مونس تنهایی های امام زمان(عج)
خداوند عمر طولانی به او عنایت فرمود تا بهترین دلیل بر طولانی بودن عمر حضرت مهدی(عج) باشد و بدین وسیله بهانه را از دست دشمنان بگیرد. همانا خداوند هرگز عمر او را طولانی نکرد تا اینکه نبوتی برایش مقدر کرده باشد و نه به ...
برای ترویج انصاف فضای تربیتی را در جامعه تقویت کنیم
یک کارشناس مهدویت گفت: اگر در تمام ابعاد تربیتی و تقوایی به پیامدهای منفی رعایت نشدن انصاف در جامعه توجه داشته باشیم، همین امر باعث می‌شود که انصاف در جامع فراگیر شود.
سی و یکمین دوره مسابقات قرآنی یادواره میلاد نور برگزار می شود
سی و یکمین دوره مسابقات قرآنی یادواره میلاد نور ویژه آقایان در رشته‌های قرائت قرآن، حفظ ۵ و ۱۰ جزء و حفظ کل و سخنرانی با محوریت مهدویت و حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء و کل قرآن برگزار می شود.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
خانه ملت با عمل به دکترین امام و رهبری به زمینه سازی ظهور کمک کند
حجت الاسلام سالک با بیان اینکه عملکرد مسئولان، اثرگذارترین حرکت در زمینه سازی برای ظهور است، گفت: هرچه یک فرد مسئول از امام زمان (عج) دورتر باشد، به همین اندازه قدرتش کمتر می شود؛ عمل، گفتار و اخلاق یک مسئول باید امام زمانی باشد.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵
ذکری برای گشایش در زندگی
پیامبر اکرم(ص) در یکی از سخنان نورانی خود به بیان آثار و برکات استغفار و طلب آمرزش از خداوند متعال پرداختند.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
«اجل» در نگاه امیرمومنان(ع)
امیرالمومنین امام على عليه السلام می فرمایند: «[خداوند] اجل ها (مدت عمرها) را مشخص ساخته، برخى را كوتاه و برخى را دراز گردانيد و پاره اى را پس و برخى را پيش انداخت و عوامل آنها را به مرگ، پيوند داد (موجبات به سر آمدن اجل را فراهم آورد).»
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
مساجد فقط نمازخانه نباشند/ هیئت امنا مسجد را سلیقه ای اداره نکند
مسئول واحد قرآن و حدیث حوزه علمیه استان کردستان گفت: امروز یکی از نیازهای مهم جوامع اسلامی تقویت مساجد و فعال کردن آنها برای حضور حداکثری تمام اقشار جامعه است.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
پرستوهای عاشقی که دفاع مقدس را وعده‌گاه رسیدن به معشوق قرار دادند
حسینیه جماران بیرجند حال و هوای دیگری داشت، حضور اقشار مختلف از جای‌جای استان شهیدپرور و ولایی خراسان جنوبی در اجلاسیه ایثارگران کنگره ۲ هزار شهید نشان می‌داد که قرار است اینجا عشق به خدای متعال روایت شود. روایتی از ایستادگی پرستوهای عاشق که دفاع مقدس را وعده‌گاه رسیدن به معشوق قرار دادند
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
کیفیت ظهور امام زمان(عج) در سخن امام جواد(ع)
حضرت عبدالعظیم حسنی روایتی از امام جواد(ع) درباره کیفیت ظهور بیان می‌کند.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
مونس تنهایی های امام زمان(عج)
خداوند عمر طولانی به او عنایت فرمود تا بهترین دلیل بر طولانی بودن عمر حضرت مهدی(عج) باشد و بدین وسیله بهانه را از دست دشمنان بگیرد. همانا خداوند هرگز عمر او را طولانی نکرد تا اینکه نبوتی برایش مقدر کرده باشد و نه به جهت کتابی که بر او نازل شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
برای ترویج انصاف فضای تربیتی را در جامعه تقویت کنیم
یک کارشناس مهدویت گفت: اگر در تمام ابعاد تربیتی و تقوایی به پیامدهای منفی رعایت نشدن انصاف در جامعه توجه داشته باشیم، همین امر باعث می‌شود که انصاف در جامع فراگیر شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
ضرورت صبر و پرهیز از عجله در امر فرج
امام باقر(ع) فرمود: «یاران عجله کنندگان هلاک شدند و مقربین نجات یافتند و قلعه ها بر روی ستون ها و میخ های شان ثابت و محکم ماندند چراکه بعد از غم و اندوه فتح و پیروزی عجیبی خواهد بود.»
