بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۹
دعوت ستاد بزرگداشت امام(ره) ازمردم برای حضور درمراسم 14خرداد
ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) از آحاد ملت انقلابی ایران برای حضور گسترده در مراسم ارتحال ایشان در روز 14 خرداد دعوت کرد.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۲
کسب مقام اول از میان ۱۴۰۰ قاری رزمنده/ روایت مادر از بازیگوشی‌های کودکانه
زمانی هم که به جبهه اعزام شد، قرآن را رها نکرد و در مسابقه قرآنی که برای رزمندگان برگزار شده بود از بین ۱۴۰۰ رزمنده، مقام اول را به دست آورد...
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸
نگاهی به اعمال و آداب ماه مبارک رمضان
اینفوگرافی آداب و اعمال ماه مبارک رمضان شامل اعمال سحر، اعمال شب‌ها، اعمال روزها و اعمال وقت افطار است.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۳
عاملی که مانع استجابت دعا می‌شود
یکی از مسائلی که در امر دعا باید مورد توجه قرار گیرد، شرایط و موانع استجابت دعاست.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲
در جنگ احزاب به سر میبریم/راز ماندگاری انقلاب جمهوریت، اسلامیت و رهبری الهی است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جبهه آمریکا و صهیونیسم و دست‌پرورده‌های آنها در منطقه برای مقابله همه جانبه با انقلاب اسلامی متحد شده‌اند، تصریح کرد: امروز در جنگ احزاب به سر می‌بریم.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵
شرح دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان
در شرح دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «خدایا من را راهنمایی کن تا اعمال صالح انجام دهم. خدایا احتیاجات و آرزوهای من را برآورده کن. هر چه احتیاجات و آرزوهای شرعی دارم را برآورده کن. مانند اینکه آرزو می‌کنم عروس یا داماد خوب پیدا کنم. خانه‌ام کنار مسجد باشد و رفیق و هم مباحثه خوبی داشته باشم....
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
آمادگی هایی که باید قبل از شب قدر کسب کنیم/راه ختم شدن رمضان به حیات طیبه
ماه مبارک رمضان شب های قدر را در خود جای داده که به تعبیر روایات برتر از هزار ماه است، باید قبل از فرا رسیدن این شب ها خودسازی کنیم تا با دست پر در درگاه الهی حاضر شویم؛ برای رسیدن به حیات طیبه باید نگاه مان به زندگی را تغییر دهیم.
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
ماجرای تاسیس مسجد مقدس جمکران به امر امام زمان(عج)/برکات جمکران در لسان علما و بزرگان
حضرت حجت(عج) در بیان چگونگی احداث این مسجد به حسن مثله(ره) بیان می دارند که این مکان برای زیارت و استغاثه شیعیان بنیان نهاده شده و هر کسی نماز تحیت در این مکان اقامه کند، گویی در «بیت العتیق» نماز به جای آورده است.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۷
آمریکا توان مقابله با اتحاد ملت ایران را ندارد
اسقف اعظم خلیفه‌گری ارامنه تهران و شمال کشور با بیان اینکه ملت ایران 39 سال است که در تحریم هستند و این تاثیری در زندگی آنها نداشته است، تاکید کرد: آمریکا و استعمارگران توان مقابله با اتحاد و همدلی ملت ایران را ندارند.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۵
از جمله ویژگی‌های یاران امام زمان (عج) تواضع و فروتنی است
یک کارشناس مهدویت در نهمین نشست بخش عترت سلسله نشست‌های تخصصی دانشگاهی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ویژگی‌ها و اوصاف یاران امام زمان (عج) را مطرح و به وظایف مومنان در دوران غیبت اشاره کرد.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۶
مسئولان مراقب باشند مشکلات جامعه دستاوردهای انقلاب را از بین نبرد
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر توجه مدیران و مسئولان کشور به مستمندان و نیازمندان و گره‌گشایی از زندگی مردم گفت: فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
خضوع و خشوع همانند ظرفی است که انسان به وسیله آن به جمع‌آوری رضا و خشنودی خداوند می‌پردازد و تکبر چون ظرفی است تو خالی که هیچ چیزی در آن جز غرور و تکبر جای نمی‌گیرد.
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏ «اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ طاعَةَ الخاشِعین واشْرَحْ فیهِ صَدْری بإنابَةِ المُخْبتینَ بأمانِکَ یا أمانَ الخائِفین» «خدایا در این روز طاعت بندگان خاشع و خاضع خود را نصیب من گردان و شرح صدر مردان فروتن و خداترس را به من عطا فرما، به حق امان بخشی خود ای ایمنی دل‌های ...
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۶
نشست با موضوع «اوصاف یاران امام زمان(عج) در قرآن» برگزار شد
ویژگی های ممتاز یاران امام زمان (عج) در نهمین نشست بخش عترت سلسله نشست های تخصصی دانشگاهی نمایشگاه بین المللی قرآن با حضور حجت الاسلام محمد علی کفیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰
فرمانبردارى فروتنان را روزی‌ام کن/ شرح دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان
حضرت رسول(ص) می‌فرمایند: اگر کسی شرح صدر پیدا کند در حقیقت از گناه دور می‌شود، به عبادت عشق می‌ورزد، قلبش منبع حکمت می‌شود،‌ زبانش به خیر باز می‌شود، مردم را دعوت به خدا می‌کند نه دعوت به دنیا پرستی، در مقابل دشمن هم مقاوم است.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
تحسین‌های مکرر رهبر انقلاب هنگام شعرخوانی یک شاعر/ تاکید بر مظلومیت مسئله گوهرشاد
محمد حسین ملکیان از شعرای جوان که معمولا سروده‌هایش در دیدارهای مختلف تحسین رهبر انقلاب را به همراه دارد، در مراسم دیدار شاعران با رهبر انقلاب نیز شعری خواند که رهبر انقلاب بارها او را تحسین کردند.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
واکنش رهبر انقلاب به شعری درباره شهدای مدافع حرم و شهید محسن حججی
در دیدار شاعران با رهبر انقلاب که همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت(ع) برگزار شد، حسین مودب شعری را در وصف هدای مدافع حرم خواند.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
تشویق‌های آیت‌الله خامنه‌ای هنگام شعرخوانی یوسفعلی میرشکاک/ ماشاء‌الله به این قصیده‌سرایی پرمغز
مقام معظم رهبری پس شعرخوانی یوسفعلی میرشکاک فرمودند: طیب‌الله انفاسکم. ماشاء‌الله به این قصیده سرایی بلند و زیبا و پرمغز و خوش لفظ؛ خیلی خوب بود.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
بکوشید شعر فارسی عفیف، حکمت‌آمیز و امیدآفرین باقی بماند
در شب ولادت با سعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) جمعی از استادان زبان و ادب پارسی و شاعران جوان و پیشکسوت با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
تبیین ۶ ویژگی یاران امام زمان(عج) در آیه ۵۴ سوره مائده
معاون آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با بیان اینکه آیه ۵۴ سوره مبارکه مائده واضح‌ترین اوصاف یاران امام زمان(عج) را بیان می‌کند، به تشریح شش مورد از این اوصاف پرداخت.
۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۷
آموزش احکام اسلامی در میانمار
دوره‌های آموزش احکام و اخلاق اسلامی ویژه جوانان در میانمار برگزار شد.