نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
حضرت عباس(ع) اسوه‌ ولایتمداری و نمونه‌ بارز استقامت و دفاع از دین بود
حضرت عباس(ع) در حمايت از ساحت مقدّس ولایت و امامت، مبارزه با حکومت مستکبران تاريخ و دفاع از حجاب و عفاف حرم اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام، آن‌چنان کوبنده بود که حاکمان جبّار بني‌اميّه را منفور جهانيان و مورد لعن احرار و آزادی‌خواهان قرار داد.
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۲
رسانه ملی باید همچون مجتهد متجزی فعالیت کند/رسانه به جامعه هویت می دهد
عضو هیئت‌علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: دو نگاه برای رسانه متصور است، نگاه ابزاری و نگاه محتوایی و نگاه مطلوب، نگاه محتوایی است و اگر ما در رسانه ملی اخلاق را در نظر نگیریم، نمی‌توانیم اخلاق را به جامعه القا کنیم.
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۹
مسجد انقلابی کانون مودت و الفت اسلامی است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با بیان این که مسجد انقلابی باید کانون مودت و الفت اسلامی باشد، گفت: در امور مسجد باید از هرگونه رفتار تفرقه‌انگیز پرهیز کرد.
۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۷
نقش «وحدت» در سناریوی ظهور
در دعای افتتاح که در شب های ماه رمضان می خوانیم، خواسته و آرزوی ما وحدت و همسبتگی بر محور امام زمان(عج) است: «اَللّـهُمَّ الْمُمْ بِهِ شَعَثَنا، وَاشْعَبْ بِهِ صَدْعَنا، وَارْتُقْ بِهِ فَتْقَنا، وَكَثِّرْ بِهِ قِلَّتَنا، وَاَعْزِزْ بِهِ ذِلتنا...».
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱
در مجموعه «سرآغاز»
مجموعه شش‌جلدی سرآغاز نوشته حجت‌الاسلام سید محمد صادقی آرمان با همکاری جمعی از اساتید و پژوهشگران برجسته حوزه و دانشگاه است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۲
انتقاد حجت الاسلام والمسلمین رفیعی از خیانت برخی نویسندگان| بازسازی هجمه ها علیه اهل بیت در شبکه های ماهواره ای
استاد حوزه علمیه قم با تکذیب روایت "حضور امام حسن در جنگ طبرستان و جرجان" تأکید کرد: برخی نویسندگان با نوشته های بی مبنا برخی اتهامات را به امام حسن(ع) نسبت می دهند که این کار بسیار زشت و ناپسندی است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴
عاشورا عالم را برای رسیدن به دست امام زمان(عج) رشد می دهد
حجت الاسلام عالی گفت: عاشورا به عنوان مکتب کامل انسان سازی، محصول دست هر چهارده معصوم(ع) است که عالَم را رشد می دهد تا به دست چهاردهمین معصوم(ع) برسد و وقتی ظهور رخ داد، مردم بفهمند ظهور محصول عاشورا است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۶
عدالت تنها در جامعه دینی اجرا می‌شود
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عدالت تنها در جامعه دینی اجرا می‌شود، گفت: بی دینی مهمترین شاخصه جامعه جاهلی است و حاکمان در چنین جوامعی با شعار رفاه، نظم و امنیت مردم را گمراه می‌کنند.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳
تبعیت از هوای نفس کرامت انسان را نابود می‌کند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه تبعیت از هوای نفس انسان را ذلیل می‌کند، گفت: انسان با نه گفتن به نفس ملکوتی می‌شود.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
استجابت دعوت خدا و رسول سبب احیای انسان می‌شود
کارشناس دینی گفت: استجابت دعوت خدا و رسول(ص) انسان را زنده و احیا می‌کند، تمام دستورات الهی به منظور احیای انسان و ذبح نفس است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰
تصاویر/برافراشته شدن بزرگترین پرچم حسینی در شلمچه
بزرگترین پرچم عزای اباعبدالله الحسین(ع) در جنوب غرب کشور به مساحت 214 متر مربع به عنوان نماد خدمت به زوار اربعین برافراشته شد. این پرچم مزین به عبارت «یالثارات الحسین» است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
منظور حضرت حجت(عج) از دعای «اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا صِدقَ النِّیَة»
آنچه ما را به مقام انتظار و رضايت حضرت بقية الله(عج) مي‌رساند عمل است و اساس عمل، نيت است. این قلب سليم است كه توفيق بندگي و دوري از معصيت نصيبش می شود.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
ولایت مداری تنها به شعار نیست
مدیر مدرسه علمیه محمدیه قائمشهر با تأکید براین که ولایت مداری به شعار دادن نیست، گفت: امروز وقت آن رسیده کسانی که مدعی ولایت مداری هستند در مقام عمل نیز ولایت مداری خود را اثبات کنند.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۶
خون شهدا انقلاب را بیمه کرد/ صهیونیست ها شب ها خواب راحت ندارند
نوروز با بیان اینکه نسل جوان این چیزها را نمی دانند و فکر می کنند شب خوابیدیم و صبح انقلاب به پیروزی رسیده است، گفت: این که می گوییم آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند به خاطر خون هایی است که پای انقلاب ریخته شده است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵
همایش اربعین حسینی مکتب تحول و انسان‌سازی است
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به تجلی شور و شعور حسینی در همایش اربعین حسینی، گفت: همایش اربعین حسینی؛ انقلاب، تحول و مکتب انسان‌سازی است.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲
سناریوی دشمن برای مقابله با ولایت‌فقیه و عاشورا سناریویی شکست‌خورده است
رئیس بسیج سازمان طلاب و روحانیون کشور گفت: سناریوی دشمنان در کم‌رنگ کردن ولایت‌فقیه، عاشورا و مهدویت سناریویی شکست‌خورده است و این نظام، انقلاب و اسلام هر روز جوان‌تر و پر بارتر از گذشته می‌شود.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳
آیا به پس انداز ضروریات زندگی خمس تعلق می گیرد؟
مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «خمس پس انداز ضروریات زندگی» پاسخ دادند.