تربیت بیش از ۵۰۰ متخصص مهدوی در سطح کشور/«البرز»؛ مجری بعدی دوره های تخصصی
آینده روشن-حجت الاسلام مصلحی با اعلام برگزاری دوره های تخصصی سطح سه مهدویت ویژه طلاب، گفت: این دوره ها به منظور تربیت نیروهای متخصص و کارشناس طی سه سال برگزار می شود و البزر، استان بعدی ما در اجرای این طرح است.
نقش بهائیت در اخلال‌های اقتصادی/ تله فرقه‌ها برای جذب مخاطب
آینده روشن- حجت‌الاسلام همایون با اشاره به نقش فرقه‌های انحرافی همچون بهائیت در مشکلات اقتصادی، گفت: نمی‌شود از نقش استعمار در خلق و رشد فرقه‌ها گذشت، به محض آنکه فرقه‌ای رو به کهنگی می‌رود، دیگری را با طرحی نو در می‌اندازند ...
شرح زیارت امام زمان(عج) در روز جمعه/خواص جمعه برای منتظران
آینده روشن- حجت الاسلام جعفری با شرح فرازهای زیارت امام زمان(عج) در روز جمعه، گفت: این زیارت مروری کوتاه اما عمیق بر اعتقادات، دعاها و وظایف منتظران است؛ وظایفی که با معرفت آغاز شده و به شهادت ختم می شود.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰
ضرورت تبیین مباحث امام‌شناسی در کنار تعلیم قرآن
آینده روشن- مدیر مؤسسه قرآنی کوثر مشهد با اشاره به جدایی‌ناپذیری قرآن از عترت گفت: تبیین مباحث امام‌شناسی به‌ویژه پرداختن به بحث مهدویت در کنار تعلیم قرآن یک ضرورت است که باید مورد توجه مؤسسات قرآنی قرار گیرد و براساس آموزه‌های قرآنی این مباحث مطرح شود.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷
فراخوان عکس و کلیپ «مهدوی» در لرستان
آینده روشن - بنیاد مهدویت لرستان اقدام به برگزاری مسابقه عکس و کلیپ «مهدوی» کرده است.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸
جلوگیری از پدیده‌های نوظهور و انحرافات با روشنگری
آینده روشن - مدیرعامل بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان‌جنوبی گفت: معارف مهدویت باید از چشمه اصلی گرفته و به مردم منتقل شود و باید جلوی پدیده‌های نوظهور و انحرافات را با روشنگری بگیریم.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۷
رحیمیان: استمرار انقلاب اسلامی به انگیزه پیروی از نایب امام زمان(عج) مرتبط است
آینده روشن - تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: انگیزه رفتن به جبهه در شهدای دفاع مقدس پیروی از ولایت فقیه و نایب امام زمان(عج) بود، هم حدوث انقلاب و هم استمرار و گسترش آن به انگیزه پیروی از نایب امام زمان(عج) مرتبط است.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴
ظهور و مهدویت از موضوعات مهم جهان اسلام است
آینده روشن - استاد دانشگاه آزاد اسلامی ظهور و مهدویت را از موضوعات مهم جهان اسلام دانست و گفت: اعتقاد به ظهور موعود در همه ادیان الهی مطرح است و عقیده مشترک آن‌ها محسوب می‌شود.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱
برگزاری گفتمان دینی «مهدویت و آموزش احکام» در بیستون
آینده روشن - به‌منظور بررسی و بیان نقش نماز در زندگی فردی و اجتماعی دانش‌آموزان گفتمان دینی با موضوع نماز ویژه دانش‌آموزان دبستان ترانه هدایتی بیستون برگزار شد.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۲
عاشورا و مهدویت دو مبنای اصلی انقلاب اسلامی هستند/ دشمن از ریشه‌های فکری ملت غافل‌ است
آینده روشن - استاد حوزه علمیه و کارشناس مرکز تخصصی مهدویت گفت: دو مبنا و شاکله اصلی انقلاب اسلامی که از سال ۴۲ شکل گرفت، بحث قیام امام حسین(ع) و عاشورای حسینی و مسئله مهدویت بود که از سوی تحلیل‌گران غربی نیز نسبت به آن اذعان داشتند.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
پخش «به‌وقت باران» با محوریت مهدویت از شبکه قزوین
آینده روشن - ویژه‌برنامه تلویزیونی «به‌وقت باران» با موضوع مهدویت در شبکه قزوین تولید و پخش می‌شود.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
نواب خاص چگونه با مدعیان امامت مقابله کردند؟/ وظایف نواب امام
آینده روشن - چهار فرقه پس از شهادت امام حسن عسکری پدید آمدند که در مسئله غیبت اظهار تردید کرده و مدعی امامت شدند.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
کلباسی: انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر فرهنگ مهدویت بود
آینده روشن- رئیس مرکز تخصصی مهدویت گفت: انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر فرهنگ مهدویت بود و این فرهنگ نقش زیادی در بسترسازی برای انقلاب داشت.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
رسانه ملی یک هزارم غرب تولید مهدوی ندارد/تبلیغ را به انتظار ترجیح می دهند!
