اولویت پژوهش های مهدوی/نمی شود در تحقیقات، آینده جهان را نادیده گرفت
حجت الاسلام میرصادقی با اشاره به اهتمام مرکز تخصصی مهدویت به انجام پژوهش های کاربردیِ مهدوی، گفت: مهدویت به عنوان آینده حتمی بشر باید در پژوهش ها موردتوجه بوده و برای حل مشکلات به کار گرفته شود چنان که غرب چنین رویکردی ...
انتظار رهبر معظم انقلاب از حوزه و دانشگاه
این دو نهاد دانشجویی، باید هر دو کار را بکنند. اما هم خوب کار کنند؛ هم نسبت به یکدیگر ارتباطات عاطفی درستی داشته باشند. یکدیگر را طرد نکنند.
قدمگاه امام زمان(عج)؛ زیارتگاهی در شوشتر
بقعه صاحب الزمان(عج) در شمال شرقی شهر شوشتر نزدیک بقعه شیخ شمس الدین واقع است. این مکان شریف همیشه مورد احترام مردم خوزستان بوده و همیشه عده زیادی از زائران برای زیارت و عبادت و درک فیض به آن درآمد و شد هستند.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
مونس تنهایی های امام زمان(عج)
خداوند عمر طولانی به او عنایت فرمود تا بهترین دلیل بر طولانی بودن عمر حضرت مهدی(عج) باشد و بدین وسیله بهانه را از دست دشمنان بگیرد. همانا خداوند هرگز عمر او را طولانی نکرد تا اینکه نبوتی برایش مقدر کرده باشد و نه به جهت کتابی که بر او نازل شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
برای ترویج انصاف فضای تربیتی را در جامعه تقویت کنیم
یک کارشناس مهدویت گفت: اگر در تمام ابعاد تربیتی و تقوایی به پیامدهای منفی رعایت نشدن انصاف در جامعه توجه داشته باشیم، همین امر باعث می‌شود که انصاف در جامع فراگیر شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
ضرورت صبر و پرهیز از عجله در امر فرج
امام باقر(ع) فرمود: «یاران عجله کنندگان هلاک شدند و مقربین نجات یافتند و قلعه ها بر روی ستون ها و میخ های شان ثابت و محکم ماندند چراکه بعد از غم و اندوه فتح و پیروزی عجیبی خواهد بود.»
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
سی و یکمین دوره مسابقات قرآنی یادواره میلاد نور برگزار می شود
سی و یکمین دوره مسابقات قرآنی یادواره میلاد نور ویژه آقایان در رشته‌های قرائت قرآن، حفظ ۵ و ۱۰ جزء و حفظ کل و سخنرانی با محوریت مهدویت و حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء و کل قرآن برگزار می شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
پایان نامه «فلسفه علائم ظهور» دفاع می شود
پایان نامه «فلسفه علائم ظهور» اثر سیدجعفر موسوی نسب در مرکز تخصصی مهدویت دفاع می شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
مسابقه کتاب‌خوانی «مبانی معرفتی مهدویت» ۲۶ آذرماه در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود
مسابقه کتاب‌خوانی با موضوع مطالعه کتاب «مبانی معرفتی مهدویت» ۲۶ آذرماه به همت کانون مهدویت دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
کم لطفی آموزش و پرورش به امام زمان(عج)
حجت الاسلام محمودی با ابزار تاسف از حضور کمرنگ مباحث مهدوی در کتب درسی، گفت: این در حالی است که تمامی دروس ۱۲ سال تحصیل، باید دانش آموزان را قدم به قدم به امام زمان(عج) نزدیک و روحیه زمینه سازی برای ظهور را در آنها ایجاد و تقویت کند.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
حفظ دستاوردهای انقلا ب اسلامی ضروری است
وحدتی گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی وظیفه داریم از دستاوردهای انقلاب و داشته های خود حراست کنیم.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
ارتباط نماز با اثربخش بودن «انتظار»
تاکید و توصیه امام مهدی(عج) نسبت به نماز اهمیت این فریضه در صلاح و فلاح جامعه منتظر را ثابت می کند، چنان که فرمودند: «هیچ چیزی مانند نماز بینی شیطان را به خاک نمی ساید، پس نماز بگزار و بینی ابلیس را به خاک بمال».
