بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
انتشار کتاب «معناشناسی قلب در قرآن»
پژوهشکده کلام اهل بیت علیهم السلام پژوهشگاه قرآن و حدیث کتاب «معناشناسی قلب در قرآن» تألیف حجت الاسلام دکتر شعبان نصرتی را به زبان فارسی منتشر کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
نسخه الکترونیکی جلد دوم کتاب «دنیا و آخرت از نگاه قرآن و حدیث» منتشر شد
این کتاب نوشته محمد محمدی ری شهری است که در مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث تهیه شده و در انتشارات این مؤسسه به چاپ رسیده است.
۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
نگاهی نو به شناخت امام عصر(عج) در یگانه دهر
كتاب «یگانه دهر، نگاهی نو به شناخت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف» به قلم حسن محمودی و با پرداخت به شناخت امام عصر(عج) به عنوان راه علاج جاهلیت، منتشر شد.
۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳
ورود «عشق به مهدی(عج)» به بازار نشر
كتاب «عشق به مهدی(عج)، راه رسیدن به بیشترین لذت» ویژه نوجوانان و جوانان نخبه و همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف روانه بازار نشر شد.
۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
«شهدای نینوا»
کتاب «شهدای نینوا» پژوهشی درباره موثق‌ترین اطلاعات از تعداد یاران و همراهان امام حسین (ع) در نینوا و مشخصات شهدای دشت کربلا از دلِ موثق‌ترین منابع کهن است.
۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
کتاب «از مدینه تا مدینه: گام به گام با کاروان حسینی (ع)»
نویسنده در این کتاب سیر حرکت امام حسین (ع) از مدینه تا کربلا و شهادت ایشان و سپس بازگشت کاروان اسرا به کوفه، شام و کربلا و در آخر مدینه را با تاریخ‌های مورد قبول اکثر منابع ترسیم می‌کند.
۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۲
زندگی، زمانه و رویکردهای امام موسی کاظم در آینه کتاب
کتاب‌های «امام موسی کاظم (ع) شعله خاموش»، «رویکرد عقیدتی فرزندان امام کاظم (ع) در قبال امامت امام رضا (ع)»، «امام موسی کاظم (ع) در کلام مقام معظم رهبری» و «امام موسی کاظم (ع) در کلام مراجع عظام تقلید» بازتابی از زندگی و زمانه، شخصیت و رویکردهای هفتمین امام شیعیان در مسائل مختلف است.
۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵
شهادت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی به روایت اسناد
کتاب «بازتاب‌ها و پیامدهای رحلت اسرارآمیز آیت‌الله مصطفی خمینی به روایت اسناد» از جمله کتبی است که سعی کرده با ارائۀ اسناد دست اول، به پرسش‌هایی در رابطه با شهادت اسرارآمیز فرزند ارشد امام خمینی(ره) پاسخ دهد.
۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
کتاب «عشق پهلوانی می‌کند»
معصومه معراجی‌پور گفت: کتاب «عشق پهلوانی می‌کند»، عنوان جدیدترین اثرم است که در قالب رمان نوشته شده و در هفته‌های آینده روانه بازار کتاب خواهد شد.
۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۰
کتاب «نیرنگ نیزه ها» رونمایی شد
کتاب "نیرنگ نیزه‌ها" روایتی است از حیله هایی که سپاه معاویه در جنگ صفین به کار می بست، جنگی که نبرد خونبار و خسارت باری بود که معاویه ویارانش بر امیرالمومنین علی علیه‌السلام تحمیل کردند، در این کتاب به خوبی سختی های این جنگ چند ماهه و رشادت های سربازان اردوگاه مولا به رشته تحریر در آمده است.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
ناگفته‌هایی درباره صدام از زبان پزشک مخصوصش
علاء بشیر در کتاب «خاطرات پزشک مخصوص صدام» قصد داشت تصویری نزدیک‌تر به واقعیت از برهه اسف‌بار تاریخ عراق را به نسل آینده منتقل کند.
۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۳
نگاهی به کتاب آلمانی «اسلام و روانشناسی»
کتاب «اسلام و روانشناسی» نوشته «پائول کابلیک ابراهیم روش‌اوف» در سال جاری میلادی در آلمان چاپ و منتشر شده است.
۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
«ستون ۱۴۵۳» رونمایی شد
در آستانه اربعین حسینی؛ کتاب «ستون ۱۴۵۳» در مسجد مقدس جمکران رونمایی شد.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱
در مجموعه «سرآغاز»
مجموعه شش‌جلدی سرآغاز نوشته حجت‌الاسلام سید محمد صادقی آرمان با همکاری جمعی از اساتید و پژوهشگران برجسته حوزه و دانشگاه است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
«بررسی مواضع نظامی امام خمینی (ره) در جنگ ایران و عراق از دیدگاه صاحب نظران داخلی»
نویسنده کتاب درصدد پاسخ به این پرسش است که بنیانگذار انقلاب اسلامی در جنگ هشت‌ساله، چه نوع مدیریتی را در سطوح مختلف نظامی اعمال می‌کرده است.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
کتاب «روزنامه عاشورا» منتشر شد
استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، کتاب «روزنامه عاشورا» را به عنوان پنجمین اثر از سلسله آثار انتشار یافته در مجموعۀ مطالعات ایرانی اسلامی به چاپ رسانده است.
۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
انتشار تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «فرنگیس»
در مراسم هفتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با موضوع بررسی نقش بانوان در دوران دفاع مقدس که صبح امروز (یکشنبه) در مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «فرنگیس» منتشر شد.
۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۴
نسخه الکترونیکی کتاب «تروریسم، فرهنگ و رسانه» منتشر شد
این کتاب نوشته گروهی از محققین است که در مجمع جهانی صلح اسلامی تهیه شده و در انتشارات این مجمع به چاپ رسیده است.
۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
شرح زندگی‌نامه داستانی حاج حسین خرازی در کتاب «عقیق»
محمودزاده در کتاب «عقیق» خاطرات همرزمان و سخنرانی‌های شهید خرازی را تدوین و مراحل ورود وی به جنگ و موفقیت‌های این شهید را بازگو کرده است.
۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴
تعامل فقه و خدمت و شهادت در زندگی ده طلبه شهید
کتاب «عمامه های خاکی» خاطرات متفاوت ده تن از شهدای طلبه دفاع مقدس است که با تلفیق فقه و خدمت مدال شهادت را نصیب خود کردند.