حدیث‌نگاشت/ نعمتی که از حسادت در امان است
امام حسن عسکری(ع) فرمودند: اَلتَّواضُعُ نِعمَةٌ لايُحسَدُ عَلَيها؛ فروتنى، نعمتى است كه بر آن حسد نبرند. [گزيده تحف‌العقول، حدیث ۵۰۰۲۸۷]
مشارکت بسیج هنرمندان در برگزاری دومین جشنواره ملی مهدویت
آینده روشن-مشترک دبیر جشنواره ملی مهدویت و مسئول بسیج هنرمندان استان قم در خصوص نحوه تعامل هرچه بیشتر در توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت و تمدن‌سازی اسلامی برگزار شد.
برگزاری نشست‌های تخصصی مهدویت در مدارس کهگیلویه وبویراحمد
آینده روشن-مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد خبرداد: نشست‌های تخصصی مهدویت با موضوع سبک زندگی مهدوی در مدارس کهگیلویه وبویراحمد برگزار می‌شود
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷
اهدای دیه فرزند در راه قرآن
آینده روشن- زوج فرهنگی ساکن یاسوج با هزینه کردن دیه فرزند خود در امور قرآنی، ایثار و خیرخواهی را به ما آموختند.
۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
راهپیمایی اربعین مانیفست اخلاق‌مداری در همکاری بین ملت‌هاست
Hاینده روشن ــ کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه جنس روابط بین ملت‌ها در راهپیمایی اربعین بر مبنای دوستی و احترام است و خلأ این مسئله در روابط بین‌المللی به شدت احساس می‌شود، گفت: این رخداد عظیم می‌تواند به منزله یک مانیفست در روابط اخلاق‌مدارانه میان ملت‌ها و دستورالعمل وحدت، همکاری مبتنی بر اعتماد ...
۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
لزوم رعایت عدالت مدیران در مقابل مردم و زیردستان
آینده روشن ــ دبیر مجمع عالی تفسیر قرآن کریم حوزه علمیه قم گفت: هر انسانی در هر پست و مقامی که دارد اگر با کارمندان و زیر دستان خود با عدالت رفتار نکند و نظرات خود را تحمیل نماید در حقیقت همانند فرعون است.
۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
اعلام آمادگی مسجد جمکران برای مشارکت در جشنواره ملی مهدویت
آینده روشن ــ معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در دیدار با دبیر جشنواره ملی مهدویت که از سوی جهاد دانشگاهی واحد قم برگزار می‌شود نسبت به مشارکت این مسجد در این جشنواره اعلام آمادگی کرد.
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
زیارت نوعی وفای به عهد ولایت ائمه(ع) است/ شیعه باید در همه خیرات پیشقدم باشد
آینده روشن- یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه زیارت ائمه معصومین(ع) به نوعی وفای به عهد ولایت آنها است، گفت: کار خوب از هر کس خوب است اما از شیعیان خوب‌تر است کار زشت بد است اما کار زشت از شیعیان زشت‌تر است زیرا آنها منتسب به اهل‌بیت(ع) هستند.
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴
خالقان چهل سند ماندگار عاشورایی تجلیل شدند
آینده روشن- سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از خالقان چهل سند ماندگار عاشورایی در آیین ملی«چله‌عشق» تجلیل کرد.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶
درک ولایت امام(ع) حیات طیبه دنیا و آخرت را رقم می‌زند
آینده روشن- آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه زندگی انسان مومن همواره مملو از نور و معرفت توحیدی است، گفت: درک ولایت امام(ع) حیات طیبه دنیا و آخرت را نصیب مومنان می‌‌کند.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹
زیارت اربعین ظرفیت عظیم برای زمینه‌سازی ظهور است
آینده روشن- حجت‌الاسلام الهی‌نژاد با بیان‌اینکه اربعین از نشانه‌های ظهور نیست، شرایط ظهور هم نیست بلک ظرفیت عظیم برای زمینه‌سازی ظهور است، گفت: عاشورا، اربعین و مهدویت سه مقوله تأثیرگذار در زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان در امور دنیائی و اخروی است.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
اربعین پدیده‌ای مهم در تاسیس تمدن جامعِ زمینه‌ساز ظهور است
آینده روشن- یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه چون امام حسین(علیه السلام) زنده است، قلب شیعه زنده است، گفت: اربعین عاملی مهم برای تاسیس تمدن کامل و جامع زمینه‌ساز ظهور امام زمان(علیه السلام) خواهد بود.
