خواسته امام عصر(عج) از دانشجویان منتظر
آینده روشن-دومين گروهی كه تأثير شگرفی در هدايت امّت اسلامی دارند دانشجويان به ويژه طالبان علوم و معارف وحيانی‌اند. اين گروه كه زمينه‌ساز نهادينه شدن فرهنگ انتظار و اصلاح زمينه ظهورند وظايفی دارند.
انتظار؛ آمادگی جهت حضور در زندگی امروز است
آینده روشن- عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده‌پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مقاله‌ای مبانی نظریه انتظار را در اندیشه مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: انتظار به هیچ وجه توصیه‌ای برای آمادگی حضور در فردا نیست ...
دیدار رئیس موسسه آینده روشن با مدیر جامعه الزهرا
آینده روشن- رئیس موسسه آینده روشن و اعضا دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت با مدیر جامعه الزهرا دیدار و گفتگو کردند.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
رهبر معظم انقلاب: رأفت اسلامی مبنا باشد
آینده روشن-رهبر انقلاب در پاسخ به گزارش ارائه شده پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جانباختگان و مصدومان حوادث اخیر، فرمودند: رأفت اسلامی مبنا باشد.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
روز بد ترامپ؛ استهزا در لندن، استیضاح در واشنگتن
آینده روشن-رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حالی لندن را پیش از موعد و بدون شرکت در نشست خبری ترک کرد که در واشنگتن اولین جلسه استیضاح او در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در جریان بود.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
دستورات رهبر معظم انقلاب به دریابان شمخانی پیرامون حوادث اخیر
آینده روشن-رهبر معظم انقلاب در پاسخ به گزارش ارائه شده از سوی دبیر شورای عالی امنیت ملی که چندی قبل پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جان‌باختگان و مصدومین حوادث اخیر خدمت ایشان تقدیم شد، ضمن موافقت با پیشنهادات مطرح شده، دستوراتی صادر کردند.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
امام عسکری(ع) با پرداختن به تفسیر قرآن معارف را منتقل می‌کرد
آینده روشن-عضو هیئت علمی پژوهشکده امام خمینی(ره)، با اشاره به سیره امام عسکری(ع) در انتقال معارف بیان کرد: ایشان در زمان خویش با توجه به محدودیت‌هایی که وجود داشت، همچنین به دلیل اینکه مسائل فقهی توسط دیگر ائمه(ع) تبیین شده بود، به تفسیر قرآن پرداخت.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
مخالفت شدید آیت‌الله نوری‌ همدانی با طرح جدید بانکداری بدون ربا؛ طرح به ربا رسمیت می‌بخشد
آینده روشن-آیت‌الله العظمی نوری همدانی با انتقاد از طرح جدید مجلس در زمینه بانکداری، حوزه را مخالف این طرح دانست و تأکید کرد: این طرح به رباخواری بانک‌ها رسمیت می‌بخشد.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
اخلاق در کلام امام حسن عسکری(ع)
آینده روشن- امام حسن عسکری(ع) در بیانات خود، توصیه‌های مهمی درباره اخلاق در جامعه دارند و احادیث نقل شده از آن حضرت حاوی نکات کاربردی در باب آداب معاشرت و نحوه رفتار و گفتار و کردار در جامعه است.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵
اختلافات و پراكندگی‌ها در پرتو نور قرآن از بین می‌روند
آینده روشن- در بخشی از پیام آیت‌الله‌العظمی مكارم شیرازی به سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان آمده است كه همه در پرتو هدایت قرآن از ظلمات، پراكندگی و اختلاف و نزاع و كشمكش رهایی می‌یابند و به سرچشمه نور كه همان برادری و اخوت اسلامی است، باز می‌گردند.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
اصرار مقام معظم رهبری بر اصلاح ساختار اقتصادی کشور
آینده روشن-سخنگوی دولت با بیان اینکه همه قوا در تصمیم(اصلاح قیمت سوخت) مسئولیت دارند، گفت: مقام معظم رهبری صرفاً مصوبه سران سه قوه را تأیید کردند. یکبار این مصوبه به محضر ایشان رفت، آن را برگرداندند و گفتند هر سه با هم اتفاق نظر داشته باشید. نهایتا همه سران آن را تصویب کردند و رهبری آن را تأیید کردند....
