ایران طی چند صد سال گذشته هیچگاه به اقتدار امروز نبوده/خطوط دفاعی خود را صدها کیلومتر خارج ایران زده‌ایم
رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: امروز با استشهاد دوستان و غیردوستان جمهوری اسلامی مقتدرترین و تاثیرگذارترین کشور در منطقه است.
حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز داشت: در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت و مهمترین عنصر، فرهنگ است، ادامه داد: تأکید معظم له بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن از پایه های فرهنگی نگاه رهبری است.
دولت بدعهد آمریکا جایگاه خود را در چشم مردم ایران و جهان از دست داده است
جامعه‌ مدرسین حوزه‌ علمیه قم در بیانیه ای با محکوم نمودن سخنان ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد:دولت دروغگو، فریبکار و بد عهد آمریکا در چشم مردم ایران و جهان دیگر جایگاه خود را از دست داده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
سنت های به ضعف رفته حوزه را احیا خواهیم کرد/ نخبگان علمی مراقبت و هدایت شوند
عضو شورای عالی حوزه های علمیه گفت: سنت حوزه ماندگار است و در دنیای امروز هم قابل توجه است، ولی متأسفانه این سنت ها به ضعف رفته، و ما وظیفه داریم آن را احیاء کنیم.
۲۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
رکن اصلی حوزه انقلابی/ لزوم فهم دین و انتقال صحیح آن به مردم
آیت الله فاضل لنکرانی عمیق شدن در دروس حوزه علمیه را هدف اصلی مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برشمرد و آن را رکن اصلی حوزه انقلابی عنوان کرد.
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
نهضت امام حسین مکتب است/ منابر علمی و انقلابی نظام اسلامی را بر پا می دارد
حضرت آ‌یت الله سبحانی با تأکید بر این که مطالب منبرها باید باید با مطالعه و صحیح باشد، گفت: اگر منابر علمی، اخلاقی و انقلابی به معنای حقیقی باشد نظام را هم بر پا می دارد.
۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
شیعه باید با مطالعه و تلاش علمی پاسخگوی آیندگان باشد/ چیزی به اسم شیعه مولود اسلام نداریم/ شیعه نفس اسلام است
استاد حوزه علمیه قم گفت: امروز دشمنان با همه توان در مقابل اسلام ایستاده اند و با شبهه افکنی ها، سعی در آلوده ساختن اعتقادات شیعه دارند، لذا نسل امروز باید پاسخگوی آیندگان باشد، نباید از هر تلاشی برای اعتلای شیعه فروگذاری کرد.
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
دولت‌های اسلامی علیه جنایات دولت میانمار اقدام عملی کنند/ جمهوری اسلامی باید موضع صریح و شجاعانه خود علیه ظلم در هر نقطه از جهان را اعلام کن
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه با انتقاد شدید از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار تصریح کردند: دولت‌های اسلامی باید علیه جنایات دولت میانمار اقدام عملی کنند.
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
اگر مداحان و خادمان اهل بیت نباشند شعائر دینی رو به فراموشی می‌رود
حضرت آیت الله مکارم شیرازی به تبیین وظایف هیأت های مذهبی پرداخت و زنده نگه داشتن امر ولایت، تربیت افراد، ایجاد جاذبه برای جوانان و حفاظت از آنها در برابر فسادهای موجود را ضروری برشمرد.
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲
پرده های جهل کنار نرود و ملکوت را نبینیم، امام موسی کاظم را نخواهیم شناخت
ما به واقع نسبت به مقام و منزلت حقیقی حضرات معصومین جهل داریم. اگر آن پشت پرده ها بر ما معلوم می شد و راهی به سمت ملکوت پیدا می کردیم متوجه آن جایگاه می شدیم.
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳
آمانو: ایران در حال انجام تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام است
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای که خطاب به شورای حکام این نهاد بین‌المللی صادر کرد، تصریح کرده که ایران در حال انجام تعهدات هسته‌ای خود ذیل توافق هسته‌ای وین است.
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
باید نسبت به مسائل فرهنگی آتش به اختیار باشیم/ اگرکوتاهی کنیم نعمت انقلاب از دست خواهد رفت
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: امروز وضعیت جامعه و هجمه دشمنان وظیفه ای را بر دوش همگان قرار می دهد که همه نسبت به مسائل فرهنگی آتش به اختیار باشند.
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
عدم ورود حوزه به عرصه علوم انسانی دیدگاهی اشتباه است
آیت الله اعرافی دیدگاه ورود نکردن حوزه علمیه به حوزه علوم انسانی و اجتماعی را اشتباه و خسارت بار توصیف کرد.
