نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۲
نتانیاهو مراقب «پارچ آبش» باشد!
در حالی که نتانیاهو اخیرا گفته بود ایران باید برای رفع مسأله کمبود آب از تجربیات تل‌آویو کمک بگیرد، وزیر انرژی کابینه او می‌گوید بحران آب در فلسطین اشغالی وضعیت «بسیار بسیار وخیمی» دارد.
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
یادداشت| اقتصاد و حجاب از یک زاویه
مشکلات و اقتصادی و معیشتی دارای تأثیرات منفی شدیدی بر باورها و آرمان‌های افراد در زندگی است؛ تا آنجا که در بسیاری از افراد سبب می‌شود که نسبت به مسائل دینی خود از جمله حجاب بی‌اعتنا شوند.
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
بالا رفتن سواد رسانه‌ای، مخاطبان صدا و سیما را کم می‌کند
نتایج تحقیق پژوهشگران دانشگاه صدا و سیما نشان داد که سواد رسانه‌ای مخاطبان به طور پیوسته در حال افزایش است و همین امر سازمان صدا و سیما را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند.
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
وحــدت؛ ضـــرورتــی بـــرای حــفـظ ایــران
قرار است حلقه فشار هر روز تنگ‌تر شود. دشمنان ایران کمر همت بسته‌اند با انواع تهدیدات و فشارها جمهوری اسلامی را وادار به پذیرش خواسته‌های ناحق‌شان کنند. در این میان عده‌ای آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و وحدت مردم و مسئولان را نشانه گرفته‌اند ولی بعضی‌ها که حتی سابقه دشمنی با انقلاب اسلامی را دارند به انتقاد ...
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
هرنوع جنگ با ایران، ریاست جمهوری ترامپ را نابود می‌کند
یک تحلیلگر و مقام پیشین دولت آمریکا با بیان اینکه هر نوع جنگ با ایران به ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ پایان می‌دهد، گفت که ترامپ تنها مسئول عواقب خطیر این مسئله است.
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱
آزموده را آزمودن؟!
پیشنهاد مذاکره ترامپ به ایران که حاصل تمامی تنگنا‌های وی در محیط داخلی و خارجی و به ویژه در مقابل ایران است، فقط همان کسانی را در ایران ذوق‌زده کرد که با اعتماد به امریکا و غرب، شرایط فعلی را برای کشور به وجود آورده‌اند.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
یادداشت| واجبات رسانه‌ای جهاد اقتصادی
امروز آمریکا با تمام توان اقتصادی اش به میدان آمده است تا کمر اقتصاد ایران را بشکند و سفره معیشت مردم را به آتش بکشد، این نبرد تمام عیار اقتصادی فقط به حوزه پولی و بانکی محدود نمی شود.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
«چاه ویل» مذاکره با ترامپ
رییس‌جمهور امریکا، قبل از این چند باری گفته بود که منتظر دیدار و ملاقات با مقام‌های ایرانی است تا با آن‌ها بر سر یک توافق جدید هسته‌ای مذاکره کند. او در کنفرانس مشترک خبری با جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا، این درخواست خود را باز هم تکرار کرد، اما ...
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
معیشت مردم را به گروگان گرفته‌اند!
یکی از فرماندهان داعش می‌گفت، وقتی روستا یا مثلا شهری را ‌اشغال می‌کردند، اولین کاری که برای مهار و کنترل مردم می‌شد، تسلط بر آذوقه و معیشت ساکنان آن منطقه بود چرا که به گفته او، تسلط بر معیشت مردم یعنی تسلط بر افکار و رفتار مردم.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
قطع دست یا دست دادن با خرمگس؟!
این روزها هر کسی از سخت بودن شرایط و آشفتگی اوضاع می‌گوید و می‌نالد. التهاب و نگرانی بسیاری را فرا‌گرفته و سؤال منفعلانه هر جمع و محفلی این است که چه خواهد شد؟ در حالی که سؤال درست این است که چه باید کرد؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۷
فرشته نجاتی در آمریکا وجود ندارد
متاسفانه به نظر می رسد دولتمردان ما حساب ویژه ای روی "شیفت قدرت در آمریکا" بازکرده اند، فارغ از اینکه در آبان ماه امسال و حتی در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میاندوره ای کنگره، تغییر قدرتی در آمریکا رخ نخواهد داد.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵
واقعیت پشت توییت‌های ترامپ چیست؟
توییت‌های او از صبح خیلی زود، گاهی حتی پیش از برآمدن آفتاب، آغاز می‌شوند و تا حوالی نیمه‌ شب ادامه دارند؛ توییت‌هایی همچون «اوباما خیلی احمق است»، «گرمایش جهانی چرت و پرت است» و «نیویورک تایمز؛ فریبی منزجرکننده».
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
فروپاشی آمریکا!
آمریکایی‌ها 40 سال است برای مبارزه با ملت ایران هزینه‌ می‌کنند، اما نه تنها فایده‌ای نبرده‌اند بلکه خود در حال فروپاشی هستند.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
یادداشتک | تصویری نادرست از متدینین در "کلاه پهلوی"
مهمترین نقد سریال کلاه پهلوی، ضعف در دیالوگ ها و عدم تصویر درستی از گروه روشنفکر مذهبی و قوت در دیالوگ قشر غرب زده است.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۵
یادداشت | عصر "جهاد کبیر" و معرفی یک الگو
عده ای به اشتباه فکر می کنند که جهاد همان "میلیتاریسم" قرن ۲۰ است؛ اما با توجه به آنچه گذشت مراد از جهاد صرفا قتال در میدان نظامی و جنگ سخت نیست.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
کودک‌کُشی که از اندوه کودکان داستان می‌سراید!
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی برای کودکان و نوجوانان ایرانی به‌ظاهر دل‌سوزی می‌کند که طی حدود 70 سال اخیر کودکان فلسطینی درد و رنج غیرقابل وصفی را زیر سلطه تل‌آویو تحمل کرده‌اند.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
یادداشت طلبگی | باید نباخت
این وعده شیرین الهی است که باطل مانند کف روی آب و زایل شدنی است و آن چیزی که ماندنی است جز حق نیست.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
« اندر خیانت مسئولان بانکی! مردم منتظر اعلام و اعدام مفسدین اقتصادی هستند! »
اقدامات اخیر قوه قضاییه در عمل به توصیه های رهبری معظم انقلاب در جدیت مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب امیدواری شده است ولیکن قطعا ابتدای راه است و خواست عموم مردم مبارزه جدی و بی امان با مفسدین اقتصادی و مخصوصا دانه درشت هاست
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۰
یادداشت| مذاکره با ترامپ؛ معقول یا ممنوع
شماری از فعالان سیاسی تاکید دارند جمهوری اسلامی چاره ای ندارد مگر این که به مذاکره با ترامپ تن دهد و در نهایت شرایط مایک پمپئو، وزیر خارجه اش را بپذیرد.
۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷
نقطه عطفی در تقابل نظام سلطه با مردم ایران
سخنان سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه مواضع رییس‌جمهور و بیانیه ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به جنگ‌افروزی‌های کاخ سفید را باید نقطه عطفی در مقابله با جنگ چندجانبه امریکا علیه مردم ایران دانست.