عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد
حجت الاسلام عالی گفت: عاشورا به عنوان مکتب کامل انسان سازی، محصول دست هر چهارده معصوم(ع) است که عالَم را رشد می دهد تا به دست چهاردهمین معصوم(ع) برسد و وقتی ظهور رخ داد، مردم بفهمند ظهور محصول عاشورا است.
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.
میراث سیدالشهداء(ع) برای منتظران
کارشناس مهدوی با اشاره به تصریح زیارت ناحیه به امر به معروف و نهی از منکر توسط سیدالشهداء(ع)، گفت: آحاد جامعه وقتی به مرحله اوج مهرورزی برسند راضی نمی شوند خوبی ها از هم کیش، همشهری شان فوت شود لذا دیگران را در معرض ...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۶
لزوم بازخوانی و بازآفرینی حوزه نسبت به اهداف انقلابی و راهبردی اسلام
حجت الاسلام رنجبر با اشاره به الزامات موفقیت حوزه در عرصه های مختلف به ویژه عرصه جنگ نرم بر لزوم بازخوانی و بازآفرینی حوزه نسبت به اهداف انقلابی و راهبردی اسلام تأکید کرد.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳
ضرورت تقویت برنامه های قرآنی در مدارس علمیه
آیت الله سلیمانی بر ضرورت تقویت فعالیت های قرآنی در سطح مدارس علمیه تأکید کرد و گفت: باید در کنار مباحث آموزشی و پژوهشی، مسائل مهمی همچون انس طلاب با کلام الهی به طور جدی و با برنامه ریزی هدفمند مورد توجه قرار گیرد.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
شرط قیام امام زمان(عج)
کمبود یاران مومن و مجاهد همواره یکی از علل عدم جهاد و قیام ائمه بوده و در مورد امام مهدی(عج) نیز این مسئله صادق است.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
صبر ویژگی بارز مومن است
حجت الاسلام اسکندری گفت: مومن واقعی در مشکلات صبر می‌کند؛ وقتی انسان به یقین برسد که خداوند متعال ایمان و صبر او را نظاره گر است، آرام می‌گیرد و جزع و فزع نمی‌کند.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹
نذورات مهدوی راهگشای مشکلات اقتصادی
حجت الاسلام موسوی نسب با اشاره به برنامه های بنیاد مهدی موعود(عج) خراسان رضوی ازجمله تفاهم همکاری با نهادهای دولتی برای نیمه دوم سال، گفت: امروز و در عصر غیبت امام عصر(عج) با نذورات مهدوی می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
آیا حکم ارتداد با آزادی اندیشه و بیان منافات دارد؟
در حكومت اسلامي حتي افراد مرتد نيز آزادند ولي اين آزادي تا جايي است كه آن‌ها ارتداد خود را اظهار نكرده و در صدد تبليغ عقيدة جديد ارتدادي خويش برنيايند؛ زيرا اگر چه اينان در داشتن عقيده آزادند ولي ...
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۱
استقلال و عزت امروز ایران مرهون انقلاب اسلامی و خون شهدا است
مدرسه علمیه شهرستان ایوان گفت: طلاب و روحانیان باید با تشریح و تبیین دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی هدف دشمن که یأس و نا امیدی مردم نسبت به نظام اسلامی است را باطل کنند.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۳
پرورش نسلی دیندار، متعهد و انقلابی هدف دستگاه تعلیم و تربیت باشد
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که هدف امروز آموزش و پرورش باید پرورش نسلی دیندار، متعد و انقلابی باشد، گفت: این مسأله تنها با تقویت برنامه های فرهنگی و معنوی در سطح مدارس محقق خواهد شد.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۲
فلسفه و پیشینه لباس روحانیت |از قبا و لباده تا عبا و عمامه
لباس روحانیت علاوه بر بهره‌های اجتماعی، از ارزش و قداستی ویژه برخوردار است به طوری که امروزه ‏لباس روحانیت به عنوان نماد دین شناخته می‌شود و مردم به‌گونه‌ای دیگر به دارنده این لباس ‏می‌نگرند. ‏
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۱
حرکت اربعینی امتداد ایثار حسینی برای بیداری پاک‌طینتان عالم است
یک کارشناس مسائل دینی گفت: اربعین حسینی به زبان عمل این پیام را به دنیا مخابره می‌کند که حسینیت پلی برای رسیدن به مهدویت یعنی دستیابی به عصر ظهور امام زمان(عج) است. حرکت اربعینی امتداد ایثار حسینی برای بیداری پاک‌طینتان عالم است.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۰
