عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری: به احتمال قوی، شنبه اولین روز ماه رمضان است
حجت‌الاسلام موحدنژاد گفت: براساس پیش بینی کارشناسان به احتمال زیاد روز شنبه ششم خرداد ماه، اولین روز ماه رمضان است
مختصات تمدن مهدوی
تعدد آسمان خراش ها و افزایش انسان های دنیاطلب مدنظر تمدن اسلامی نیست؛ اگر بخواهیم از عصر غیبت به فضای ظهور برسیم باید شاخصه های تمدن مهدوی را به دست آوریم و به طور حداکثری آنها را در جامعه امروزی پیاده کنیم.
پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور گسترده و حماسی مردم در انتخابات
در پی حضور پرشکوه و حماسی مردم در دوازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره‌ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی صادر و بر نکات مهمی تأکید کردند....
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
بانوان منتظر؛ زمینه سازان بی ادعا
زنان، مردان، جوانان، پیران، دختران، پسران و ... هر کدام براساس ظرفیت ها و توانایی های خود، در شکل گیری مثبت و روشن آینده، باید به ایفای نقش بپردازند و در سرنوشت خود سهیم باشند.
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
یاران خاص امام عصر(عج) با این ویژگی ها شناخته می شوند
اين گروه اندك فرماندهان و وزيران امامند كه در آغاز هسته هاي اصلي نيروها را بر عهده دارند و پس از پيروزي براي ارشاد و دادرسي و كارگزاري به سرزمين هاي دور و نزديك فرستاده مي‌شوند.
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
جریان نفوذ برای اهداف خود تشیع انگلیسی را انتخاب کرد
استاد حوزه علمیه گفت: امروز نسل جوان را نسبت به هجمه هایی که از سوی دشمنان روانه می شود، باید آشنا کرد و کرسی ها و نشست های جریان شناسی اقدام ارزشمندی است که باید افزایش پیدا کند.
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
تمام مولفه های اصیل تمدنی در مهدویت وجود دارد
تمدن سازی به مولفه هایی همچون جهانشمولی و جامع نگری نیاز دارد که در مهدویت هست؛ با این نگاه می توان نظم نوین جهانی را با محوریت ِمهدویت پیش برد و این همان تمدن نهایی است که به دست حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه به ثمر می رسد.
۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
بررسی و نقد نوغالیان سیاسی شیعه
نشست بررسی و نقد نوغالیان سیاسی شیعه برگفته از دو کتاب مرجعیت موروثی و تشیع انگلیسی با حضور آیت الله قرهی برگزار می شود.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
نشست «بررسی نسبت تمدن نوین اسلامی با امر ظهور» برگزار می شود
نشست «بررسی نسبت تمدن نوین اسلامی با امر ظهور» به همت پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران به مناسبت دومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی چهارشنبه چهار اسفندماه مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
تخریب حرمین عسکریین(ع)؛ اجرای طرح اختلاف مذاهب و انحراف از آینده موعود
آینده جهان از آن اسلام است؛ اما دشمن با ایجاد گروه هایی همچون داعش و انجام اقداماتی نظیر تخریب حرمین عسکریین(ع)، بنا دارد فضا را غبارآلود و مردم را نسبت به آن آینده روشن و امیدبخش، مایوس کند.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
بدترین جمله منتظران!/راه رسیدن به رهبری در دولت کریمه مهدوی
معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گفت: امام زمان(عج) به ما آموزش می دهند که برای خودمان دعا کنیم و از خداوند بخواهیم در حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)، رهبر شویم و این را افق زندگی خود قرار داده و برای رسیدن به آن تلاش کنیم.
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
می توانیم در یاری امام زمان(عج) مثل شن های طبس شویم
بالاخره ما که نان امام زمان علیه السلام را می خوریم باید چند ساعت به آن حضرت(عج) اختصاص دهیم. اگر امام زمان(عج) دلی خوش از ما نداشته باشد؛ کسی دیگر را هم ندارد که ایشان را یاری کند.
