عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد
حجت الاسلام عالی گفت: عاشورا به عنوان مکتب کامل انسان سازی، محصول دست هر چهارده معصوم(ع) است که عالَم را رشد می دهد تا به دست چهاردهمین معصوم(ع) برسد و وقتی ظهور رخ داد، مردم بفهمند ظهور محصول عاشورا است.
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.
میراث سیدالشهداء(ع) برای منتظران
کارشناس مهدوی با اشاره به تصریح زیارت ناحیه به امر به معروف و نهی از منکر توسط سیدالشهداء(ع)، گفت: آحاد جامعه وقتی به مرحله اوج مهرورزی برسند راضی نمی شوند خوبی ها از هم کیش، همشهری شان فوت شود لذا دیگران را در معرض ...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹
هر کس که ندای تفرقه سر دهد، خودی نیست/ خانه هر ایرانی یک پایگاه ضد آمریکایی است
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر لزوم توجه به تهاجم فرهنگی تأکید دارند،گفت: دشمن می‌خواهد با جنگ روانی به اهداف خود برسد.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
تجلی مقام حریّت و آزادگی در سیدالشهدا(ع)
مفسر، محقق و پژوهشگر علوم ومعارف قرآن کریم گفت: خون پاک حسین بن علی(ع) بهترین مفسر اسرار حریّت و آزادگی و بیان رسای حضرت روشنگر معنای حریّت در اسلام است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۲
سپاه و بسیج سر می دهند اما نمی گذارند آسیبی به انقلاب برسد
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه در دورانی قرار داریم که توانمندی، امکانات و تجهیزات سپاه پاسداران دشمنان و شخص رئیس‌جمهوری آمریکا را به اعتراف وامی‌دارد، گفت: همه حرف پاسداران و بسیجیان این است که سر می‌دهیم، اما نمی‌گذاریم کوچک‌ترین آسیبی به انقلاب اسلامی برسد.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۲
جایگاه شهدا در دل همه دانشگاهیان است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این که در بین مجموعه شهدای عزیزمان شهدای زیادی از دانشجویان و دانش آموزان داریم، افزود: جایگاه شهدا در دل همه دانشگاهیان است و مسیرشان، مسیر اهل دانش و تقوا است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
پاسخ امام مهدی(عج) به چند سوال شرعی
بعضی از مکاتبات و پرسش و پاسخ های امام عصر(عج) با یاران و علما جنبه فقهی و شرعی داشته، مثل پرسش از جواز سجده شکر پس از نماز واجب یا ساخت تسبیح از تربت سیدالشهداء(ع).
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۲
اربعین حسینی سبب جهانی شدن فرهنگ عاشورا شده است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که حضور افراد از ملیت های مختلف در مراسم اربعین حسینی نشان می دهد که امام حسین(ع) تنها متعلق به امت اسلامی نیست، گفت: امروز فرهنگ حسینی و مشی عاشورایی در سراسر جهان گسترش یافته است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳
معرفی شخصیت ابوطالب(ع)به جامعه علمی حوزوی ضروری است
حضرت ابوطالب(ع) برای احیای وحفظ سنت جان رسول خدا(ص) فداکاری زیادی کردند؛ به همین دلیل معرفی شخصیت بزرگ ایشان به جامعه علمی و حوزوی لازم وضروری است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵
آینده‌نگری لازمه موفقیت یک سازمان است/ کارهای روزمره نباید ما را از نگاه به آینده غافل کند
رئیس مرکز خدمات حوزه آینده‌نگری را لازمه موفقیت یک سازمان دانست و گفت: کارهای روزمره نباید ما را از نگاه به آینده غافل کند؛ باید بررسی کنیم که در پنج‌ساله آینده چه شرایطی خواهیم داشت و نیازهای ما چه خواهد بود.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
معنای تجدید عهد با امام عصر(عج)
رسول خدا(ص) فرمود: «خدای عزّّ و جلّ در قیامت با سه کس سخن نخواهد گفت و نگاهشان نخواهد کرد ... اول مردی که به خاطر دنیا با امامی بیعت کند، پس هر گاه خواسته اش را از دنیا به او بدهد به بیعتش وفادار بماند و گرنه دست از بیعت بردارد ...».
