عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد
حجت الاسلام عالی گفت: عاشورا به عنوان مکتب کامل انسان سازی، محصول دست هر چهارده معصوم(ع) است که عالَم را رشد می دهد تا به دست چهاردهمین معصوم(ع) برسد و وقتی ظهور رخ داد، مردم بفهمند ظهور محصول عاشورا است.
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.
میراث سیدالشهداء(ع) برای منتظران
کارشناس مهدوی با اشاره به تصریح زیارت ناحیه به امر به معروف و نهی از منکر توسط سیدالشهداء(ع)، گفت: آحاد جامعه وقتی به مرحله اوج مهرورزی برسند راضی نمی شوند خوبی ها از هم کیش، همشهری شان فوت شود لذا دیگران را در معرض ...
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
الزامات نذورات مهدوی برای پایتخت/مساجد قرارگاه دوره های مهدوی می شوند
حجت الاسلام عباسیان با بیان اینکه تمرکز کاری بنیاد مهدی موعود(عج) استان تهران بر مدار تبلیغ و ترویجِ عالمانه معارف مهدویت است، گفت: : برنامه های مهدوی نیاز به کمک مالی و بانی دارد، چون برخی طرح ها هزینه بر است و باید بودجه اش مشخص باشد.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
راه اجابت دعای «اللّهُمَّ ارزُقنا تُوفيقَ الطاعَة»
منتظر راستين هم اهل اطاعت خدا، پيامبر (ص) و امام معصوم (ع) است و هم توفيق چنين فرمانبري را همواره از خداي سبحان مي خواهد: «اللّهُمَّ ارزُقنا تُوفيقَ الطاعَة».
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹
نمایش قدرت مستضعفان؛ وجه اشتراک پیاده روی اربعین با ظهور
حجت الاسلام کلباسی با بیان ایکه پیاده روی اربعین در ابعاد مختلف ماکتی از عصر ظهور است، گفت: این پیاده روی نگاه فراملی، فرامذهبی، جامع و به دور از تعصبات نابجا و نهایتاً زیستِ مسالمت آمیز را که از دستاوردهای ظهور است، به نمایش می گذارد.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
پاسخ امام مهدی(عج) به چند سوال شرعی
بعضی از مکاتبات و پرسش و پاسخ های امام عصر(عج) با یاران و علما جنبه فقهی و شرعی داشته، مثل پرسش از جواز سجده شکر پس از نماز واجب یا ساخت تسبیح از تربت سیدالشهداء(ع).
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
مواکب اربعین پیام اتحاد ملت ایران و عراق را به جهانیان منعکس کنند
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: خدمت‌های موکب داران برای زائران، باید این پیام را به جهانیان برسانید که ملت ایران و عراق همراه و متحد هستند و هرچند ما ایرانیان به مهمان‌نوازی شهره هستیم، ولی این موکب داری را از مردم عراق که سالیان سال نسبت به این خدمت اهتمام دارند، آموخته‌ایم.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۱
فعالیت‌های فرهنگی ریلی باشد نه دیمی
رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: در همه مدیریت‌ها و برنامه‌ها به‌ویژه در شورای فرهنگ عمومی ریل‌گذاری کردن برای آینده اهمیت ویژه‌ای دارد تا مدیران آینده از ریل‌هایی که گذشتگان آماده کرده‌اند استفاده کنند و زودتر به مقصد و مقصود برسیم.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۸
جهاد و دفاع از دیدگاه اسلام بررسی شد
نشست فرهنگی-سیاسی با عنوان" جهاد و دفاع از اسلام" در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی ریحانة الرسول (س) جویبار برگزار شد.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۷
نمایش قدرت مستضعفان؛ وجه اشتراک پیاده روی اربعین با ظهور
حجت الاسلام کلباسی با بیان ایکه پیاده روی اربعین در ابعاد مختلف ماکتی از عصر ظهور است، گفت: این پیاده روی نگاه فراملی، فرامذهبی، جامع و به دور از تعصبات نابجا و نهایتاً زیستِ مسالمت آمیز را که از دستاوردهای ظهور است، به نمایش می گذارد.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۶
بچه های مسجد برای مقابله با جنگ نرم دشمن باید به سلاح قرآن و مشی اهل بیت مجهز شوند
دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: اگر بچه های مسجد را در قالب فرهنگ و هنر به سلاح قرآن و مشی اهل بیت مجهزکنیم می توانیم تمهید لازم را برای جنگ نرم داشته باشیم.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰
دلیل جدایی آرامش از سبک زندگی/وقتی پول مایه عذاب می شود!
