بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
پرونده دومین سالانه فیلم منجی امروز بسته می شود
آیین اختتامیه دومین سالانه فیلم منجی بعد از ظهر امروز در مدرسه هنر قم برگزار می شود و در آن از یک انیمیشن استراتژیک، جدید که تا کنون اکران نشده است، تقدیر می شود.
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
یک گروه با ایمان و صالح العمل هسته اصلی قیام امام زمان(عج) اند
«کسانی خلیفه خدا روی زمین می شوند که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند» نه اینکه افرادی که فساد را دامن بزنند و تماشاگر گناهان باشند خلیفه خدا بشوند، بنابراین، یک گروه با ایمان و صالح العمل هسته اصلی قیام امام زمان(عج) اند.
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
آیا محدودیت های عصر غیبت منتظران را از تمدن سازی معاف می کند؟!
اگرچه تحقق تامه تمدن اسلامی در عصر ظهور رخ می دهد، اما می توان با یک نوع شبیه‌ سازی تمدنی، هر چند اندک و به سهم خودمان در آن اثرگذار باشیم. این مدل تمدن اسلامی، به ‌نوعی بستر ظهور را نیز محقق خواهد کرد.
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
عیادت رهبر معظم انقلاب از آیت الله هاشمی شاهرودی
رهبر معظم انقلاب با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از آیت الله هاشمی شاهرودی نایب رییس مجلس خبرگان رهبری عیادت کردند.
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
واکنش جامعه مدرسین به شیطنت برخی رسانه ها/ اصلح بودن حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی بر قوت خود باقیست
در پی شیطنت برخی رسانه ها در تردید افکنی درباره حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، این نهاد عالی حوزوی و انقلابی با صدور بیانیه ای به این شیطنت ها واکنش نشان داد.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
رونمایی از دانشنامه ۲۹ جلدی شعر مهدوی در همایش دکترین مهدویت
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل حوزه‌های علمیه خواهران از رونمایی دانشنامه ۲۹ جلدی شعر مهدوی در آستانه نیمه شعبان در همایش بین المللی دکترین مهدویت خبر داد.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
همایش دکترین مهدویت در تحقق وحدت جوامع اسلامی تاثیرگذار است
دبیر کمیسیون مرکز تخصصی مهدی موعود(عج) همایش دکترین مهدویت گفت: این همایش به دنبال بررسی نگاه سایر ادیان اسلامی نسبت به منجی عالم بشریت بوده و در تحقق وحدت جوامع اسلامی نیز تاثیرگذار است.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
تکیه بر روایات مستند و معتبر برای ارتقای آگاهی مردم در حوزه مهدویت
یکی از پژوهشگران مهدوی گفت: روایات قابل اعتماد بسیاری وجود دارد که می‌توانیم با تکیه بر آنها آگاهی عمومی جامعه در حوزه مهدویت را افزایش دهیم و مردم را با موضوع رجعت آگاه کنیم.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
دکترین مهدویت به دنبال توسعه و تعمیق اندیشه مهدوی است
دبیر همایش بین‌المللی دکترین مهدویت، توسعه و تعمیق فرهنگ و اندیشه مهدوی را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد و گفت: آموزه‌های دینی ظرفیت فوق‌العاده‌ای در اختیار صاحبان ادیان است که باید از این ظرفیت‌ها در راستای برقراری عدالت استفاده کنند.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
مسؤولان نظام اسلامی باید جهادی عمل کنند/ بررسی 90 مقاله در کمیسیون‌های تخصصی همایش دکترین مهدویت
دبیر همایش دکترین مهدویت و رئیس مرکز تخصصی موعود حوزه علمیه، با اشاره به اینکه مسؤولان نظام اسلامی باید جهادی عمل کنند، گفت: آرای انتخابات باید به فردی اختصاص داده شود که عملکرد جهادی دارد و زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) است، این نگاه به شعار محدود نمی‌شود بلکه باید در عمل مورد توجه قرار گیرد.
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
ای کاش جناب پاپ متوجه می شد که مهدی(عج) کیست/تفسیر و نهج البلاغه مهجور هستند
حوزه ما زمانی انقلابی و ولی پرور می شود که از راه علم وارد شود، تفسیر و نهج البلاغه مهجور است؛ تمام این علومی که در حوزه است را مشاهده کرده ایم ولی همه این دروس با نهج البلاغه قابل مقایسه نیست.
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
همایش بین المللی دکترین مهدویت در قم آغاز به کار کرد
سیزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با حضور حضرت آیت الله جوادی آملی در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد.
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۰
نگه‌داری صراط مستقیم دشوار است
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه جوانان می توانندصراط مستقیم را بشناسند، می‌توانند دل ببندند، می‌توانند منعطف و متشکل به شکل صراط مستقیم بشوند. تصریح کردند: نگه‌داری صراط مستقیم دشوار است.
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۷
دولت به صورت جدی به خانواده های جانباختگان معدن گلستان رسیدگی کند
حضرت آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر ضرورت رسیدگی به طبقه ضعیف جامعه، گفت: در همین حادثه معدن عمدتا افراد بی بضاعت جان خود را از دست دادند که دولت باید رسیدگی به خانواده های جانباختگان را با جدیت دنبال کند.
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
حقوق‌های نجومی و مفاسد اقتصادی نتیجه عدم احساس مسؤولیت است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که اگر دانشگاه‌ها اصلاح شوند جامعه هم اصلاح می‌شود، گفت: حقوق نجومی و مفاسد اقتصادی نتیجه عدم احساس مسؤولیت است.
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
دومین سالانه فیلم منجی به مناسبت نیمه شعبان برگزار می شود
گروه مطالعات رسانه‌ پژوهشکده مهدویت مسجد مقدس جمکران با همکاری مدرسه اسلامی هنر، دومین سالانه فیلم منجی را با هدف تقویت بنیان‌های نظری سینمای موعودگرا و تعامل بیش از پیش صاحب‌نظران و اندیشمندان مهدوی را برگزار می کند.
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
جمهوری اسلامی  تسلیم سند ۲۰۳۰ یونسکو نمی‌شود/ همه باید در انتخابات شرکت کنند
رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور: این سند ۲۰۳۰ یونسکو چیزی نیست که جمهوری اسلامی تسلیم آن شود. اصل کار غلط است؛ اینکه برویم سندی امضا کنیم و بعد بی‌سروصدا آن را اجرا کنیم؛ مطلقاً مجاز نیست. بنده از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مندم. باید مراقبت میکردند و نباید میگذاشتند کار ...
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۵
گلایه آیت الله استادی از طلاب امروزی
یکی از تفاوت های طلاب قدیم و جدید این است آنها به دنبال بحث و علم آموزی بودند و هر کدام از مدارس برای خود ملا و استادی داشت.
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۵
آغاز جشنواره دانشجویی عهد همزمان با روز جوان
جشنواره ملی دانشجویی عهد در سه محور شعر، داستان و نمایشنامه نویسی با مشارکت معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۵
تدارک ویژه جمکران برای نمایشگاه کتاب تهران
خادمان مسجد حمکان با لباس فرم از غرفه‌های نمایشگاه کتاب بازدید کرده و با اهدای گل و شیرینی به غرفه داران و سایر ناشرین ایام نیمه شعبان را تبریک بگویند.