احساس نیاز به منجی پیش از ظهور ضامن پیروی از امام عصر(عج) است
آینده روشن ــ یک کارشناس حوزه مهدویت گفت: وجود زمینه مردمی برای ظهور بسیار مهم است اگر در مردم، احساس نیاز به امام شکل نگیرد، وقتی او بیاید، قدرش را نخواهند دانست و به راحتی او را تنها خواهند گذاشت، همان‌گونه که اغلب ...
زمان و مکان تشییع پیکر آیت الله محقق کابلی اعلام شد
آینده روشن- مراسم تشییع و تدفین حضرت آیت الله محقق کابلی پنج شنبه در قم برگزار می شود.
وظیفه گروه‌‏های نظامي در عصر غيبت/دعای امام زمان(عج) در حق رزمندگان
آینده روشن - بنابر دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ...» تلاش در جهت دستيابي به توانايي‌‌هاي تكنيكي و تاكتيكي و آخرين دستاوردهاي دفاعي و از طرفي كوشش در جهت تقويت ايمان و صبر و استقامت، وظيفه گروه‌‏های ...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
میانبر کسب برکات فراوان در آخرین روزهای شعبان
آینده روشن- امام صادق(ع) فرمودند: «هر گاه خواهي دعا كني پس خدای متعال را تمجيد و سپاسگزاري كن و او را تسبيح و تهليل بگو و او را ثناي گوی و ستايش كن و بر محمد (ص) و آل او صلوات فرست، سپس درخواست كن تا به تو داده شود.»
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
تالیفات مهدوی کارکرد لازم را نداشته اند/کتاب نقشی مهم در آمادگی برای ظهور دارد
آینده روشن- حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه کلی گویی و تکرار از آسیب های جدی عرصه نشر مهدوی است، گفت: در گام دوم انقلاب و کسب آمادگی برای درک خورشید ولایت عظمی(ارواحناه فداء) باید به تالیف کتاب های قابل فهم برای عموم توجهی ویژه شود.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
نمایشنامه های «میرمهنا» و «امام قلی خان» را برای دفاع از هویت خلیج فارس نوشتم
آینده روشن- کهوری نژاد با تاکید بر اینکه آحاد مردم به ویژه نخبگان باید در راستای دفاع از هویت خلیج فارس تلاش کنند، گفت: نمایشنامه های «میرمهنا» و «امام قلی خان» را برای دفاع از هویت خلیج فارس به رشته تحریر درآوردم.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
زمینه‌ها و علل گرایش به جریان‌های انحرافی معاصر در حوزه مهدویت بررسی شد
آینده روشن- نشست علمی، آموزشی «بررسی زمینه‌ها و علل گرایش به جریان‌های انحرافی معاصر در حوزه مهدویت» از سوی مرکز تخصصی فلسفه و کلام و با همکاری گروه علمی کلام اسلامی برگزار شد.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹
منجی گرایی باور مشترک تمام ادیان است
آینده روشن/حجت الاسلام نیلی پور، منجی گرایی را باور مشترک تمام ادیان دانست و گفت: علاوه بر بحث منجی گرایی، موعود باوری نیز از اشتراکات ادیان است همچنان که فرازی از زیارت دیگر برای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف «الذی وعد الله عزوجل به الامم» به آن اشاره شده است.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
انعقاد تفاهم نامه همکاری بنیاد مهدی موعود(عج) هرمزگان با حوزه خواهران
آینده روشن/ معاون فرهنگي تبليغي حوزه علميه خواهران هرمزگان از انعقاد تفاهم نامه همکاری بين بنیاد حضرت مهدی(عج) هرمزگان و حوزه علميه خواهران استان در راستای نشر و گسترش معارف مهدوی خبرداد.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۶
اعتقاد به مهدویت یک اعتقاد بین المللی است
آینده روشن- نشست علمی تحلیلی با موضوع « بررسی شبهات مهدویت» در مدرسه علمیه خواهران شهید مطهری تنکابن برگزار شد.
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
برپایی نمایشگاه" باران امید "ویژه آشنایی با مفاهیم مهدویت در مشهد
آینده روشن- نمایشگاهی با عنوان باران امید ویژه آشنایی با مفاهیم مهدویت در مشهد دایر شده است .
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
مطالبه جهانی برای حکومت الهی از راه غدیر به ظهور ختم می شود
آینده روشن- دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما از رشحات غدیر است، گفت: در ۴۰ سالی که گذشت رویکرد ما تدافعی و سازندگی بود اما این بیانیه دستور تهاجمی به ویژه به جوانان است و ان شاءالله خیزش جدید را در عالم اسلام رقم می زند.