حجت الاسلام یوسفی مقدم با بیان اینکه هر ثروتی نه تنها مایه آرامش نیست بلکه روحیه رضایت را از انسان می گیرد، گفت: مال اندوزی به هر قیمت به ویژه با استضعاف و ظلم به قشر ضعیف از طرقی مثل احتکار، انسانیت را از سبک زندگی سلب می کند.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲
شبهات نسل جوان مستدل پاسخ داده شود
حجت الاسلام برگی گفت: نسل فرهیخته ما به ویژه جوانان مسجدی برای آشنایی بیشتر با دین باید قدمی بردارند و به شبهات آنان که در حوزه دین وجود دارد جواب داده شود.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳
راه اجابت دعای «اللّهُمَّ ارزُقنا تُوفيقَ الطاعَة»
منتظر راستين هم اهل اطاعت خدا، پيامبر (ص) و امام معصوم (ع) است و هم توفيق چنين فرمانبري را همواره از خداي سبحان مي خواهد: «اللّهُمَّ ارزُقنا تُوفيقَ الطاعَة».
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴
فرزند شهيد محراب آيت الله صدوقى از پدر می گوید
فرزند شهيد محراب آيت الله صدوقى درباره عبادت هاى پدر مى گويد: با اينكه پدرم كارش سخت و زياد بود، هرگز از دعا و ذكر مناجات، غفلت نمى كرد. تمام ...
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
شرط عمل منتظران به «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا»
حجت الاسلام فلاح با بیان اینکه زائر در زیارت ناحیه مقدسه اخلاص در ولایت پذیری را از امام حسین(ع) یاد می گیرد، گفت: با اخلاص در ولایت است که می توان در شعاع نورانیت امام حسین(ع) باقی ماند؛ باید امام(ع) را برای خودش بخواهیم نه خودمان.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
تمرکز ذهن با اذکار و اسمای الهی
آیت الله صدیقی گفت: بزرگان و علما برای تمرکز ذهن خود ذکر خاص داشتند؛ همه اسمای الهی از اوجِ جاذبه و جمال برخوردار است و اذکار مانند طعام بوده و مزاج‌ها در انتخاب طعام یکسان نیستند.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
پذیرش تبلیغات دینی به صورت دستوری از سوی جوانان انتظار نادرستی است
حجت الاسلام روحانی گفت: ائمه جماعات مساجد نباید انتظار داشته باشند که تبلیغات دینی ما به صورت دستوری از سوی جوانان پذیرفته شود که اگر مسؤول و مبلغ درد جوانان را به درستی درک کند و بشناسد می تواند کارآیی داشته باشد.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
تبلیغ عملی بهترین شیوه تأثیرگذاری روحانیان بر مخاطبان است
رییس تبلیغات اسلامی اسفراین با تأکید بر اینکه مبلغان باید با غیر از زبان خود مردم را به سوی نیکی دعوت کنند، گفت: درواقع تبلیغ عملی بهترین شیوه تأثیرگذاری روحانیان بر مخاطبان است.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶
چرا شناخت اسمی امام زمان اهمیت دارد؟/ مراتب شناخت حضرت ولی عصر
حضرت امام صادق(ع) می فرماید شناخت امام در دو سطح است یکی «بِنَعْتِهِ وَ صِفَتِهِ» که شناخت وصفی امام است، «وَ اسْمِهِ» که شناخت اسمی امام است.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۰
دوران دفاع مقدس تاریخ ایستادگی، شجاعت و مقاومت یک ملت است
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار راوی و نویسنده کتاب «فرنگیس»، گفت: دوران دفاع مقدس تاریخ ایستادگی، شجاعت و مقاومت یک ملت است.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۹
برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس سبب رفع شبهات نسل جدید می‌شود
امام جمعه موقت شیروان گفت: برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس و دانشگاه‌ها با حضور اساتید حوزه علمیه سبب رفع شبهات نسل امروز می‌شود.