بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
فروپاشی آمریکا!
آمریکایی‌ها 40 سال است برای مبارزه با ملت ایران هزینه‌ می‌کنند، اما نه تنها فایده‌ای نبرده‌اند بلکه خود در حال فروپاشی هستند.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
یادداشتک | تصویری نادرست از متدینین در "کلاه پهلوی"
مهمترین نقد سریال کلاه پهلوی، ضعف در دیالوگ ها و عدم تصویر درستی از گروه روشنفکر مذهبی و قوت در دیالوگ قشر غرب زده است.
۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۵
یادداشت | عصر "جهاد کبیر" و معرفی یک الگو
عده ای به اشتباه فکر می کنند که جهاد همان "میلیتاریسم" قرن ۲۰ است؛ اما با توجه به آنچه گذشت مراد از جهاد صرفا قتال در میدان نظامی و جنگ سخت نیست.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۵
کودک‌کُشی که از اندوه کودکان داستان می‌سراید!
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی برای کودکان و نوجوانان ایرانی به‌ظاهر دل‌سوزی می‌کند که طی حدود 70 سال اخیر کودکان فلسطینی درد و رنج غیرقابل وصفی را زیر سلطه تل‌آویو تحمل کرده‌اند.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
یادداشت طلبگی | باید نباخت
این وعده شیرین الهی است که باطل مانند کف روی آب و زایل شدنی است و آن چیزی که ماندنی است جز حق نیست.
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
« اندر خیانت مسئولان بانکی! مردم منتظر اعلام و اعدام مفسدین اقتصادی هستند! »
اقدامات اخیر قوه قضاییه در عمل به توصیه های رهبری معظم انقلاب در جدیت مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب امیدواری شده است ولیکن قطعا ابتدای راه است و خواست عموم مردم مبارزه جدی و بی امان با مفسدین اقتصادی و مخصوصا دانه درشت هاست
۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۰
یادداشت| مذاکره با ترامپ؛ معقول یا ممنوع
شماری از فعالان سیاسی تاکید دارند جمهوری اسلامی چاره ای ندارد مگر این که به مذاکره با ترامپ تن دهد و در نهایت شرایط مایک پمپئو، وزیر خارجه اش را بپذیرد.
۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷
نقطه عطفی در تقابل نظام سلطه با مردم ایران
سخنان سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه مواضع رییس‌جمهور و بیانیه ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به جنگ‌افروزی‌های کاخ سفید را باید نقطه عطفی در مقابله با جنگ چندجانبه امریکا علیه مردم ایران دانست.
۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
راه تکثیر جهانیِ عشق به امام عصر
وقتی امتی به درگاه خدا دعا می کنند تا فرج را نزدیک کند و آن منجی را برساند، این خواسته در دعاهای فردی و جمعی مطرح می شود و شوق دیدار را می افزاید و منتظر را هم آماده و شایسته آن دوران می سازد.
۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۲
اتفاق مهمی که لابه‌لای گرانی‌ها و خاموشی‌ها گم شد
«مودت» در لغت به معنی «دوستی» است و از آنجا که به تاکید وزارت امور خارجه، ایران در حال حاضر با هیچ کشوری در دنیا در وضعیت «مخاصمه» نیست، می‌شود پذیرفت که حتی بین ایران و آمریکا هم با وجود تکرار شعار «مرگ»، پیمان مودتی وجود داشته باشد که مدت‌هاست در افکار عمومی از آن صحبت نمی‌شود.
۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۲
دستاوردهای مقاومت در «درعا» و پایان قصّه پُر غصه شیعیان در «ادلب»
واقعیت این است که دولتمردان سوری در اقدامی هوشمندانه از دستاوردهای نظامیِ چشمگیر و فوق تصور خود در درعا برای جامه عمل پوشاندن به اهداف انسانی و حقوق بشری در ادلب بهره برداری کردند.
۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰
نشستن و فکر کردن فایده ای ندارد!
دانش جستجوی جدید است، بر اساس این نگاه است که باید یافت، نه این که در متون قدیم آن هم برای شناخت جهان فقط جستجو کرد.
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷
درس‌هایی که باید از رفتار آمریکا با اروپا گرفت
این روزها هرگاه نشستی میان اعضای اروپایی ناتو و ترامپ برگزار می‌شود، شاهد ایجاد تنش‌های تازه‌ای میان آمریکا و اروپا هستیم؛ افرادی مانند آنگلا مرکل صدراعظم آلمان سخن از استقلال اروپا از آمریکا به میان می‌آورند و «گذار از کاخ سفید» را تنها نسخه شفابخش برای اروپا قلمداد می‌کنند.
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
یادداشت | خودمان را بیشتر سرزنش کنیم
انکار منکر از نهی از منکر نکردن بدتر است. سرزنش زیاد تنفرآور است. حسن انصاف، اختلاف کم کن و حسن تعامل مودّت آفرین است.
۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۴
منافع ملی و ایدئولوژیک در سیاست خارجی انقلابی
واقعیت‌های سیاست و امنیت بین‌الملل ایجاب می‌کند که هر کشوری بتواند مطلوبیت‌های خود را در فضای کنش درهم‌تنیدة ایدئوژی، امنیت، قدرت ملی و منافع ملی پیوند دهد. چنین شرایطی به‌عنوان ویژگی‌های بنیادین سیاست خارجی انقلابی در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
بدترین انتخاب یک لشکر پیروز!
حملات گاه و بیگاه به مناطق مرزی کشور که بعضا به شهادت برخی از «مدافعان امنیت» کشور منجر می‌شود، نیز نشان از آن دارد که در بخش‌های پایانی این نقشه خیالی، ایجاد ناامنی و «سوریه‌سازی» ایران را گنجانده‌اند.
۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
دالان لاهه روشنی یا سیاهی است؟
رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه پیرو شکایت ایران از آمریکا خواست تا «این کشور، طوری عمل نماید که آرای آتی دیوان که ۲۷ آگوست صادر خواهد کرد، بلا اثر نشود.» این خبر با حواشی و واکنش‌های متفاوت در داخل کشور روبه‌رو شده است...
۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۵
انتقام بازندگان جنگ سوریه
پیروزی در سوریه حاصل تلاش بازیگرانی است که هرچند به لحاظ عددی در برابر نیرو‌های برانداز در اقلیت قرار داشتند، اما به لحاظ انسجام و هماهنگی در موقعیت مطلوبی قرار داشتند و به همین علل عوامل شکست خورده اکنون تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند که بین این عوامل اختلاف و تفرقه ایجاد کنند.
۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۲
دوره خودباختگی دولت ومجلس راتمام کنیم
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: امروز اهرم نظارتی سوال و تذکر نمایندگان مجلس از بین رفته و حتی اهرم استیضاح نیز کارآیی خود را از دست داده و بی‌اثر شده است.
۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
یادداشت | "حقیقت مرگ‌" در اشعار حضرت رضا
دغدغه‌ی نامیرایی از پدرمان به ما ارث رسیده است؛ نگاهی به حکایت‌ها، متل‌ها، مثل‌ها، شعرها، داروها همه حاکی از اشتیاق بی‌پایان ما به نمردن است.