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
شرط عمل منتظران به «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا»
حجت الاسلام فلاح با بیان اینکه زائر در زیارت ناحیه مقدسه اخلاص در ولایت پذیری را از امام حسین(ع) یاد می گیرد، گفت: با اخلاص در ولایت است که می توان در شعاع نورانیت امام حسین(ع) باقی ماند؛ باید امام(ع) را برای خودش بخواهیم نه خودمان.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
رسالت اسلام گستره علم همراه با ایمان و التزام دینی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: رسالت اسلام گستره علم همراه با ایمان و التزام دینی است،
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
آغاز مرحله جدید دوره های آموزش مهدویت در استان بوشهر
احمد دهباشی با اشاره به برنامه های بنیاد مهدی موعود(عج) استان بوشهر، از ‌آغاز مرحله جدید دوره های آموزشی مهدویت خبر داد و گفت: سبک زندگی مهدوی توانایی تبدیل مشکلات به فرصت را در منتظران ایجاد می کند.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
راه جلوگیری از نفوذ مباحث انحرافی در حوزه مهدویت
دور از دسترس قرار دادن امام زمان (عج) یا حضور ایشان در همه امور دو دیدگاه افراطی و تفریطی و از انحرافات در مقوله مهدویت است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
راه جلوگیری از نفوذ مباحث انحرافی در حوزه مهدویت
دور از دسترس قرار دادن امام زمان (عج) یا حضور ایشان در همه امور دو دیدگاه افراطی و تفریطی و از انحرافات در مقوله مهدویت است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
چرا شناخت اسمی امام زمان اهمیت دارد؟/ مراتب شناخت حضرت ولی عصر
حضرت امام صادق(ع) می فرماید شناخت امام در دو سطح است یکی «بِنَعْتِهِ وَ صِفَتِهِ» که شناخت وصفی امام است، «وَ اسْمِهِ» که شناخت اسمی امام است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۲
تفسیر مهدویت در فکر و شعر حافظ شیرازی
دلبر حافظ معصومی است که همه عالم نسبت به پارسایی، عفاف و عصمت او اذعان دارند. در این راستا حافظ از میان اهل بیت علیهم السلام به محبوب عصر خود، یعنی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه نظر داشته است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۶
مهدویت در فکر و شعر حافظ شیرازی
دلبر حافظ معصومی است که همه عالم نسبت به پارسایی، عفاف و عصمت او اذعان دارند. در این راستا حافظ از میان اهل بیت علیهم السلام به محبوب عصر خود، یعنی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه نظر داشته است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
پیروی از مکتب عاشورا ، اعتقاد به مهدویت و ولایت سه رکن پیروزی ملت بر دشمنان
پیروی از مکتب عاشورا،اعتقاد به مهدویت و ولایت فقیه سه رکن پیروزی ملت بر دشمنان در طول تاریخ انقلاب اسلامی بوده است.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۸
آشنایی با فرهنگ مهدویت از دبستان آغاز شود
رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)، علت بزرگ انحرافات مهدوی را در عدم آگاهی به فرهنگ مهدوی و عدم مطالعه روایات و احادیث ائمه(ع) دانست و گفت: باید آشنایی با فرهنگ مهدویت را از دوران دبستان آغاز کنیم.
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۲
تصاویر/ نماز جمعه تهران
نماز عبادی ـ سیاسی جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ تهران به امامت آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در دانشگاه تهران برگزار شد. امام جمعه موقت تهران با تأکید بر لزوم برخورد با محتکرین تصریح کرد: برنامه قوه قضاییه در مورد رسیدگی به احتکار با جدیت ادامه پیدا کند و کسبه نیز گران‌فروشی نکنند.