آینده روشن- حجت الاسلام میرصادقی گفت: کاش یک هزارمی که در غرب بدون پشتوانه علمی درباره مهدویت در حال تولید محتوا و کار رسانه ای است، در جامعه اسلامی ما با این منابع عظیم اعم از آیات قرآن و روایات درباره امام زمان(عج)، کار رسانه ای صورت می گرفت.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱
۲۲ واجب فراموش‌شده در جامعه داریم/ توجه به تفسیر قرآن و نماز در کنار مهدویت
آینده روشن ــ حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با بیان اینکه ۲۲ واجب میلیونی فراموش‌شده در کشور داریم که بر زمین مانده است، تاکید کرد: مبلغان در کنار ترویج مهدویت به نماز و تفسیر قرآن هم بپردازند.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۶
مهدویت متضمن آینده‌پژوهی فقهی جامعه اسلامی است
آینده روشن- عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه مهدویت متضمن بحث آینده‌پژوهی است تأکید کرد: باید در مورد فقه و اجتهاد نیز آینده‌پژوهی کنیم.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۵
انتظار؛ ارزنده‌ترین تکليف شيعه در عصر غيبت
آینده روشن - قائم مقام مدیر مرکز تخصصی مهدویت قم با بیان اینکه يکى از مهم‌ترين و پر‌ارزش‌ترين وظايف و تکاليف مسلمانان در عصر غيبت موعود جهان مسئله «انتظار» است، گفت: انتظار به حالت کسى گفته مى‌شود که از وضع موجود ناراحت است و براى ايجاد وضع بهتر تلاش مى‌کند.
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۳
انزوای مهدویت در پژوهش ها/ راه تاثیر تحقیقات مهدوی بر اصلاح سبک زندگی
آینده روشن -تا وقتی مباحث مهدوی دغدغه اول مجموعه های علمی فرهنگی و تبلیغی ما نیست و تا زمانی که پژوهش های مهدوی صرفاً به بیان و تکرار روایات اکتفا می کنند، نمی توان انتظار ارائه راهبردهای عملیاتی و ناظر به نیازهای جامعه را از پژوهش های این عرصه داشت.
۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۰
امام زمان «عج» در كلام شهدا
آینده روشن- بخش هایی از وصیت نامه های شهدا که درباره امام زمان (عج) اشاره کرده اند آورده شده است.
۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۷
سبک زندگی اسلامی باید سرلوحه خانواده‌ ایرانی باشد/تبلیغ اصول مهدویت از طریق رسانه ها
آینده روشن- کارشناس بنیاد مهدویت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سبک زندگی اسلامی با پیروی از اصول مهدویت از طریق رسانه‌ ها باید ترویج و سرلوحه زندگی خانواده‌ ایرانی و اسلامی قرار گیرد.
۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷
برگزاری دوره آموزشی - کارگاهی مهدویت در تالار شهید علی جمالپور اجتماعي
آینده روشن- به منظور ایجاد زمینه‌های مناسب جهت پژوهش در موضوعات گوناگون مهدویت و عرصه‌های تبلیغ و تدریس مباحث مهدویت، دوره های آموزشی ـ کارگاهی در قالب 13 جلسه در تالار شهید علی جمالپور برگزار می شود.
۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶
گفتمان دينی مهدويت و انتظار در رباط کريم
آینده روشن - گفتمان دينی مهدويت و انتظار به همت اداره تبليغات اسلامی رباط کريم روز گذشته، ۷ بهمن در این شهرستان برگزار شد.
۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
اولین اجلاس ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود
آینده روشن- اولین اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی به همت بنیاد مهدی موعود(عج) در مجتمع یاوران مهدی(عج) جمکران برگزار می‎‌شود.