نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
خودسنجی با معیار قرار دادن ائمه اطهار(ع)
نشست اخلاقی با موضوع «خودسنجی با معیار قرار دادن ائمه اطهار(ع)» با سخنرانی خانم وجیهه شکرانی پور معاون پژوهش و مشاور مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان، در این مدرسه برگزار شد.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
تاکید بر ضرورت تعامل فقه و پزشکی/ حوزه های علمیه ورود جدی به حوزه پزشکی داشته باشند
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه امروز حوزه های علمیه باید از سفره ای که پزشکی رو به بحث دین باز کرده استقبال کنند، گفت: حوزه های علمیه شیعی باید بتوانند با فعالیت در زمینه طب اسلامی پاسخ کاربردی به مسائل بدهند.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
چرا اعتقاد به ولادت امام زمان اهمیت دارد؟
مناسبت‌های غدیر، فاطمیه، عاشورا و ولادت امام زمان، مناسبت هایی اعتقادی است که نقش تداوم بخشی به اسلام را دارند و مخالفین بیشترین مشکل را با این مناسبت ها دارند.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
از اهمیت زکات تا آثار پرداخت و عدم پرداخت آن
امام صادق ـ عليه السلام ـ فرمود: خداوند بر اين امت چيزي را سخت تر از زكات واجب نكرده است و اكثر هلاكت امت ها به خاطر نپرداختن آن است.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۰
جریان شناسی نفاق در واقعه غدیر
حجت الاسلام میرزا محمدی به جریان شناسی نفاق در غدیر پرداخت و گفت: وصایت موضوع تازه ای نبود که فقط در زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) مطرح شود بلکه وصایت پا به پای نبوت و رسالت از اولین خلیفه الله به عنوان امر الهی مطرح بوده است.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۱
سلیمی: وحدت سیاسی و اجتماعی ما را به سمت اقتدار کشور پیش می‌برد
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: وحدت و همدلی سیاسی و اجتماعی می‌تواند ما را به سمت اقتدار لازم در بخش اقتصادی، سیاسی و نظامی پیش ببرد در آن زمان ما می‌توانیم با هر کشوری مذاکره کنیم.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۷
معرفی کتاب فرزند ابوتراب
نویسنده در کتاب حاضر به خاطراتی از سید آزادگان مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابو ترابی در قالب ۶۶ برش می پردازد،
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۱
چرا آیه محکم و صریحی راجع به امامت وجود ندارد؟! / آیا در مخالفت با غدیر ۱۲۰ هزار صحابه شریک بودند؟
حجت الاسلام والمسلمین نجم الدین طبسی با اشاره به شبهات طرح شده در زمینه غدیر، گفت: امروز شبهه طرح می کنند و اینطور می اندیشند که این شبهات جدید است در صورتی که هزاران سال قبل پاسخ آن در کتب ما آمده است.
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳
چرا منتظران ظهور باید صبر خود را افزایش دهند؟
از موضوعات مهمی که در روند انتقال فرهنگ مهدویت باید همواره به آن توجه داشته باشیم، استفاده از ابزار‌های لازم و مناسب در این مسیر است چراکه گاهی انتخاب نادرست در این راستا می‌تواند نتایج جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۶
آیه ای که نشان می دهد خداوند متعال برای اثبات خود از هنر استفاده کرده است
نمایش، از بهترین راه هاى بیان معارف دینى است. «اُنظر الى طعامك و شرابك... و انظر الى... و انظر الى العظام...».
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
مشکلات امروز ثمره بی توجهی به رهنمودهای امام و رهبری است
رییس مؤسسه روایت سیره شهدا با بیان این که مبلغان باید ولایتمداری را به مردم بیاموزند، گفت: اگر مردم و مسؤولان در این چهل سالی که از انقلاب می گذرد به حرف امامین انقلاب گوش می دادند و به رهنمودهای عالمانه شان عمل می کردند، این همه مشکل نداشتیم.
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۵
مسجد فقط جای نماز خواندن نیست/ ویژگی های روحانی و مسجد در تراز انقلاب
طرح عظیم تحول اجتماعی فرهنگی کشور راهگشای بسیاری از معضلات اجتماعی است و اجرای هر چه بهتر آن در جهت گام برداشتن به سوی توسعه، پیشرفت و سربلندی کشور ضروری است.
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۷
بدعت چیست؟/ نگاهی بر دلائل رد نظریه مخالفان زیارت قبور
يكي از اشكالات مهم وهابيت بر مسلمانان همين مسأله زيارت قبور است كه در منابع خودشان از اين عمل به عنوان يك عمل شرك آميز، حرام و بدعت ياد مي كنند چنانكه ابن تيميه ...
۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۵
دل مردم با انقلاب است؛ اما از خیانت ها رنج می برند/ برخی مسئولین روحیه قارون گرایی پیدا کرده اند
فرمانده تیپ ۸۳ روحانیون رزمی تبلیغی امام جعفر صادق (ع) با بیان اینکه امروز برخی از قارون‌های داخلی اندیشه‌های مقام معظم رهبری را زیر سؤال بردند گفت: امروز دل مردم با انقلاب است اما از بد مدیریتی و خیانت ها رنج می برند.
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۹
کتب اهل سنت مملو از فضائل امیرالمؤمنین علی(ع) است/ امروز خطر احمدالحسن بسیار بیشتر از وهابیت است
استاد حوزه گفت: اشخاصی در طول این ۱۴ قرن تمام تلاش خود را به کار گرفتند فضائل علی(ع) مطرح نشود اما می بینیم این فضائل در کتب اهل سنت نیز مملو است.
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰
چرا انسان از سایر مخلوقات برتر است؟
خداوند از روح خود در کالبد آدم و فرزندان او دميده است؛ اين روح الهي با استعداد فوق‌العاده‌اي که در آن نهفته است، مي ‏تواند تجلي گاه انوار الهي و عظمت بخش انسان باشد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲
مُحب اهل بیت(ع) برای حل مشکلات مردم دغدغه دارد/ رفاه زدگی بلایی است که به جان برخی مسئولین و مذهبیون افتاده است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: معنی ندارد که کسی خود را محب اهل بیت(ع) بداند ولی برای حل مشکلات مردم دغدغه ای نداشته باشد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴
تنها نگرانی ما عقب ماندن از اوامر رهبری است
اوی دفاع مقدس گفت: بسیجی واقعی باید به حدی کار کند که به جای خواب از خستگی از هوش برود.