راه‌اندازی پویش شاد کردن مردم در مسجد جمکران به‌مناسبت غدیر/ برپایی کاروان «از غدیر تا ظهور»
آینده روشن - حجت‌الاسلام حسین‌آبادی با اعلام اجرای ویژه‌برنامه‌های مسجد مقدس جمکران با شعار «شهر الولایه؛ قربان، غدیر، مباهله» در دهه امامت و ولایت، گفت: کاروان «از غدیر تا ظهور» با پیش‌بینی حضور بیش از ۷۰ هزار نفر ...
عمر فرقه احمدالحسن کوتاه است/ مردم عراق از فرقه‌بازی خسته شده‌اند
آینده روشن - کارشناس مهدویت با بیان اینکه فرقه احمدالحسن در عراق با بی‌تفاوتی مردم مواجه شد؛ چون تعداد مدعیان دروغین مهدویت در این کشور زیاد است، می‌گوید: عمر فرقه احمدالحسن، هیچ وقت از بهاییت بیش‌تر نخواهد بود.
اجرای طرح «مهر بی‌کران» در مساجد کشور از دهه امامت و ولایت/ افق و جزئیات طرح مسجدی «بلاغ»
آینده روشن- حجت‌الاسلام محمدزاده با بیان‌اینکه طرح «بلاغ» ظرفیت مساجد برای حراست از باور مهدویت در نسل جوان را بالفعل کرده است، گفت: طرح «مهر بی‌کران» با محوریت قرائت و شرح زیارت آل‌یاسین از دهه امامت و ولایت در مساجد ...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
کتاب خوب حس حضور امام(عج) را در دل ها ایجاد می کند/صرف نوشتن از غربت امام اثر سوء دارد
آینده روشن- حجت الاسلام محمودی با بیان اینکه کتاب های مهدوی باید حس حضور امام زمان(عج) را در جامعه و در دل ها ایجاد کنند، گفت: این آثار باید سبب معرفت ما به حضرت حجت(عج) شوند، یکی از راه های آوردن مهدویت و انتظار به صحنه زندگی کتاب است.
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
برای آشنایی با امام زمان(عج) چه کتاب هایی بخوانیم؟
آینده روشن- حجت الاسلام فوادیان کتاب را از راه های کسب معرفت نسبت به امام زمان(عج) دانست و گفت: داشتن سیر مطالعاتی برای اقشار و سنین مختلف به این مهم کمک می کند. برای مثال کتاب های «نگین آفرینش» و یا «سیمای آفتاب» در این باره راهگشا هستند.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۸
واکنش به حاشیه های مجازی قتل روحانی همدانی؛ از رهبر انقلاب تا وزیر ارشاد
آینده روشن- پست اینستاگرامی قاتل طلبه همدانی پس از ارتکاب به جرم، حساسیت این رویداد را دوچندان کرد و واکنش های متعددی برانگیخت.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴
در نگارش کتب دفاع مقدس واقعیت رخدادها تبیین شود
آینده روشن- آزاد بخت با بیان این که نویسنده کتب دفاع مقدس باید هدف خود از نگارش و رده سنی مخاطبان را مدنظر داشته باشد، گفت: در نگارش کتب دفاع مقدس هر آن چه که اتفاق افتاده به نگارش درآید.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰
آیا آيه «بَقِيَّةُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ» درباره امام زمان (عج) نازل شده است؟
آینده روشن- از ابو جعفر (امام باقر(ع)) نقل شده است كه فرمود: «مهدي از ما است (اهل بيت) و خداوند او را با انداختن ترسش در دل دشمنان ياري مي كند ... منادي از آسمان ندا مي دهد كه حق با او و اطرافيانش است. در آن هنگام قيام كننده ما قيام مي كند. ...».
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
راز طولانی شدن عمر امام زمان(عج)/مهمترین کار امام در عصر غیبت
آینده روشن- باید دلایل مستحکم بر راز زنده بودن و وجود امام زمان(عج) داشته باشیم تا اگر دو شبهه مطرح شد، عقب نشینی نکنیم. باید توجه داشت خدا عالم را برای شیطنت و لگدپراکنی به سمت خود خلق نکرده، خدا عالم را برای بندگی خود خلق کرده است.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
میانبر کسب برکات فراوان در آخرین روزهای شعبان
آینده روشن- امام صادق(ع) فرمودند: «هر گاه خواهي دعا كني پس خدای متعال را تمجيد و سپاسگزاري كن و او را تسبيح و تهليل بگو و او را ثناي گوی و ستايش كن و بر محمد (ص) و آل او صلوات فرست، سپس درخواست كن تا به تو داده شود.»