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
ترجمه نامه اسلام‌شناس فرانسوی به هانری کربن درباره فضایل حضرت زهرا(س)
شرق‌شناس و اسلام‌شناس فرانسوی پیش از مرگ، اهتمامِ جمع‌آوری مجموعه‌ای درباره‌ فاطمه(س) را به هانری کربن سپرده و در نامه خود برخی فضایل حضرت را نیز بر شمرده بود.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
اثبات علمی پادشاهی آل‌ محمّد(ص) بر آسمان‌ها و زمین!
امامان معصوم(ع) نه تنها باخبر از وسعت حقیقی آسمان‌ها و زمین و موجودات ساکن در آنها و حجّت بر آنان و آقا و مولای شان هستند، بلکه فراتر از این موضوع، قدرت، توانایی و ابزار لازم برای رفت و آمد به تمامی آسمان‌ها و زمین‌ها را دارند.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
مهدویت، قدرت نرم اسلام در جبهه تمدن سازی است
حجت الاسلام عرفان گفت: با نهادینه‌سازی آموزه مهدویت در جهان اسلام، گفتمان هویتی جدیدی به وجود می‌آید که با ایدئولوژیک‌کردن بافت هویتی اسلام و ایجاد بینشی نوین در معرفی دگر مشترک، جنبش اجتماعی جدیدی را به وجود می‌آورد.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
مدعیان دروغین مهدویت را چگونه بشناسیم؟!
مراد از مدعیان دروغین، کسانی هستند که به دروغ و باطل مردم را به سوی خود فراخوانده و به نوعی خود را مهدی، نایب وی، وکیل یا فرستاده او معرفی می‌کنند. سطحی‌نگری و عقل‌گریزی و خرافه‌پردازی و عوام‌زدگی از ویژگی های آنها است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
امام موسی صدر دغدغه تمدنی داشت
حجت‌الاسلام الویری با تأکید بر این که امام موسی صدر برای اصلاح و انسجام اجتماعی و همچنین زمینه‌سازی و حرکت به سمت تمدن قدم‌های بسیاری برداشته است، گفت: امام موسی صدر تنوع بسیار شگرفی در ارتباط اجتماعی و گفت‌و‌گو با مردم کشور‌های مختلف و شخصیت‌ها داشت.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
امکان فهم دیدگاه امام موسی صدر با تحلیل و تأمل در آثار وی
لک‌زایی تمدن مد نظر امام موسی صدر را مبتنی بر آموزه‌های دینی و شرقی دانست و گفت: فهم دیدگاه امام موسی صدر با تحلیل و تأمل در آثار وی امکان پذیر است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
انتظار را به دعای فرج بعد از فرایض محدود نکنیم
هر تعریفی از واژه انتظار بیان شود سبک و روش زندگی منتظرانه را فرم می دهد؛ مثلا اگر بحث انتظار را فقط منوط کنیم به دعا و استغاثه برای تعجیل در فرج بعد از فرایض، این دعاها و اسثغاثه ها، در امور جاری اجتماعِ منتظر، نمود و اثری ندارد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
تشکیل کارگروه ویژه در رسانه ملی برای برنامه های مهدوی
دبیر ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور از تشکیل کارگروه ویژه رسانه ملی برای برنامه های مهدوی و تهیه بانک اطلاعات کارشناسان رسانه ای مهدویت خبر داد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
«مهدویت» در سند چشم انداز ۲۰ ساله مهجور مانده است
ما مدعی هستیم مهدویت مولفه هایی دارد، ابعاد گسترده و جامعی دارد که می تواند در تدوین سند چشم انداز موردتوجه قرار بگیرد. اما متاسفانه در مدیریت، برنامه ریزی و توسعه فرهنگی و در سند چشم انداز جای این مسئله خالی است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸
مژده ظهور، غم رحلت پیامبر(ص) را برای حضرت زهرا(س) آسان کرد
معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با بیان اینکه مژده ظهور امام زمان(عج) غم از دست دادن پیامبر(ص) را برای حضرت زهرا(س) آسان کرد، گفت: دین اسلام به دست مبارک حضرت مهدی(عج) جهانی خواهد شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸
بدون شناخت ویژگی های مهدوی یاوران دچار ریزش می شویم
اگر شما ويژگي هاي ياوران امام زمان(علیه السلام) را نشناسيد و تناسب اخلاقي پيدا نكنيد دچار ريزش خواهيد شد، چرا كه بدون شناخت راستين، موفقيت در زمينه مهدي ياوری غيرممكن است.