اولویت پژوهش های مهدوی/نمی شود در تحقیقات، آینده جهان را نادیده گرفت
حجت الاسلام میرصادقی با اشاره به اهتمام مرکز تخصصی مهدویت به انجام پژوهش های کاربردیِ مهدوی، گفت: مهدویت به عنوان آینده حتمی بشر باید در پژوهش ها موردتوجه بوده و برای حل مشکلات به کار گرفته شود چنان که غرب چنین رویکردی ...
انتظار رهبر معظم انقلاب از حوزه و دانشگاه
این دو نهاد دانشجویی، باید هر دو کار را بکنند. اما هم خوب کار کنند؛ هم نسبت به یکدیگر ارتباطات عاطفی درستی داشته باشند. یکدیگر را طرد نکنند.
قدمگاه امام زمان(عج)؛ زیارتگاهی در شوشتر
بقعه صاحب الزمان(عج) در شمال شرقی شهر شوشتر نزدیک بقعه شیخ شمس الدین واقع است. این مکان شریف همیشه مورد احترام مردم خوزستان بوده و همیشه عده زیادی از زائران برای زیارت و عبادت و درک فیض به آن درآمد و شد هستند.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲
تشیع با شهادت «شیخ زکزاکی» در نیجریه بالنده تر می شود
کارشناس و پژوهشگر حوزوی گفت: حکام نیجریه فکر می‌کنند با به شهادت رساندن شیخ زکزاکی ندای شیعه خاموش می شود اما باید بدانند صدها شیخ زکزاکی دیگر به میدان می‌آیند و مبارزه را ادامه خواهند داد تا این که دین خدا در زمین حاکم شود.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۲
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: راهی جز دفاع و مقاومت وجود ندارد
حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: اگر می خواهیم امتیاز حیات داشته باشیم، بایستی دفاع و مقاومت کرد و راهی جز این وجود ندارد؛‌ وجود ویروس در جامعه دست ما نیست اما این‌که در مقابل ویروس ها مجهز باشیم دست خودمان است و امری اجتناب ناپذیر است.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۹
موعظه جبرئیل به پیامبر(ص)
پیامبر اکرم(ص) در روایتی حکیمانه دو موعظه جبرئیل (ع) به خود را بیان کردند.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹
چگونه فرزند خود را تشویق کنیم؟
گاهی اندک نوازشی به کودک نیرو می دهد تا به تلاش بپردازد و از آن لذت ببرد، در این صورت روحیه ای شاد پیدا می کند و دست از ناسازگاری برمی دارد.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰
وقتی آیت آلله بروجردی خود را به خاطر عصبانیت تنبیه می کند
محمد شجاعی گفت: آیت الله بروجردی چون می داند آخرتی در کار است و این عصبانیت چه عواقبی دارد از این عمل خویش ناراحت می شود، چون ایشان فرزند آخرت است.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
نقش «وحدت حوزه و دانشگاه» در دوستی مردم با امام زمان(عج)
حجت الاسلام یاوری تاکید کرد: مهدویت و انتظار درمان دردهای بشر است، یعنی درمان همه دردهای جامعه اعم از سیاسی، اقتصادی، امنیتی، اخلاقی و ... در معارف مهدوی وجود دارد و طبیعتا این رسالت حوزویان و دانشگاهیان است که این نسخه را استخراج و عرضه کنند.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
آغاز مسابقات قرآن، عترت و نمازدر مدارس البرز
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز از آغاز سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز در مدارس این استان خبر داد.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
شیوه های جذاب انتقال معارف مهدوی به کودکان و نوجوانان
مربی واحد کودک و نوجوان مرکز تحصصی مهدویت حوزه علمیه قم، عدم شناخت کودکان و دانش آموزان از مهدویت را مهمترین خلاء در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: بدون مباحث دینی نخواهیم توانست مباحث درسی از جمله ریاضی، فیزیک، زبان و ... را به دانش آموزان آموزش بدهیم.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸
نظر قرآن درباره عوامل موثر بر سرنوشت ملت ها
قرآن کریم این گمان را که اراده ای از افکار، و مشیتی بی قاعده و بی حساب سرنوشت های تاریخی را دگرگون می سازد، به شدت نفی می کند و تصریح می نماید که قاعده ای ثابت و تغییر ناپذیر بر سرنوشت های اقوام حاکم است.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
