بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۸
جمهوری اسلامی و خلق عناصر وحدت آفرین برای جهان اسلام
جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته با نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به هفته وحدت و دعوت به اتحاد جهان اسلام، راهکارها و عناصر وحدت آفرینی آفرید که افزون بر کشورهای اسلامی، دایره آن کل جهان را دربرگرفته است.
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۹
موضع عزت و اقتدار
کسانی که درصدد توجیه عملکرد اشتباه خودشان هستند و تعامل خلاف خود با بیگانگان را با صلح امام حسن علیه‌السلام مقایسه می‌کنند خوب است که نگاهی به مفاد این صلح نامه داشته باشند و شرایط آن زمان را نیز بسنجند.
۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
واکاوی دلايل و ضرورت‌های استکبارستيزی و مقاومت در برابر مستکبرين از نگاه قرآن
بهترين راه شناخت فرهنگ استكباري از ديدگاه قرآن شناخت چهره هاي شاخص مستكبران و روش و منش آنان از طريق خود قرآن كريم است و «ابليس» سردمدار بزرگ جبهه استكبار است كه براي نخستين بار اين علم را برداشت و پيشوايي مستكبران را بر عهده گرفت.
۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳
چرایی بایکوت رسانه‌ای رویداد بزرگ اربعین
رویداد‌های اسلامی مربوط به راهپیمایی بزرگ اربعین، در این روز‌ها نقل محافل گوناگون است. مقدمات این مراسم که ریشه در حب به امام حسین (ع) و تکریم ارزش‌های عاشورایی دارد، از مدت‌ها قبل تدارک دیده شده و کلید خورده است.
۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲
از ابن خلدون تا داستان مهاجرت های گسترده در دنیای معاصر
میلیونها انسان فقیر، شاهد ثروت و رفاه در کشورهای متمدن هستند، آنها از خود می پرسند چرا نباید به آن کشورها بروند تا راحت تر زندگی کنند؟
۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۶
سناریوهای استکبار برای پیاده‌روی اربعین
حرکت عظیم مسلمانان در اربعین، اقتدار مسلمانان را به رخ دشمنان اسلام خواهد کشاند، و اثرات آن اگر از قدرت نظامی بیشتر نباشد، کمتر نیست و زائرین عزیز ایرانی و غیرایرانی باید بیش از پیش متوجه تحرکات و شیطنت‌های دشمن در این مسیر باشند.
۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
سازمان ملل متحد ابزار غارتگری مکتب سرمایه‌داری
حجت الاسلام علیرضا انجم شعاع به بهانه روز ملل متحد، در یادداشتی به تحلیل نقش و جایگاه سازمان ملل و ساختارهای بین المللی در راستای تحلیل کلان از اسناد بین المللی، سند ۲۰۳۰، FATF، برجام، تحریم اقتصادی و سبک زندگی پرداخته است.
۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
چرا امام حسین ندای "یا اهل العالم" سر داد
پیاده روی اربعین ارتباطی ناگسستنی با نبوت دارد. زائر به زیارت نوه پیامبر می رود. زائر، لبیک به ندای آزادی خواهی، حق طلبی، عدالت، مبارزه با ستمِ امام حسین(ع) می دهد.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
نور خاموش نشدنی
امروزه بعد ۱۴۰۰سال جمله «فَوَ اللَّهِ لَا تَمْحُو ذِكْرَنَا»ی زینب کبری(س) در بنرها چاپ و در عمودهای مسیر نجف _کربلا در مقابل دیدگان میلیون ها نفرنصب می‌شود.
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
وقتی امام حسین(ع) مرا خجالت زده کرد
آقاجان چه می خواستید به من بگویید؟! می خواستید بگویید که خودتان هوای زائرتان را دارید؟! می‌خواستید بگویید که اگر یک قدم برای زائرتان برداریم می بینید و سریع پاسخ می دهید؟! آقاجان خجالت زده ام کردید تا به من بگویید زائرتان هیچ منتی بر هیچ کس ندارد؟! من که چیزی بر زبان نیاوردم. من فقط در فکر ناقص خویش ...
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
نقدی بر رفاقت‌های آزاد
رفاقت آزاد بیابان وسیع پر حادثه است که حدی و مرزی برای آن تعیین نشده و پایه‌های آن با تکرار ولخرجی ها، با رفتن به بازار، با پذیرفتن نظر جهت خرید کالا، با فست فود میل کردن و با مسافرت رفتن ها بنا شده است.
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۰
لاکچری شدن پدر و مادر به چه قیمتی
باکلاس و تک بودن برای برخی رؤیای شبانه و تلاش روزانه است، حتی پدر و مادرهای امروزی هم در این مسابقه خطرناک وارد شده اند.
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
شرط قیام امام زمان(عج)
کمبود یاران مومن و مجاهد همواره یکی از علل عدم جهاد و قیام ائمه بوده و در مورد امام مهدی(عج) نیز این مسئله صادق است.
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۱
از صبر چه می دانید؟
امام صادق ـ عليه السّلام ـ مي فرمايد: «صبر براي ايمان به منزله سر براي بدن است؛ همچنان كه اگر سر برود بدن هم از بين مي رود، اگر صبر از كف رود، ايمان نيز از كف مي رود».
۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
با انجام چه کارهایی بی حیا می شویم
امام صادق ـ عليه السّلام ـ به شاگرد خود «مفضّل» مي فرمايد: اي مفضّل، اگر حيا نبود انسان هيچ گاه ميهمان نمي پذيرفت، به وعده وفا نمي كرد، نيازها(ي مردم) را برآورده نمي ساخت، از نيكي ها برحذر بود و بدي ها را مرتكب مي شد.
۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳
سالمندان؛ سرمایه های ارزشمند زندگی/ تحکیم خانواده در گرو حضور پدر و مادر است
مهم‌ترین دستور اسلام احترام گذاشتن فرزندان به والدین و یاری رساندن به آنان است، لذا می طلبد تا قدر این دو نعمت بزرگ و ارزشمند را بیشتر بدانیم و در محبت به آن ها کمکاری نکنیم.
۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳
جایگاه "نذر فرهنگی" در رفع تبعیض و محرومیت آموزشی
دولت و نهادهای حمایتی در کمک به محرومان وظایفی دارند که شواهد نشان می‌دهد آن طور که شایسته است رسیدگی نمی‌شود. کم نشدن افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و بعضا افزایش آن در هر سال گواهی بر این مدعا است.
۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱
تعلیم مرئی، تربیت نامرئی
منظور از تربیت نامرئی یا نامحسوس، نهادن تأثیرات روانی و رفتاری مثبت بر دانش آموزان است؛ اما تأثیراتی که ناشی از سخنان و توصیه و پندهای معلم نیست و به عبارتی از جنس کلام نیست.
۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۳
ترویج اخلاق و فضیلت؛ رسالت کلیدی نظام تعلیم و تربیت
رشد فضایل و ترویج مکارم اخلاقی در نظام تعلیم و تربیت ، بی شک زمینه ساز و بسترسازِ استقلال فکری و عقلی می شود که به تعبیر امام راحل ما را در مسیر استقلال حقیقی کشور رهنمون می سازد.
۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۲
فلسفه عزای حسینی و عده‌ای که از آگاهی مردم واهمه دارند
با شروع ایام محرم و برگزاری جلسات عزاداری امام حسین( ع)، حمله‌ها برای منحرف کردن فلسفه عزاداری شدت گرفته و جریان‌های خاصی آروغ روشنفکری از خود سر می‌دهند تا با بوی به ظاهر خوش اما گندیده آن فضای جامعه را آلوده کنند.