موعظه
فضائل ماه رجب در گفتار آیت الله جوادی آملی

فضائل ماه رجب در گفتار آیت الله جوادی آملی

حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با اشاره به فضائل ماه رجب گفت: ماه پربركت رجب، ماه ولايت است كه طليعه ماه ...

خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) حاوی بیش از ۶۰ آیه قرآن است

خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) حاوی بیش از ۶۰ آیه قرآن است

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پورسیدآقایی با بیان این که حضرت زهرا(س) الگویی برای انسانیت و بشریت است، گفت:...

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

امام جمعه بیرجند با بیان این‌که امام زمان امام عاقل‌ها و پاک‌هاست، خاطرنشان کرد: تا ما زنده و شکوفا ...

انتظار بدون مجاهده خیالی باطل است
آنکه به انتظاری تهی از رزم آوری و مجاهده، دل خوش می دارد و گمان می کند بی آمادگی برای جهاد و شهادت می توان منتظر موعود موجود بود، خیالی باطل دارد و کار انتظارش به سامان نخواهد رسید.
فضائل ماه رجب در گفتار آیت الله جوادی آملی
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با اشاره به فضائل ماه رجب گفت: ماه پربركت رجب، ماه ولايت است كه طليعه ماه رسالت است و اين هر دو طليعه شهرالله است.
وارادات کالا همان واردات فرهنگ است
ورود هر کالایی به همراه خود فرهنگی را وارد کشور می‌کند که با فرهنگ اصیل ملی و دینی ما متناسب نیست.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲
رکود و رخوت منتظران سوغات انحصارگرایی است
تفسیر و ترویج مهدویت، به این عنوان که هر حکومتی قبل از حکومت مهدوی، طاغوت است، فهمی آسیب ‏زا از مهدویت است. پیامد عملیِ چنین فهمی، عدم تلاش برای برقراری حکومت عادلانه، پیش از ظهور امام مهدی(عج) است.
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲
جلب رضایت امام عصر(ع)؛ درس بزرگ فاطمی برای منتظران
ساختار شخصیتی و سبک زندگی حضرت زهراسلام الله علیها از بُعد ارزشی، فرازمانی و فرامکانی است یعنی به عصر یا نسل خاص منحصر نیست، بلکه الگویی برای همه است. یک الگوی مصطفاة، نمونه و برگزیده برای همه عصرها و نسل ها.
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۲
راه ورود به حلقه یاران مهدوی/دست کمک و حمایت امام(عج) را ببینیم
یک کارشناس دینی گفت: اگر جز دو دسته اول و دوم یاران امام زمان(عج) شدن، کار دشواری است، جز حلقه سوم و چهارم شدن، کار سختی نیست و هم اکنون و در دوران غیبت، امام زمان(عج) برای آن حلقه ها یار می گیرند
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
بانوان منتظر؛ زمینه سازان بی ادعا
زنان، مردان، جوانان، پیران، دختران، پسران و ... هر کدام براساس ظرفیت ها و توانایی های خود، در شکل گیری مثبت و روشن آینده، باید به ایفای نقش بپردازند و در سرنوشت خود سهیم باشند.
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
یاران خاص امام عصر(عج) با این ویژگی ها شناخته می شوند
اين گروه اندك فرماندهان و وزيران امامند كه در آغاز هسته هاي اصلي نيروها را بر عهده دارند و پس از پيروزي براي ارشاد و دادرسي و كارگزاري به سرزمين هاي دور و نزديك فرستاده مي‌شوند.
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
جریان نفوذ برای اهداف خود تشیع انگلیسی را انتخاب کرد
استاد حوزه علمیه گفت: امروز نسل جوان را نسبت به هجمه هایی که از سوی دشمنان روانه می شود، باید آشنا کرد و کرسی ها و نشست های جریان شناسی اقدام ارزشمندی است که باید افزایش پیدا کند.
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
تمام مولفه های اصیل تمدنی در مهدویت وجود دارد
تمدن سازی به مولفه هایی همچون جهانشمولی و جامع نگری نیاز دارد که در مهدویت هست؛ با این نگاه می توان نظم نوین جهانی را با محوریت ِمهدویت پیش برد و این همان تمدن نهایی است که به دست حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه به ثمر می رسد.
۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
بررسی و نقد نوغالیان سیاسی شیعه
نشست بررسی و نقد نوغالیان سیاسی شیعه برگفته از دو کتاب مرجعیت موروثی و تشیع انگلیسی با حضور آیت الله قرهی برگزار می شود.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
نشست «بررسی نسبت تمدن نوین اسلامی با امر ظهور» برگزار می شود
