بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
همایش خادمان قرآن چگونه به حاشیه کشیده شد
به جز سال‌های اخیر که وضعیت همایش تجلیل از خادمان قرآن به شکل فعلی در آمد و زمان و مکان برگزاری آن دستخوش تغییرات شد، در تمام ۲۳ دوره‌ای که این همایش برگزار شده است، همه در زمان برپایی نمایشگاه قرآن و با حضور رئیس جمهور وقت برگزار شده است.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
بهترین اعمال در شب و روز عید فطر/ چرا باید فطریه پرداخت شود+پاسخ استاد اخلاق
در روایت آمده است: اگر فطریه خارج نشود، روزه رد خواهد شد و فطریه نقص زکات مال را از بین مى‏‌برد. روزه با آن کامل شده و مانند صلوات فرستادن بر پیامبر در نماز است و همانگونه که کسى در نمازش بر پیامبر صلوات نفرستد، نماز ندارد، همانگونه هم کسى که عمدا آن را ترک کند روزه ندارد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
دستورالعملی برای ترک گناه/ با این ۱۵ عمل غرق رحمت الهی شویم
نویسنده کتاب «نجوای روزه‌داران» شامل شرح دعاهای ماه رمضان در تشریح دعای روز ۲۹ رمضان به بیان ۱۵ عملی پرداخت که انجام آنها موجب می‌شود غرق رحمت الهی شویم.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹
انتظار اینکه ایران «تحریم و برجام» را با هم بپذیرد اشتباه است
عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: نباید اتحادیه اروپا و باقی کشورهای برجام انتظار داشته باشند که ترامپ یک طرفه بیاید و برجام را لغو کند و ایران در عین اینکه در تحریم است، برجام را هم بپذیرد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
رابطه ایران و سوریه راهبردی است
رئیس جمهور سوریه در گفتگو با العالم در مورد جبهه جنوب سوریه، نقش رژیم صهیونیستی، رابطه سوریه با ایران و حضور ایران در سوریه، مقاومت لبنان و نیز موضوع فلسطین و قدس سخن گفت.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
سازمان ملل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین را محکوم کرد
با وجود مخالفت‌ها و فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا قطعنامه محکومیت رژیم صهیونیستی و حمایت از فلسطین را تصویب کرد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
تعویق ۲ماهه بررسی CFT هوشمندانه بود/اروپا تا الان تضمین نداده است
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه تعویق دوماهه بررسی الحاق به CFT توسط مجلس هوشمندانه بود، گفت: اروپایی‌ها تا الان در خصوص آینده برجام تضمین عملی نداده‌اند.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
فتوای مخالفت آیت‌الله سیستانی با پرداخت فطریه به کمیته امداد جعلی است
رسانه‌های ضدانقلاب پس از شکست خوردن در پروژه بی‌اعتماد کردن مردم به کمیته امداد امام(ره) طی روزهای گذشته، این بار در آستانه عید فطر دست به جعل فتوای آیت‌الله سیستانی زدند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۲
وجود ربا اثرگذاری زکات فطره را کاهش می‌دهد/ تفاوت زکات فطره و متعارف
حجت‌الاسلام نظری اظهار کرد: اکنون تعداد فقرا بسیار بیشتر از میزان زکاتی است که پرداخت می‌شود و یکی از دلایل چنین وضعیتی این است که مکانیزم‌های رفع فقر از جمله حذف ربا را به خوبی به کار نگرفته‌ایم.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰
طرح دوفوریتی نمایندگان برای عفو عمومی مجرمان سیاسی و... تقدیم هیات رئیسه شد
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تقدیم یک طرح دو فوریتی به هیات رییسه مجلس با بیش از ۷۰ امضا خبر داد که بر اساس آن عفو عمومی، تخفیف و تبدیل برخی مجازات‌ها و همچنین مصونیت ایرانیان مقیم خارج از کشور از تعقیب قضایی پیش‌بینی شده است.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
آخرین تغییرات رتبه 3 دامنه اصلی تلگرام پس از فیلتر/ سقوط 765 پله‌ای در 3 ماه
مرکز ملی فضای مجازی کشور اعلام کرد: آمار رتبه‌بندی ترافیک وب‌سایت الکسا در سه ماه گذشته نشان می‌دهد دامنه Telegram.org تلگرام وب با 33 رتبه کاهش دارای رتبه 300، t.me با 114 رتبه کاهش دارای رتبه 600 و telegram.me با 765 رتبه کاهش دارای رتبه 2328 در ترافیک جهانی شده‌اند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
تحلیل مقادیر دیه از سوی آیت الله العظمی سبحانی
به علاقه مندانى كه گمان مى كنند بر كرسى نوآورى نشسته اند يادآور مى شوم، اجتهاد و استنباط كار آسانى نيست. مرحوم شيخ انصارى در باب انسداد باب علم مى گويد: رزقنا الله الاجتهاد فانّه أشدّ من طول الجهاد، بنابراين نبايد با يك سطحى نگرى و مجرد وجود «أقرّ» يا «فرض» يك چنين فرضيه اى را مطرح كرد و ذهن جوانان ...
