موعظه
فضائل ماه رجب در گفتار آیت الله جوادی آملی

فضائل ماه رجب در گفتار آیت الله جوادی آملی

حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با اشاره به فضائل ماه رجب گفت: ماه پربركت رجب، ماه ولايت است كه طليعه ماه ...

خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) حاوی بیش از ۶۰ آیه قرآن است

خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) حاوی بیش از ۶۰ آیه قرآن است

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پورسیدآقایی با بیان این که حضرت زهرا(س) الگویی برای انسانیت و بشریت است، گفت:...

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

امام جمعه بیرجند با بیان این‌که امام زمان امام عاقل‌ها و پاک‌هاست، خاطرنشان کرد: تا ما زنده و شکوفا ...

انتظار بدون مجاهده خیالی باطل است
آنکه به انتظاری تهی از رزم آوری و مجاهده، دل خوش می دارد و گمان می کند بی آمادگی برای جهاد و شهادت می توان منتظر موعود موجود بود، خیالی باطل دارد و کار انتظارش به سامان نخواهد رسید.
فضائل ماه رجب در گفتار آیت الله جوادی آملی
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با اشاره به فضائل ماه رجب گفت: ماه پربركت رجب، ماه ولايت است كه طليعه ماه رسالت است و اين هر دو طليعه شهرالله است.
وارادات کالا همان واردات فرهنگ است
ورود هر کالایی به همراه خود فرهنگی را وارد کشور می‌کند که با فرهنگ اصیل ملی و دینی ما متناسب نیست.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶
شرایط مسئولان حکومت اسلامی چیست؟
آیت الله محمد مهدی شب زنده دار عضو فقهای شورای نگهبان، ابعاد و زوایای پرداختن به فقه حکومتی را تشریح کرد.
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵
بدبختی های بشر به دلیل عملی نشدن دستورات قرآن است
حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید ظهر روز گذشته در برنامه رونمایی از آثار و کتب قرآنی، جهان را تشنه معنویات و حقایق معنوی دانست و گفت: دنیا برای نجات از مشکلات گوناگون به دنبال پناهگاه معنوی می گردد.وی افزود:با توجه به وضعیت فعلی دنیا بیش از هر زمان دیگر نیازمند به قرآن کریم و معارف ناب ...
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰
هیچکس نمی تواند خود را هم وزن رهبر انقلاب بداند/ شخص دوم انقلاب اسلامی از نگاه امام، رهبری است
امام جمعه مشهد با اشاره به اتمام حجت حضرت امام مبنی بر ضرورت پیروی از رهبر انقلاب گفت: این حجت خدا بر ما است که نباید هیچ چهره، نظر و اندیشه ای را در کنار نظر و اندیشه رهبر انقلاب قابل پیروی بدانیم و در هیچ جناح زاویه دار با رهبری حرکت کنیم.
۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
مدیر جدید جامعه الزهرا منصوب شد
مراسم تودیع و قدردانی از تلاش های سه ساله حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان و معارفه مدیر جدید جامعه الزهراء(س)، پنج شنبه، بیست و سوم دی ماه در تالار بیداری اسلامی این موسسه برگزار می شود.
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
توسل به حضرت معصومه، راز پیشرفت علمای اسلام
عضو هیأت علمی جامعة‌المصطفی(ص) با اشاره به اینکه حضرت معصومه(س) یکی از دختران والامقام امام موسی کاظم(ع) است، گفت: ایشان به‌عنوان«نگین و عامل درخشش شهر قم» جایگاه بسیار والایی دارد که پناهگاه بسیاری از علمای اسلام ازجمله امام خمینی(ره) ، مرحوم آیت‌الله بروجردی و دیگر علمایی بوده که با توسل به ایشان ...
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
گل نرگس شیعیان در کلیسای بیت‌اللحم مسیحیان
در ایام سال نو میلادی عده‌ای از جوانان مسلمان با اهدای گل نرگس و مریم در کلیسای بیت‌اللحم اصفهان، مسیحیان را به دعا برای فرج منجی دعوت کردند.
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۹
لزوم طرح ریزی دقیق و منسجم تهذیبی در مراکز تخصصی/ترسیم چشم انداز ۲۰ساله تهذیبی
در زمینه اخلاقی باید یک حرکت جهاد گونه انجام داد و چشم انداز بیست ساله ای باید در این زمینه ترسیم کرد که در ۲۰ سال آینده حوزه از حیث مباحث اخلاقی به چه چشم اندازی باید برسد.
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۹
برگزاری جشن باشکوه ولادت امام حسن عسکری با حضور مراجع تقلید و علما
همزمان با شب میلاد مبارک امام یازدهم مراسم جشن باشکوه ولادت امام حسن عسکری(ع) با حضور مراجع تقلید، علما و جمعیت کثیر طلاب و مردم ولایتمدار قم در مسجد امام حسن عسکری(ع) برگزار شد.
