بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
روان‌شناسی "مفسدان اقتصادی" بر اساس مبانی اسلامی
شهرام جزایری، محمودرضا خاوری، بابک زنجانی و... نام‌هایی است که این سال‌ها بسیار شنیده‌ایم و نام‌های بسیار دیگری که نشنیده‌ایم، نام‌هایی که با مفهوم پرکاربرد «مفاسد اقتصادی» گره خورده است.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴
ژنرال‌های اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران را بشناسید
بین سال‌های 2003 تا 2015 تیمی از حقوقدانان، اقتصادانان و دیپلمات‌های آمریکایی شدیدترین تحریم‌های تاریخ علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را طراحی کردند.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
استیصال آمریکا در موج سوم براندازی
دشمن روباه‌صفت با دستکش مخملین دیپلماسی مذاکره و با سرگرم کردن دولتمردان ایران طی پنج سال گذشته، دو هدف «مهندسی فروپاشی ادراکی مردم ایران» و «ساماندهی و سازماندهی جریانات معاند و محارب و تروریست» را علیه ایران تعقیب می‌کرد.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
یادداشت | وقف حوزه‌ایم، وقفه جایز نیست
مراكز بزرگ علمي دنيا كرسي‌های تخصصي در زمينه تفكرات شيعي برگزار و رشته هاي تخصصي ايجاد كرده‌اند؛ چون تفكر شيعي است كه از ديرباز سر ناسازگاري با جريان استعمار دارد.
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
کدام چرخ این‌کالسکه نمی‌چرخد؟!
افزایش لجام گسیخته و لحظه‌به‌لحظه نرخ دلار و سکه با هیچیک از معادلات اقتصادی همخوانی نداشته و قابل توضیح نیست و این پرسش آزار‌دهنده را در افکار عمومی پدید آورده است که علت چیست؟!
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
مشروطه در ذات خود غیر مشروع بود
مراد برخی مراجع این بود که مشروطه یک نظام در حد ذات خود غیر مشروعی است که در شرایط فعلی همراهی و مشارکت با آن مشروع بوده و مطابق با دیانت است.
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶
راه ‎هاي كسب فضائل اخلاقي با استفاده از آيات قرآن
اكتساب صفات پسنديده اخلاقي و منزه كردن قلب از رذائل اخلاقي از مهم‌ترين مباحث قرآني و از يك نظر مهم‌ترين هدف بعثت انبياي الهي را تشكيل مي‌دهد، زيرا بدون اخلاق نه دين براي مردم مفهومي دارد و نه دنياي آن‌ها سامان مي ‌يابد.
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۲
نتانیاهو مراقب «پارچ آبش» باشد!
در حالی که نتانیاهو اخیرا گفته بود ایران باید برای رفع مسأله کمبود آب از تجربیات تل‌آویو کمک بگیرد، وزیر انرژی کابینه او می‌گوید بحران آب در فلسطین اشغالی وضعیت «بسیار بسیار وخیمی» دارد.
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱
نیاز محوری؛ هویت، رسالت و هدف اصلی حوزه است
آیت الله علیدوست تصریح کرد: اگر کسی سیرِ تاریخ را مورد بررسی قرار دهد می‌تواند نیازهای آینده را هم بررسی کند بنابراین نیازمحور بودن هویت حوزه، رسالت و هدف آن است.
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
یادداشت| اقتصاد و حجاب از یک زاویه
مشکلات و اقتصادی و معیشتی دارای تأثیرات منفی شدیدی بر باورها و آرمان‌های افراد در زندگی است؛ تا آنجا که در بسیاری از افراد سبب می‌شود که نسبت به مسائل دینی خود از جمله حجاب بی‌اعتنا شوند.
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۷
بالا رفتن سواد رسانه‌ای، مخاطبان صدا و سیما را کم می‌کند
نتایج تحقیق پژوهشگران دانشگاه صدا و سیما نشان داد که سواد رسانه‌ای مخاطبان به طور پیوسته در حال افزایش است و همین امر سازمان صدا و سیما را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند.
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
وحــدت؛ ضـــرورتــی بـــرای حــفـظ ایــران
قرار است حلقه فشار هر روز تنگ‌تر شود. دشمنان ایران کمر همت بسته‌اند با انواع تهدیدات و فشارها جمهوری اسلامی را وادار به پذیرش خواسته‌های ناحق‌شان کنند. در این میان عده‌ای آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و وحدت مردم و مسئولان را نشانه گرفته‌اند ولی بعضی‌ها که حتی سابقه دشمنی با انقلاب اسلامی را دارند به انتقاد ...
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
هرنوع جنگ با ایران، ریاست جمهوری ترامپ را نابود می‌کند
یک تحلیلگر و مقام پیشین دولت آمریکا با بیان اینکه هر نوع جنگ با ایران به ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ پایان می‌دهد، گفت که ترامپ تنها مسئول عواقب خطیر این مسئله است.
۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱
آزموده را آزمودن؟!
پیشنهاد مذاکره ترامپ به ایران که حاصل تمامی تنگنا‌های وی در محیط داخلی و خارجی و به ویژه در مقابل ایران است، فقط همان کسانی را در ایران ذوق‌زده کرد که با اعتماد به امریکا و غرب، شرایط فعلی را برای کشور به وجود آورده‌اند.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
یادداشت| واجبات رسانه‌ای جهاد اقتصادی
امروز آمریکا با تمام توان اقتصادی اش به میدان آمده است تا کمر اقتصاد ایران را بشکند و سفره معیشت مردم را به آتش بکشد، این نبرد تمام عیار اقتصادی فقط به حوزه پولی و بانکی محدود نمی شود.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
«چاه ویل» مذاکره با ترامپ
رییس‌جمهور امریکا، قبل از این چند باری گفته بود که منتظر دیدار و ملاقات با مقام‌های ایرانی است تا با آن‌ها بر سر یک توافق جدید هسته‌ای مذاکره کند. او در کنفرانس مشترک خبری با جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا، این درخواست خود را باز هم تکرار کرد، اما ...
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
معیشت مردم را به گروگان گرفته‌اند!
یکی از فرماندهان داعش می‌گفت، وقتی روستا یا مثلا شهری را ‌اشغال می‌کردند، اولین کاری که برای مهار و کنترل مردم می‌شد، تسلط بر آذوقه و معیشت ساکنان آن منطقه بود چرا که به گفته او، تسلط بر معیشت مردم یعنی تسلط بر افکار و رفتار مردم.
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
قطع دست یا دست دادن با خرمگس؟!
این روزها هر کسی از سخت بودن شرایط و آشفتگی اوضاع می‌گوید و می‌نالد. التهاب و نگرانی بسیاری را فرا‌گرفته و سؤال منفعلانه هر جمع و محفلی این است که چه خواهد شد؟ در حالی که سؤال درست این است که چه باید کرد؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۷
فرشته نجاتی در آمریکا وجود ندارد
متاسفانه به نظر می رسد دولتمردان ما حساب ویژه ای روی "شیفت قدرت در آمریکا" بازکرده اند، فارغ از اینکه در آبان ماه امسال و حتی در صورت پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میاندوره ای کنگره، تغییر قدرتی در آمریکا رخ نخواهد داد.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵
واقعیت پشت توییت‌های ترامپ چیست؟
توییت‌های او از صبح خیلی زود، گاهی حتی پیش از برآمدن آفتاب، آغاز می‌شوند و تا حوالی نیمه‌ شب ادامه دارند؛ توییت‌هایی همچون «اوباما خیلی احمق است»، «گرمایش جهانی چرت و پرت است» و «نیویورک تایمز؛ فریبی منزجرکننده».