عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد
حجت الاسلام عالی گفت: عاشورا به عنوان مکتب کامل انسان سازی، محصول دست هر چهارده معصوم(ع) است که عالَم را رشد می دهد تا به دست چهاردهمین معصوم(ع) برسد و وقتی ظهور رخ داد، مردم بفهمند ظهور محصول عاشورا است.
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.
میراث سیدالشهداء(ع) برای منتظران
کارشناس مهدوی با اشاره به تصریح زیارت ناحیه به امر به معروف و نهی از منکر توسط سیدالشهداء(ع)، گفت: آحاد جامعه وقتی به مرحله اوج مهرورزی برسند راضی نمی شوند خوبی ها از هم کیش، همشهری شان فوت شود لذا دیگران را در معرض ...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۸
از یتیم نوازی تا خودکنترلی کودکان در سایه دوستی با امام زمان(عج)
حجت الاسلام عبداللهی با اشاره به ضرورت های انس کودکان با امام زمان(عج)، گفت: ما باید کودکانی که پدرشان را ندیده اند با امام مهربانی(عج) آشنا کنیم؛ این شیوه یتیمی نوازی است و «خودکنترلی حاصل از درک حضور امام مهدی(عج)» را در نسل آینده ایجاد می کند.
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۷
اربعین فقط مختص امام حسین (ع) است
استاد حوزه علمیه استان قزوین گفت: یکی از ویژگی های اربعین آن است که این واقعه درمورد هیچ کدام یک از امامان و پیامبران صورت نمی گیرد، اربعین فقط مختص امام حسین (ع) است که همین نشان دهنده عظمت و بزرگی حرکت ارزشمند عاشورا و نقش آن در زنده نگه داشتن دین مبین اسلام است.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۴
شهیدی که هم سلولی رهبر انقلاب بود
شهید حجت الاسلام حاج شیخ احمد قاینی نجفی مشهور به فاضل، فرزند برومند حاج شیخ محمد فاضل که از اکابر علمای عصر خویش بود، در سال ۱۳۲۱ ه.ش درنجف اشرف درکنار مرقد حضرت مولی الموحدین علی بن ابیطالب (ع) پا به عرصه حیات نهاد ...
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱
تأملاتی در باب فعالیت‌های فرقه ضاله «احمدالحسن» در عراق
مسئول اداره برنامه‌ریزی تبلیغی معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان در همایش آموزشی «نصرت الحسین» ویژه روحانیان اعزامی به اربعین در بجنورد به تبیین نظرات و فعالیت‌های فرقه احمد الحسن در عراق پرداخت.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱
سیاست، فرهنگ و اقتصاد کشور باید از قرآن و فرهنگ اهل بیت الهام بگیرد
حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به این که مردم دنیا از یک نظام اسلام بر پایه ولایت توقعات زیادی دارد، گفت: سیاست، فرهنگ و اقتصاد ما باید از قرآن و فرهنگ اهل بیت(ع) الهام بگیرد.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰
نذرهای فرهنگی اربعین فرهنگ سازی شود/ اجرای طرح «نایب الشهید»
دبیر کارگروه معنوی یاوران اربعین حسینی قزوین از اجرای «نایب الشهید» خبر داد و گفت: نیازهای ایام اربعین صرفاً تأمین خوراک و اسکان برای زائران نیست، بلکه باید نذرهای اربعین فرهنگ سازی شده و مسائل فرهنگی را نیز در برگیرد.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
تاکید آیت الله العظمی مکارم بر لزوم رعایت احترام به مرجعیت و مردم عراق در اربعین
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی بر لزوم رعایت احترام به مرجعیت و مردم عراق تاکید و گفتند: باید با مردم این کشور همکاری کنیم و به عنوان میزبان به آنان احترام بگذاریم. آنها نیز ما را یک مهمان می‌بینند. در این راستا حتی از آنها برای زیارت امام رضا(ع) و سفر به ایران دعوت کرد و مورد تکریم قرار گیرند.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
۹ ضرورت برای تبلیغ مهدویت در عرصه بین الملل
حجت الاسلام زهیر دهقانی آرانی در تبیین ضرورت ها، راهكارها و موانع تبلیغ مهدویت در عرصه بین الملل، به مسائلی همچون فضای كنونی جهان اسلام و خاورمیانه و خنثی كردن مهدی ستیزی اشاره کرد.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۵
تربیت ۲ هزار نوجوان انقلابی بدون حمایت ارگان های رسمی