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
همایش «انتظار موعود» برگزار می‌شود + محورها و تقویم زمانی
آینده روشن - همایش مهدوی «انتظار موعود» در محورهایی همچون دوره غیبت، فرصت‌ها و تهدیدها و جایگاه جهاد و شهادت در زمینه‌سازی جهانی برای ظهور به همت کانون فرهنگی هنری شهدای محراب برگزار می‌شود.
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۸
مهدویت از مسائل بین‌المللی اسلام است
آینده روشن ــ آیت‌الله جوادی آملی ضمن اشاره به اینکه در مسئله مهدویت وظیفه اصلی ما این است که جهانی فکر کنیم و جهانی عمل کنیم، تصریح کرد: اسلام در سه بخش برنامه دارد؛ از جمله بخش «بین‌المللی» که مخاطب آن همه انسان‌ها اعم از موحد و غیرموحد هستند و مهدویت از جمله موضوعات بین‌المللی اسلام است.
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
نگرش های مختلف مخالفان مهدویت در اهل سنت و پاسخ های علمای اهل سنت
آینده روشن- در کتاب «رویکرد شناختی پاسخ علمای اهل سنت به مخالفان مهدویت» به بحث نگرش های مختلف مخالفان مهدویت در اهل سنت و پاسخ های علمای اهل سنت به آنها پرداخته می شود.
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶
کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار می شود
آینده روشن-کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین علی(ع) به همت مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت (ع) ۲۶ دی در شهر اصفهان برگزار می شود.
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۷
اقدامات امام حسین (ع) بیشترین اثر را در مهدویت داشته است
آینده روشن- حجت‌الاسلام ابوالقاسمی گفت که هر یک از اهل‌‌بیت در راستای امر ظهور به‌عنوان برنامه‌ای الهی مأموریت‌هایی برعهده داشتند اما امام حسین (ع) به شکلی ویژه‌تر در امر مهدویت تأثیرگذار بوده است.
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳
اهل‌سنت داغدار امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا هستند
آینده روشن - امام جمعه موقت سنندج گفت: اهل‌سنت همواره غم بزرگ شهادت امام حسین(ع) را در دل دارند و داغدار شهدای دشت کربلا هستند.
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
عاشورا متصل به مهدویت است
آینده روشن - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه عاشورا متصل به مهدویت است، عاشورا و مهدویت را دو بال شیعه دانست
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۷
استکبار به دنبال گرفتن دو فرهنگ حسینی و مهدوی از شیعیان است
آینده روشن- امام جمعه یزد گفت: امروزه استکبار در تلاش است دو موضوع امام حسین (ع) و مهدویت را از شیعیان بگیرد.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴
نامگذاری شب های دهه اول محرم
آینده روشن- هر یک از شب های محرم به نام یکی از شهدا یا شخصیت ها یا وقایعی مرتبط با جریان کربلا نام گذاری شده است.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
ما از همه جهات درباره امامت غفلت کرده‌ایم/ فقط محبت را یاد گرفته‌ایم
آینده روشن - یک استاد حوزه علمیه با بیان‌اینکه ما شیعیان از همه جهات درباره امامت غفلت کرده‌ایم، گفت: اگر کسی محبت اهل‌بیت(ع) را در دل نداشته باشد اهل جهنم است، حتی اگر هزار سال بین رکن و مقام، خدا را پرستش کرده باشد.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
مهدویت از معبر عاشورا به جهان معرفی می‌شود
آینده روشن- حجت‌الاسلام معینیان با بیان‌اینکه ترویج فرهنگ مهدویت و معرفی امام زمان(عج) به بشریت از معبر عاشورا می‌گذرد، گفت: این مسئله با رونق زیارت اربعین در سال‌های اخیر خود به خود بروز کرده و بیش از گذشته در حال نمایان شدن است.