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
شاخصه های «توبه حقیقی»
در روایات آمده هر خطاکاری که اشتباه و خطایش به عمد یا غیرعمد بوده، از روی جهالت به احکام خدا و از روی غفلت نسبت به حلال و حرام الهی گناهی را مرتکب شده است یا می‌دانسته که این کار گناه است، ولی به آن گناه آلوده شد، در صورتی که به عمد یا سهو و یا غفلت وارد عرصه توبه شود، مورد رحمت و آمرزش الهی قرار می ...
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷
دعای روز بیست‌وهشتم ماه مبارک رمضان
اگر همه عالم با خدا حرف بزنند، خدا را از دیگری غافل نمی‌کند و در آنِ واحد به همه بندگان توجه دارد؛ از تو می‌خواهیم که دعاهای من را مستجاب کنی.»
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
از نصیحت پیر میکده تا توصیه به خلوت دل
راه خلاص از گرفتارى ها منحصر است به دعا کردن در خلوات براى فرج ولى عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف. نه دعاى همیشگى و لقلقه زبان و صِرف گفتن «عَجِّلْ فَرَجَهُ»، بلکه دعاى با خلوص و صدق نیت و همراه با توبه.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴
پیشرفت 45 درصدی صحن امام زمان(عج) در حرم امامین جوادین(ع)
صحن امام زمان(عج) در ضلع غربی حرم امامین جوادین(ع) به همت ستاد بازسازی عتبات در حال احداث است که ساخت این صحن بیش از 45 درصد پیشرفت داشته است.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹
جمعه عید سعید فطر است/ اعزام ۱۲۰ گروه برای رصد هلال ماه
رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: جمعه ۲۵ خرداد ماه، عید سعید فطر، مطابق با اول ماه شوال است.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
حکم جنابت عمدی در تنگی وقت برای غسل و تیمم
مرجع تقلید جهان تشیع به سؤالی پیرامون «جنابت عمدی در تنگی وقت برای غسل و تیمم» پاسخ دادند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
هنر منتظر، عبد خدا شدن است/آشتی با امام زمان(عج)؛ بهترین سوغات رمضان
آنچه برای منتظر اهمیت دارد، آن است که با روزه از بند منیت و خودخواهی رها شود؛ هرچه انسان از خودخواهی ها فاصله بگیرد فاصله اش با امام زمان(عج) کمرنگ تر می شود. لذا روح و حقیقت روزه آن است که انسان را به امام زمان(عج) نزدیک تر کند.
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
تنظیم سبک زندگی مطابق با قرآن/ تلاوت قرآن زیباترین موسیقی معنوی
مدیر بنیاد مهدویت و آینده پژوهی و استاد برجسته حوزه و دانشگاه اصفهان زیباترین موسیقی معنوی را تلاوت قرآن دانست و بر تنظیم سبک زندگی مطابق با قرآن تاکید کرد.