بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
کاهش ۸۰ درصدی اعتبارات صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی؛ شیب نزولی تندتر شد
آینده روشن- در لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای ردیف صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی ۲۰ میلیارد تومان است که نسبت به ۱۰۰ میلیارد تومان سال گذشته کاهش ۸۰ درصدی را شاهد هستیم.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
ویژگی‌های دانشجوی تراز جامعه منتظر در گام دوم انقلاب/ دو آسیب دانشگاه‌ها در موضوع انتظار
آینده روشن-حجت‌الاسلام عرفان با تشریح ویژگی‌های دانشجوی تراز جامعه منتظر، گفت: باید روح حاکم بر درس و افق نگاه دانشجو در هر رشته‌ای، زمینه‌سازی ظهور باشد. این بدان معنا نیست که دانشجویان درس مهدویت بگذرانند بلکه باید نقش خود را در پازل انتظار زمینه‌ساز بیابند.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
هشدار محمدعلی الحوثی به متجاوزان: حملاتتان را متوقف نکنید متحمل ضربات سختی خواهید شد
آینده روشن-عضو شورای عالی سیاسی یمن به متجاوزان سعودی-اماراتی هشدار داد هرچه سریع‌تر حملاتشان را متوقف کنند.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
در سال آینده ۱۵ درصد حقوق و مستمری افزایش خواهد یافت/ بودجه سال آینده، بودجه استقامت و مقابله با تحریم خواهد بود
آینده روشن-رئیس‌جمهور گفت: در سال آینده ۱۵ درصد حقوق و مستمری کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری افزایش خواهد یافت.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
دعوت به خدا و خدمت به انسان؛ نقطه میانی اومانیسم و رادیکالیسم مسیحی
آینده روشن- عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه تا اواخر قرون وسطی با الهیات خدامحوری سروکار داریم که هیچ ضلع دیگری غیر از واقعیت و حقیقت خدا در آن وجود ندارد، گفت: رنسانس در حقیقت واکنشی به این پاردایم خدامحوری و کاملاً عکس‌العمل رادیکال است که موجب می‌شود جریان اومانیسم به وجود آید؛ امام به ...
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
طرح‌های قرآنی کانون‌های مساجد؛ گامی برای شناسایی و پرورش نخبگان قرآنی
آینده روشن ـ مدیر کانون فرهنگی و هنری مساجد چهارمحال‌وبختیاری گفت: این کانون‌ها با فعالیت‌های گسترده قرآنی در طول سال نقش بسزایی در شناسایی، معرفی و پرورش نخبگان قرآنی دارد و طرح‌های مختلف قرآنی با رویکرد برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های تخصصی قرآنی همواره در دستور کار قرار دارد.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
بی اعتنایی به سیاست کلی انتخابات/ شورای نگهبان کار ناتمام مجلس را تمام کند
آینده روشن-شورای نگهبان می‌تواند علیرغم اینکه شفافیت هزینه تبلیغات انتخاباتی محمل قانونی پیدا نکرده، اما حسب سیاست‌های کلی انتخابات، موضوع شفاف‌سازی هزینه‌ها را از نامزدها مطالبه کند.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
دشمن جان آمریکایی‌ها: طمع شرکتی، رسانه های اجتماعی و داروهای مخدر
آینده روشن-آنچه که جامعه با حضور فزاینده خود درفضای مجازی در حال تجربه آن است، نوعی زیر و زبر شدن کامل در نحوه ارتباط انسان ها با یکدیگر است. دیگر بسیار دشوار بتوان گفت که این تغییرات مثبت بوده اند؛ این تغییرات، در مرگ و میز زودهنگام میلیون ها آمریکایی نقش دارند.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
شاخصه‌های دانشجوی «انقلابی روشنفکر» در بیانات امام(ره) و مقام معظم رهبری
آینده روشن- از نگاه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب دانشجو به منزله نیروی متفکر و پیش‌برنده جامعه در عین حال که در مسیر رشد علمی گام برمی‌دارد، در برابر تحولات سیاسی و اجتماعی داخلی و جهانی نیز بی‌تفاوت نیست و همواره با حفظ روحیه عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی در مسیر مقابله با استکبار، استبداد، فساد و ...
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
موج‌سواری عرفان‌های نوظهور با جریان‌های اجتماعی/ در ارائه آمار افراط نکنیم
آینده روشن-عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه عملکرد برخی از مدعیان دینداری و آسیب‌های اجتماعی از عوامل مهم گرایش به عرفان‌های نوظهور است، گفت: جریانات فرهنگی مرز نمی‌شناسند و سوار بر انواع کالاهای فرهنگی، محمل‌ها، محفل‌ها و جریانات اجتماعی می‌شوند و حرکت می‌کنند؛ از این رو شناخت ...