شبهاتی پیرامون سرداب امام زمان(عج)
هم در قرآن در مورد نبوت برخی پیامبران و هم در مورد امامان خودمان مسئله امامت در خردسالی مطرح است و مسئله عجیبی در تاریخ نبوده است.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷
دینداری تنها مسیر خوشبختی است
استاد مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم ، در جمع طلاب گفت: تنها مسیر خوشبختی دینداری است و هر انسانی در انتخاب مسیر خود مختار است.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴
ترویج کتاب و کتاب‌خوانی توسعه جوهره فرهنگ‌پروری است/ فعالیت ۲۶ هزار کانون فرهنگی و مساجد در کشور
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ترویج کتاب و کتاب‌خوانی توسعه جوهره فرهنگ‌پروری است، از فعالیت ۲۶ هزار کانون فرهنگی و مساجد در سطح کشور خبر داد.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
دستور خدا درباره نحوه برخورد با افراد مغرور و لجوج چیست؟
هان (اى اهل كتاب!) شما همانان هستید كه درباره (حضرت عیسى و) آنچه بدان علم داشتید محاجّه و نزاع كردید، پس چرا درباره (ابراهیم و) آنچه بدان علم ندارید نزاع مى ‏كنید؟ در حالى كه خداوند مى ‏داند و شما نمى‏ دانید.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱
شیوه های جذاب انتقال معارف مهدوی به کودکان و نوجوانان
مربی واحد کودک و نوجوان مرکز تحصصی مهدویت حوزه علمیه قم، عدم شناخت کودکان و دانش آموزان از مهدویت را مهمترین خلاء در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: بدون مباحث دینی نخواهیم توانست مباحث درسی از جمله ریاضی، فیزیک، زبان و ... را به دانش آموزان آموزش بدهیم.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۸
ولایت پذیری فقط لقلقه زبان نباشد
نشست اخلاقی ویژه اساتید با موضوع«راه مبارزه با فساد»، در مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) خور و بیابانک برگزار شد.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۷
امروز دنیا گرفتار جاهلیت مدرن است
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر (ع) مبارکه در جمع بانوان طلبه گفت: امروز دنیا گرفتار جاهلیت مدرن است و در بسیاری از موارد به جای اصل و فطرت و عقل قرار گرفته است و با الگو گرفتن از خاتم پیامبران می توانیم خودمان را حفظ کنیم.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۶
حقوق واجب و مستحب امام عصر (عج)
این غیبت و عدم رویت حضرت(عج)، مسئولیت را از منتظران و مهدی باوران سلب نمی کند بلکه همانند دوران حیات بابرکت دیگر معصومان(ع) که شیعیان و محبان در صلح و قیام، جهاد علمی و ... امام(ع) را همراهی و یاری می کردند امروز نیز بر منتظران مسئولیت هایی فرض است.
۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵
انقلاب اسلامی هویت شیعه را زنده و نمایان کرد
نشست سیاسی با موضوع «هویت انقلاب اسلامی و تاثیر انقلاب بر روی زندگی»، در مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد برگزار شد.
۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
فقاهت کیان شیعه است| پاسخ به دو شبهه اخیر وهابیت
حضرت آ‌یت الله سبحانی با بیان این که فقاهت کیان شیعه است، گفت: باید در حوزه صدها مجتهد جامع الشرایط وجود داشته باشد که این موضوع نیازمند همت و تلاش بیشتر در این زمینه است.
۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
عده ای تمام خزانه مملکت را برای خود و وارثان‌شان می خواهند/ فکری به حال افزایش سرسام آور قیمت کالاهای اساسی بشود
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به وضعیت نابسامان بازار، گرانی و رشد کذایی قیمت ها، تصریح کرد: متاسفانه امروز شاهد جولان افرادی در کشور هستیم که حریص هستند ‌و می خواهند تمام خزانه مملکت را برای خودشان و وارثان‌شان داشته باشند.