عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد
حجت الاسلام عالی گفت: عاشورا به عنوان مکتب کامل انسان سازی، محصول دست هر چهارده معصوم(ع) است که عالَم را رشد می دهد تا به دست چهاردهمین معصوم(ع) برسد و وقتی ظهور رخ داد، مردم بفهمند ظهور محصول عاشورا است.
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.
میراث سیدالشهداء(ع) برای منتظران
کارشناس مهدوی با اشاره به تصریح زیارت ناحیه به امر به معروف و نهی از منکر توسط سیدالشهداء(ع)، گفت: آحاد جامعه وقتی به مرحله اوج مهرورزی برسند راضی نمی شوند خوبی ها از هم کیش، همشهری شان فوت شود لذا دیگران را در معرض ...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۴
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۳
تفکر مادی سبب بحران هویت در غرب شده است/حوزه های علمیه انسان الهی را به جهان معرفی کنند
رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با اشاره به « إِنِّی جاعِلٌ فِی الْأَرْضِ خَلیفَةً» اظهار داشت: این آیه سبب استحکام باور ما می‌شود، ما باید این پیام را به جهان مخابره کنیم که زمین و زمان در شکل‌گیری انسانیت اثری نداشته بلکه انسانیت از ذات اقدس الهی برخاسته است.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۱
از صبر چه می دانید؟
امام صادق ـ عليه السّلام ـ مي فرمايد: «صبر براي ايمان به منزله سر براي بدن است؛ همچنان كه اگر سر برود بدن هم از بين مي رود، اگر صبر از كف رود، ايمان نيز از كف مي رود».
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳
اسباب ظهور در مسیر اربعین مهیا می شود
کارشناس مذهبی گفت: خداوند کارگردان ظهور است و اسباب ظهور در مسیر اربعین مهیا می شود زیرا قرار است که امام زمان(عج) با معارفه جدشان خود را معرفی کنند؛ ایشان با نام امام حسین(ع) در این مسیر قرار می گیرند و اربعین بهترین نقطه برای آغاز این جریان است.
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۷
روشنگری های مهدوی امام سجاد(ع)/سبک زندگی منتظرانه به روایت دعای «مکارم الاخلاق»
حجت الاسلام یعقوبیان با اشاره به آموزه های مهدویِ صحیفه سجادیه، گفت: امام سجاد(ع) علاوه بر آنکه انتظار را برترین اعمال معرفی می کنند در دعاهایی همچون مکارم الاخلاق سبک زندگی منتظرانه را که سبب مصونیت از فتنه های آخرالزمان می شود، تبیین می کنند.
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶
شیطان با صندلی انسان ها را به جهنم می کشاند/راه اثبات راستی دوستدار خداوند، اقتدا به رسول خداست
محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: دشمن انسان را راحت با حرام، پول، زن و صندلی می خرد. شیطان از هر بندی که ناامید شد، راحت از طریق زنان بی‌دین می‌تواند شما را به اسارت دربیاورد؛ هیچ‌جا که نتوانند شما را به جهنم بکشند، آخرین بندی که می‌توانند شما را به جهنم بکشند، با صندلی است؛ اما طبق ...
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۵
امروز همه دنیا به دنبال شنیدن صدای حق هستند
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروز همه دنیا به دنبال شنیدن حق هستند و ما در جهانی زندگی می‌کنیم که گوش‌های شنوا منتظر شنیدن صدای حق که پیام اهل‌بیت (ع) است هستند.
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۴
تصاویر/ اجتماع صدها هزارنفری بسیجیان در استان‌ها
حلقه پایانی رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس و خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی که در شهریورماه گذشته در سراسر کشور برگزار شده بود، پیش از ظهر پنجشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷ همزمان با اجتماع یکصدهزارنفری بسیجیان در تهران با حضور صدها هزار نفر از بسیجیان پایگاه‌ها و حوزه‌های نقاط مختلف کشور در مراکز استان‌ها برگزار شد.
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۳
آینده انقلاب اسلامی،روشن و امیدوار کننده است
معاون حوزه علمیه خواهران استان کردستان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع عظیم و پرشور بسیجیان کشور، گفت: در بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب، آینده های روشن برای نظام جمهوری اسلامی توسط معظم له ترسیم شد که با توجه به فرمایشات معظم له رسیدن به این نقطه از تاریخ انقلاب هرگز دور از دسترس نیست.
۱۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۲
مراسم رونمایی از نرم‌افزارهای اسلامی در حوزه امامت و ولایت برگزار شد
مراسم رونمایی از نرم‌افزارهای اسلامی در حوزه امامت و ولایت امروز با حضور آیت الله اراکی و شخصیت‌های حوزوی در قم برگزار شد.
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۴
جنگ امروز ما با دنیای کفر جنگ هویتی است
آیت الله اراکی با بیان این‌که جنگ امروز ما جنگ هویت است، گفت: امروز دو هویت نور و طاغوت در نبرد با یکدیگر قرار دارند.
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۱
مشکلات با اعتماد به جوانان حل می شود/ روحیه انقلابی از مؤلفه های اقتدار است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روحیه انقلابی را از مؤلفه های قدرت نظام دانست و گفت: میدان دادن به جوانان در عرصه های مختلف سبب شکوفایی و اعتلای ایران اسلامی خواهد شد.
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۱
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری: دنیاگرایی ویروس انقلاب اسلامی است
رئیس هیئت‌مدیره موسسه روایت سیره شهدا گفت: بیماری دنیاگرایی ویروس انقلاب اسلامی است که امروزه در بعضی از مسئولین ریشه دوانده و به فکر انباشت ثروت هستند.
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
نسب شناسی سیدالشهداء(ع) به روایت امام عصر(عج)
کارشناس مهدوی با بیان ایکه زیارت ناحیه مقدسه نسب و شجره طیبه حسینی را به خوبی معرفی می کند، گفت: آنها که مقابل ایشان ایستادند مقابل پیامبر(ص)، امیرالمومنین و حضرت زهرا علیهماالسلام و در یک کلام مقابل خدا قرار گرفتند.
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱
اعلام خروج آمریکا از عهدنامه مودت تاثیری بر روند رسیدگی دیوان در شکایت اخیر ایران ندارد
سفیر ایران در لندن با اشاره به دستپاچگی آمریکا در اعلام خروج از عهدنامه مودت 1334 ، گفت که اعلام خروج از این عهدنامه تاثیری بر روند رسیدگی دیوان بین المللی دادگستری در شکایت اخیر ایران ندارد.
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲
حوزه علمیه ای زنده است که برای ایران و جهان برنامه داشته باشد
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حوزه علمیه ای زنده و پویاست که مسائل روز ایران و جهان را رصد کرده و برای آن برنامه داشته باشد.
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
با انجام چه کارهایی بی حیا می شویم
امام صادق ـ عليه السّلام ـ به شاگرد خود «مفضّل» مي فرمايد: اي مفضّل، اگر حيا نبود انسان هيچ گاه ميهمان نمي پذيرفت، به وعده وفا نمي كرد، نيازها(ي مردم) را برآورده نمي ساخت، از نيكي ها برحذر بود و بدي ها را مرتكب مي شد.
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
وسیله آتش زای دوزخ چه چیزهایی است؟
همانا كسانى كه كفر ورزیدند، نه اموالشان و نه فرزندانشان در برابر (عذاب) خدا (در قیامت) هیچ به كارشان نمى ‏آید وآنان خود هیزم و سوخت آتشند.