نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۰
همه ما نگران شبکه‌های اجتماعی آینده هستیم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز جمعه با حضور در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های وزارت خانه مطبوع خود از نظرات اعضای جامعه مدرسین بهره برد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۱
اگر مسلمانان اهل محاسبه نفس باشند ظلم از میان آنها برچیده می شود
حجت الاسلام و المسلمین کشمیری گفت: مسئله محاسبه نفس که در روایات اهل بیت(ع) بر آن تاکید شده است، مسئله ای اخلاقی و تربیتی مهم است که اگر به آن عمل کنیم، کسی مورد ظلم واقع نمی شود.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۸
مبلغان در تعزیت این مصیبت بکوشند و فاطمیه را زنده بدارند
امروز لازم است هم زندگی فردی حضرت زهرا سلام الله علیها در باب همسرداری و تربیت فرزند و اداره خانه و هم از بعد سیاسی و توجه به نگهداری حاکمیّت نبوی و علوی توجه شود.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰
اعتراض شدید یکی از رهبران اهل سنت پاکستان به آل سعود و فراخوان تجمع اعتراض آمیز
یکی از رهبران نهضت "لبیک یارسول الله" پاکستان ضمن انتقاد شدید از تخریب آثار منسوب به نبی مکرم اسلام(ص) در منطقه بنی سعد مکه توسط آل سعود، خواستار برگزاری تجمع اعتراض آمیز شد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۰
جذابیت های اعتکاف برای سایر مکاتب و ادیان الهی بیان شود
به اعتکاف هم می شود از بعد فردی نگاه کرد و هم از بعد اجتماعی و لازم است هر دو بعد این قضیه به خوبی تبیین شود چرا که اعتکاف سبب نهادینه شدن سبک زندگی الهی و دینی در جامعه خواهد شد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۳
سکوت در برابر دشمنان، خیانت به دنیای اسلام است / دولتمردان سعودی برای خوش خدمتی به آمریکا مردم یمن را به خاک و خون می کشند
دولتمردان عربستان جا در پای اجداد خود یعنی ابوسفیان در دشمنی و قتل عام مسلمانان یمن و سوریه گذاشتند. ما ایرانیان، دولت مردان عربستان را نوکر امریکا می دانیم. این کشور برای سوریه ویمن نقشه می کشد، برای اثبات نوکری و خوش خدمتی به امریکا، مسلمانان یمن را می کشد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۰
رهبران یمنی به دنبال پیاده سازی مدل انقلاب اسلامی در یمن هستند/ یمن اولین کشور عربی پیشرو در ساخت موشک است
عبدالناصر راشدی گفت: تاثیر اندیشه امام(ره) بر روی یمنی ها را امروز می‌توان به روشنی در مقاومت یمنی ها مشاهده کرد به گونه ای که اگر امام خمینی(ره) نبود ما نبودیم و یمن انقلابی نداشت.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
مبلغان توانمند به کشورهای مختلف هجرت کنند/ مسئولان قدردان نعمت حضور مردم باشند
استاد برجسته حوزه علمیه اصفهان گفت: امروز مردم دنیا تشنه معارف هستند و باتوجه به اینکه جمعیت افزایش یافته باید تعداد مبلغین دینی توانمند که به کشورهای مختلف دنیا هجرت می کنند، خیلی بیشتر از تعداد کنونی باشد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸
تحول در حوزه مقوله ای پیچیده و ذواضلاع است/ در کنار مطالبه گری باید پاسخگو باشیم
فلسفه حوزه این است که مشکل و گرهی از نظام اسلامی، جامعه و مردم باز کند و اگر این امر به خوبی انجام نشود حوزه نتوانسته به خوبی رسالت خویش را انجام دهد؛ لذا حوزه باید در کنار اینکه مطالبه گر هست، پاسخگو نیز باشد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸
آیت الله العظمی مظاهری «درس هجرت» را به همگان آموخت/ داعش محصول نگاه متحجرانه به دین است
مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: آیت الله العظمی مظاهری هیچ گاه از سابقه حوزه های علمیه محو نخواهد شد و از جمله ویژگی های درخشان ایشان، افزون بر بلندای فکری و معرفتی، عالمی است که «درس هجرت» را به همگان آموخت و امروز اسلام نیازمند مهاجران برای خداست.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵
دود آتش‌افروزی صهیونیست‌ها در چشم مسیحیان هم خواهد رفت
شیخ عبدالله الجبري گفت: دود آتش افروزی صهیونیست ها تنها محدود به مسلمانان نبوده و در چشم مسیحیان نیز خواهد رفت.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
طبقه حاکم پاکستان با حذف قوانین اسلامی سعی در کسب رضایت لابی صهیونیستی دارند
امیر جماعت اسلامی پاکستان با اشاره به حذف قسمت اعتقاد به خاتمیت نبی مکرم اسلام از سوگندنامه نامزدهای انتخابات گفت: دولتمردان پاکستان با حذف قوانین اسلامی سعی در کسب رضایت لابی صهیونیستی دارند.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
پیکر دو شهید گمنام در مدرسه امام خمینی(ره) به خاک سپرده می شوند / شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی اند
پیکر مطهر دو شهید گمنام، سه‌شنبه اول اسفند ماه همزمان با سالروز شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س) از ساعت ۸/۳۰ با حضور طلاب، اساتید، روحانیان و اقشار مختلف مردم از مسجد جامع ازگل به سمت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) تشییع و در محل این مدرسه به خاک سپرده خواهند شد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
نقش مشاوران نفوذی در مناصب تصمیم گیر/دشمن به فکر نفوذ مسائل پسا برجام است/بعضی آمریکا را دشمن نمی دانند
اصلی ترین مسئله امروز کشور موضوع اقتصاد است، ولی هدف دشمن این است ما را با مسائل مختلف درگیر کند تا ذهن از موضوع اقتصاد کنار برود. دشمن می داند در عرصه نظامی نمی تواند با انقلاب مقابله کند،بنابراین به فکر نفوذ مسائل پسا برجام افتاده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲
دست یاری به سمت روحانیت دراز می کنیم
مرندی گفت: ما دست یاری به سمت روحانیت و حوزه های علمیه دراز می کنیم و از آنها طلب یاری کرده و امیدواریم که به با همفکری و همکاری هم به نتیجه مطلوب برسیم.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
کارکرد اصلی انسان در سلامت معنوی بررسی شود/موانع سلامت معنوی باید از بین برود
استاد حوزه و دانشگاه گفت: در سلامت معنوی باید کارکرد اساسی انسان بررسی شود و ببینم که به چه دلیل خلق شده و به چه دلیل باید کار خود را ادامه دهد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
قالب و محتوای اصلی منابر قرآنی و الهی باشد/ برای طلبه و روحانی وظیفه‌ای بالاتر از تبلیغ نیست
مبلغان باید از تواضع در برابر مردم هراسی به دل راه ندهند و محتوای سخنرانی‌ها نیز باید منطقی و دقیق باشد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۰
حوزه لبنان نیازمند همکاری با حوزه های علمیه قم و نجف است
شیخ نعیم قاسم گفت: مشکل اساسی در لبنان این است که اکثر طلّاب همزمان هم درس می خوانند و هم کار می کنند و پیشنهاد ما این است که وقت کافی برای تحصیل اختصاص بدهند و نیاز های زندگی برای آنها تأمین شود، تا مجبور به کار کردن نشوند.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۹
مکتب عالی طب اسلامی شکل گیرد/ اساسنامه فعالیت انجمن تدوین شده است
باید اهل علم دور هم جمع شوند و به احیای این میراث گرانبهای دینی در زمینه طب بپردازند تا مکتب عالی طب اسلامی شکل گیرد تا بشریت از آن نفع ببرد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۰
حضرت زهرا(س) موجبات تثبیت تشیع را ایجاد کردند
حضرت آیت الله سبحانی بیان کردند: خدمتی که حضرت زهرا(س) به تشیع کردند کم نظیر است؛ ایشان باعث تثبیت تشیع شدند، زیرا صحابه جمعیتی بودند که به تازگی وارد اسلام شده بودند و مساله غدیر فراموش و مساله شورا مطرح شده بود.