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹
دانشنامه مهدوی کودک منتشر می شود/بیان وقایع قبل و بعد از ظهور در قالب اشعار کودکانه
آینده روشن- حجت الاسلام یوسفیان با اعلام تصویب طرح دانشنامه کودک در مرکز تخصصی مهدویت، گفت: عدم برخورداری از غنای لازم، مشکلات محتوایی، اکتفای صرف به دیدارها و ملاقات ها و ضعف اطلاع رسانی از آسیب هایی نشر مهدوی برای کودک و نوجوان است.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷
هر چه دستگاه سیدالشهداء(ع) عظیم تر شود، به ظهور نزدیک تر می شویم
آینده روشن- یک استاد اخلاق گفت: مهمترین ابزار امام زمان(عج) برای زمینه سازی ظهور، دستگاه سیدالشهدا(ع)و سرباز ساختن در دستگاه حضرت سیدالشهدا(ع) است. هرچه که دستگاه امام حسین(ع) عریض و طویل تر شود، نشانه نزدیک شدن ظهور است.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲
دعای گره گشای امام مهدی(عج) برای فقرا/دو شاه کلید منتظران در مشکلات مالی
آینده روشن- امام زمان (عج) برای فقرا قناعت را از خداوند خواسته اند زیرا یکی از مشکلات امروز جامعه ما فقرهای دست ساز خودمان است، رایج است که انسان باید به اندازه گلیمش پای خود را دراز کند، اما می گویم انسان باید یک وجب کمتر حتی پایش را دراز کند.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
تدارک جمکران برای پایان هفته زائران
آینده روشن- مسجد مقدس جمکران در روزهای پایانی هفته با برنامه هایی همچون آموزش عمومی قرآن، جلسات سخنرانی، قرائت ادعیه پرفیض توسل، کمیل و ندبه و ... میزبان زائران می شود.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳
بزرگترین وظیفه‌ی منتظران امام زمان(عج)/فقط نشستن و اشک ریختن فایده ندارد
آینده روشن- امروز مسیر تاریخ، مسیر ظلم است؛ مسیر سلطه‌گری و سلطه‌پذیری است؛ یک عده در دنیا سلطه‌گرند، یک عده در دنیا سلطه‌پذیرند. اگر حرف شما ملت ایران پیش رفت، اگر شما توانستید پیروز شوید، به آن نقطه‌ی موعود برسید، آن وقت مسیر تاریخ عوض خواهد شد.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶
مقابله با قالب‌های نازیبای ترویج مهدویت در فضای مجازی
آینده روشن ـ استاد مرکز تخصصی نماز و مهدویت گفت: در حالی که برخی، مایه‌های فکر و فرهنگ خود را با لباس‌های فاخر و دلفریب می‌پوشانند، نباید اجازه دهیم معارف و مفاهیم مهدویت در فضای مجازی در قالب‌های نازیبا، نشرهای ملول و گفتاری عاری از هنر عرضه شوند.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵
پرسش‌های انحرافی و غفلت از آموزش‌های کاربردی در زمینه مهدویت
آینده روشن ــ مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با بیان اینکه برخی سؤالات و مباحث درباره امام زمان(عج) نقشی در بحث مهدویت ندارد، گفت: سؤالات انحرافی، تعیین زمان ظهور و تطبیق نشانه‌ها از مشکلات امر آموزش است که موجب می‌شود همواره مباحث آموزشی به سمت‌وسویی برود که نیاز نیست و مشکل‌ساز می‌شود.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۱
مقابله با قالب‌های نازیبای ترویج مهدویت در فضای مجازی
آینده روشن ــ استاد مرکز تخصصی نماز و مهدویت گفت: در حالی که برخی، مایه‌های فکر و فرهنگ خود را با لباس‌های فاخر و دلفریب می‌پوشانند، نباید اجازه دهیم معارف و مفاهیم مهدویت در فضای مجازی در قالب‌های نازیبا، نشرهای ملول و گفتاری عاری از هنر عرضه شوند.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۲
مادران برای پرورش نسلی از منتظران ظهور تدابیر مناسبی بیندیشند
آینده روشن ــ مسئول واحد خواهران بنیاد مهدویت لرستان ترویج تفکر مهدوی در جامعه را یکی از راه‌های مصون ماندن از توطئه‌ها و دام‌های شیطانی دشمنان دانست و افزود: زنان و مادران، ضمن این‌که باید خودشان را در زمره منتظران واقعی قرار دهند، باید برای پرورش نسلی از منتظران حجت خدا بر روی زمین، تدابیر مناسبی ...
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹
نمایشگاه والشمس
آینده روشن _ نمایشگاه والشمس با موضوع مهدویت به همت بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی اصفهان در حال برگزاری است.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
امتداد مهربانی در هوای مهدوی
آینده روشن ــ در هفته ای که گذشت، مهربانی و فعالیت‌های مردمی در هوایی که آکنده از عطر مهدویت و نیمه شعبان بود، به نفع مردم سیل‌زده کشورمان امتداد داشت.