تربیت بیش از ۵۰۰ متخصص مهدوی در سطح کشور/«البرز»؛ مجری بعدی دوره های تخصصی
آینده روشن-حجت الاسلام مصلحی با اعلام برگزاری دوره های تخصصی سطح سه مهدویت ویژه طلاب، گفت: این دوره ها به منظور تربیت نیروهای متخصص و کارشناس طی سه سال برگزار می شود و البزر، استان بعدی ما در اجرای این طرح است.
نقش بهائیت در اخلال‌های اقتصادی/ تله فرقه‌ها برای جذب مخاطب
آینده روشن- حجت‌الاسلام همایون با اشاره به نقش فرقه‌های انحرافی همچون بهائیت در مشکلات اقتصادی، گفت: نمی‌شود از نقش استعمار در خلق و رشد فرقه‌ها گذشت، به محض آنکه فرقه‌ای رو به کهنگی می‌رود، دیگری را با طرحی نو در می‌اندازند ...
شرح زیارت امام زمان(عج) در روز جمعه/خواص جمعه برای منتظران
آینده روشن- حجت الاسلام جعفری با شرح فرازهای زیارت امام زمان(عج) در روز جمعه، گفت: این زیارت مروری کوتاه اما عمیق بر اعتقادات، دعاها و وظایف منتظران است؛ وظایفی که با معرفت آغاز شده و به شهادت ختم می شود.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۹
«محمودرضا» به عشق ظهور به سپاه قدس پیوست
آینده روشن - «محمودرضا» ثابت کرد به جمله «شیعه به دنیا آمدیم تا موثر در تحقق ظهور مولا باشیم و این مستلزم تحمّل سختی‌ها و مشقت‌ها و مصیبت‌ها است و جز با فدا شدن محقق نمی شود»، اعتقاد دارد و این فدا شدن را در عمل نشان داد.
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۳
انتظار فرج از ارکان دین است/ ۹ رکن دین بر اساس روایات اهل بیت
آینده روشن - یکی از ارکان دین انتظار قائم(عج) است. لذا پژوهش در مهدویت ضرورت دارد چون یکی از ارکان دین ماست.
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸
فضای مهدویت گرفتار آسیب های درون و برون مذهبی/ضرورت شناخت دشمن
آینده ر وشن - مدرس حوزه علمیه گفت: امروز در فضای مهدویت با آسیب های برون مذهبی و درون مذهبی رو به رو هستیم که شناخت دقیق دشمن را می طلبد.
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴
دستاوردهای حمایت مالی از مهدویت برای نظام و انقلاب
کارشناسان تاکید کردند: اساساً مهدویت در فضای پیشگیری می تواند جلوی بسیاری از اختلاس ها، طلاق ها، اختلافات خانوادگی و ادعاهای دروغین را بگیرد، همچنین به دلیل کارکردهای امنیتی منطقه ای، سرمایه گذاری در این ساحت، تقویت امنیت ملی است.
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
مسابقه کتابخوانی با موضوع مهدویت در زنجان برگزار می‌شود
ششمین مسابقه کتابخوانی در زنجان با محوریت کتاب «زندگی مهدوی در سایه دعای عهد» برگزار می‌شود.
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
تاثیر حمایت بودجه ای از مهدویت بر تامین امنیت ملی
حجت الاسلام کلباسی با بیان اینکه مهدویت با مسائل منطقه ای امنیتی گره خورده است، گفت: بدون حمایت و تقویت مهدویت راستین، باید منتظر باشیم آنها که بودجه های دلاری دارند و هزینه می کنند، مغزها و افکار را جلب کنند که این امنیت ملی ما را تهدید می کند.
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
درسنامه هفت جلدیِ «فرهنگ مهدویت و انتظار» رونمایی می شود
درس نامه مهدوی «فرهنگ مهدویت و انتظار» که در هفت جلد و به قلم اسماعیل شفیعی سروستانی در موضوعاتی همچون اینک آخرالزمان!، دعوت به او! و جهان موعود تالیف شده است، رونمایی می شود.
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳
مهدویت و رجعت به درستی در جامعه تبیین شود
آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید گفت: یکی از رسالت های مهم اهل علم و حوزه این است باید در موضوع مهدویت، ظهور و رجعت برای مردم و جامعه اطلاع رسانی شود تا بیش از این جامعه در بحث مهدویت دچار تردید و گمراهی نشود.
۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۱
سری جدید برنامه تلویزیونی ” سلسبیل” در شبکه سهند
آینده روشن: سری جدید برنامه اذانگاهی “سلسبیل” با رویکردی متفاوت و جدید هر روز از سیمای استانی سهند به روی آنتن می رود. در این برنامه که بعد از اذان مغرب به افق تبریز پخش می شود.
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
مهدویت باید در جامعه نهادینه شود
آیت‌الله علوی گرگانی گفت: باید موضوع مهدویت را در جامعه نهادینه کنیم و نباید به زبان تنها ظهور و فرج امام عصر(عج) را از خداوند بخواهیم، بلکه باید اعمال و رفتار ما موجب این امر شود.
۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
سری جدید برنامه تلویزیونی ” سلسبیل” در شبکه سهند
به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، سری جدید برنامه اذانگاهی “سلسبیل” با رویکردی متفاوت و جدید هر روز از سیمای استانی سهند به روی آنتن می رود.
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
انتشار بیش از ۱۳۸ عنوان کتاب به همت «گنجشک‌های جمکران»
دفتر کودک و نوجوان انتشارات کتاب جمکران با عنوان «گنجشک‌های جمکران» تاکنون بیش از ۱۳۸ عنوان کتاب در موضوعات مهدویت، سبک زندگی، آموزش مفاهیم دینی و زندگی، تاریخ اهل‌بیت (علیهم السلام) و انبیاء را منتشر کرده است.
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
برگزاری بیش از ۶۰۰ جلسه آموزشی مهدویت در کرمانشاه
همتی با اشاره به تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی مهدوی صراط، گفت: علاوه بر برنامه های تبلیغی، اجرای طرح های پژوهشی با برگزاری همایش های مقاله محور و برگزاری بالغ بر ۶۰۰ جلسه آموزشی در طول سال از برنامه های بنیاد مهدی موعود(عج) در کرمانشاه است.
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
روایت «ارشاد» شیخ مفید از مهدویت و امام زمان(عج)
شیخ مفید در باب دوازدهم این کتاب مسائلی درباره تاریخ میلاد و دلائل امامت، اخبار غیبت و آئین امام عصر(عج) در هنگام ظهور و مدت دولت الهیه او، معجزات و خوارق عادات حضرت ولی عصر(عج) را بیان می کند.
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۲
روایتی از معلم های گوشی به دست!
سریع تدریس می کنند تا وقت اضافی برای وب گردی در شبکه‌های اجتماعی ‌آن هم در ساعات درسی داشته باشند یا بیش از اندازه با تلفن همراه از روش تدریس فیلمبرداری می کنند تا در شبکه های اجتماعی بازنشر کنند. آن ها معلم های همواره گوشی بدست هستند.
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۸
چگونه از امام غایب(عج) بهره‌مند شویم؟
امام عصر(عج) در توقیع مبارک به شیخ مفید(ره) چنین فرمود: «ما در مراعات حال شما سهل انگار نیستیم و هرگز شما را فراموش نمی کنیم، و گرنه سختی ها و تنگناهای فراوانی به شما می رسید و دشمنان، شما را نابود می کردند».
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸
دیدار دست اندرکاران اجلاس «مهدویت و انقلاب اسلامی» با مراجع تقلید
عوامل و دست اندرکاران نخستین اجلاس ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» با آیات عظام جوادی آملی و علوی گرگانی دیدار می کنند.
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
برگزاری نشست «انقلاب اسلامی و زندگی مهدوی»
نشست «انقلاب اسلامی و زندگی مهدوی» با حضور ارائه محمد صدوقی و میزبانی مرکز تخصصی مهدویت برگزار می شود.
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۲
دفاع از رساله «بررسی حقیقت دجال در عهدین و منابع شیعه و اهل سنت»
رساله سطح چهار حوزه با موضوع «بررسی حقیقت دجال در عهدین و منابع شیعه و اهل سنت» در مرکز تخصصی مهدویت دفاع شد.
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
اخلاق در آستانه ظهور
بنابر تصریح روایات، جهان در آستانه ظهور امام مهدی(عج) از نظر اخلاقی دستخوش تغییراتی می شود که بشر را دچار جاهلیت مدرن می کند، شبیه به همان جاهلیتی که پیامبر(ص) با آن مواجه شدند.