عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد
حجت الاسلام عالی گفت: عاشورا به عنوان مکتب کامل انسان سازی، محصول دست هر چهارده معصوم(ع) است که عالَم را رشد می دهد تا به دست چهاردهمین معصوم(ع) برسد و وقتی ظهور رخ داد، مردم بفهمند ظهور محصول عاشورا است.
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.
میراث سیدالشهداء(ع) برای منتظران
کارشناس مهدوی با اشاره به تصریح زیارت ناحیه به امر به معروف و نهی از منکر توسط سیدالشهداء(ع)، گفت: آحاد جامعه وقتی به مرحله اوج مهرورزی برسند راضی نمی شوند خوبی ها از هم کیش، همشهری شان فوت شود لذا دیگران را در معرض ...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۳
روحانی و طلبه ای که انقلابی نباشد برای نظام و مردم دردسر ساز می شود
رئیس شورای حوزه‌ علمیه آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت تربیت طلاب انقلاب، تصریح کرد: طلبه‌ای که انقلابی و عالم نباشد نه تنها دردی از جامعه را دوا نخواهد کرد، بلکه خود نیز برای نظام و مردم دردسرساز خواهد بود.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱
عبرت های عاشورا برای منتظران
حجت الاسلام علم الهدی با بیان اینکه معرفت شرط حسینی شدن سبک زندگی منتظران است، گفت: یکی از مهمترین رمز و رازهای موفقیت یاران امام حسین(ع)، موقعیت شناسی زمانی مکانی و مدیریت آن بود امری که منتظران نیز بدون آن نمی توانند در مسیر ظهور حرکت کنند.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰
حرکت زیبای دکتر چمران زیر گلوله های ضد انقلاب
ضد انقلاب بيمارستان را به شدت زير انواع گلوله گرفته بود. با تاريك شدن هوا، شهيد دكتر چمران چند نفر را بيرون بيمارستان گذاشت تا دشمن را سرگرم كنند به بقيه دستور داد ...
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳
ایام و ساعاتی که به امام عصر عجل الله تعالی فرجه تعلق دارد
اگرچه به یاد امام عصر(عج) بودن و دعا برای فرج و سلامتی ایشان در هر حال و زمانی دارای فضیلت و برکاتی است، اما هستند ایام و ساعاتی که برای توجه به آن وجود مقدس(عج) دارای ویژگی های خاصی است.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
برگزاری دوره معارف مهدویت در کرمانشاه
به گزارش آینده روشن مهدی احمدی دبیر برگزاری دوره مهدویت موسسه مصاف در کرمانشاه اظهار داشت: دوره مقدماتی ۱ و ۲ معارف مهدویت جهت بالابردن اگاهی مهدی یاوران با همکاری بنیاد مهدویت به مدت ۱۰ هفته در روزهای جمعه با حضور ۱۲۰ شرکت کننده در کرمانشاه برگزار شد.احمدی در ادامه یادآور شد: این دوره توسط نمایندگی ...
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
مسجد؛ پایگاه غنی سازی اوقات فراغت با مهدویت
مسجد با توجه کارکردهای بی بدیل و اعتبار جایگاهی که در جامعه مهدی باوران دارد بهترین ملجاء غنی سازی اوقات فراغت با آموزه مهدویت است تا نسل آینده را به طور خودجوش و فعالانه با امام عصر(عج) مانوس کرده و فرصت مهدی یاوری را برای شان فراهم کند.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱
جشنواره ملی مهدویت برگزار می شود/ ۱۵آبان آخرین مهلت ارسال آثار
دبیر نخستین جشنواره ملی مهدویت از برگزاری این جشنواره به همت جهاد دانشگاهی قم خبر داد.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴
حوزه علمیه مصمم است آموزش و پرورش را در رسیدن به آرمان های انقلاب کمک کند
نماینده ولی فقیه در کردستان از کمیته همکاری‌های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش به عنوان ظرفیتی برای کمک به حوزه تعلیم و تربیت در اجرای برنامه ها نام برد .
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
نشست «قله عاشورا تا دریای ظهور» در ماهشهر
سی‌امین نشست ماهانه فرهنگ انتظار و مهدویت با عنوان «قله عاشورا تا دریای ظهور» ۱۷ و ۱۸ مهرماه در ماهشهر برگزار می‌شود.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۶
ایستادگی ملت و جوانان ما در برابر آمریکا ریشه در باورهای عمیق دینی دارد
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: ایستادگی ملت و جوانان ما در برابر آمریکا ریشه در مکتب حسینی و باورهای عمیق دینی دارد.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
اجرای پنهانی سند ۲۰۳۰ در دانشگاه ها/ به داد حوزه زنان و خانواده برسیم
در یکی از دانشگاه های دولتی که مسابقات المپیاد دانش آموزی برگزار شد، دختران خارجی که امتحان می دادند، بی حجاب بر سر جلسه حاضر شدند و مستندات آن وجود دارد. مسئولان باید پاسخگو باشند. بعد از این اتفاق عده ای از دانشجویان گفتند چرا آنها بی حجاب هستند و بین ما و آنها فرق گذاشته شده است.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۵
عاشورا راه انتظار است و انتظار تجلی آمال کربلا
انتظار، ثمره کربلاست. بدون کربلا، انتظار بی معناست. یاران مهدی(عج)، همه کربلائیند و در فراز و فرود تاریخ، غربال شده و آب دیده اند. مگر می توان بی عاشورا، انتظار داشت؟ انتظار بی عاشورا، انتظار بی پشتوانه است.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۴
دشمن شناسی از مهمترین شاخص‌ها در انقلاب اسلامی است
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان ملت ایران بدانند که اولویت جدی ملت ایران در تمام عرصه های مختلف دشمن شناسی و مبارزه با توطئه های دشمنان است.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۳
روحانی بدون علم، نفوذی دستگاه امام زمان(عج) است
امام جمعه موقت تهران در جمع طلاب مدرسه علمیه امیرالمومنین(ع) رشت گفت: روحانی بدون علم، نفوذی دستگاه امام زمان(عج) است. طلبه سر سفره حضرت حجت(عج) آمده که دین شناس و فقیه شود. اگر درسش توأم با کسالت بود، بداند که در طلبگی موفق نخواهد شد.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۰
جلوگیری از پيشبرد اهداف فرقه‌هاي انحرافي با بهره گيري از رهنمودهاي اهل بيت(ع)
حجت‌الاسلام و المسلمين شهرستاني، بر لزوم روشنگري و نقد انحرافات فرقه هاي صوفيه تاکید کرد.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱
در مبارزه علمی با فرق انحرافی هراسی به خود راه ندهید
حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: حرکت در مقابله با فرقه های انحرافی بسیار مفید و نافع است.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۳
توجیه عقلی طول عمر امام مهدی(عج)
اگر روح پیوندش با خالق جهان هستی به حدی بود که قدرت خاصی مافوق قدرت افراد عادی پیدا کرد، می تواند همان طوری که بدن خود را می گرداند، خارج از بدن خود را هم اداره کند زیرا خارج از روح او حکم بدن او را دارد ...
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
کتاب «روزنامه عاشورا» منتشر شد
استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، کتاب «روزنامه عاشورا» را به عنوان پنجمین اثر از سلسله آثار انتشار یافته در مجموعۀ مطالعات ایرانی اسلامی به چاپ رسانده است.