انداختن عریضه در چاه جمکران سندیتی ندارد/ ۱۸مهرماه آخرین فرصت ثبت نام در سطح چهار
در مسجد جمکران چاهی وجود دارد که بعضی افراد عریضه های خود را در آن می اندازند، نوشتن ایرادی ندارد ولی اشکال انداختن در چاه مسجد جمکران است. این مسئله ریشه، خصوصیت و سندیتی ندارد
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۰
شهید مدافع حرم که به علی اکبر اقتدا کرد
جواد در حالی که زنده بود به دست داعش افتد و پیکرش را به ماشین بستند و می کشیدند و وقتی اسم جهادی او که محرم بود را می فهمند به بدن این بزرگوار خیلی جسارت می کنند. داعش به علت دیدن بازتاب تشییع شهداء، پیکر آن ها را نابود می کند.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳
با آیت الله شیخ عبدالکریم حائری بیشتر آشنا شویم
نقل است كه آيت الله حائري به قرآن استخاره نمي‎كرد و مي‎فرمود من درست نمي‎فهمم مثلاً «يسبح له ما في السموات و الارض، نسبت به موضوع استخاره خوب است يا بد». اما در مورد ماندن در قم به قرآن استخاره كرد و خود را به مشيّت الهي سپرد، كه آيه‎اي زيبا و مناسب حالش « ... وَ أْتُونِي بِأَهْلِكُمْ أَجْمَعِينَ» خط ...
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵
اشتراک امام مهدی(عج) و سیدالشهداء(ع) در امر به معروف و نهی از منکر
امام باقر(ع) می فرمایند: «... خداوند متعال به وسيلۀ او و يارانش بدعت‌ها و باطل را از بين مى‌برد، همچنان‌كه سفيهان حق را ميرانده باشند، تا جايى كه اثرى از ظلم ديده نشود و امر به معروف و نهى از منكر خواهند نمود، و آخر كارها به دست خدا است.»
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۶
نگاهى به عزادارى هاى حسينى(ع)
مجالس يادبودى به نام حسين بن على عليه السلام و نهضت عاشورا زير نام «سوگوارى» و «عزادارى» و «مرثيه سرايى» در طول تاريخ پس از حادثه كربلا برگزار گرديده و مى گردد، و اين مجالس يكى از مظاهر بزرگ و يكى از سمبل‌هاى حيات مذهبى و معنوى علاقه مندان به اهل بيت عصمت عليهم السلام بوده است.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
ارائه خدمات یکسان به روحانیون و طلاب شیعه و سنی در كردستان
مدیر مرکز خدمات حوزه‌ علمیه کردستان در دیدار با حجت الاسلام محمدحسین منتظری، رئیس مرکز بزرگ اسلامی استان کردستان گفت: فعالیت‌های مرکز خدمات علمیه استان کردستان در ۴ بخش و به طور یکسان به طلاب و روحانیان شیعه و سنی ارائه می‌شود.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
نقش علما در آمادگی برای درک ظهور
این نقش آفرینان کسانی هستند که باید بتوانند افکار را هدایت کنند. این یک بُعد قضیه است. چون این راه جز با پای ایمان و عشق طی شدنی نیست، باید کسانی باشند که بتوانند روح ایمان را در انسان ها پرورش دهند.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
‌نقش زنان در تربیت نسل انقلابی ‌بی‌بدیل است
حجت الاسلام کشیری گفت: با توجه به ضرورت پاسخگویی به مسائل مبتلا به این قشر و ایجاد فرصت برای دانشوری و تربیت فرهیختگان و فرزانگان، حوزه علمیه خواهران در سطح دو را راه اندازی کردیم .
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
هویت دادن به زنان از دستاوردهای مهم انقلاب است
خانم حسینی واعظ گفت: در عصر کنونی، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، هویت دادن به زنان برای ایفای نقش در جامعه است که در این راستا وظایف حوزه‌های علمیه خواهران مانند دیگر نهادهای انقلاب اسلامی بسیار مهم و راهبردی است.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۷
فعالیت های جریان ساز در اربعین باید با حضور ملیت های مختلف باشد
مداح اهل بیت(ع) گفت: یکی از شیطنت های دشمنان را جلوگیری از ارتباط زائران اربعین است و به همین دلیل باید با طراحی و نگاه هدفمند این ارتباطات بین زائران را با اولویت ارتباط ایران و عراق تقویت کنیم.