اولویت پژوهش های مهدوی/نمی شود در تحقیقات، آینده جهان را نادیده گرفت
حجت الاسلام میرصادقی با اشاره به اهتمام مرکز تخصصی مهدویت به انجام پژوهش های کاربردیِ مهدوی، گفت: مهدویت به عنوان آینده حتمی بشر باید در پژوهش ها موردتوجه بوده و برای حل مشکلات به کار گرفته شود چنان که غرب چنین رویکردی ...
انتظار رهبر معظم انقلاب از حوزه و دانشگاه
این دو نهاد دانشجویی، باید هر دو کار را بکنند. اما هم خوب کار کنند؛ هم نسبت به یکدیگر ارتباطات عاطفی درستی داشته باشند. یکدیگر را طرد نکنند.
قدمگاه امام زمان(عج)؛ زیارتگاهی در شوشتر
بقعه صاحب الزمان(عج) در شمال شرقی شهر شوشتر نزدیک بقعه شیخ شمس الدین واقع است. این مکان شریف همیشه مورد احترام مردم خوزستان بوده و همیشه عده زیادی از زائران برای زیارت و عبادت و درک فیض به آن درآمد و شد هستند.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۶
«حسادت» ويرانگر است
عباسي ندوشن با بيان اينكه خصلت حسادت در انسان ها ويرانگر است، گفت: افراد براي حفظ خود از گناهان بخصوص حسادت با خود عهد كنند كه در زمان ارتكاب معصيتي يك عامل بازدارنده مانند تنبيه و اجبار به انجام عملي را انجام دهند.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵
نشانه واقعی بودن انتظار
ندیده ام که کسی برای تاخیر ظهور آن حضرت(عج) و عقب افتادنِ اصلاح اسلام و تقویت ایمان مسلمانان و قطع ریشه کافران و ستمکاران به اندازه دلبستگی به این امور ناچیز دلبسته باشد
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲
تجدید بیعت دانشجویان اهوازی با شهدای مدافع حرم ایران و عراق
یادواره شهدای مدافع حرم ایران و عراق، با حضور و سخنرانی معاون فرهنگی حشدالشعبی عراق، در دانشگاه آزاد اهواز برگزار شد.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹
تشرف یک بودائی به اسلام در دفتر امام‌جمعه کرج
دنگ دوان ترن پس از آشنایی با ایرانیان مقیم کشور استرالیا، با دین اسلام آشنا شد و در سفر به ایران تحت تأثیر معارف و آموزه‌های آسمانی اسلام ناب قرار گرفت و با حضور در دفتر امام جمعه کرج، مذهب تشیع را برای خود برگزید.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
از حکومت اسلامی تا فقه نظام
ادله و مناقشات نظری و روشی باورمندان و منکران «فقه نظام» در وضعیتی نیست که مدعای یک طرف به وضوح اثبات یا رد شده باشد. همان‌گونه که امکان فقه نظام رد نشده، ضرورت و تحقق آن نیز اثبات نشده است و تلاش‌های علمی می‌تواند به تقویت و غلبه یکی از این دو مسلک بیانجامد.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۲
اینکه جامعه اسلامی بشود و اسلامی بماند، نیازمند امامت است
در همه زمان ها اگر جامعه اسلامی بخواهد متحول باشد، بخواهد پویا باشد، بخواهد مبارزه کند، بخواهد اسلامی بشود و اگر اسلامی هست، اسلامی بماند، احتیاج به امامت دارد.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
نماز شب بالاترین لذت عارفان دینی است
حجت الاسلام وطن خواه با اشاره به نماز شب و خلوت با معبود به عنوان یکی از بالاترین لذت های عارفان برجسته دینی تأکید کرد که نماز روح انسان را پاک و تمیز می کند.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
بخش مهمی از گرفتاری‌ها و آلودگی‌ها براثر نپرداختن به نماز است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز، این اجلاس سالانه را نشانه‌ی حق‌گزاری در برابر فریضه نماز خواندند و درباره اهمیت نماز افزودند: نماز آنجا که با خشوع و حضور گزارده شود جامعه را به صلاح و سداد در زبان و عمل میکشاند و اعتلا میبخشد.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
امروز هرچه داریم به برکت شهدا و رزمندگان است
