موعظه
تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

تا ما زنده نشویم امام زمان ظهور نمی‌کند

امام جمعه بیرجند با بیان این‌که امام زمان امام عاقل‌ها و پاک‌هاست، خاطرنشان کرد: تا ما زنده و شکوفا ...

برای نزدیک‌شدن ظهور به حجت باطنه برگردید

برای نزدیک‌شدن ظهور به حجت باطنه برگردید

هفته گذشته آیت الله حائری شیرازی با حضور در مؤسسه آینده روشن، در جمع مسئول و پژوهشگران این پژوهشکده ...

ارتباطات بینِ ادیانی راه حل اختلافات

ارتباطات بینِ ادیانی راه حل اختلافات

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی درباره ضرورت ارتباط با ادیان الهی در سراسر دنیا، گفت: یکی از مهم‌ترین ...

شرط مهم تأثیرگذاری مبلغان در تربیت جامعه و تبلیغ دین
آیت‌الله اعرافی تأثیر خانواده روحانیت در تبلیغ دین را مهم ارزیابی کرد و همبستگی میان اعضای خانواده را از شرایط تأثیرگذاری مبلغان در تربیت جامعه برشمرد.
برگزاری جشن باشکوه ولادت امام حسن عسکری با حضور مراجع تقلید و علما
همزمان با شب میلاد مبارک امام یازدهم مراسم جشن باشکوه ولادت امام حسن عسکری(ع) با حضور مراجع تقلید، علما و جمعیت کثیر طلاب و مردم ولایتمدار قم در مسجد امام حسن عسکری(ع) برگزار شد.
پايان كار اختلاف افكندن در جامعه آتش است
حضرت آيت‎الله جوادي آملي گفت: اين كه سعي كردي جامعه را آلوده كني، و جامعه را پاره پاره كنيد، اين همان آتش كنوني شما است، فرمود اين نار از درون شما برمي‎خيزد، شما گفتيد كه معاد كي است، ما اين معاد را از دل شما درآورديم،...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰
ترجمه نامه اسلام‌شناس فرانسوی به هانری کربن درباره فضایل حضرت زهرا(س)
شرق‌شناس و اسلام‌شناس فرانسوی پیش از مرگ، اهتمامِ جمع‌آوری مجموعه‌ای درباره‌ فاطمه(س) را به هانری کربن سپرده و در نامه خود برخی فضایل حضرت را نیز بر شمرده بود.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
اثبات علمی پادشاهی آل‌ محمّد(ص) بر آسمان‌ها و زمین!
امامان معصوم(ع) نه تنها باخبر از وسعت حقیقی آسمان‌ها و زمین و موجودات ساکن در آنها و حجّت بر آنان و آقا و مولای شان هستند، بلکه فراتر از این موضوع، قدرت، توانایی و ابزار لازم برای رفت و آمد به تمامی آسمان‌ها و زمین‌ها را دارند.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
مهدویت، قدرت نرم اسلام در جبهه تمدن سازی است
حجت الاسلام عرفان گفت: با نهادینه‌سازی آموزه مهدویت در جهان اسلام، گفتمان هویتی جدیدی به وجود می‌آید که با ایدئولوژیک‌کردن بافت هویتی اسلام و ایجاد بینشی نوین در معرفی دگر مشترک، جنبش اجتماعی جدیدی را به وجود می‌آورد.
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
مدعیان دروغین مهدویت را چگونه بشناسیم؟!
مراد از مدعیان دروغین، کسانی هستند که به دروغ و باطل مردم را به سوی خود فراخوانده و به نوعی خود را مهدی، نایب وی، وکیل یا فرستاده او معرفی می‌کنند. سطحی‌نگری و عقل‌گریزی و خرافه‌پردازی و عوام‌زدگی از ویژگی های آنها است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
امام موسی صدر دغدغه تمدنی داشت
حجت‌الاسلام الویری با تأکید بر این که امام موسی صدر برای اصلاح و انسجام اجتماعی و همچنین زمینه‌سازی و حرکت به سمت تمدن قدم‌های بسیاری برداشته است، گفت: امام موسی صدر تنوع بسیار شگرفی در ارتباط اجتماعی و گفت‌و‌گو با مردم کشور‌های مختلف و شخصیت‌ها داشت.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
امکان فهم دیدگاه امام موسی صدر با تحلیل و تأمل در آثار وی
لک‌زایی تمدن مد نظر امام موسی صدر را مبتنی بر آموزه‌های دینی و شرقی دانست و گفت: فهم دیدگاه امام موسی صدر با تحلیل و تأمل در آثار وی امکان پذیر است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
انتظار را به دعای فرج بعد از فرایض محدود نکنیم
هر تعریفی از واژه انتظار بیان شود سبک و روش زندگی منتظرانه را فرم می دهد؛ مثلا اگر بحث انتظار را فقط منوط کنیم به دعا و استغاثه برای تعجیل در فرج بعد از فرایض، این دعاها و اسثغاثه ها، در امور جاری اجتماعِ منتظر، نمود و اثری ندارد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
تشکیل کارگروه ویژه در رسانه ملی برای برنامه های مهدوی
دبیر ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور از تشکیل کارگروه ویژه رسانه ملی برای برنامه های مهدوی و تهیه بانک اطلاعات کارشناسان رسانه ای مهدویت خبر داد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