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
دستاوردهای حکومت جهانیِ ذخیره الهی
انسان باید ولی امر داشته باشد، کسی که فرستاده خداست و بتواند او را حاکم خود قرار دهد. نجات و سعادت انسان در پرتو حاکمیت حق امکان پذیر است و سرّ این مطلب آن است که انسان موجودی است که باید متوجه یک مبدأ و تکلیف باشد.
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
نشست خطبای برجسته کشور با تولیت مسجد مقدس جمکران برگزار شد
نشست هم اندیشی جمعی از خطبا و وعاظ برجسته کشوری با حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
مراقب نگاه سكولاریستی به مهدویت باشید
امروز مهدویت با وجود نقشه مشخص و مؤلفه های گوناگون در انواع آسیب ها قرار گرفته كه یكی از آن آسیب های بزرگ، نگاه سكولاریستی است.
۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
تصور حوزه بی دغدغه نسبت به نظام هم دشوار است
عضو نشست دوره ای اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم با بیان این که حوزه هیچ گاه نمی تواند نسبت به تامین نیازهای مولودش یعنی نظام اسلامی بی تفاوت باشد، تصور حوزه بی دغدغه نسبت به نظام را نیز دشوار ارزیابی کرد.
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
ارتقاء فصلنامه انتظار موعود(عج) به درجه علمی پژوهشی
فصلنامه انتظار موعود(عج) مركز تخصصی مهدویت از سوی شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی حوزه های علمیه به رتبه علمی پژوهشی ارتقاء یافت.
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
برای مبلغین دوره های غرب شناسی برگزار شود / مراقب نگاه سکولاریستی به مهدویت باشید
عضو شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان ساخت: آمیختگی تبلیغ با خرافات یا شبه خرافات از دیگر آسیب هایی است که وجود داشته و متأسفانه با وجود تشیع انگلیسی این مسئله پررنگ تر شده است و باید مراقب بود.
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
حوزه انقلابی نباشد نظام از بین می رود/ دشمن با نفوذ درصدد نابودی حکومت اسلامی است
نماینده ولی فقیه در البرز با بیان این که درک صحیح از تاکتیک‌های دشمن باید سرلوحه کار حوزه انقلابی قرار گیرد، گفت: طلاب حوزه باید بدانند امروزه دشمن با استفاده از جنگ نرم در میان مردم نفوذ کرده و با تأثیر در فرهنگ مردم سعی در از بین بردن حکومت اسلامی دارد.
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
صدور معارف اهل بیت به دنیا از برکات انقلاب اسلامی است/ نهم دی درخششی جدید در تاریخ انقلاب اسلامی بود
آیت الله اعرافی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب فراوان است، گفت: ما دستاوردی داریم که اگر جز همین یک مورد، دستاورد دیگری برای انقلاب نداشته باشیم می ارزد و آن هم این مسأله است که انقلاب اسلامی ایران سبب شد که امروز از قم معارف اهل بیت(ع) به جهان منتشر شود.
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
پايان كار اختلاف افكندن در جامعه آتش است
حضرت آيت‎الله جوادي آملي گفت: اين كه سعي كردي جامعه را آلوده كني، و جامعه را پاره پاره كنيد، اين همان آتش كنوني شما است، فرمود اين نار از درون شما برمي‎خيزد، شما گفتيد كه معاد كي است، ما اين معاد را از دل شما درآورديم، اين همان آتشي بود كه در مدت عمر روشن كرديد، همين آتشي را كه شما داشتيد.
۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷
همایش بزرگداشت مرحوم آ‌یت الله میلانی در قم برگزار شد
همایش بزرگداشت مرحوم حضرت آیت الله سید محمدهادی میلانی با حضور مراجع تقلید و علمای قم و مشهد در مدرسه امام کاظم(ع) برگزار شد.
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
تجدید عهد با امام حیّ
یوم الله نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و روز تجدید میثاق با آن امام همام و آخرین ذخیره الهی می باشد. باید در این روز با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خود، تجدید پیمان كرده و بر مفاد عهد و میثاق خود مروری دوباره داشته باشیم.
۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۸
دجال یک فرد نیست صفت و گروه انحرافی است
اساسا دجال یك شخص معین نیست، بلكه صفت یك گروهی است كه اینها همیشه با اسباب و فرهنگ سازی و سیاست سعی در منحرف كردن مردم از راه حق داشته اند.