بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۱ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۵۶
لزوم بیان غیرمستقیم مفهوم منجی در بازی های رایانه‌ای
مدیر پروژه بازی رایانه‌ای «سیاوش» با اشاره به تامل در شیوه پرداخت موضوعی بازی‌های رایانه‌ای، بر لزوم بیان غیرمستقیم مفهوم منجی در بازی‌های رایانه‌ای تاکید کرد.
۱۵ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۳
حجت ‌الاسلام و المسلمین سلیمیان
در آیین‌های هندو و کتاب‌های آنان، همانند دیگر ادیان و آیین‌ها، سخن از نجات‌ دهنده و موعود آمده است.
۷ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۷
حجت الاسلام و المسلمین نصرت الله آیتی
حجت الاسلام و المسلمین نصرت الله آیتی، سردبیر مجله پژوهش‌های مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش اندیشه آینده روشن با اشاره به روایاتی که قم را شهر اهل بیت (س) نامید‌ه‌اند، خواستار برنامه‌ریزی پیوسته برای صدور فرهنگ شیعی از این منبع عظیم شد.
۴ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۳۹
نازل تر از هزل
مصطفی موسوی تبار، فیلمساز در گفت‌وگو با خبرنگار بخش فرهنگی آینده روشن درباره فیلم موهن آمریکایی تاکید کرد: سازنده این فیلم موهن آنقدر ابزار سینما برایش ناآشنا بوده است که حتی موفق نشده به هجو نزدیک شود.
۳ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۲
حجت الاسلام و المسلمین علی رضایی
یک پژوهشگر گفت: جهان غرب تلاش دارد تا با مخدوش نشان دادن چهره و شخصیت پیامبر اسلام (ص)اساس هویت اسلامی و مسلمانان را زیر سوال ببرد.
۲۷ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۲
حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد جعفری
یک پژوهشگر مهدوی گفت: «غُلات» (غلوها) افرادی بودند که به ربوبیت امامان یا حلول روح خدایی در آنان اعتقاد داشتند. عقاید انحرافی آنان دستاویز سرکوب و تحقیر تمام شیعیان شد.
۲۲ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۲
حجت الاسلام و المسلمین محمد رضایی
یک پژوهشگر مهدوی گفت: عدالت از بن‌مایه‌های فطری و عقلانی بحث مهدویت است که همین مساله می‌تواند برگ برنده شیعه در توسعه فرهنگ انتظار باشد و در این مسیر امام صادق(ع) و مکتبش نقش موثری ایفا می‌کنند.
۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۶
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقای بی ریا
رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه گفت: در اسلام پایه و مبنای عدالت آن است که هیچ ظلمی بر اساس منفعت شخصی به کسی وارد نشود، زیرا عدالت در سایه دین‌مداری تحقق می‌یابد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۵
اعتقاد به منجی آخر الزمان یک اعتقاد جهانی است
یکی از پژوهشگران روسی دانش آموخته مدرسه امام خمینی(ره) قم معتقد است که علاوه بر مسلمانان، اعتقاد به منجی آخر الزمان در میان پیروان اکثریت ادیان وجود دارد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۱۷
منتظر پروری، حساس ترین وظیفه زن مسلمان
یک پژوهشگر مسلمان کانادایی با تببین نقش زنان در تربیت نسل مهدی یاور و با تأکید بر حضور زنان مسلمان در عرصه های اجتماعی، تصریح کرد: منتظر پروری، حساس ترین وظیفه زن مسلمان.
۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۰۹
عشق شاعران مهدوی به امام، عشقی فراتر از نیازهای زمینی است
منیر چکپار با یادآوری نقش شعر در ارتباط با امام غایب، ابعاد گوناگون شعر مهدوی را مورد بررسی قرار داد و گفت: عشق شاعران مهدوی به امام، عشقی فراتر از نیازهای زمینی است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۵۴
تشویش و نگرانی در مردم جهان، حاصل دروغ پردازی های سینمای آخرالزمانی هالیوود
ملودی دوکا با بیان این که یأس و ناامیدی در مردم، زندگی آنان را به مخاطره انداخته است، تأکید کرد: تشویش و نگرانی در مردم جهان، حاصل دروغ پردازی های سینمای آخرالزمانی هالیوود است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۴۸
مهدویت، راهگشاترین باور برای نجات از مشکلات عصر حاضر است
طوبی شبیر با بیان این که مهدویت یکی از مهم ترین و حیاتی ترین باور های اسلامی است، افزود: مهدویت، راهگشا ترین باور برای نجات بشر از مشکلات عصر حاضر است و مطالعه در این حوزه، یک ضرورت گریزناپذیر قلمداد می شود.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۳۲
مبارزه با ضدمسیح، بهانه غرب برای سرکوب نهضت های اسلامی است
علی حسین الحکیم با یادآوری تفاوت های میان باور های مسیحیت و اسلام درباره آخرالزمان، تحریف آخرالزمان توسط غرب را دستاویزی برای فشار سیاسی توصیف کرد و مدعی شد: مبارزه با ضدمسیح، بهانه غرب برای سرکوب نهضت های اسلامی است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۷
جوانان، بهترین مخاطبان معارف مهدوی
علی حسین الحکیم با اشاره به روح حقیقت جویی و کنجکاوی نسل جوان، فعالیت در حوزه جوانان را بهترین راه آشنا کردن غیرمسلمانان با اسلام دانست و جوانان را بهترین مخاطبان معارف مهدوی معرفی کرد.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۲۲
موفقیت سینمای غرب در تحریف آخرالزمان
مینداکس پلیکیس با اشاره به موفقیت های سینمای غرب در ترویج اسلام هراسی در جهان، تصریح کرد: سینمای غرب در تحریف آخرالزمان نیز موفق بوده است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۱۹
آشنایی با امام مهدی، مرا به اسلام علاقمند کرد
مینداکس پلیکیس گفت: با این که در خانواده ای مسیحی به دنیا آمدم، مطالعات آخرالزمانی و آشنایی با امام مهدی(عج) مرا به اسلام علاقمند کرد و سرانجام مسلمان شدم.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۱۶
فرهنگ انتظار، آموزه اسلام برای تغییر فرجام جهان
پروفسور حمدانی با تأکید بر ضرورت ارائه معارف مهدوی برای همه مردم جهان، تصریح کرد: فرهنگ انتظار، آموزه اسلام برای تغییر فرجام جهان است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۱۲
از عدالت مدرن تا عدالت مهدوی/عدالت مدرن غربی، یک مفهوم نسبی است
پروفسور نثار حمدانی از عدالت مهدوی به مثابه یک سبک زندگی یاد کرد و با مقایسه عدالت مهدوی و عدالت غربی، گفت: عدالت مدرن غربی، یک مفهوم نسبی است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۰۴
روایات معصومین بهترین راه شناخت آیات مهدویت است
پژوهشگر مهدوی قرآن و حدیث در ارتباط با ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف معتقدد است که معصومین علیهم السلام در موارد مختلف به بیان ویژگی های امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف با توجه به آیات قرآن کرده اند.