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
شفافیت زمینه اجرای عدالت را فراهم می‌کند
مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه تهران با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس قوه قضائیه برگزار شد.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
اشتیاقی بی‌منتها برای فهم قرآن/ کرسی‌های تفسیر نیازمند استمرار آموزشی است
آینده روشن- استقبال قرآنیان خوزستان از دوره پیشرفته تربیت مؤلفان و استادان قرآن‌پژوهی با عنوان «طرح بشیر» نشان‌دهنده شوق و شور برای فهم بیشتر از قرآن است؛ اگر هدف گسترش کرسی‌های تفسیر قرآن در همه مساجد و منازل است باید دوره‌های آموزشی بیش از پیش و مستمر در جریان باشند.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
کتاب تازه‌ای از نویسنده «دخیل عشق» در راه است
آینده روشن-تازه‌ترین رمان مریم بصیری با عنوان «پشت صحنه یک رؤیا» تا چندی دیگر منتشر خواهد شد،‌ این رمان در 12 فصل درباره مهدویت و انتظار بوده و براساس تحقیقات تاریخی نوشته شده است.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰
آئینه رضوی برترین بانوی خاندان موسوی
آینده روشن- طى سال‌ها تحقیق، كتاب‌ها و مقاله‌هاى متنوعى پیرامون زندگى حضرت فاطمه معصومه(س) نگارش یافته است اما عموم این نوشته‌ها برگرفته از مطالبى است كه به طور صریح در متون تاریخى ثبت شده است. این نوع استفاده از منابع موجب شد تا یافته‌هاى نویسندگان غالبا پیرامون سه محور ثابت (زمان تولد، سفر به قم و ...
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰
چگونه بفهمیم که خدا نزد ما چه‌قدر منزلت دارد؟
آینده روشن- چگونه بفهمیم که خدا نزد ما چه‌قدر منزلت دارد؟ ما در زبان درباره عظمت و منزلت خداوند بسیار می‌گوییم، در پیشگاه او سجده نیز می‌کنیم و به خاک نیز می‌افتیم، اما این‌ها نشانگر مقدار عظمت و منزلت خداوند نزد ما نیست. اگر در جایی امر بین دو کار دایر شد که یکی اخروی و خواسته خداست و دیگری دنیوی و ...
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰
برگزیت چه بر سر اروپا خواهد آورد؟
آینده روشن-کارشناسان بر این باورند که جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) ممکن است امنیت و ثبات آینده اروپا را تحت تاثیر قرار دهد.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۰
مرجعیت حوزه علمیه قم در جهان اسلام از برکات هم‌جواری با مضجع کریمه اهل بیت(ع) است
آینده روشن-حجت‌الاسلام پیروزمند با اشاره‌به برکات همجواری با مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه(س) برای حوزه علمیه قم، گفت: این برکات ناشی از مقامات بالای کریمه اهل‌بیت(ع) است چنان‌که امام جواد(ع) به زائران ایشان وعده بهشت داده است.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
یادگیری قرآن پایان ندارد/ تلاوت قرآن مقدمه تدبر در آیات باشد
آینده روشن-یک دانشجوی نخبه قرآنی گفت: یادگیری قرآن پایانی ندارد زیرا تبحر در قرائت قرآن خود مقدمه‌ای است برای تدبر در قرآن و تدبر در قرآن مقدمه‌ای برای عمل به قرآن است و تا زمانی که زنده هستیم باید به قرآن عمل کنیم، پس از یادگیری قرآن پایانی ندارد.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
رویای دانشمند شدن با الگو پذیری از حضرت معصومه(س)/شباهت حرکت حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س)
آینده روشن-حجت الاسلام طالبی مازندرانی با بیان اینکه جنبه عبادی و امام شناسانه حضرت معصومه(س) پنهان مانده است، گفت: آشنایی کودکان و نوجوانان با حضرت معصومه(س) موجب اشتیاق آنها به علم و دانش می شود.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
بازخوانی ۷ توصیه مهم مقام معظم رهبری به دانشجویان
آینده روشن-به بهانه ۱۶ آذر، روز دانشجو اندیشه ها و توصیه های مقام معظم رهبری در باب بایدها و نبایدها در ادامه مسیر جنبش دانشجویی بازخوانی شد.