بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
کلیدی ترین عنصر در سبک زندگی منتظران
حکومت قائم مسلما تاسیس خواهد شد پس هر کس علاقه دارد از اصحاب و یاران قائم ما باشد باید کاملا مراقبت کند، تقوا و پرهیزکاری را شیوه خویش گرداند، خودش را به اخلاق نیکوی انسانی مزین سازد و آنگاه در انتظار فرج قائم باشد... کوشش و جدیت کنید و امیدوار فرج و توفیق باشید. ای گروهی که مورد توجه خدا هستید کامیابی ...
۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷
بررسی سوگواری اهل ‏بیت (ع) در نخستین اربعین از نگاه علماء
یزید و کارگزارانش به دلیل فشارهای تبلیغاتی شدید و شرایطی که فجایع کربلا را فاش ساخته بود، قادر نبودند اسرا را در شام نگه ‌دارند و نه تنها موافقت کرد که آنان هرچه سریع ‌‏تر قلمرو مراکز حکومتی را ترک کنند؛ بلکه...
۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۹
کنگره عظیم اربعین در کربلا، زمینه ساز ظهور
گویا این زائران پرشور، آمادگان پیوستن به انقلاب جهانی مهدوی و یاران و انصار پا به رکاب آن حضرت هستند؛ چراکه امروز اربعین پیوند دهنده عینی ظهور با عاشوراست.
۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴
از انقلاب سرخ حسینی تا انقلاب جهانی مهدوی
قیام امام حسین علیه السلام و قیام امام مهدی علیه السلام، به عنوان مهمترین و تاثیر گذارترین مبارزه در تاریخ و زندگی بشریت میان حق و باطل، از همه پررنگ ترند. یکی اتفاق افتاده و دیگری در شرف تحقق است و ظهور حضرت مهدی علیه السلام مقدمه این مبارزه سرنوشت ساز خواهد بود.
۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
کنگره عظیم اربعین در کربلا، زمینه ساز ظهور
گویا این زائران پرشور، آمادگان پیوستن به انقلاب جهانی مهدوی و یاران و انصار پا به رکاب آن حضرت هستند؛ چراکه امروز اربعین پیوند دهنده عینی ظهور با عاشوراست.
۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
از انقلاب سرخ حسینی تا انقلاب جهانی مهدوی
قیام امام حسین علیه السلام و قیام امام مهدی علیه السلام، به عنوان مهمترین و تاثیر گذارترین مبارزه در تاریخ و زندگی بشریت میان حق و باطل، از همه پررنگ ترند. یکی اتفاق افتاده و دیگری در شرف تحقق است و ظهور حضرت مهدی علیه السلام مقدمه این مبارزه سرنوشت ساز خواهد بود.
۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
اینگونه بفهمید منتظر واقعی هستید یا نه!
از کجا بدانم محبوب ابدی من، چهره زیبای خود را به من نشان داده است؟ ای منتظر قدوم زمامدار عادل مطلق، که در دلِ شب های تاریک، با وجود پشت پرده ی او، به راز و نیاز می پردازی او با توست چرا تو با او نیستی؟
۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹
بایدها و نبایدهای سخنرانی در ماه محرم
آیت الله شهید سید محمد صدر( شهید صدر ثانی) یکی از عالمان خاندان صدر است. ایشان صاحب آثار متعددی در حوزه اسلام‌شناسی و فقه و عقاید و تاریخ است و ۲ تألیف مستقل هم دربارۀ نهضت امام حسین(ع) دارد. وی در این ۲ کتاب می‌کوشد تا با تحلیل قیام سیدالشهدا پرتوهایی بر این واقعه بیفکند و به برخی پرسش‌های مطرح درباره ...
۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۲
حسین علیه السلام؛ رمز قیام موعود آخر الزمان(عج) است
ظهور پایان بخش جنگ بین حق و باطل است؛ جنگی که شفاف ترین تجسّم آن، در عاشورا رخ داد. امام مهدی علیه السّلام برای معرفی خود از فردی نام می برد که خوبی های او، برای غیر شیعیان نیز، شناخته شده است.
۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
امام حسین (ع) پیشوای اصلاحگری
بسم الله الرحمن الرحیم. الحمد لله رب العالمین و الصلوة و السلام علی خیر خلقه و خاتم رسله محمد و علی انبیاء الله المرسلین و سلام الله علی آل بیته و صحبه الطاهرین و من اتبعهم بإحسان إلی یوم الدین. السلام علیک یا أبا عبدالله و علی الأرواح التی حلت بفنائک، علیک منی سلام الله أبداً ما بقینا و بقی اللیل ...
۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
عصر ظهور، عصر تکمیل عقول
یکی از روایات مربوط به دستاوردهای ظهور، فرموده ای است از امام باقر علیه السلام: "اذا قام قائمنا وضع یده علی رووس العباد فجمع بها عقولهم و کملت به احلامهم" یعنی: وقتی قائم ما قیام کند دستش را بر روی سر بندگان قرار می دهد و از این طریق عقل آنان را جمع می کند و عقولشان به کمال می رسد.
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۲
امام مهدی علیه السلام؛ آینه جمال و جلال الهی
خداوند، پیامبران و امامان علیهم السلام را برای هدایت و دستگیری مردم فرستاده است. بررسی سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام حاکی از تلاش آن بزرگواران برای رشد و تعالی انسانها و دستگیری از مردم است. امام مهدی علیه السلام نیز به عنوان آخرین ذخیره الهی و ختم کننده جانشینان پیامبر ...
۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹
بهترین بهانه هستی
در طول زندگی شاهد رحمت واسعه الهی بوده ایم و می دانیم که نگاه رحمانی باری تعالی همراه همیشگی زندگی مان بوده است. رحمت واسعه خداوند اقتضا دارد تا برای هدایت انسانها بهانه های متعددی فراهم نماید که با کمی کنکاش می یابیم که اسباب متعددی برای وصال به معشوق مهیا شده است.
۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹
ظلم فراگیر عامل ظهور است یا عملکرد ما
باور مهدوی و فرهنگ انتظار در طول تاریخ با اندیشه ها و برداشت های نادرست بسیاری در آمیخته شده است، اندیشه ها و برداشت هایی که به تدریج تبدیل به آسیب ها و آفت های جدی برای اساس و بنیاد اعتقاد به ظهور منجی در فرهنگ شیعه شده اند.
۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴
نقش انتظار در پيشرفت ‌يا عقب‌ماندگي ‌مسلمانان
بخشی از سخنان امام موسی صدر در تاریخ ۲۴/۱۱/۱۹۷۰ در جلسۀ درس برای جمعی از فرهیختگان با عنوان «علل عقب ماندگی مسلمانان» برخی ‌معتقدند منشأ پیدایش عقیدۀ مهدی ‌منتَظَر نزد شیعه، ستم‌ها و سرکوب‌هایی ‌است‌ که ‌شیعیان‌ دیده‌اند و در آیین‌ها و مذاهب ‌دیگری‌ هم عقیده‌های‌ مشابه ‌وجود دارد، مانند ‌مسیح ‌ (موعود) ...
۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸
نقطه آغازین حرکت اصلاحی آخرین منجی
آنچه در هر کاری مهم است نقطه شروع آن است و نقطه شروع حکومت جهانی آخرالزمان فوق العاده مهمتر. اینکه آن حاکم الهی اولین قانونی که وضع می کند چیست؟ اولین اداره ای که تاسیس می کند چیست؟ و همینطور سایر اولین های آن حرکت عظیم...
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶
دنیا در جستجوی آب حیات
دنیای امروز بسان فرد تشنه ای می ماند که تمامی آشامیدنی های به ظاهر لذیذ را چشیده، اما عطشش فروکش نکرده است و حال به دنبال ماء معینی است که تشنگی اش را بر طرف کند. تشنه ای که اگر قطره ای از این آب حیات را بنوشد، هرگز آن را رها نخواهد کرد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۳
قساوت قلب در آخرالزمان در پیام حضرت مهدی(عج)
یکی از مهمترین آرمان های یک شیعه حقیقی رسیدن به درجه اعلای قرب به حضرت حق و به تبع آن حضرت مهدی عج صراط مستقیمی هست که خدای متعال برای همه ما خلق کرد و آن وجود با برکت حضرات معصومین علیهم السلام در عصر غیبت امام زمان(عج) می باشد و بهترین راه برای درک این صراط مستقیم پیام های آنحضرت برای شیعیان خواهد ...
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸
انتظار اصیل، چگونه انتظاری است؟
انتظار به معنی آینده نگری، دگرگونی است و این دگرگونی به زمینه سازی، احتیاج دارد ، اساسا انتظار خشک و خالی، به عبارت دیگر امید ذهنی بی آن که در جامعه تحقق یابد و آثارش آشکار شود، هیچ گاه بهترین عمل نخواهد بود و این معانی، حاکی از حضور در صحنه و فعالیت های علمی و کار و کوشش و زمینه سازی عینی است.
۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸
وظیفه شیعیان در دوران غیبت
شدّت فتنه ها و كثرت ابتلائات و فزونی مشاكل و انحرافات در دوره غیبت حضرت مهدی(علیه السلام)، اقتضا میكند كه ایمان آوردگان و پیروان ولایت همواره بر حذر بوده، و نسبت به عقیده و عمل خویش مراقبت بیشتری داشته باشند. در این باب، نكاتی چند از كلام معصومین سلام اللّه علیهم، را مرور می کنیم.