نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۷
پاک‌دستی در دستگاه قضایی از اوجب واجبات است/ مهم‌ترین هدف شهید بهشتی از تأسیس دانشکده علوم قضایی
مشاور عالی رئیس قوه قضاییه گفت: قاضی باید قفل دل‌ها را باز و محیط فکر را از اسارت وسوسه‌های شیطانی، هنجارشکنی‌ها و فکرهای اسیر را آزاد و دل‌های وابسته را وارسته کند چراکه در دستگاه قضایی پاک‌دستی از اوجب واجبات است.
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳
دومین پیش نشست کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت برگزار می شود
دومین پیش نشست کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت با اهدافی همچون معرفت‌افزایی و تضمین معنویت سفر زائران در اماکن مقدس برگزار می شود.
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
نابرابری اجتماعی و مخاطرات آن
نابرابری اجتماعی به شرایطی اطلاق می شود که افراد یک جامعه از موقعیت های برابر در دستیابی به فرصت های اقتصادی، اجتماعی و رفاهی برخوردار نیستند؛ گروه خاصی راه کوتاهی برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت پیش رو دارند اما برخی برای رسیدن به همان اهداف باید راه طولانی تر و تلاش مضاعفی صرف کنند.
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
ایرانی‌ها معنوی‌ترین مردم جهان
رهبران انقلاب اسلامی در ایران یعنی امام خمینی(ره) قدس سره و امام خامنه‌ای مدظله‌العالی این اصل راهبردی معنویت را پس از انقلاب ترسیم و تثبیت نمودند و یکی از عناصر اصلی ماندگاری انقلاب است.
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
کودکان کار؛ تکاپو در دنیای بزرگترها
نه تیرگی شب، نه سوزسرما و نه آفتاب سوزان و شرجی هیچکدام مانعی برای حضور و تکاپویشان در دنیای بزرگترها نیست، کودکانی که نه در جستجوی زندگی بهتر که در تلاش برای زنده ماندن هستند.
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
فلسفه انزوای مهدویت در جمع منتظران/تنها راه تغییر سرنوشت
اگر التزام عملی به معارف اهل بیت (ع) در جامعه رواج داشت، سعادت رویای دست نیافتنی ما نمی بود؛ مهمترین دلیل در این زمینه «ندانستن» است و برای رفع این مشکل، رسانه ها بسیار مهم و تاثیرگذار هستند.
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۲
ابتکار جدید پادگان احمدبن موسی(ع)/ تربیت ۵۰۰ سرباز حافظ قرآن در یک ماه
مسئول روابط عمومی پادگان آموزشی احمدبن موسی (ع) ندسا از اجرای یک طرح ابتکاری برای نخستین‌بار در کشور در این پادگان خبر داد و گفت: در این طرح ما تلاش کردیم تا در طی یک ماه، ۵۰۰ حافظ قرآن را از میان سربازان دوره آموزشی تربیت کنیم.
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۱
در جنگ اقتصادی خود را به خواب زده ایم/ فرهنگ حمایت از تولید داخلی را نداریم
کارشناس مسائل سیاسی مردم و مسئولان را مخاطب شعار حمایت از کالای ایرانی دانست و گفت: در جنگ نظامی ما هوشیارانه برخورد کردیم و در عرصه فرهنگی خواب و بیداریم، ولی در عرصه اقتصادی هم خوابیم و هم خود را به خواب زده ایم.
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
علوم انسانی اومانیستی، بشر را به گرداب مشکلات کشانده است/ دلائل مرجعیت علمی قرآن
عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی(ص) با تاکید بر لزوم مرجعیت علمی قرآن کریم برای علوم گفت: علوم انسانی اومانیستی و سکولار که با هدف نجات بشر از گرفتاری‌ها ایجاد شده است بشر را به گرداب مشکلات سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و ... کشانده است.
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹
نکات قابل بهره‌برداری از «ان للمتقین مفازا» برای دیگر رقابت‌ها
نفر اول یازدهمین دوره مسابقات قرآنی «إِنَّ لِلْمُتَّقِينَ مَفَازًا» ضمن بیان ضعف و قوت‌های این برنامه، گفت: مسئولان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران می‌توانند از برگزیدگان و شرکت‌کنندگان در این مسابقات برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی ایران دعوت کنند.