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که امروز هرچه داریم، به برکت شهدا و رزمندگان است، گفت: بر کسی پوشیده نیست که زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
۴۱ پرسش و پاسخ درباره حضرت مهدی (عج)
کتاب «۴۱ پرسش و پاسخ درباره حضرت مهدی (عج)» با سوالاتی متنوع همچون «چرا به امام زمان (عج) بقیةالله می‌گویند؟» منتشر شده است.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
حضور حقوق دان بسیجی در هزار و ۵۰۰ مسجد کشوربرای خدمت رسانی
بسیج حقوق دانان در مسائل حاکمیت، خدمت رسانی و استکبار ستیزی و تعمیق معنویت وکمک به جامعه و خدمت به مردم فعالیت می کند.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
دین، فرمول ساخته شده روح طبق شرایط محیط زیستی آخرت است
استاد مرکز تخصصی مهدویت قم با اشاره به اینکه معلومات مهدوی با معرفت به امام تفاوت زیادی دارد، گفت: ملاک سالم به آخرت رفتن، داشتن روح سالم است و باید بدانیم که اسلام منهای امام(عج)، داعش، وهابی و ۷۰ فرقه غیر شیعه می شود و هرگز نمی توان به توحید رسید.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶
بنیاد مهدویت در گنبدکاووس راه‌اندازی می‌شود
امام جمعه شهرستان گنبدکاووس از راه‌اندازی بنیاد مهدویت برای گسترش فعالیت‌های تبلیغی، آموزشی و پژوهشی در این شهرستان خبر داد.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۳
اعتقادات حوزه دین و مسائل مهدویت به خوبی تبیین نشده اند
کارشناس فرق و ادیان انحرافی گفت: اساسا اعتقاداتی در حوزه دین و مسائل مهدویت وجود دارد که شاید بتوان گفت خوب تبیین نشده و فرق انحرافی از این خلاء سوء استفاده کرده و معارفی را مطرح می کنند که مردم با این تصویرسازی، تصور می کنند گفته های اینان درست است.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶
ضرورت تبیین مباحث امام‌شناسی در کنار تعلیم قرآن
مدیر مؤسسه قرآنی کوثر مشهد با اشاره به جدایی‌ناپذیری قرآن از عترت گفت: تبیین مباحث امام‌شناسی به‌ویژه پرداختن به بحث مهدویت در کنار تعلیم قرآن یک ضرورت است که باید مورد توجه مؤسسات قرآنی قرار گیرد و براساس آموزه‌های قرآنی این مباحث مطرح شود.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴
سِرّ عصمت امام عصر(عج)
حکومت یک امر بی ملاک و بی مناط نیست-مثل اینکه بر حسب شانس و اقبال یک نفر بیاید زمام امور مردم را در هر رده ای از رده ها بر عهده گیرد؛ بلکه تابع معیارهاست و مهمترین کار این است که این معیارها رعایت شود.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
آیت الله نمازی : نسل جوان باید جایگاه شهید را درنظام توحیدی بداند
امام جمعه کاشان، بالا بردن درک، معرفت و آگاهی جامعه به خصوص نسل جوان نسبت به جایگاه و مقام شهدا را ضروری دانست و گفت: با آموزش علمی به نسل جوان دردانشگاه ها و آموزش وپرورش باید یاد بدهیم که شهید در نظام توحیدی چه جایگاهی دارد.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
محتوای شبکه های ماهواره ای چیزی جز تخریب بنیان خانواده نیست
ماموستا فایق رستمی گفت: محتوای شبکه های ماهواره ای چیزی جز تخریب بنیان خانواده و تغییر باورهای دینی و نهادینه سازی دین گریزی در جامعه نیست.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۵
علت درندگی امروز جامعه بشری دور ماندن از تعالیم انبیا است
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان این‌که علت درندگی امروز جامعه بشریت دور ماندن از تعالیم انبیا و سلیقه‌ای عمل کردن است، گفت: باید حواسمان به حرف افرادی که به صورت واهی و غیرمستقیم حرف می‌زنند، باشد و تلاش کنیم که با سرنوشت نوع بشر بازی نکنیم.