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰
فعالیت برخی از وکلا با منطق اسلام در تعارض است/ آگهی کردن تسهیل طلاق خیانت به بنیان خانواده و جامعه است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: امروز و با توجه به دغدغه ها و مسائل متعدد در جامعه و میان افراد مساله وکالت امری ضروری و لازم است ولی آنچه باید مورد توجه گیرد آنست که وکلا نسبت به دستگیری از قشر ضعیف جامعه و احقاق حقوق مستضعفین عنایت ویژه ای داشته باشند.
۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
ولایت فقیه استمرار غدیر است/ اگر ولایت نبود، مبعث هم واقع نمی شد
رئیس شورای حوزه علمیه تهران در جمع طلاب و روحانیون تاکید کرد: مهمترین اعمال عبادی مثل نماز، فقط با ولایت امیرالمؤمنین‌(ع) و ائمه اطهار(ع) حفظ می شود، زیرا ولایت بسان روحی است که همه ارزش های اخلاقی و اعتقادی را معنادار می کند.
۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
غدیر نباید فراموش شود/مردم باید با حقیقت غدیر آشنا شوند
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در اولین راهپیمایی روز غدیر در قم گفتند : غدیر عید ولایت است و نباید فراموش شود.
۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
حمایت همه جانبه از مسلمانان میانمار واجب است
آیت الله امینی عضو خبرگان رهبری در بیانیه ای با محکومیت جنایات بودائیان علیه مسلمانان، حمایت همه جانبه از مسلمانان میانمار را واجب کفایی دانست.
۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
غدیر ریل‌گذاری مسیر عبودیت است که مظهر تام آن در عصر ظهور رخ می‌دهد
حجت الاسلام والمسلمین آیتی با بیان این‌که امامت استمرار حرکت انبیاست، تصریح کرد: اگر پیامبران آمدند که انسان‌ها به عبودیت برسند و از طاغوت اعلام بیزاری کنند، امامت هم که استمرار نبوت است نمی‌تواند غایتی غیر از این داشته باشد؛ بنابراین غدیر برای ریل‌گذاری مسیر عبودیت است و خداوند می‌خواهد زمینه‌هایی ...
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
دستاوردهای دولت کریمه در کلام امام هادی(ع)/آرزوی منتظران به روایت «جامعه کبیره»
در موارد متعددی از زیارت جامعه کبیره به ظهور حضرت حجت (ع) اشاره شده است؛ از جمله در فرازی که زائر خطاب به امامی که به زیارت ایشان مشرف شده می گوید: «وَيُظْهِرَكُمْ لِعَدْلِهِ؛ خداوند شما را براى عدالتش آشكار نمايد...».
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
وزارت امور خارجه تمام همت خود را برای جلوگیری از قتل عام مسلمانان میانمار به کار ببرد
این همه خشونت، خونریزی و قتل عام که گفته می‌شود پشت صحنه این خشونت‌ها تحریک رژیم صهیونیستی است، باید با فشارهای بین‌المللی از طرف دولت‌ها، ملت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی متوقف شود.
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
احیای روز غدیر احیای غرض خلقت و بعثت است/ هیأت ها با ذکر«یا علی» بیرون بیایند تا احیای امر اهل بیت شود
حضرت ‌آیت الله وحید خراسانی با تأکید بر این که برای احیای غدیر باید همانند هاشورا همت شود، تأکید کرد که هیأت ها در این روز با ذکر "یا علی" بیرون بیایند تا احیای امر اهل بیت شود.
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۹
امام هادی نمونه ذاتی علم، اخلاق و تربیت است
استاد درس خارج حوزه علمیه قم امام هادی(ع) را الگوی کامل اخلاق اسلامی دانست و آن حضرت را نمونه ذاتی علم، اخلاق و تربیت نامید.
۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
غدیر نشان داد مدیریت جهان باید به دست یک انسان‌شناس و هستی‌شناس باشد
حجت الاسلام والمسلمین احمدی کچایی با بیان این‌که جانشین پیامبر در روز غدیر کسی است که باید به عالم غیب، انسان و جهان آگاهی کامل داشته باشد، خاطرنشان کرد: ضرورت مهدویت نیز با همین بیان قابل تحلیل است. چنین افرادی می‌توانند سیر هدایت بشر را بر عهده بگیرند. کسی که در این موقعیت و جایگاه نیست، اساسا توانایی ...