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
معنای دقیق داشتن ولایت
برخی خیال می کنند دارای ولایت بودن به این است که وقتی اسم اهل بیت(ع) می آید، کلمه علیه السلام را بگوید، خیال می کنند که دارای ولایت بودن به این است که محبت اهل بیت(ع) در دل انسان باشد، البته ... .
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰
دشمن تغییر در سبک زندگی ایرانیان را هدف قرار داده است
رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی تصریح کرد: یکی از اهداف دشمن در شرایط فعلی، ایجاد تغییر جدی در سبک زندگی ایرانیان است.
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
دیدگاه مدیریتی کشور دچار مشکل است/ پرورش دانشجوی انقلابی برعهده اساتید بسیجی است
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای رشد جامعه باید سازمان‌ها و نهادها به معنای واقعی اسلامی شود و اصلی‌ترین مشکل ما در سبک و دیدگاه مدیریتی است.
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
بایدهای گره زدن اوقات فراغت با مهدویت/برنامه های تابستانی ویژه منتظران همدانی
همان طور که فرهنگ شهادت در جامعه نهادینه شده است و برای مثال در ایام محرم شاهد حضور اقشار مختلف مردم در دسته جات عزاداری هستیم، باید فرهنگ انتظار را نیز جا بیندازیم تا مردم به صورت خودجوش در این میدان ورود کنند.
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴
زندگی استاد احمدی سراسر جهاد و مجاهدت بود/ عالم عامل به تمام معنا روحانی
در آیین بزرگداشت علمی و معرفتی مرحوم حجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی، عضو فقید شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان «خادم علم»، شخصیت ها برجسته علمی و فرهنگی کشور از این استاد فقید و عالم عامل تکریم و تجلیل کردند.
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۲
تو 21 نفر از بچه‌های ما را شهید کردی
فرمانده لشکر تماس گرفت و گفت: یک تحفه هست که برایتان ارسال می‌شود. وقتی او را آوردند، می‌گفتند 21 نفر را شهید کرده. بعد هم اسلحه کمری‌اش را زیر خاک مخفی کرده و اسیر شده.
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶
جزئیات اجرای حکم اعدام محمد ثلاث
عامل شهادت سه مامور پلیس در محوطه زندان رجایی شهر به دار مجازات آویخته شد.پرونده زندگی قاتل،در حالی که سعی داشت خود را از عملی که انجام داده پشیمان نشان ندهد، بسته شد. او پیش از این با قبول اتهام قتل سه مامور پلیس در دادگاه گفته بود، مرگ آنها خواست خدا بود و اگر 50 نفر بودند، به خواست خدا کشته می‌شدند....
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
نکات قابل بهره‌برداری از «ان للمتقین مفازا» برای دیگر رقابت‌ها
نفر اول یازدهمین دوره مسابقات قرآنی «إِنَّ لِلْمُتَّقِينَ مَفَازًا» ضمن بیان ضعف و قوت‌های این برنامه، گفت: مسئولان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران می‌توانند از برگزیدگان و شرکت‌کنندگان در این مسابقات برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی ایران دعوت کنند.
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
نهادهای فرهنگی، بحث مهدویت را ترویج کنند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: ترویج بحث مهدویت از مسائل مهم دینی است که باید توسط مسوولان و نهادهای تبلیغی در بین مردم و جوانان انجام شود.
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۴
چرا سعی می‌کنیم گناهمان را گردن شیطان بیندازیم؟ / راه طهارت نفس
چون انسان نمی‌خواهد مسئولیت پذیر باشد، نمی‌خواهد مسئولیت خطا‌های خود را به عهده بگیرد و مسئولیت‌گریز است سعی می‌کند گناهانش را گردن شیطان بیندازد؛ لذا اگر می‌خواهیم طهارت نفس داشته باشیم یکی از راه‌های آن، این است که زمینه‌های وسوسه شیطانی را از بین ببریم.