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۵
نیم‌ نگاهی به تطورات مباحث فلسفه دین پس از پیروزی انقلاب
نشست علمی “نیم‌نگاهی به تطورات مباحث فلسفه دین پس از پیروزی انقلاب اسلامی” با حضور اساتید حوزه و دانشگاه به میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴
باور و معرفت نسبت به امام زمان(عج)، نخستین وظیفه هر منتظر است
استاد حوزه تاکید کرد: هر کس خدا را تأیید، و پایه های ظلم را تکفیر کند به عروه الوثقی رسیده است و بر اساس فرمایش پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله)، هرکس می خواهد به عروه الوثقی برسد، باید به امیرالمومنین امام علی(ع) و اولاد او توسل و تمسک کند.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱
امروز مخاطب ما محدود به جغرافیای یک مسجد نیست/ برای کل دنیا برنامه و حرف داشته باشیم
حجت الاسلام والمسلمین زمانی با تاکید بر این که امروز مخاطب ما محدود به جغرافیای یک مسجد نیست، تصریح کرد: مخاطبین امروز ما محدود به جغرافیای ایران و تشیع نیستند و همه مردم دنیا نیاز به هدایت دارند و باید معارف الهی به گوش آنها برسد.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳
برترینِ عبادات و بهترین خصلت اخلاقی
امیرالمومنین امام علی(ع) در احادیثی متعدد به ویژگی و عملی به عنوان برترین عبادات اشاره و آن را سبب اکمال خصلت های انسانی معرفی کرده اند.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰
دستاوردهای تعامل حوزه و دانشگاه در فضای جامعه، رسانه ای شود
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بر ضرورت رسانه ای شدن برکات و دستاوردهای تعامل حوزه و دانشگاه در فضای جامعه تاکید کرد.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
حوزه و دانشگاه گفتمان انقلابی تحولی و معرفتی تولید کنند
مدیر حوزه های علمیه کشور در جمع دانشجویان سمنان، بر ضرورت پاسخگویی حوزه و دانشگاه به نیازهای روز جامعه تاکید کرد و گفت: باید تولیداتی داشته باشیم که بتوانند به نیازهای امروز جامعه جواب بدهند، البته این امر نیازمند تلاش و همت بیشتری است.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
چهار گام رسیدن به تمدن اسلامی
ولایت فقیه یک بحث عقلایی است. عقل انسان حکم می کند که در زمان غیبت باید یک غیرمعصوم دارای شرایط، به عنوان «ولیّ» در جامعه حضور داشته باشد و وجود چنین فردی در عصر غیبت، برای ساختن جامعه لازم و ضروری به نظر می رسد.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲
مقام صاحب الزمان(عج) در وادی السلام؛ از غیبت تا ظهور و رجعت
مقام حضرت مهدی (عج) در وادی السلام نجف اشرف، یکی از قدیمی ترین مقام های منتسب به امام زمان (عج) است. مشتاقان بسیاری به این مکان مقدس می آیند تا با موعود خود، راز دل بگویند و کام دل بجویند.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
توطئه های دشمن خللی در حرکت قدرتمندانه انقلاب ایجاد نمی کند| چابهار قطب اقتصادی می شود
نماینده خبرگان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار، گفت: دشمن به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و نظام است اما توطئه های دشمن خللی در حرکت قدرتمندانه انقلاب ایجاد نمی کند.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
حرکت انقلاب اسلامی در جهت رسالت انبیای الهی است
حجت الاسلام فقیه اسفندیاری گفت: اگر عقل گرایی را از انقلاب بگیریم حرکت انقلاب راکد و فسیلی خواهد شد و با نگاه به حرکت انقلاب انبیا به این نتیجه می رسیم یکی از اهداف بلند انبیا این است که به انسان ها بفمانند حقیقت انسان عقل اوست.