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
کره شمالی: گفت‌وگو با آمریکا چیزی به جز فریب نبوده است
آینده روشن-وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای انتقادی، مذاکرات با آمریکا را یک فریب توصیف کرد.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
روایتی از رنگ باختگی معلولیت به علت زندگی
آینده روشن-انسان‌هایی در مجتمع توانبخشی حضرت علی‌اکبر(ع) بیرجند فعالیت دارند که خالصانه به معلولان خدمت می‌کنند، خدمتی از جنس انسانیت و فضایی که گویی با دنیای شلوغ بیرون در تضاد بود، دنیایی آرام و دلچسب به دور از کینه‌ها، قهرها و دعواهای بیرون. اینجا دنیای دیگری است.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
نیویورک‌تایمز: تحریم‌های ایران دستاوردی برای آمریکا نداشته است
آینده روشن-روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اذعان کرد تحریم‌های ایران دستاورد راهبردی برای آمریکا نداشته و منجر به تغییر رفتار تهران نشده است.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
عرفان اصیل شیعی با گوشه نشینی و ریاضت کشی همخوانی ندارد/ الگوهای انحرافی عرفان را شناسایی و معرفی می کنیم
آینده روشن-استاد عرفان حوزه با اشاره به اهمیت جایگاه علم عرفان در حوزه بر لزوم ایجاد مجمعی از اساتید عرفان و مقابله با انحرافات در این حوزه نیز تاکید کرد.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
هرکسی ما را از اخوت اسلامی دور کند از قرآن پیروی نکرده است
آینده روشن-مدیر حوزه های علمیه اصل مشترک بین همه مسلمانان عالم را اخوت اسلامی دانست و تاکید کرد: هرکسی ما را از اخوت اسلامی دور کند از قرآن پیروی نکرده است.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
وزیر نفت اسبق عراق نامزد مقام نخست‌وزیری
آینده روشن-منابع آگاه از مطرح شدن نام ابراهیم بحرالعلوم، وزیر نفت اسبق عراق به عنوان نامزد نخست‌وزیری این کشور خبر دادند.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
احتمال افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه‌های آمریکا علیه کالا‌های فرانسه
آینده روشن-آمریکا احتمالا تعرفه‌هایی تا حدود ۱۰۰ درصد علیه کالا‌های وارداتی از فرانسه اعمال می‌کند.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
رهبر انقلاب اینگونه با درایت، فتنه ایجاد «خلأ اجرایی» در کشور را خنثی کردند
آینده روشن-ابعاد فتنه‌ای که با اعلام سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد در حال روشن‌شدن است و حکمت اقدام رهبری در هزینه‌کردن از وجهه و اعتبار خویش روشن‌تر می‌گردد.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
اطلس جامع قرآن کریم منتشر شود
آینده روشن- مفسر قرآن کریم با تأکید بر لزوم انتشار اطلس جامع قرآن، گفت: این اطلس شامل اسامی افراد و اماکنی است که در قرآن به آن‌ها اشاره شده مانند نام پیامبران، دشمنان آن‌ها، زادگاه ائمه اطهار(ع) و اماکن مقدس.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
عشق به قرآن؛ علت فراموشی معلولیت
آینده روشن-یک معلول در چهارمحال‌وبختیاری به بهانه عشق به یادگیری قرآن معلولیت را فراموش می‌کند و معلولیتش را مانعی برای یادگیری قرآن نمی‌داند، او اعتقاد دارد اگر یادگیری هر چیزی در دنیا سمعی و بصری باشد اما یادگیری قرآن سمعی و لسانی است.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
حق نماز را ادا نکردیم
آینده روشن-رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید؛ نماز ذکر خداست و کسی که از ذکر خدا غافل شود زندگیش نکبت می‌شود»، نفت یک دلار بشود یا صد دلار ما باز هم گیر هستیم و وضع ما بهتر نمی‌شود چون حق نماز را ادا نکردیم.
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
معنویت حاصل قرائت عرفانی و اخلاقی از دین است/ معنویت؛ گمشده انسان مدرن
آینده روشن- ناصر مهدوی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران گفت: قرائت‌های قشری و سطحی از دین با معنویت نسبتی ندارند، زیرا معنویت حاصل قرائت عرفانی و اخلاقی از دین است که انسان امروز به آن نیازمند است.