نشست «بررسی نسبت تمدن نوین اسلامی با امر ظهور» به همت پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران به مناسبت دومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی چهارشنبه چهار اسفندماه مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
تخریب حرمین عسکریین(ع)؛ اجرای طرح اختلاف مذاهب و انحراف از آینده موعود
آینده جهان از آن اسلام است؛ اما دشمن با ایجاد گروه هایی همچون داعش و انجام اقداماتی نظیر تخریب حرمین عسکریین(ع)، بنا دارد فضا را غبارآلود و مردم را نسبت به آن آینده روشن و امیدبخش، مایوس کند.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
بدترین جمله منتظران!/راه رسیدن به رهبری در دولت کریمه مهدوی
معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گفت: امام زمان(عج) به ما آموزش می دهند که برای خودمان دعا کنیم و از خداوند بخواهیم در حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)، رهبر شویم و این را افق زندگی خود قرار داده و برای رسیدن به آن تلاش کنیم.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
می توانیم در یاری امام زمان(عج) مثل شن های طبس شویم
بالاخره ما که نان امام زمان علیه السلام را می خوریم باید چند ساعت به آن حضرت(عج) اختصاص دهیم. اگر امام زمان(عج) دلی خوش از ما نداشته باشد؛ کسی دیگر را هم ندارد که ایشان را یاری کند.
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
ترجمه نامه اسلام‌شناس فرانسوی به هانری کربن درباره فضایل حضرت زهرا(س)
شرق‌شناس و اسلام‌شناس فرانسوی پیش از مرگ، اهتمامِ جمع‌آوری مجموعه‌ای درباره‌ فاطمه(س) را به هانری کربن سپرده و در نامه خود برخی فضایل حضرت را نیز بر شمرده بود.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
اثبات علمی پادشاهی آل‌ محمّد(ص) بر آسمان‌ها و زمین!
امامان معصوم(ع) نه تنها باخبر از وسعت حقیقی آسمان‌ها و زمین و موجودات ساکن در آنها و حجّت بر آنان و آقا و مولای شان هستند، بلکه فراتر از این موضوع، قدرت، توانایی و ابزار لازم برای رفت و آمد به تمامی آسمان‌ها و زمین‌ها را دارند.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
مهدویت، قدرت نرم اسلام در جبهه تمدن سازی است
حجت الاسلام عرفان گفت: با نهادینه‌سازی آموزه مهدویت در جهان اسلام، گفتمان هویتی جدیدی به وجود می‌آید که با ایدئولوژیک‌کردن بافت هویتی اسلام و ایجاد بینشی نوین در معرفی دگر مشترک، جنبش اجتماعی جدیدی را به وجود می‌آورد.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
مدعیان دروغین مهدویت را چگونه بشناسیم؟!
مراد از مدعیان دروغین، کسانی هستند که به دروغ و باطل مردم را به سوی خود فراخوانده و به نوعی خود را مهدی، نایب وی، وکیل یا فرستاده او معرفی می‌کنند. سطحی‌نگری و عقل‌گریزی و خرافه‌پردازی و عوام‌زدگی از ویژگی های آنها است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
امام موسی صدر دغدغه تمدنی داشت
حجت‌الاسلام الویری با تأکید بر این که امام موسی صدر برای اصلاح و انسجام اجتماعی و همچنین زمینه‌سازی و حرکت به سمت تمدن قدم‌های بسیاری برداشته است، گفت: امام موسی صدر تنوع بسیار شگرفی در ارتباط اجتماعی و گفت‌و‌گو با مردم کشور‌های مختلف و شخصیت‌ها داشت.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
امکان فهم دیدگاه امام موسی صدر با تحلیل و تأمل در آثار وی
لک‌زایی تمدن مد نظر امام موسی صدر را مبتنی بر آموزه‌های دینی و شرقی دانست و گفت: فهم دیدگاه امام موسی صدر با تحلیل و تأمل در آثار وی امکان پذیر است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
انتظار را به دعای فرج بعد از فرایض محدود نکنیم
هر تعریفی از واژه انتظار بیان شود سبک و روش زندگی منتظرانه را فرم می دهد؛ مثلا اگر بحث انتظار را فقط منوط کنیم به دعا و استغاثه برای تعجیل در فرج بعد از فرایض، این دعاها و اسثغاثه ها، در امور جاری اجتماعِ منتظر، نمود و اثری ندارد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
تشکیل کارگروه ویژه در رسانه ملی برای برنامه های مهدوی
دبیر ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور از تشکیل کارگروه ویژه رسانه ملی برای برنامه های مهدوی و تهیه بانک اطلاعات کارشناسان رسانه ای مهدویت خبر داد.