نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱
در سوگ فاطمه ثانی| خلاصه و کوتاه از وفات حضرت معصومه (سلام الله علیها)
حضرت معصومه (س) در رأس یک قافله ۲۲ نفری متشکل از علویان و برادران امام رضا (ع) برای دیدار با آن امام همام رهسپار ایران گردید؛ البته برخی از پژوهشگران تعداد افراد این کاروان را ...
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
برخی افراد رفتن به مسجد را ریاکاری می دانند!!
مدیر مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) کنگاور با بیان اینکه معمولاً مردم در خیلی کارها خودنمایی می کنند و ابایی ندارند، گفت: بعضی افرد که دچار تلقین ریاکاری حضور در مسجد شده، فقط در مسجد رفتن احتیاط می کنند که مخلص بمانند.
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
اولویت پژوهش های مهدوی/نمی شود در تحقیقات، آینده جهان را نادیده گرفت
حجت الاسلام میرصادقی با اشاره به اهتمام مرکز تخصصی مهدویت به انجام پژوهش های کاربردیِ مهدوی، گفت: مهدویت به عنوان آینده حتمی بشر باید در پژوهش ها موردتوجه بوده و برای حل مشکلات به کار گرفته شود چنان که غرب چنین رویکردی دارد.
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶
حرم رضوی سوگوار عزای حضرت معصومه(س) است
حرم مطهر ثامن الائمه(ع) در شب دهم ربیع الثانی مصادف با شب رحلت خواهر امام رضا(ع) حضرت فاطمه معصومه(س)، غرق در ماتم و عزا است.
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۰
پاسخی بر دو شبهه جدید وهابیون
یکی از اساتید حوزه علمیه قم طی یادداشتی بر دو شبهه جدید وهابیون پاسخ داد.
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۹
انتظار رهبر معظم انقلاب از حوزه و دانشگاه
این دو نهاد دانشجویی، باید هر دو کار را بکنند. اما هم خوب کار کنند؛ هم نسبت به یکدیگر ارتباطات عاطفی درستی داشته باشند. یکدیگر را طرد نکنند.
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۸
قدمگاه امام زمان(عج)؛ زیارتگاهی در شوشتر
بقعه صاحب الزمان(عج) در شمال شرقی شهر شوشتر نزدیک بقعه شیخ شمس الدین واقع است. این مکان شریف همیشه مورد احترام مردم خوزستان بوده و همیشه عده زیادی از زائران برای زیارت و عبادت و درک فیض به آن درآمد و شد هستند.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
حوزه و دانشگاه از دستاورد های علمی یکدیگر استفاده کنند
مدیر مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی شهرستان تاکستان گفت: حوزه های علمیه می توانند از دستاورد های علمی دانشگاه برای هدایت جامعه در مسیر سربلندی مادی و معنوی استفاده کنند. دانشگاه نیز می توانند از تولیدات علمی حوزه در راستای توسعه کشور بهره ببرد.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۴
«انفاق» معامله پرسود با خداست
مدیر کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه خداوند برای فرد انفاق کننده پاداش بزرگ در نظر می گیرد، گفت: عمل انفاق تجارت پرسودی برای شخص در پی خواهد داشت.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۴
سه اصل مهم در تربیت کودکان که مادران باید بدانند
حجت الاسلام دهقانی گفت: خصوصیات سنی کودکان را بشناسیم. مادران گمان می کنند تمام مراحل رشد شبیه یکدیگر است، در حالی که برخی مواقع دوران رشد کودکی به دوران رشد نوجوانی کمک می کند.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱
نقش وحدت حوزه و دانشگاه در مقابله با مهدی ستیزی ها
حجت الاسلام یعقوبیان تاکید کرد: حوزه و دانشگاه باید با بهره گیری از علم روز و فناوری های نوین در زمینه نشر معارف مهدوی گام بردارند؛ این دو نهاد می توانند با وحدت، چهره رئوف امام مهدی(عج) را به جهانیان معرفی کنند.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۱
شیوه برخورد امام عسکری(ع) با نماینده خطاکار
حجت الاسلام اعتمادی با اشاره به روایتی از شیوه برخورد امام حسن عسکری (ع) با فردی که به دروغ اظهار نیاز و فقر کرد، گفت: ایشان معجزات علمی بسیار داشتند و بر احوال شیعیان و نمایندگان خود آگاه بودند.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
باید گفتمان رهبر انقلاب را در سطح جامعه گسترش دهیم
ما به عنوان سربازان امام زمان (عج) و ولایت، باید گفتمان رهبر معظم انقلاب را گسترش داده و منویات و سخنان ایشان را تبیین دهیم.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۲
سیره فرهنگى و اقتصادى امام عسكرى(ع) براى جامعه امروز
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار در جمع طلاب گفت: سیره فرهنگى و اقتصادى امام عسكرى(ع) براى امت اسلام می تواند به عنوان یکی از مهمترین منابع علمی و عملی باشد.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
نبرد رسانه ای نبرد سنگینی علیه نظام اسلامی به راه افتاده است
تهیه کننده صدا وسیمای مرکز قزوین گفت: نبرد رسانه ای بسیار سنگینی علیه انقلاب و نظام اسلامی به راه افتاده است، بر همین اساس رسانه‌ها باید دقت بسیار زیادی در این حوزه داشته باشند.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
قرآن در دولت امام زمان(عج)
در خطبه ۱۳۸ نهج البلاغه –که گفته شده امیرالمومنین(ع) در آن به سیره حکومتی حضرت مهدی(عج) اشاره کرده- آمده است: «حضرت مهدی(عج) رای مردم را به قرآن باز می گرداند، در زمانی که آنها قرآن را به رای و اندیشه [خود] مبدل کرده اند.»
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
تعمیق باورهای مذهبی دانش آموزان با اجرای برنامه های فرهنگی
معاونت پرورشی آموزش و پرورش شهرستان فردیس از آغاز سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در مدارس شهرستان فردیس خبر داد.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
طرح"سه شنبه های مهدوی" در دانشگاه های استان برگزار می شود/ برگزاری عالی ترین دوره های مهدویت در بنیاد امام مهدی(عج) استان
معاونت آموزش و پژو‌هش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود‌(عج) استان مرکزی گفت: طرح " سه شنبه های مهدوی" در دانشگاه ها با پیگیری و بررسی مباحث معنویت و معارف امام زمان(عج) انجام می شود.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴
همه در قبال ترویج فرهنگ نماز مسئول هستند
حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با تاکید بر اینکه برای فرهنگ سازی نماز در جامعه همه مسئول هستند، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی برای اشاعه فرهنگ نماز در نهادها و ادارات شرایط اقامه نماز جماعت را فراهم کنند .
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷
نگاهی متفاوت به ابعاد مختلف مهدویت در «خط امان»
«خط امان» عنوان برنامه جدید شبکه قرآن و معارف سیما است که به بررسی مسائل مختلف پیرامون مهدویت می پردازد.