کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار می شود
آینده روشن-کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین علی(ع) به همت مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت (ع) ۲۶ دی در شهر اصفهان برگزار می شود.
اهل‌سنت داغدار امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا هستند
آینده روشن - امام جمعه موقت سنندج گفت: اهل‌سنت همواره غم بزرگ شهادت امام حسین(ع) را در دل دارند و داغدار شهدای دشت کربلا هستند.
استکبار به دنبال گرفتن دو فرهنگ حسینی و مهدوی از شیعیان است
آینده روشن- امام جمعه یزد گفت: امروزه استکبار در تلاش است دو موضوع امام حسین (ع) و مهدویت را از شیعیان بگیرد.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
خیلی از کتاب‌ها وکارهایمان بیهوده‌اند/ازخنده حکیمانه غافل شده‌ایم
آینده روشن - رئیس ستاد اقامه نماز گفت: خیلی از کتاب‌ها و کارهایی که این روزها چاپ و انجام می‌شوند، بیهوده هستند و بسیاری از قلم‌ها اگر نباشند اتفاقی نخواهد افتاد. کتاب باید هر کلمه و صفحه اش مفید باشد.
۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
آذین بندی حرم مطهر رضوی در آستانه ولادت امام رضا (ع)
آینده روشن - یک کارشناس مهدویت با اشاره به شاخص‌های رفتار کریمانه در جامعه گفت: از جمله شاخص‌های اصلی کرامت این است که توحید محور باشیم. علم همراه با عمل از دیگر شاخص‌های رفتار کریمانه است. در رفتار کریمانه خدمت به همنوع باید جز اولویت‌های ما باشد و با گشاده رویی قبل از این که فردی درخواستی داشته باشد ...
۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱
راز مزار خوشبو در شب معراج/ویژگی‌های بانوان رجعت‌کننده پس از ظهور
آینده روشن - یک کارشناس مهدوی با اشاره به ماجرای شهادت «صیانه ماشطه»، از بانوان رجعت‌کننده در عصر ظهور، گفت: جهاد و مبارزه، ایمان محکم و راسخ و تحمل رنج و مشقات و حتی سکوت برابر کشتن همه فرزندان برای حفظ ایمان، صیانه را از زنان اثرگذار در دولت کریمه کرده است.
۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۳
ثبت ملی جشن نیمه‌شعبان با محوریت مسجد مقدس جمکران
آینده روشن - یزدانی با اشاره به نقش جشن‌های نیمه‌شعبان در وافق ملی و انسجام اجتماعی، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته جشن نیمه‌شعبان با محوریت مسجد مقدس جمکران در زمره آثار معنوی و ناملموس این استان به ثبت ملی رسید.
۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
مسیر حرکت به سوی ظهور در کلام امام صادق(ع)/نقش تلاش‌های علمی در وقوع فرج
آینده روشن- حجت‌الاسلام میرصادقی با بیان‌اینکه یکی از بایدهای زمینه‌سازی ظهور در نگاه امام صادق(ع)، همراهی علم و عمل است، گفت: ایشان با تربیت چهار هزار شاگرد و انجام مناظرات علمی و تلاش برای رفع انحرافات فکری، مسیر حرکت به سوی ظهور را نشان داده‌اند.
۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹
تجارت پرسودی که امام صادق(ع) به منتظران آموزش داده‌اند/بهترین زمینه‌سازی برای ظهور
آینده روشن - حجت‌الاسلام اکبری با بیان‌اینکه امام صادق(ع) به حال منتظران غبطه می‌خورند، گفت: ایشان با به یادگار گذاشتن دعای عهد، تجارت بسیار خوبی را به منتظران ظهور آموزش داده‌اند که به وسیله آن می‌توانند حتی در صورت مرگ نیز امام زمان (عج) را یاری کنند.
۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
چگونه یار امام زمان (عج) شویم؟
آینده روشن - در یاری امام عصر، فرقی بین زن و مرد نیست و هر کس می‌تواند با توجه به توانایی‌های خود، در خدمت امام باشد؛ زیرا یاری امام مهدی علیه‌السلام تنها جنگیدن و شمشیرزدن نیست تا مخصوص مردان باشد؛ همگان ـ چه مرد و چه زن ـ می‌توانند در جبهه یاوران امام زمان قرار گیرند.
۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
اهل‌بیت(ع) تفسیر قرآن هستند
آینده روشن- حجت‌الاسلام قرنی گفت: تفسیرعرفانی در ائمه معصومین(ع) از جمله امام صادق(ع) یافت می‌شود زیرا همه ویژگی‌های انسان کامل قرآنی در آنها یافت می‌شود و در واقع قرآن همان عترت و عترت همان قرآن است.
۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
مسجد، محور همه برنامه‌های امام زمان(عج) است
آینده روشن- معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت با بیان‌اینکه محور همه برنامه‌های ولی خدا بر مدار مسجد است، گفت: هنوز در استفاده از ظرفیت مسجد برای توسعه و تعمیق فرهنگ مهدوی به استانداردهای لازم نرسیده‌ایم. مسجد بهترین محل برای تمرین نقش‌های عصر ظهور است.
۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۶
امام صادق(ع) مفهوم انتظار را برای مردم تبیین کردند/اطاعت از ولی فقیه وظیفه محبان حضرت است
آینده روشن - آیت‌الله کمالی با بیان اینکه امام صادق(ع) مفهوم انتظار و مهدویت را برای مردم تبیین کردند، گفت: اطاعت از ولی‌فقیه وظیفه شیعیان امیرالمومنین(ع) و پیروان مکتب امام صادق(ع) است.
۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸
پایان‌نامه‌های مهدوی، کتاب می شوند
آینده روشن- پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی که به نحوی با موضوع مهدویت، انتظار و آخرالزمان مرتبط هستند، پس از تأیید واحد پژوهش موسسه موعود عصر (عج)، کتاب می شوند.
۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
مهدویت امروز مظلوم و مهجور مانده است
آینده روشن- عضو شورای پژوهشی مؤسسه علمی فرهنگی دارالعرفان گفت: امروز جامعه بشری نیازمند معرفی امام صادق(ع) به عنوان شیخ الائمه (ع) و آثار و برکات علمی و دینی ایشان است.
۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
مقابله امام جعفرصادق(ع) در برابر جریان مهدی‌سازی؛ عصر ناآرام امام
آینده روشن ـ نویسنده کتاب «جعفر بن محمد(ع)؛ امام صادق(ع)» با بیان اینکه در زمان امام صادق(ع) مسئله مهدویت، بسیار بارز است، گفت: در زمان ایشان از نفس زکیه ـ یعنی محمد پسر عبدالله پسر حسن مثنّی ـ به عنوان مهدی موعود نام می‌بردند و یکی از مبارزات شدید امام جعفرصادق(ع) با این افکار بود.
۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
نقد جریان‌های انحرافی حوزه مهدویت در قم
آینده روشن - کانون خبرنگاران نبأ ــ نشست نقد و بررسی جریان‌های انحرافی حوزه مهدویت به همت ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان قم عصر امروز، ۹ تیرماه برگزار می‌شود.
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۲
تابستان؛ فصل دغدغه‌مند کردن نسل آینده درباره ظهور/راه ختم شدن تحصیل و تهذیب به ظهور
آینده روشن- حجت‌الاسلام محمودی با بیان اینکه باید اولویت تبلیغات مهدوی را نوجوانان قرار دهیم، گفت: فراغت تابستان بهترین فرصت است تا نسل آینده را دغدغه‌مند ظهور کنیم آنگاه است که هدف تحصیل و تهذیب آنها کسب رضایت حضرت(عج) و زمینه‌سازی برای ظهور می‌شود.
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۸
احساس نیاز به منجی پیش از ظهور ضامن پیروی از امام عصر(عج) است
آینده روشن ــ یک کارشناس حوزه مهدویت گفت: وجود زمینه مردمی برای ظهور بسیار مهم است اگر در مردم، احساس نیاز به امام شکل نگیرد، وقتی او بیاید، قدرش را نخواهند دانست و به راحتی او را تنها خواهند گذاشت، همان‌گونه که اغلب مردم با پیشوایان معصوم پیشین چنین کردند.
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰
برگزاری مسابقه کتابخوانی مهدوی ویژه تابستان/راه‌اندازی واحد شعر در بنیاد مهدی موعود(عج) بوشهر
آینده روشن- دهباشی با اعلام برگزاری دوره‌های مقدماتی، تکمیلی و بازآموزی مهدویت به همت بنیاد مهدی موعود(عج) استان بوشهر، گفت: برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی طی سه مرحله با محوریت سه کتاب، از برنامه‌های پیش بینی شده برای تابستان ۹۸ است.
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
مراسم افتتاح طرح اوقات فراغت آسمانی ها
آینده روشن- کانون تخصصی مهدویت جنوب کرمان، به منظور غنی سازی اوقات فراغت بجه های مسجد، مراسم افتتاح طرح اوقات فراغت آسمانی ها را برگزر کرد.
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
سکولاریسم حوزوی؛ چالش‌ها و ابهامات پیش‌رو
آینده روشن- بررسی‌ها نشان می‌دهد که سکولاریسم حوزوی هم‌اکنون بیش از آنکه یک منازعه فکری و راهبردی در حوزه باشد، تبدیل به یک منازعه سیاسی و رسانه‌ای شده است.
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
چشم‌انداز ۱۰ ساله فعالیت‌های بین‌المللی در حوزه مهدویت ترسیم می‌شود
آینده روشن - حجت‌الاسلام خوشخو گفت: نخستین جلسه شورای بین‌الملل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با هدف ترسیم چشم‌انداز ۱۰ ساله فعالیت های بین‌المللی در موضوع مهدویت برگزار می‌شود.