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
تالیفات مهدوی کارکرد لازم را نداشته اند/کتاب نقشی مهم در آمادگی برای ظهور دارد
آینده روشن- حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه کلی گویی و تکرار از آسیب های جدی عرصه نشر مهدوی است، گفت: در گام دوم انقلاب و کسب آمادگی برای درک خورشید ولایت عظمی(ارواحناه فداء) باید به تالیف کتاب های قابل فهم برای عموم توجهی ویژه شود.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
نمایشنامه های «میرمهنا» و «امام قلی خان» را برای دفاع از هویت خلیج فارس نوشتم
آینده روشن- کهوری نژاد با تاکید بر اینکه آحاد مردم به ویژه نخبگان باید در راستای دفاع از هویت خلیج فارس تلاش کنند، گفت: نمایشنامه های «میرمهنا» و «امام قلی خان» را برای دفاع از هویت خلیج فارس به رشته تحریر درآوردم.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
زمینه‌ها و علل گرایش به جریان‌های انحرافی معاصر در حوزه مهدویت بررسی شد
آینده روشن- نشست علمی، آموزشی «بررسی زمینه‌ها و علل گرایش به جریان‌های انحرافی معاصر در حوزه مهدویت» از سوی مرکز تخصصی فلسفه و کلام و با همکاری گروه علمی کلام اسلامی برگزار شد.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹
منجی گرایی باور مشترک تمام ادیان است
آینده روشن/حجت الاسلام نیلی پور، منجی گرایی را باور مشترک تمام ادیان دانست و گفت: علاوه بر بحث منجی گرایی، موعود باوری نیز از اشتراکات ادیان است همچنان که فرازی از زیارت دیگر برای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف «الذی وعد الله عزوجل به الامم» به آن اشاره شده است.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
انعقاد تفاهم نامه همکاری بنیاد مهدی موعود(عج) هرمزگان با حوزه خواهران
آینده روشن/ معاون فرهنگي تبليغي حوزه علميه خواهران هرمزگان از انعقاد تفاهم نامه همکاری بين بنیاد حضرت مهدی(عج) هرمزگان و حوزه علميه خواهران استان در راستای نشر و گسترش معارف مهدوی خبرداد.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۶
اعتقاد به مهدویت یک اعتقاد بین المللی است
آینده روشن- نشست علمی تحلیلی با موضوع « بررسی شبهات مهدویت» در مدرسه علمیه خواهران شهید مطهری تنکابن برگزار شد.
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
برپایی نمایشگاه" باران امید "ویژه آشنایی با مفاهیم مهدویت در مشهد
آینده روشن- نمایشگاهی با عنوان باران امید ویژه آشنایی با مفاهیم مهدویت در مشهد دایر شده است .
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
مطالبه جهانی برای حکومت الهی از راه غدیر به ظهور ختم می شود
آینده روشن- دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما از رشحات غدیر است، گفت: در ۴۰ سالی که گذشت رویکرد ما تدافعی و سازندگی بود اما این بیانیه دستور تهاجمی به ویژه به جوانان است و ان شاءالله خیزش جدید را در عالم اسلام رقم می زند.
۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹
دانشنامه مهدوی کودک منتشر می شود/بیان وقایع قبل و بعد از ظهور در قالب اشعار کودکانه
آینده روشن- حجت الاسلام یوسفیان با اعلام تصویب طرح دانشنامه کودک در مرکز تخصصی مهدویت، گفت: عدم برخورداری از غنای لازم، مشکلات محتوایی، اکتفای صرف به دیدارها و ملاقات ها و ضعف اطلاع رسانی از آسیب هایی نشر مهدوی برای کودک و نوجوان است.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷
هر چه دستگاه سیدالشهداء(ع) عظیم تر شود، به ظهور نزدیک تر می شویم
آینده روشن- یک استاد اخلاق گفت: مهمترین ابزار امام زمان(عج) برای زمینه سازی ظهور، دستگاه سیدالشهدا(ع)و سرباز ساختن در دستگاه حضرت سیدالشهدا(ع) است. هرچه که دستگاه امام حسین(ع) عریض و طویل تر شود، نشانه نزدیک شدن ظهور است.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲
دعای گره گشای امام مهدی(عج) برای فقرا/دو شاه کلید منتظران در مشکلات مالی
آینده روشن- امام زمان (عج) برای فقرا قناعت را از خداوند خواسته اند زیرا یکی از مشکلات امروز جامعه ما فقرهای دست ساز خودمان است، رایج است که انسان باید به اندازه گلیمش پای خود را دراز کند، اما می گویم انسان باید یک وجب کمتر حتی پایش را دراز کند.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
تدارک جمکران برای پایان هفته زائران
آینده روشن- مسجد مقدس جمکران در روزهای پایانی هفته با برنامه هایی همچون آموزش عمومی قرآن، جلسات سخنرانی، قرائت ادعیه پرفیض توسل، کمیل و ندبه و ... میزبان زائران می شود.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۳
بزرگترین وظیفه‌ی منتظران امام زمان(عج)/فقط نشستن و اشک ریختن فایده ندارد
آینده روشن- امروز مسیر تاریخ، مسیر ظلم است؛ مسیر سلطه‌گری و سلطه‌پذیری است؛ یک عده در دنیا سلطه‌گرند، یک عده در دنیا سلطه‌پذیرند. اگر حرف شما ملت ایران پیش رفت، اگر شما توانستید پیروز شوید، به آن نقطه‌ی موعود برسید، آن وقت مسیر تاریخ عوض خواهد شد.