«مهدویت» در سند چشم انداز ۲۰ ساله مهجور مانده است
ما مدعی هستیم مهدویت مولفه هایی دارد، ابعاد گسترده و جامعی دارد که می تواند در تدوین سند چشم انداز موردتوجه قرار بگیرد. اما متاسفانه در مدیریت، برنامه ریزی و توسعه فرهنگی و در سند چشم انداز جای این مسئله خالی است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸
مژده ظهور، غم رحلت پیامبر(ص) را برای حضرت زهرا(س) آسان کرد
معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با بیان اینکه مژده ظهور امام زمان(عج) غم از دست دادن پیامبر(ص) را برای حضرت زهرا(س) آسان کرد، گفت: دین اسلام به دست مبارک حضرت مهدی(عج) جهانی خواهد شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸
بدون شناخت ویژگی های مهدوی یاوران دچار ریزش می شویم
اگر شما ويژگي هاي ياوران امام زمان(علیه السلام) را نشناسيد و تناسب اخلاقي پيدا نكنيد دچار ريزش خواهيد شد، چرا كه بدون شناخت راستين، موفقيت در زمينه مهدي ياوری غيرممكن است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸
وحدت و همدلی مسیر ظهور را هموار می کند
از بین بردن کینه ها و فاصله ها کلید طلاییِ رسیدن به همدلی در عصر غیبت است. نباید این گونه تعبیر شود که چون غایت همدلی خاص عصر ظهور است، پس تلاش جهت نیل به این مهم در دوران غیبت، بی فایده است.
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
مشکل مهدویت عمل کاریکاتوری به آموزه ها است
اگرچه تلاش های انجام شده برای رسیدن به نقاط اوج و مدنظر در مهدویت را انکار نمی کنیم اما با نقطه هدف فاصله مان بسیار است؛ اگرچه شعارهایی داده می شود اما عملکردها کاریکاتوری است و به نقاط مهم و اثرگذار نمی انجامد.
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
یکصد و دهمین نشست فرهنگ مهدوی برگزار می شود
یکصد و دهمین نشست از سلسله نشست های فرهنگ مهدوی با عنوان «پادشاهی بر زمین و آسمان» با سخنرانی اسماعیل شفیعی سروستانی برگزار می شود.
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
مطالعات و ادبیات لازم را برای تبدیل مهدویت به ابرگفتمان نظام نداریم
سیدمجید امامی با اشاره به خطراتی که مهدویت را تهدید می کند، گفت: «عوام پنداری معارف مهدوی» و «مهدویت هراسی» که بسیاری از مسئولان، محققان، دانشگاهیان و حوزویان ما دچار آن هستند، مانع حصول به حقیقت معارف مهدوی شده است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷
معرفی سیره فاطمی توسط امام زمان(عج) به عنوان نقشه راه منتظران
وقتی امام عصر علیه السلام تاکید بر الگو بودن حضرت فاطمه طاهره سلام الله علیها دارند، این تکلیف جامعه را نیز تا حدی معلوم می کند. اینکه جامعه نیز باید از آن حضرت(س) الگو بگیرد که زنان در این بحث نقش مهمی دارند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷
ايمنى از آفات دنيا و آخرت، در گرو توسل به اهل بيت(ع) است
به فرموده ذريه فاطمه، تجليل از مقام فاطمه (عليها السلام) ؛ تكريم ايمان، تقوا، علم، ادب، شجاعت، ايثار، جهاد، شهادت و در يك كلام، مكارم اخلاق است؛ مكارم اخلاقى كه پدر بزرگوار آن بانو براى اتمام آن مبعوث شد.
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۷
برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا در بیوت مراجع تقلید
همزمان با ایام شهادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم عزاداری و سوگواری در بیوت مراجع تقلید و علما برگزار شد.
۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
آخرالزمان در نگاه مكتب صهيونيسم مسيحي شجاع احمدوند* احمد عزيزخاني** چكيده اعتقاد به آخرالزمان جزء لاينفك آموزه‌هاي تمامي اديان و حتي مكاتب دست‌ساز بشري است، به‌گونه‌اي كه عدم پاسخ به پرسش آخرالزمان، ذهن ناآرام بشر را در وادي حيرت وانهاده و سكون و آرامش را كه ثمرة ايمان به اديان و مكاتب است، حاصل ...
۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
نقش باورهای آخرالزمانی مسیحیت پنطیکاستی در حمایت از اسرائیل مهراب صادق‌نیا* الناز دباغ** کوثر طاهری*** چکیده جنبش پنطیکاستی از جمله جریان‌های مسیحی پروتستانتی به شمار می‌رود که رشدی سریع و جهانی داشته است. جنبش پنطیکاستی طیف وسیعی از فرقه‌ها را دربر می‌گیرد. نقطه افتراق این جنبش با دیگر گروه‌های ...