بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
چرا راهیان نور یک فناوری است؟/ واکاوی سخنان امام خامنه‌ای در تبیین این حرکت فرهنگی مهم
واکاوی سخنان امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در تبیین حرکت فرهنگی کاروان راهیان نور بسیار کلیدی و مهم است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۳
شکست ذلت‌بار طرح‌های آمریکا توسط حزب‌الله لبنان
حزب‌الله لبنان به عنوان یکی از عناصر مهم محور مقاومت، همواره همچون سدی در برابر اجرای نقشه‌های آمریکا در منطقه غرب آسیا، مسأله فلسطین و عرصه داخلی لبنان نقش‌آفرینی کرده است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
جنجال جوگیرانه بر سر تقسیم خزر
در فرهنگ هر ملتی، «کلان‌روایت»هایی وجود دارد که خیلی از جزئیاتش هم به خاطر نقل شدن سینه به سینه دستکاری شده و گاهی کاملا عکس آن چیزی که اتفاق افتاده روایت می‌شود. بدتر اینکه از عنوان چنین عبارت‌هایی برای تفسیر تمام اتفاقات ریز و درشت روز هم استفاده می‌شود و اولین نتیجه چنین رفتاری «درجا زدن» است!
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۸
نکند کاری کنیم که سبب افسردگی امام زمان باشد
امام خمینی (ره) می‌فرمایند: نمی توانیم ما لفظاً بگوییم ما زیر پرچم ولی عصر عجل الله تعالی فرجه هستیم و عملاً توی آن مسیر نباشیم.
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳
نقش روحانیون در اردوگاه‌های اسارت
نقش تبلیغی روحانیان در اردوگاه دارای دو بعد بود؛ ترویج روحیه شهادت طلبی و ایثار و غلبه بر سختی‌ها و امیددهی به اسرا.
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
سبک رهبری در مدیریت چالش‌ها
جانشین شایسته امام در تداوم سیره عملی و نظری امام که همگی در ادامه سیره نظری و عملی امامت شیعی است تمام طول دوره رهبری خود را در تمام گستره جغرافیایی نفوذ آن به مدرسه عظیمی برای تعلیم و تربیت و رشد همه افراد جامعه تبدیل کرده است.
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۷
رهبران انصارالله اساتید سیاست هستند/ در عصر سلطنت شبکه های اجتماعی، مردم جهان از یمن بی خبرند
کمال الکیلانی نویسنده تونسی در یادداشتی ضمن تحلیل شیوه سیاسی رهبران انصارالله، آنها را اساتید سیاست توصیف کرد.
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵
اگر تو بودی چه می کردی
چه نسخه هایی برای تربیت مدیران نسل آینده پیش روی نهادهایی همچون آموزش پرورش، دانشگاه، یا حوزه علمیه است و آبشخور معرفتی آن نسخه ها کجاست.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵
درس هایی از سيره مبارزاتى امام جواد(ع) براى جامعه امروز
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار در یادداشتی به سیره مبارزاتی فرهنگی و اعتقادی امام جواد (ع) اشاره کرده است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴
همزیستی و تسخیر فطرت کار روحانی است
مردم گله مندند از امام جماعتی که افق دیدش از درب مسجد تا محراب و منبر و برعکس است و با مخاطبانش کاری ندارد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
فارن پالیسی: شخصیت بن سلمان بسیار ضعیف است
وب‌سایت خبری - تحلیلی فارین پالیسی با اشاره به بحران و تنش پیش آمده بین عربستان سعودی و کانادا، نوشت که این گونه رفتاهای ولی‌عهد سعودی نشان می‌دهد که او از نظر اخلاقی و سیاسی شخصیت ضعیفی دارد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷
با حضرت روح الله فاصله ها داریم
با بیانی تند پرسید« چرا علماء و مراجع حوزه در قبال این فسادها و گرانی ها موضعگیری نمی کنند؟!» معلوم بود حسابی توپش پره و جانش به لب رسیده. به گمان اینکه می توانم آرامش کنم، گفتم: ...
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
تیغ دو دم جلوه‌گری
جلوه‌گری خصلتی است که ذاتا خداوند در وجود زن قرار داده؛ از این رو نمی‌توان به طور کلی آن را صفتی مذموم دانست و آن را رد کرد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
تحریم با اقتصاد ایران چه می کند؟
اولین فاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران از روز سه‌شنبه هفتم ماه اوت سال جاری رسما آغاز شد. آمریکا بر این باور است که این سخت‌ترین تحریم‌هایی است که تاکنون علیه ایران وضع شده است و با اجرایی شدن تحریم نفتی و بانکی در ماه نوامبر سال جاری، فشار زیادی به اقتصاد کشور وارد می‌کند.
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۸
دست ما نمک ندارد یا العبادی نمک‌نشناس است؟
حیدر عبادی اعلام کرده عراق تحریم های آمریکا را با بی میلی اجرا می‌کند. این صدا اما از کردستان عراق و پاکستان و حتی افغانستان شنیده نمی‌شود. وقت تجدید نظر در سیاست‌ها نیست؟
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹
شهید حججی جان داد تا پیام دهد| خون شهید صارمی و عظمت قلم
با توجه به سالروز شهادت شهید صارمی و شهید حججی در روز خبرنگار و انتقال مهم ترین پیام دنیا یک بار با خون خبرنگار شهید و باری دیگر با نگاه مظلومانه شهید حججی رسالت خبرنگار را در راه قلم زدن حق در برابر باطل چندین برابر می کند.
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸
بهترین منبرم در طول عمرم
... ناخودآگاه این ایده در ذهنم جرقه زد که در منبر شب عاشورا وصیت نامه این سردار بی سر را به صورت کامل برای مردم آن دیار قرائت کنم؛ چراکه امام راحل فرموده بود: «پنجاه سال ...
۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
آب عامل مهاجرت می‌شود؟
وضعیت بحران آب در ایران تا جایی پیش رفته که حتی نگرانی برای مهاجرت نیز ایجاد شده و بر اساس گفته‌های معاون آب و آبفای وزیر نیرو اگر در زمینه مدیریت مصرف و تامین آب به صورت کارشناسی و متعادل عمل نکنیم در آینده با خطر مهاجرت در اقصی نقاط کشور روبه‌رو خواهیم شد.
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
توسل به معصومین(ع) چه تغییراتی در ما ایجاد خواهد کرد؟
يكي از اصحاب در مدينه روزي شيشه شرابي با خود داشت. در هنگام عبور رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ از مسير، ترس و غصه آن شخص مسلمان را فرا گرفت كه به پيامبر چه بگويد، لذا با خدا عهد كرد اگر از اين جريان به سلامت بگذرد، ديگر لب به شراب ...
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
این مدل مطالبه انقلابیون ثمره ندارد!
هنوز ما در ساختاری که آنرا العقل الملکی یا ذهنیت پادشاهی نامیده ام زیست می کنیم و بهترین نشانه آن همین توقع اصلاح امور توسط رهبری یا سران است!