اولویت پژوهش های مهدوی/نمی شود در تحقیقات، آینده جهان را نادیده گرفت
حجت الاسلام میرصادقی با اشاره به اهتمام مرکز تخصصی مهدویت به انجام پژوهش های کاربردیِ مهدوی، گفت: مهدویت به عنوان آینده حتمی بشر باید در پژوهش ها موردتوجه بوده و برای حل مشکلات به کار گرفته شود چنان که غرب چنین رویکردی ...
انتظار رهبر معظم انقلاب از حوزه و دانشگاه
این دو نهاد دانشجویی، باید هر دو کار را بکنند. اما هم خوب کار کنند؛ هم نسبت به یکدیگر ارتباطات عاطفی درستی داشته باشند. یکدیگر را طرد نکنند.
قدمگاه امام زمان(عج)؛ زیارتگاهی در شوشتر
بقعه صاحب الزمان(عج) در شمال شرقی شهر شوشتر نزدیک بقعه شیخ شمس الدین واقع است. این مکان شریف همیشه مورد احترام مردم خوزستان بوده و همیشه عده زیادی از زائران برای زیارت و عبادت و درک فیض به آن درآمد و شد هستند.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳
انتظار؛ عامل اصلی انگیزش در دانشجو/دانشجوی منتظر نسبت به مشکلات جامعه بی تفاوت نیست
حجت الاسلام عرفان با بیان اینکه دانشجوی منتظر مدرک گرا نیست و به حل مشکلات جامعه در تحصیل نظر دارد، گفت: تفسیر انتظار به زمینه سازی، اصلی ترین موتور محرکه انگیزشی برای دانشجو است لذا باید در دانشگاه ها فلسفه انتظار و الهیات امید تدریس شود.
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۲
ملت ایران مصمم تر از قبل پای انقلاب ایستاده اند| دشمن آرزوی بر هم زدن امنیت ایران را به گور می برد
امام جمعه قم با اشاره به حادثه تروریستی چابهار گفت: ملت ایران در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب نه تنها با ترورهای کور دست از نظام بر نمی دارند بلکه منسجم تر از قبل درس فراموش نشدنی به دشمنان خواهند داد.
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱
با برپایی موکب های مشترک ایرانی و عراقی جلوی تفرقه گرفته شود/فعالیت موکب های انجمن حجتیه در اربعین
حجت الاسلام والمسلمین احمدی به مشکلات اربعین اشاره کرد و گفت: اگر قرار است در اربعین سالهای بعدی مشکل نداشته باشیم لازم است به موضوعاتی مانند انحرافات عقیدتی توجه کنیم. امسال شاهد موکب های ازسوی انجمن حجتیه بودیم.
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
باید تعریف جدیدی از اربعین ارائه شود/امروز اربعین خود بزرگترین رسانه است
نباید نگران بایکوت کردن اربعین بود؛ خود اربعین به حدی توانمند است که کسی نمی تواند صدای آن را نشنود و مورد غفلت قرار دهد.
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۹
ساده‌زیستی پیامبر اسلام الگویی برای عموم مردم به‌ویژه طلاب است
به همت موسسه فکر اسلامی از انجمن های طلاب پاکستان در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) نشست «سیره پیامبر در نهج البلاغه» با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رفیعی برگزار شد.
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸
نقش مسئولان در هموار کردن مسیر ظهور و انس مردم با امام زمان(عج)
سرآغاز حکومت جهانی حضرت حجت(عج)، اجرای عدالت براساس دین است که به کارگزارانی عادل و نیکوکار نیاز دارد، لذا مسئولان و سیاسیون نظام باید برای برقراری عدالت در جامعه تلاش کنند و ابتدا خود عادل باشند.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۲
شهدای هنرمند، هنرمندان تراز انقلاب بودند/ تقدیر از ۱۱ خانواده شهید هنرمند
اولین اجلاسیه شهدای هنرمند خراسان جنوبی با حضور مردم و مسئولین به کار خود پایان داد.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴
فلسفه امر و نهی الهی رسیدن انسان به کمال است
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) با بیان این که عمر انسان باید برای رسیدن به هدف خلقت و کمال صرف شود، گفت: امر و نهی الهی برای این است که انسان بتواند به رحمت ویژه خداوند متعال برسد و الا خدا به عبادت انسان نیاز ندارد و با معصیت انسان چیزی از خدا کم نمی شود.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴
«یاس در آتش»
کتاب «یاس در آتش» با موضوع شهادت فاطمه زهراء (عليها السلام) در آينه اسناد تاريخى اهل سنت توسط آیت الله العظمی سبحانی تالیف شده است.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴
استاد انصاریان: مهربانی پیامبر(ص) ظرف خالی کل جهانیان را پر می کند
محقق و پژوهشگر قرآنی، گفت: وجود پیامبر(ص) نمایانگر قیامت است یعنی آن کسی که اهل انصاف است، پیامبر(ص) را ببیند می فهمد که بعد از این دنیا قیامت وجود دارد. اخلاق، گذشت، امید و رحمت پیامبر شاهد اخلاق و رحمت خداست لذا پیامبر(ص) می فرماید: «من رآنی» هر کسی من را ببیند و بتواند درکم کند «فقد رأی الحق» خدا ...
