موعظه
خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) حاوی بیش از ۶۰ آیه قرآن است

خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) حاوی بیش از ۶۰ آیه قرآن است

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پورسیدآقایی با بیان این که حضرت زهرا(س) الگویی برای انسانیت و بشریت است، گفت:...

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

امام جمعه بیرجند با بیان این‌که امام زمان امام عاقل‌ها و پاک‌هاست، خاطرنشان کرد: تا ما زنده و شکوفا ...

برای نزدیک‌شدن ظهور به حجت باطنه برگردید

برای نزدیک‌شدن ظهور به حجت باطنه برگردید

هفته گذشته آیت الله حائری شیرازی با حضور در مؤسسه آینده روشن، در جمع مسئول و پژوهشگران این پژوهشکده ...

وارادات کالا همان واردات فرهنگ است
ورود هر کالایی به همراه خود فرهنگی را وارد کشور می‌کند که با فرهنگ اصیل ملی و دینی ما متناسب نیست.
خطبه فدك آبرويی برای سقيفه نگذاشت/ عقلانيت انسان را حفظ می‌كند
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با تبيين قسمتی از خطبه فدكيه گفت: خطبه فدك آبرويی براي سقيفه و حكومت آنها نگذاشت و كاملاً اينها را استيضاح كرد.
نشانه شناسی شهادت حضرت زهرا (س)
حضرت آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: اقامه عزاداری در ایام و لیالی شهادت سیده نساء العالمین فاطمه زهرا(س) از افضل قربات است.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
اربعین درسی هدفمند و با ارزش برای داعیان دفاع از حریم امن الهی است
معاون پژوهش حوزه علمیه امام هادی(ع) با بیان اینکه اربعین درسی هدفمند و با ارزش برای داعیان دفاع از حریم امن الهی است، گفت: اربعین حقیقتی در کالبد شرافت و انسانیت، که مولود پاک سرشت سرچشمه وحی الهی است و بیستم ماه صفر المظفر مزین به روزی مهم در تاریخ اسلام است.
۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹
جامعه با پیاده روی اربعین یک شبه ره صدساله را می رود
دکتر مجید ابهری با اشاره به ابعاد جامعه شناختی کنگره عظیم اربعین گفت: این پیاده روی در وحدت و همدلی و قدرت نمایی شیعیان آنچنان عواید و آثار معنوی دارد که با هیچ گنجی قابل مقایسه نیست.
۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
فلسفه برای جهان امروز عقلانیت را به ارمغان می آورد
آیت الله محقق داماد با بیان اینکه عقلانیت و اعتدال در دایره فلسفه ترسیم شده است، گفت: فلسفه برای جهان امروز عقلانیت را به ارمغان می آورد.
۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵
آسیب دیدن چه عواملی باعث سقوط حکومت می شود؟
حکومت انبیاء بدون بأس و قدرت نبوده است و رسالت آن ها این بوده که هم کار فرهنگی و اجرایی داشته باشند و هم قدرت را در دست بگیرند.
۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
محاسبه اعمال از نشانه های افراد زیرک و با تقوا است
آیت الله علما با اشاره به اینکه محاسبه اعمال از نشانه های افراد زیرک و با تقوا است، گفت: باید به اعمال خود بنگریم و آگاه باشیم که چه توشه ای را برای آخرت خویش اندوخته ایم.
۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
پیاده روی اربعین از اسلام اهل بیتی و بشردوست رونمایی می کند
صلح آمیز ترین راهپیمایی جهان در اربعین رقم می خورد و می تواند چهره واقعی اسلام را معرفی کند. مردم جهان، اسلام رادیکال و داعشی را در چند سال اخیر شناخته اند اما کنگره عظیم اربعین، اسلام اهل بیتی و اسلام صلح را معرفی می کند.
۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷
وظیفه مسؤولان «جهاد کبیر» است نه توجه به منطق بیگانگان
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر شکستن سنتهای غلط و توجه نکردن به افکار و خواسته های دیگران، گفت: وظیفه مسؤولان برای استواری جامعه اسلامی در نگاه به منطق و خواسته های بیگانگان نیست بلکه جهاد کبیر به معنای ایستادگی و مقابله با منافقان و کافران و اطاعت نکردن از خواسته هایشان است.
۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
شیعیان از انحرافات ساخته استکبار دوری کنند
یکی از مراجع تقلید نجف اشرف با اشاره به جایگاه اربعین حسینی در اسلام خاطرنشان کرد که اربعین فرصتی برای تجدید پیمان با رسول اکرم (ص) است.
۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۴
اربعین یک حرکت عبادی سیاسی است
حجت الاسلام یثربی با بیان اینکه اربعین یک حرکت کاملا عبادی سیاسی است، گفت: قرب الی الله در عین حال که سیاسی ترین حرکت و یک نوع جهاد است یک نوع مقاومت و ابراز هویت هم هست.
۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲
پاسخ های مستدل به شبهات الگوسازی کاذب دشمن را از بین می برد
حضرت آیت‌الله مظاهری تأکید کرد: همایش‌هایی که به منظور تبیین شخصیّت‌های بزرگی همچون حضرت آمنه برگزار می‌شود باید با ارائه پاسخ‌های مستدل به این‌گونه شبهات بی‌اساس، دشمنان اسلام و تشیّع را از انحراف فکری و عقیدتی نسل جوان و الگوسازی‌های بی‌پایه و کاذب برای آنان و خصوصاً برای زنان و دختران مأیوس سازد.
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱
زیارت به مثابه یک نهاد
در فرهنگ شیعی، زیارت به مثابه یک نهاد است؛ یعنی زیارت مجموعه ای از دانش ها و تلویحا دستوراتی است که اندیشه و عمل زائر را در راستای هدفی متعالی تنظیم می کند.
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
مشکلات نظام فقهی موجود و رشد علمی کشور/ طلاب نباید از متون قدیمی دل‌زده شوند
دکتر حکمت نیا با اشاره به اینکه نظام آموزشی کشور دچار ضعف‌های جدی است گفت: سرعت علم در دنیای امروز به‌شدت زیاد و از سوی دیگر حرکت ما در این راستا بسیار کند است. نداشتن توانمندی، شجاعت و همچنین نیروی صبور و پرتلاش از کمبودها‏ی نظام آموزشی ماست. لذا برای آینده باید برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد و نیروهای ...
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
اربعین و زائران بی‌تکلفش
تاکید بر الگوی زیارتی اربعین می‌تواند الگویی اصیل از زیارت را در جامعه اسلامی ایجاد کند و آسیب‌های فرهنگ زیارت را که به دنبال رواج فرهنگ و سبک زندگی مدرن در جامعه ایجاد شده است، اصلاح کند.
۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴
فضای مجازی ظرفیت تبدیل شدن به قرار گاه دینی ـ فرهنگی را دارد
معاون فرهنگی مدرسه علمیه کوثر قزوین گفت: با توجه به گسترده بودن فضای مجازی می‌توان این فضا را به قرارگاه دینی ـ فرهنگی تبدیل کرد، حوزه علمیه نیز به دلیل اینکه غنی از مفاهیم دینی و وامدار تعلیم و تربیت است، نقش اساسی در مخاطب شناسی و تولید محتوا بر اساس نیاز های مخاطبان را از اولویت‌های خود می‌داند.
۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴
برخی حاضرند احکام اسلامی پایمال شود اما ریاست شان حفظ شود
آیت الله مصباح یزدی با بیان این که اگر شناخت درستی وجود نداشته باشد در مصلحت و مفسده ها اختلاف پیش می آید، گفت: در بسیاری از موارد اوضاع برعکس می شود یعنی آن چه که از نظر قرآن افساد و فساد است به عنوان مصلحت انجام می شود.
۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۶
رسالت حوزه تربیت فقیه است/نباید شهرها از عالم و فقیه خالی شود
حضرت آیت الله سبحانی یکی از رسالت های حوزه را تربیت فقیه و عالم دانستند و از نهال فروشی و خالی شدن شهر و روستاها از عالم عامل و فقیه انتقاد کردند و گفتند: نباید شهر ها از عالم و فقیه وارسته خالی بماند.
۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
علامه طباطبایی هرگز دنبال مطرح کردن خود نبود
حضرت آیت‎الله جوادی آملی گفت: امام علی(ع) می‎فرماید شما فرزندان آخرت هستید و بچه‎های آخرت باشید، علامه طباطبایی(ره) این‎گونه بوده است، فرمود شما می‎فرمایید من اصلا توی دنیا زندگی نمی‎کنم، توی زمین هستم اما فرزند آخرت هستم، اگر کسی با ایشان زندگی می‎کرد، این مطلب را می‎فهمید.
۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
پیاده‌روی اربعین؛ بزرگ‌ترین گردهمایی عالم
در آستانه‌ی اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و برگزاری پیاده‌روی اربعین، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ «حرکت پیاده‌روی اربعین» منتشر شد
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
برنامه‌های دومین کنگره بین‌المللی لقاءالحسین(ع) در کربلای معلی
دومین کنگره بین‌المللی لقاءالحسین (علیه السلام) ۲۵ آبان ماه با حضور اندیشمندان و کارشناسان از کشورهای مختلف در حرم امام حسین (علیه السلام) برگزار می‌شود.
۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
منافقان پیوسته در تردید هستند/ حیات واقعی در زندگی موحدانه است
حضرت آيت‎الله جوادي آملي با بیان این که منافقان پيوسته در ترديد هستند و مؤمن شك و ترديد ندارد، گفت: ديگران مهم‎ترين حق بشر را حيات مي‎داند و دين مهم‎ترين حق بشر را توحيد مي‎داند، حيات واقعي انسان در زندگي موحدانه است و كساني كه اين حق توحيد را از جامعه سلب مي‎كنند بدترين ظلم است.