کانون علمی فرهنگی افلاکیان بدون وابستگی به هیچ یک از ارگان‌های رسمی، به صورت جهادی و خودجوش نوجوانان و جوانان را برای آینده نظام تربیت می‌کند که خروجی آن، ورود جوانان به حوزه‌های علمیه ، سپاه، دانشگاه‌های معتبر کشور و ... است.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
از یتیم نوازی تا خودکنترلی کودکان در سایه دوستی با امام زمان(عج)
حجت الاسلام عبداللهی با اشاره به ضرورت های انس کودکان با امام زمان(عج)، گفت: ما باید کودکانی که پدرشان را ندیده اند با امام مهربانی(عج) آشنا کنیم؛ این شیوه یتیمی نوازی است و «خودکنترلی حاصل از درک حضور امام مهدی(عج)» را در نسل آینده ایجاد می کند.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
مبلغان معارف دین را عالمانه و محققانه برای جهانیان تبیین کنند
حضرت آیت الله جوادی آملی عالمانه و محققانه سخن گفتن و علوی زیستن را دو عامل موفقیت در تبلیغ دانست و گفت: تبلیغ عالمانه، معارف را از گوش به دل مخاطب رساندن است.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
نقدی بر رفاقت‌های آزاد
رفاقت آزاد بیابان وسیع پر حادثه است که حدی و مرزی برای آن تعیین نشده و پایه‌های آن با تکرار ولخرجی ها، با رفتن به بازار، با پذیرفتن نظر جهت خرید کالا، با فست فود میل کردن و با مسافرت رفتن ها بنا شده است.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
اربعین معجزه الهی و زمینه ساز ظهور است
مسئول عقیدتی سیاسی حشدالشعبی بصره اربعین را معجزه الهی و زمینه ساز ظهور دانست.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
پرسش و پاسخ مهدوی
در روایات آمده، زمانی امام زمان «عجل‌الله‌تعالي‌فرجه‌الشريف» می‌آید که همه‌جا را فساد گرفته باشد، پس برای این‌که امام زودتر بیاید باید فساد کنیم؟
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
اربعین ترسیم خطی از اسلام اصیل مقابل خطوط انحرافی است
یک کارشناس مهدویت با تاکید بر این‌که اربعین یک سمبل جهانی است و خوشبختانه علی‌رغم تمام توطئه‌ها و کارشکنی‌های که دشمنان در این عرصه داشتند هر سال این مراسم باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود، گفت:اربعین احیای امر اهل بیت‌ (ع) و عاشورا است و اربعین ترسیم خطی از اسلام اصیل در مقابل خطوط انحرافی است.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷
در جوار بارگاه حرم رضوی دومین همایش تربیت مربی مهدویت ویژه خواهران برگزار می‌شود
دومین همایش خواهران فارغ‌التحصیل دوره‌های تربیت مربی معارف مهدویت سراسر کشور در جوار بارگاه رضوی برگزار می‌شود.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۴
زائران در پیاده‌روی اربعین مأمور اتحاد و انسجام اسلامی هستند
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه مبلغین و مادحین نقش بسیار مهمی در پیاده‌روی اربعین دارند، گفت: ما در پیاده‌روی اربعین مأمور اتحاد و انسجام اسلامی هستیم.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۳
امروز بیش از هر زمان دیگری به سبک زندگی شهدا نیاز داریم
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم سبک زندگی شهدا که الهام گرفته از سبک زندگی اهل بیت (ع) است را برای عموم مردم خصوصا جوانان و نوجوانان تشنه حقیقت و معنویت تبیین کنیم.
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱
جایگاه مسجد در قرآن
مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران با تاکید بر اینکه قرآن تاکید فراوان بر ساخت و آباد نگه داشتن مساجد دارد، گفت: قرآن کریم مباحث بسیار مهمی را درباره‌ تأسیس، نگهداری و تعمیر مسجد بیان می‌کند.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۲
«عزت» را از کافران طلب نکنیم
رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: نباید عزت را از کافران طلب کنیم، چرا که خداوند می‌فرماید «منافقان را بشارت ده که بر آنان عذابی دردناک خواهد بود و آن گروه که کافران را دوست گیرند و مؤمنان را ترک گویند، آیا نزد کافران عزّت می‌طلبند؟ عزّت همه نزد خداست» .