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
سی و یکمین دوره مسابقات قرآنی یادواره میلاد نور برگزار می شود
سی و یکمین دوره مسابقات قرآنی یادواره میلاد نور ویژه آقایان در رشته‌های قرائت قرآن، حفظ ۵ و ۱۰ جزء و حفظ کل و سخنرانی با محوریت مهدویت و حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء و کل قرآن برگزار می شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
پایان نامه «فلسفه علائم ظهور» دفاع می شود
پایان نامه «فلسفه علائم ظهور» اثر سیدجعفر موسوی نسب در مرکز تخصصی مهدویت دفاع می شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
مسابقه کتاب‌خوانی «مبانی معرفتی مهدویت» ۲۶ آذرماه در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود
مسابقه کتاب‌خوانی با موضوع مطالعه کتاب «مبانی معرفتی مهدویت» ۲۶ آذرماه به همت کانون مهدویت دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
کم لطفی آموزش و پرورش به امام زمان(عج)
حجت الاسلام محمودی با ابزار تاسف از حضور کمرنگ مباحث مهدوی در کتب درسی، گفت: این در حالی است که تمامی دروس ۱۲ سال تحصیل، باید دانش آموزان را قدم به قدم به امام زمان(عج) نزدیک و روحیه زمینه سازی برای ظهور را در آنها ایجاد و تقویت کند.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
حفظ دستاوردهای انقلا ب اسلامی ضروری است
وحدتی گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی وظیفه داریم از دستاوردهای انقلاب و داشته های خود حراست کنیم.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
ارتباط نماز با اثربخش بودن «انتظار»
تاکید و توصیه امام مهدی(عج) نسبت به نماز اهمیت این فریضه در صلاح و فلاح جامعه منتظر را ثابت می کند، چنان که فرمودند: «هیچ چیزی مانند نماز بینی شیطان را به خاک نمی ساید، پس نماز بگزار و بینی ابلیس را به خاک بمال».
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۵
نیم‌ نگاهی به تطورات مباحث فلسفه دین پس از پیروزی انقلاب
نشست علمی “نیم‌نگاهی به تطورات مباحث فلسفه دین پس از پیروزی انقلاب اسلامی” با حضور اساتید حوزه و دانشگاه به میزبانی مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴
باور و معرفت نسبت به امام زمان(عج)، نخستین وظیفه هر منتظر است
استاد حوزه تاکید کرد: هر کس خدا را تأیید، و پایه های ظلم را تکفیر کند به عروه الوثقی رسیده است و بر اساس فرمایش پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله)، هرکس می خواهد به عروه الوثقی برسد، باید به امیرالمومنین امام علی(ع) و اولاد او توسل و تمسک کند.
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱
امروز مخاطب ما محدود به جغرافیای یک مسجد نیست/ برای کل دنیا برنامه و حرف داشته باشیم
حجت الاسلام والمسلمین زمانی با تاکید بر این که امروز مخاطب ما محدود به جغرافیای یک مسجد نیست، تصریح کرد: مخاطبین امروز ما محدود به جغرافیای ایران و تشیع نیستند و همه مردم دنیا نیاز به هدایت دارند و باید معارف الهی به گوش آنها برسد.