بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵
قوه قضائیه با عاملان جنایت خیابان پاسداران قاطعانه برخورد کند/ غافل بودن از فقرا خط قرمز دین است/ حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج دردآور بود
خطیب موقت نماز جمعه تهران با محکومیت اغتشاشات خیابان پاسداران تهران که امنیت جانی و مالی مردم را به خطر انداخت، گفت: از دستگاه قضایی می‌خواهیم با این جنایتکاران که مرتکب قتل و متعرض به اموال مردم شدند با قاطعیت و شدّت برخورد کند، چرا که امنیت مسئله‌ای نیست که به سادگی بتوان از آن گذشت.
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۳
ارتباط بدون پیوند قلبی سازنده نخواهد بود/کلام ائمه(ع) تفسیر آیات قرآن است
ما در جامعه زندگی می کنیم و موجودی اجتماعی هستیم، بدون ارتباط با دیگران زندگی میسور نیست و از طرف دیگر ارتباط بدون پیوند قلبی سازنده نخواهد بود.
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۹
موانع پیش روی تحقق سند تحول بنیادین نظام آموزشی کشور
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش حافظ ملیت، یکپارچگی ملی و نظام سیاسی ما است و امروز دانش آموزان ما در آموزش و پرورش ملت واحد ایرانی را تجربه می کنند و در دورترین نقطه کشور، پرچم جمهوری اسلامی در مدارس به اهتزاز در می آید و این نظام آموزشی، دستگاه نظام ساز، ملت ساز و دولت ساز است به همین ...
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۲
هنوز عده ای نمی دانند انقلاب اسلامی از جنس انقلاب انبیا(ع) است/ قوه قضائیه با خاطیان خیابان پاسداران با جدیّت برخورد کند
خطیب نماز جمعه قم گفت: با گذشت قریب به ۴ دهه از انقلاب اسلامی هنوز هستند کسانیکه نمی دانند جنس انقلاب اسلامی از جنس انقلاب انبیاءالهی و امتداد راه انبیاء است.
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۸
امت اسلامی تمام تلاش خود را برای ناکام گذاشتن پروژه صهیونیستی به کار خواهد گرفت
تجمع علمای مسلمان لبنان اعلام کرد: امت اسلامی از طریق ملت ها، رهبران آزاده و مقاومت، تمام تلاش خود را برای ناکام گذاشتن پروژه صهیونیستی خواهد کرد.
۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۱
استفاده حداکثری از فضای مجازی؛ راز توفیق بین المللیِ صدا و سیما
گرچه نظام سلطه و به خصوص ایالات متحده آمریکا در این برهه حساس کنونی ، فشارها و تحریم های خود را علیه صدا و سیما افزایش داده اما بی شک رویکرد مسئولان رسانه ملی در بهره گیری حداکثری از ظرفیت فضای مجازی می تواند، برگ برنده و راز توفیق آن ها در عرصه گسترده بین الملل باشد.
۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۰
انجمن های علمی در حوزه های استان ها راه اندازی می شوند/ چهره‌های فاخر علمی حوزه معرفی شوند
مسئول دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه‌ گفت: انجمن‌های علمی حوزه به دنبال ارتباطات و تعاملات علمی با مؤسسات و مراکز داخلی و خارج از کشور هستند و با راه‌اندازی و تقویت این انجمن‌ها در سطح استان‌های کشور روحیه مطالبه گری انجمن‌ها نسبت به قم افزایش پیدا می‌کند.
۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶
دستگاه قضایی و نهاد های مسئول، قاطعانه با مجرمین و آشوب طلبان خیابان پاسداران برخورد کنند
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن ابراز تاسف و تاثر از وقوع خیابان پاسداران حادثه دردناک در جامعه اسلامی، شهادت این عزیزان را تبریک و تسلیت گفته و از نیروهای امنیتی و انتظامی، دستگاه قضایی و تمام نهادهای مسئول می خواهد با در اولویت قرار دادن رسیدگی به این جنایت، قاطعانه با مجرمین و آشوب طلبان برخورد کنند....
۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
حرکت جامعه المصطفی هرگز متوقف نشده است/ به پرورش نخبگان توجه لازم صورت نگرفته است
علیرغم تمام مشکلات، حرکت المصطفی هرگز متوقف نشده است و امیدواریم بر اساس سند ۱۴۱۴، با وجود تنگناها گام های بزرگی تری با بهره گیری از روش های نو و ابتکار و با مشارکت و همیاری همه دست اندرکاران برداریم.
۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
نظام تحصیلی ما متناسب با خانواده و ارزش‌های آن نیست/ به مادی گرایی اجتماع دامن زده ایم
استاد حوزه علمیه گفت: نهادهایی در جمهوری اسلامی وجود دارد که گاهی نیز به وجود و فعالیت‌های آن‌ها افتخار می‌کنیم اما خود از عواملی هستند که در افزایش تجردگرایی تاثیر دارند؛ ما ناخواسته بعد از انقلاب اسلامی به مدرن‌شدن و مادی‌گرایی اجتماع دامن زده‌ایم و در حال حاضر نظام تحصیلی موجود متناسب با خانواده ...
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۸
آخرین شب مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها برگزار شد
آخرین شب مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۳
حوزه انقلابی پا به پای ولایت، تداعی گر عدم جدایی دین از سیاست
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جریان حوزه انقلابی باید پا به پای ولایت و در بعد جنبه‌های سلبی و ایجابی حرکت کند و نشان دهد که دین در عرصه های مختلف حضور دارد.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
انقلابی گری شاخصه مهم منشور امام خمینی(ره) برای مقابله با روشنفکران قاعد و متحجران
حجت الاسلام و المسلمین کعبی، انقلابی گری را شاخصه مهم منشور حضرت امام برای مقابله با روشنفکران قاعد و متحجران دانست و گفت: اگر روحانیون ۳ اولویت «دوری از تفکرات لیبرال و تحجرگرایی»، «اجتهاد و توجه بر فقه جعفری همراه با خرد و اندیشه سیاسی» و «حفظ وحدت» را جدی گرفته و نسبت به رعایت آن‌ها اهتمام داشته ...
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۵
تحجر در حوزه های علمیه از هر خطری بیشتر است
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: تحجر در حوزه های علمیه از هر خطری بیشتر است، باید با همه قدرت با مبلغان تحجر و عوامل و شیعیان انگلیسی مبارزه کرد.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
الازهر نظریه نزاع تمدن ها و جهانی سازی را قبول ندارد/ ما گفت‌وگو را یک اصل قرآنی می‌دانیم
احمد الطیب گفت: الازهر نظریه نزاع تمدن ها را باور ندارد و از سوی دیگر با نظریه جهانی سازی نیز مخالف است، زیرا این نظریه فرهنگ های مختلف را نابود می کند و همه را به یک فرهنگ در می آورد.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۳
نویسندگان دینی از مطالب سست و بی‌پایه دوری کنند/ در نگارش کتاب ها از منابع محکم و متقن استفاده شود
در مسئله نگارش کتاب و آثار مکتوب دیگر باید به مطابقت با حق و واقع توجه کرده و از بیان مطالب سست و بی‌پایه دوری جست
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴
شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان نهادی برای اجتهاد جمعی است
رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان در نشستی که توسط کمیسیون پیشنهادات این شورا برگزار شد، با اشاره به فضای مثبت حاکم بر شورا و نقش موثر آن گفت: وجود نمایندگان و صاحب نظران مکاتب مختلف در شورای ایدئولوژی اسلامی آن را به نهادی برای اجتهاد جمعی تبدیل کرده است.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
شیعه انگلیسی؛ مصداق متحجران مقدس نما/ روایتی شنیده نشده از ساده زیستی رهبری و مراجع
حجت الاسلام والمسلمین زمانی تبیین جایگاه روحانیت و آسیب شناسی این جایگاه را از اهداف انتشار منشور روحانیت حضرت امام دانست و شیعه انگلیسی را مصداق متحجران مقدس نما در روزگار کنونی ذکر کرد.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴
اخلاق جهاد اکبر را فرماندهی می کند | پایان پذیرش ولایت شیطان و معصیت کفر است
حضرت آ‌یت الله جوادی ‌آملی اخلاق را غیر از موعظه دانست و گفت: دستورات فقه جهاد اصغر را تأمین می کند اما اخلاق، جهاد اکبر را فرماندهی می کند و تأمین ابد را آموزش می دهد.
۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱
«پناهگاه طوفان»؛ یادنامه آیت الله خوشوقت
کتاب «پناهگاه طوفان؛ روایتی از زندگی، خاطرات، اندیشه و خاطرات عالم ربانی آیت‌الله خوشوقت» به کوشش یاسر عسگری از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.