رهبر معظم انقلاب درگذشت آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی را تسلیت گفتند
حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم ربانی و معلم اخلاق آیت الله آقای حاج آقا مرتضی تهرانی را تسلیت گفتند.
تغییر در کابینه دولت با رویکرد فراجناحی و دشمن ستیزی باشد
امام جمعه مشهد گفت: اگر بنا به تغییر کابینه است، باید در کابینه جدید از ظرفیت‌های تمام جناح ها و انسان‌های متفکر و فرهیخته استفاده کرد و روی قدرت‌یابی یک جناح تمرکز نکرد.
حضور فعالانه رهبری در مدت اخیر کار دولت را راحت تر کرده است
امام جمعه قم با اشاره به حضور و فعالیت های اخیر رهبری در عرصه های ملی و بین المللی آنها را گامی مهم در جهت کمک به دولت برای حل مشکلات داخلی و خارجی دانست.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱
آزاد اندیشی برپایه گنجینه ثقلین ، میراث ماندگار امام جواد(ع) است
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، آزاد اندیشی برپایه گنجینه عظیم ثقلین را میراث ماندگاری از امام جواد(ع) دانست.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
عزاداری شب شهادت جواد الائمه(ع) در مشهد
همزمان با شب شهادت نهمین امام شیعیان حضرت جواد الائمه، امام محمدتقی علیه السلام، شامگاه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ دسته‌های مختلف عزاداران آن امام همام در مشهدمقدس با حضور عاشقان و شیفتگان آن حضرت و مداحی مادحین اهل بیت(ع) از میدان شهدا به‌ سمت حرم مطهر رضوی حرکت کرده و در حرم مطهر امام رضا علیه السلام به عزاداری ...
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
نقش امام جواد(ع) در مهندسی مهدویت و انتظار
نفس ولادت امام جواد(ع) زمینه سازی برای دفاع از باور مهدویت است. چرا که ایشان اولین امام خردسال در تاریخ اسلام بودند که زمینه را برای پذیرش امامت در سن خرسالی و امامت حضرت ولیعصر (عج)‌ در سن پنج سالگی فراهم کردند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
برخی برنامه های صدا و سیما همسو با دشمن در جهت تخریب بنیاد خانواده است
ضمن اینکه از صداوسیما نسبت به برخی برنامه ها تشکر می کنیم؛ اما برخی برنامه ها همسو با دشمن به دنبال تخریب بنیاد خانواده ها است و حال آنکه رسانه ملی باید به دنبال تحکیم خانواده باشد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
راه نجات بشریت تمدن مهدوی است
سردار اکبری با بیان اینکه سکولاریسم یکی از مهم‌ترین انحرافاتی است که ممکن است نسبت به اصل مهدویت در جامعه شکل گیرد، گفت: راه نجات بشریت در حال حاضر تمدن مهدویت است و در این راستا باید کارهای عملیاتی و مطالعاتی دقیق صورت بگیرد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
دوره تربیت مبلغ اقتصاد مقاومتی برگزار می شود
دوره تخصصی تربیت مبلغ نبرد اقتصاد مقاومتی ویژه طلاب و روحانیان سراسر کشور به همت کارگروه اقتصاد مقاومتی نهضت مبلغان انقلاب اسلامی با همکاری مرکز راهبردی اقتصاد مقاومتی حوزه های علمیه برگزار می شود.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
با حضرت روح الله فاصله ها داریم
با بیانی تند پرسید« چرا علماء و مراجع حوزه در قبال این فسادها و گرانی ها موضعگیری نمی کنند؟!» معلوم بود حسابی توپش پره و جانش به لب رسیده. به گمان اینکه می توانم آرامش کنم، گفتم: ...
