نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰
كتاب «مهدويت، رسانه و ترويج فرهنگ» منتشر شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن کتاب مهدویت، رسانه و ترویج فرهنگ از فصول انتظار، منجی‌باوری، آخرالزمان، رجعت و راهکارها تشکیل شده است. مفهوم انتظار، ضرورت انتظار، اصلاح جامعه، بیمه شدن در برابر فساد محیط و جامعه، نقش انتظار، وظایف منتظران، شناخت حجت خدا و امام عصر(عج)، پیراستگی از بدی‌‏ها ...
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
رهاوردهای دعای «افتتاح» برای منتظران2
این دعا اندیشه مهدویت و انتظار را به شکلی متفاوت و با نگاهی نو و راهبردی به ما نشان می دهد. افتتاح می تواند سلاح منتظران در عصرغیبت باشد و خواندن آن می تواند ما را به رضایت امام عصرعلیه السلام نزدیک کند.
۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
رهاوردهای دعای «افتتاح» برای منتظران
ما در ماه مبارک رمضان برای خدا روزه می گیریم و برای ارتباط و انس بیشتر با خدا باید به دعا متوسل شویم. نباید این را دست کم گرفت چنانکه امام باقر(ع) فرمودند: «نسبت به دعا کم لطف نباشید زیرا دعا راهبردی برای رسیدن به آرمان ها است.»
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵
پایه‌هاى فکرى براى ایجاد یک نظام اسلامى
مسائل فکری اسلام، به‌صورت پیوسته و به‌عنوان اجزای یک واحد، موردمطالعه قرار گیرد و هر یک به لحاظ آنکه جزئی از مجموعه دین و عنصری از این مرکب و استوانه‌ای در این بنای استوار است و با دیگر اجزا و عناصر، هم‌آهنگ و مرتبط است -و نه جدا و بی‌ارتباط با دیگر اجزا- بررسی شود تا مجموعاً از شناخت این اصول، طرح ...
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۰
پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آ‌یت الله پهلوانی
رهبر انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت عالم ربانی مرحوم آیت الله حاج شیخ حسن پهلوانی تهرانی را تسلیت گفتند.
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۰
شهرسازی اسلامی پایه و بنیان نظام مهندسی است/ حوزه آماده همکاری برای شهرسازی اسلامی است
شهرسازی اسلامی پایه و بنیان موضوع نظام مهندسی است و باید با توجه و دقت بیشتری به این مسئله نگاه کرد؛ البته باید این اعتراف را داشته باشیم که حوزه علمیه به رغم تمام توانمندی ها، کمتر ورود دقیق و مجتهدانه به این موضوعات داشته است.
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۳
لزوم توجه به نیازمندان و محرومان در ماه مبارک رمضان/از بیان دروغ و شایعه سازی در فضای مجازی پرهیز کنید
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه تحول در انسان نشانه قبولی اعمال در ماه مبارک رمضان است، گفتند: در دنیایی که با عوامل دور شدن از اخلاق انسانی مواجه هستیم، فراهم شدن فرصت ماه مبارک رمضان را باید غنیمت دانست.
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹
ذکر صریح مبانی اسلامی از سوی مسؤولان منافاتی با ارتباطات جهانی ندارد/ رژیم سعودی قطعا نابود می شود
رهبر معظم انقلاب با تأیید لزوم برقراری ارتباطات جهانی، گفتند: پیشرفت ارتباطات بین‌المللی هیچ منافاتی با صراحت در بیان مبانی و اصول ندارد و باید در میدان عمل وارد شد و بر خدا توکل کرد.
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
ماه مبارک ما را به ظهور نزدیک می کند
برخی تبلیغ می کنند که وظیفه ما برای ظهور فقط دعا کردن است و غیر از دعا چیزی از ما خواسته نشده؛ اما اگر کسی به لحاظ علمی و معرفتی دعاهای ماه رمضان را بررسی کند می بیند که دقیقا در کنار اشتیاق به دولت کریمه، سیادت و دعوت مطرح است.
۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
دوره آموزشی «سفیران آسمانی» در سمنان برگزار شد
دوره آموزشی مهدویت و نماز با عنوان "سفیران آسمانی" با حضور طلبه های خواهر و برادر استان سمنان برگزار شد.
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶
مساجد تفکر سوِء استفاده گر در حوزه مهدویت را از جامعه بزدایند
مساجد می توانند،با درونی سازی مفاهیم انتظار و مهدویت،آن را به صورت یک امر ترویجی به جامعه انتقال دهند و نسبت های ناروایی که افراد کاسب کار در مورد مفاهیم انتظار به کار می گیرند، را پیرایش کنند.
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره «آخرین آفتاب» تا 10 خرداد
مسئول سازمان فضای مجازی سراج در گیلان از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره «آخرین آفتاب» تا 10 خرداد خبر داد و گفت: جشنواره «آخرین آفتاب» با هدف تولید آثار فاخر در موضوعات مرتبط با انتظار و مهدویت در استان گیلان برگزار می شود. سجاد ستوده، مسئول سازمان فضای مجازی سراج در گیلان در گفت وگو با خبرنگار ...
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۳
همیشه مجموعه ای مهدوی همراهتان داشته باشید
نرم‌افزار عصر ظهور با موضوع مهدویت و امام عصر(عج) توسط تبیان تولید شده و در کافه بازار به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
انتشار بيش از 200 اثر مهدوي براي گروه‌هاي مختلف
رئيس مركز تخصصي مهدويت حوزه علميه قم گفت: تاكنون بيش از 200 اثر در قالب عمومي، كودكان و نوجوانان در زمينه موضوع مهدويت منتشر شده است.
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵
چه کسانی به غیب ایمان دارند؟
قرآن کریم می فرماید: «الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ؛ آنان كه به غيب ايمان مى ‏آورند و نماز را بر پا مى دارند و از آنچه به ايشان روزى داده‏ ايم انفاق مى كنند».
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸
ظهور محور همه دعاهای ماه مبارک است
ماه مبارک رمضان، ماهی است که دعاها در آن مستجاب می شود و بزرگترین دعا و مهمترین خواسته ما در این ماه باید ظهور حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه باشد. البته دعا و خواسته ای که همراه با توجه باشد نه فقط لقلقه ی زبان.
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
کارکردهای مسجد زمینه ساز
نوگرا نبودن در انتقال آموزه‌های دینی، فقدان روح موعودباوری و انحصار برنامه های مهدوی در برنامه های خاصی همانند دعای ندبه ،انگيزشي نبودن و ايستايي برنامه های معرفتی، از آسیب هایی است که روند روبه رشد منتظرپروری در مساجد را کند می کند.
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
تدارک افطاری زائران در مسجد جمکران
مدير مسجد مقام و شبستان های مسجد مقدس جمکران تصريح كرد: هر روز بعد از اذان مغرب در زيرزمين مسجد امام علي(علیه السلام) سفره افطاري برپا مي شود و زائرين روزه دار این مکان مقدس مهمان سفره امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) خواهند بود.
۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
انتشار «جستارهای معارف مهدوی» ویژه ماه مبارك رمضان
معاون تبلیغ و ارتباطات مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم از انتشار سومین جلد از «جستارهای حدیث انتظار» با موضوع معارف مهدوی ویژه ماه مبارك رمضان خبر داد.
۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
انتشار ماهنامه فرهنگی انتظار نوجوان ویژه خرداد ماه 1396
شماره 136ماهنامه فرهنگی انتظار نوجوان ویژه خرداد ماه 1396 به همت مؤسسه آینده روشن(پژوهشکده مهدویت) چاپ و روانه بازار شد.