره) به مناسبت شهادت آیت الله محمد صدوقی بود که در 11تیرماه 1361 صادرشد.
۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶
مامور سیا در دفتر منتظری به دنبال چه بود؟!
اعتراض به اعدام جانیانی چون منافقین همانند اعتراض به برخورد با تروریست‌های خونخوار داعش است، آیا اعدام یک داعشی که از بریدن سر انسان‌های بی‌گناه ابایی ندارد و هر آن چه خواسته در جنایت و قساوت کرده است می‌تواند مورد اعتراض قرار گیرد .
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
ایرانی‌ها معنوی‌ترین مردم جهان
رهبران انقلاب اسلامی در ایران یعنی امام خمینی(ره) قدس سره و امام خامنه‌ای مدظله‌العالی این اصل راهبردی معنویت را پس از انقلاب ترسیم و تثبیت نمودند و یکی از عناصر اصلی ماندگاری انقلاب است.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
همایش خادمان قرآن چگونه به حاشیه کشیده شد
به جز سال‌های اخیر که وضعیت همایش تجلیل از خادمان قرآن به شکل فعلی در آمد و زمان و مکان برگزاری آن دستخوش تغییرات شد، در تمام ۲۳ دوره‌ای که این همایش برگزار شده است، همه در زمان برپایی نمایشگاه قرآن و با حضور رئیس جمهور وقت برگزار شده است.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
تحلیل مقادیر دیه از سوی آیت الله العظمی سبحانی
به علاقه مندانى كه گمان مى كنند بر كرسى نوآورى نشسته اند يادآور مى شوم، اجتهاد و استنباط كار آسانى نيست. مرحوم شيخ انصارى در باب انسداد باب علم مى گويد: رزقنا الله الاجتهاد فانّه أشدّ من طول الجهاد، بنابراين نبايد با يك سطحى نگرى و مجرد وجود «أقرّ» يا «فرض» يك چنين فرضيه اى را مطرح كرد و ذهن جوانان ...
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰
جسارت سیما جای تحسین دارد
یکی از مهمترین موضوعات، در سریال «سر دلبران»، نقش روحانیت و باورهای سنتی مردم است که جسارت سیما در طرح موضوعی این چنین مهم واقعا جای تحسین دارد.
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
روایتی از دانش‌آموزان لاکچری مدارس خاص/ تحصیل طبقاتی و ضربه به مدارس دولتی
مدارسی خاص با لیستی از برنامه‌های عجیب و شهریه‌هایی از ۱۴ تا ۲۵ میلیون فقط برای پیش‌دبستانی و اول دبستان، ویژه فرزندان طبقات خاص جامعه در کنار بی‌توجهی دولت به مدارس دولتی، طبقاتی شدن آموزش در کشور را به ارمغان آورده‌ است.
۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹
پنج دروغی که جنبش صهیونیسم به خورد جهانیان داد
موسسات تبلیغاتی رژیم صهیونیستی از مدت ها پیش ایده بازگشت یهودیان به فلسطین به عنوان سرزمین موعود را ترویج کرده و مدعی هستند که این موضوع در کتب عهد قدیم نوشته شده است. آنها در کشورهایی با اکثریت پروتستانتیسم نظیر آمریکا و انگلیس موفق بودند، چرا که کتاب مقدس اهمیت بالایی در عبادات آن ها دارد.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
آمادگی هایی که باید قبل از شب قدر کسب کنیم/راه ختم شدن رمضان به حیات طیبه
ماه مبارک رمضان شب های قدر را در خود جای داده که به تعبیر روایات برتر از هزار ماه است، باید قبل از فرا رسیدن این شب ها خودسازی کنیم تا با دست پر در درگاه الهی حاضر شویم؛ برای رسیدن به حیات طیبه باید نگاه مان به زندگی را تغییر دهیم.
۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱
ریل گذاری به مقصد نقادی و آزادی بیان
بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی همچون دیگر دیدارهای ایشان با دانشجویان، دربردارنده پاسخگویی به انتقادات تند و تیز نخبگان جوانی بود که فارغ از محافظه کاری و مآل اندیشی از دغدغه و نگرانی های خود برای کشور می گویند.
۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
ویژگی های همسر خوب
امام صادق ـ عليه السّلام ـ مي فرمايند: «هرگاه كسي از شما قصد ازدواج كرد، سزاوار است دو ركعت نماز بخواند و خدا را بخواند كه همسري عفيف و امين، با ديانت و متواضع و حافظ ناموس و اسرار ... نصيب وي بنمايد.
۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
آیه ای که دستور عدم پرداخت رشوه به انسان می دهد
امام صادق علیه السلام رشوه را در حد كفر به خدا می داند و رسول اكرم صلى الله علیه وآله رشوه دهنده و گیرنده و واسطه را لعنت كرد و فرمود: بوى بهشت به صاحب رشوه نمى ‏رسد.