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۴
چرا در ایران قطع دست دزد اجرا نمی شود؟
ر اسلام براي اجراي مجازات، قاعده‌اي وجود دارد به نام قاعده درأ. در اين قاعده اينگونه بيان مي‌شود كه "الحدود تدرء بالشّبهات" مفهوم اين قاعدة اسلامي اين است كه در صورتي كه شك و ترديدي در يكي از حدود الهي به وجود آيد قاضي نمي‌تواند مجازات حدّ را اجرا نمايد؛ يعني بايد براي اجراي مجازات و حكم الهي يقين صددرصد ...
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۷
راهکار رسیدن به نظامات اسلامی
استاد میرباقری بر اساس مساله مستحدثه ای که شهید صدر در نیاز به نظامات اجتماعی مطرح کردند سه امتیاز کلی را در نظریه فقه سرپرستی معرفی کرد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶
عذاب آدمی در نرسیدن به لذت خالص است
چیستی عذاب انسان یکی از بحث هایی است که از قبل از علامه طباطبائی از سوی فلاسفه و متکلمین و مفسرین قرآن کریم به طور کامل بحث نشده است، از منظر علامه طباطبائی آنچه كه خوش‏آيند جسم و مضر به روح آدمى است، مايه شقاوت آدمى و عذاب اوست، چرا که با دستیابی به لذت مطلق تنافی دارد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۵
چاپ سوم کتاب «جهاد اسلامی، امام خمینی، شیعه و سنی، مسأله فلسطین»
این کتاب شامل یک مقدمه و سه کتاب مختصر شهید فتحی شقاقی است.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
تیغ دو دم جلوه‌گری
جلوه‌گری خصلتی است که ذاتا خداوند در وجود زن قرار داده؛ از این رو نمی‌توان به طور کلی آن را صفتی مذموم دانست و آن را رد کرد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۲
امام جواد؛ ویژگی های اخلاقی، عمر کوتاه و خدماتِ بزرگ
امام جواد(ع) مانند همه امامان شیعه، الگوی کامل تقوا و پارسایی و نمونه بارز عبادت، بندگی و سجده های طولانی برای خداوند بودند.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱
نسخه الکترونیکی کتاب «سیمای روزانه فرد مسلمان» منتشر شد
نسخه الکترونیکی کتاب «سیمای روزانه فرد مسلمان» در قالب کتابخوان همراه پژوهان منتشر شد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲
سخنان تلویزیونی رئیس‌جمهور تاثیری در سوال نمایندگان ندارد
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: صحبت رییس‌جمهور با مردم صرفنظر از میزان اقناع‌کنندگی سخنان ایشان اقدام مناسبی بود.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۱
سیره رضوی پیوست فرهنگی اقدامات آستان قدس رضوی است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیره رضوی را پیوست فرهنگی همه اقدامات آستان قدس رضوی دانست که در پیاده سازی آن باید تلاش کرد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
مبانی دینی مستدل و مستند به جوانان عرضه شود
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: امروز ارائه مبانی دینی به صورتی که جوانان قانع شوند و در مقابل هجمه شبهات ثبات اعتقادی داشته باشند، از ضروری‌ترین رسالت‌های طلاب است که این امر نیاز به جدیت در تحصیل و تحقیق و تهذیب دارد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
روحانیت در دفاع از حقوق مردم محافظه کاری نمی کند/ دولتمردان به مطالبات رهبری و مردم جامه عمل بپوشانند
ئیس شورای حوزه علمیه تهران تصریح کرد: عمامه یک روحانی انقلابی، کفن او است و هم اکنون نیز با وجود همه مشکلات و ناملایمات روحانیت همچنان پای کار مردم و انقلاب است و در دفاع از استقلال همه ارکان کشور حضور جدی دارد و تجمع امروز مؤید همین امر است.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
جزئیات محرومیت زدایی از منطقه «هیرمند» سیستان و بلوچستان/مردمانی که فاقد شناسنامه هستند
دبیر جامعه وعاظ انقلابی با اشاره به اجرای طرح «انقلاب در انقلاب» در مناطق محروم، اقدامات محرومیت زدایی انجام شده در روستاهای منطقه هیرمند سیستان و بلوچستان را تشریح کرد.