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
حوزه انقلابی متولی فرهنگ جهاد است
حجت الاسلام والمسملین ماندگاری با بیان این که فرهنگ جهاد بسیاری از مشکلات را از بین می برود حوزه انقلابی را متولی ایجاد فرهنگ جهاد دانست.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
نگاه به ازدواج به عنوان یک مقوله اقتصادی اشتباه است
باید در امر ازدواج از افراط وتفریط پرهیز کرد. برخی در انتخاب همسر دچار یک نوع خیال پردازی می باشند و عده ای هم نگاه تجارتی دارند.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
فکر و نیروی انسانی دو عنصر مهم در تحقق تمدن نوین اسلامی است
حجت الاسلام انوری گفت: فکر و نیروی انسانی دو عنصر بسیار مهم برای تحقق اهداف تمدن نوین اسلامی است.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
نقش علما در مهندسی انتظار
علما به ويژه عالمان علوم الهي و پاسداران حريم دين، پيشگامان صلاح و سداد امّت اند، از اين رو، نقش مؤثري در زمينه سازی ظهور آخرين حجّـت الهي (عج) بر عهده دارند.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
فضای دانشجویی انحصاری نیست
مدیر امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: فضای دانشجویی انحصاری نیست و با فضای انحصارگرایانه و مطلق‌گرایی مخالفیم.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
«نماز» در متون درسی دانش آموزان و دانشجویان پررنگ تر شود
حجت‌الاسلام آیتی گفت: گنجاندن مسئله نماز و معارف به متون درسی ابتدایی، دبیرستان و دانشگاه، تشکیل کمیته‌ای از نهادهای مختلف برای دور شدن از جزیره‌ای عمل کردن در حوزه نماز، برگرداندن مساجد به کارکردهای اصلی خود باید از مهم‌ترین اقدامات در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و رفع کمبودهای نماز باشد.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲
خادمان موکب دارالولایه برای بالندگی فرهنگ مهدویت، دعای ندبه را برگزار کنند
مراسم تجلیل از خادمان موکب دارالولایه شهرستان جیرفت با حضور حجت الاسلام و المسلمین سعادت‌فر امام جمعه و محمدرضا استایی فرمانده سپاه جیرفت در حسینیه شهدا برگزار شد.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
راز موفقیت علمای قدیم چه بود؟/ با شعار و حرکات غیرواقعی نمی توانیم مُبلغ خوبی باشیم
/ اگر علمای قدیم ما موفق بودند، به این دلیل که مردم عمل را نگاه می کردند و اثر می گرفتند؛ نه این که حرف را بدون عمل بپذیرند؛ این که مسئولین از ما حرف شنوی ندارند، به این دلیل است که مردم را پشت سر طلاب نمی بینند؛ باید ارتباط خود با خدای متعال را اصلاح کنیم که در این صورت خداوند متعال رابطه ما را با ...
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۷
معنای «حجت‌الاسلام» در نگاه استاد قرائتی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی خطاب به روحانیون با بیان اینکه باید در راستای هر رفتار و عملی از سوی خودمان توجیه درست‌دینی داشته باشیم و مردم رفتارهای خودسر از ما را پسندیده نمی‌دانند، اظهار داشت: اینکه به ما می‌گویند «حجت‌الاسلام»، یعنی باید برای رفتارها و اعمال خودمان حجت شرعی داشته باشیم.