بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰
هدف متعالى
حضرت زهرا(س) در خطبه فدكیه از اصل امر به معروف تعبیر به اصل «مصلحت عامه مسلمین» کردند «وَ الْاَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ مَصْلِحَةً لِلْعامَّةِ...».
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳
شاه کلید وابستگی‌ها!
وابستگی ابعادی دارد و سخت‌ترین و تقریباً لاعلاج‌ترین آن وابستگی فکری- فرهنگی است. علاج وابستگی‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی، تکنولوژیکی و حتی امنیتی وابسته به تصمیم مردم و مدیران در یک کشور است و حتی در بیشتر موارد، تصمیم یکی کفایت می‌کند.
۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
مطالبه‌گری عمومی اقتصاد مقاومتی مصداقی از امر به معروف و نهی از منکر
در اسلام امر به معروف و نهی از منکر دایره وسیعی دارد و شامل امور اقتصادی هم می‌شود. هر یک از ما باید در مورد اقتصاد مقاومتی مطالبه‌گری داشته باشیم هم از مسئولان و هم از همکارانمان و هم از اقوامان. باید از همه کسانی که می‌توانیم بر آنها اثر بگذاریم این مطالبه‌گری را داشته باشیم. این امر به معروف و نهی ...
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
تحصیلات عالیه جلوی "طلاق" را نمی‌گیرد
شاید در جامعه ما این گونه برداشت شود که "آمار طلاق در قشر تحصیلکرده کمتر است"در حالی که این صرفا یک حدس و خوش بینی ‌ساده انگارانه است.
۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱
شهرداری "چهره زنان" را تغییر می‌دهد
تفکری سودای شانزلیزه سازی تهران را در سر دارد؛ چرا که توسعه تجارت و صنعت گردشگری را در گرو تولید شهر عشاق بازتعریف کرده است.
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵
ای آنکه نداری سلیقه
هرجا جو زدگی و کج سلیقه بودن غالب شود مسیر انقلاب و انقلابی گری دچار اختلال جدی خواهد شد.
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
اهمیت حماسه تاریخی عاشورا و شعائر حسینی؛ چرا و چگونه؟
مباحث مختلفی در برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) مطرح است؛ از جمله عبرت‌های عاشورایی و حفظ شعائر حسینی که ضروری است خطبا و منبریان در بحث‌های مهم در ماه محرم و صفر به تبیین صحیح و دقیق آن توجه کنند.
۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۵
سالروز رحلت آیت الله طالقانی | "عبور از خود"
بسیارند کسانی که به هنگام کسب وجاهت اجتماعی و محبوبیت عمومی، خود را گم می‌کنند و در پیچ و ‏خم خودخواهی‌ها و «حبّ نفس» گرفتار می‌شوند، مرحوم ‏طالقانی از این گرداب گندیده هوای نفس رهایی یافته بود.
۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳
تشريح "پروژه نفرت"
نكته مهم خبر گاردين بلد كردن اسم يكي از مقدس ترين شهرهاي ايران بود؛ در حالی که توريست‌ها و مسافراني كه از كشورهاي مختلف به خصوص عراق به ايران مي‌آيند علاوه بر مشهد به شهرهاي ديگر ايران نيز سفر مي‌كنند.
۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۸
چرا رهبری مستقیماً در موضوع فساد ورود نمی کنند؟ / چرا رفتاری مانند امیرالمومنین با ابن هرمه ندارند؟!
از سؤالاتی که به بخش شبهه فارس رسیده این است که چرا رهبرانقلاب رفتاری مانند امیرالمومنین (ع) با ابن هرمه محتکر بازار اهواز ندارند؟ این سؤال دو بخش دارد؛ بخش اول مربوط به استناد به یک نقل تاریخی است و بخش دوم نتیجه‌ای که از این نقل تاریخی گرفته می شود.
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
مباهله به جای مذاکره
مباهله به ما می آموزد که همیشه مذاکره جواب نمی دهد و اسلحه زبان برای دشمن کارگر نیست.
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳
اجرای همزمان «تفرقه بینداز و حکومت کن» در ایران و عراق
چگونه زائران عراقی امام رضا (ع) یک‌شبه انسان‌هایی با انگیزه‌های جنسی معرفی می‌شوند یا زائران ایرانی امام حسین (ع) قاچاق‌چی مواد مخدر؟ چند ماه قبل سفیر انگلیس در ایران و سفیر انگلیس در عراق، به همراه هم، ملاقات های فراوانی در عراق برگزار کردند.
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴
غفلتی که نباید در "تنگه ابوقریب" می‌شد
واقعیت آن است که باید کوشید در نمایش جنگ، در کنار دلاوری‌ها و جان‌فشانی‌ها و ایثار‌ها، از ابعاد دیگر غافل نشد. هرچند منکر معجزات و اتفاقات خارق‌العاده و شگفت‌آور الهی در طول دفاع مقدس نیستیم.
۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵
هرکس دیگری جای رهبر انقلاب بود جور دیگری عمل می‌کرد
شاید هرکس دیگری به جای رهبر انقلاب بود، در موقعیت کنونی جور دیگری عمل می کرد و اشتباهات مکرر دولت را به رخ او می کشید و اثبات می کرد که ای دولت! این نتیجه انکار هزاران توصیه خیرخواهانه‌ای است که نشنیدی.
۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹
آیت الله سلبریتی
انگار این دوره و زمانه اگر با دوربین محشور باشی، زودتر فالوور دار می شوی و کامنت‌ها و لایک‌هایت میلیونی می شود.
۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
فضائل باب الحوائج امام کاظم(ع)
عبدالله قروي از پدرش نقل كرده گويد: محضر فضل بن ربيع رفتم، او در پشت بام نشسته بود، گفت: نزديك بيا، نزديك رفتم تا محاذي او شدم، گفت: به آن اتاق نگاه كن، نگاه كردم،گفت: چه چيز مي‏بيني؟ گفتم: ...
۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
پذیرش ولایت و ۱۸ مانع اجتماعی
اگر از معلمان و دانشمندان و سیاسیون تعهد بگیرند که هرچه دلشان خواستند بگویند اما درباره سه موضوع ظهور، عاشورا و غدیر صحبت نکنند، این اسلام طاغوت پرور می شود و هیچ حرکت رو به جلویی نخواهد داشت.
۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۲
از عصمت امیرمؤمنان تا انتصاب مدیر نالایق
گرچه حضرت علی(ع) دارای مقام عصمت بوده است، اما باید دقت شود که این بدان معنا نیست که حکومت ایشان نیز معصوم بوده است.
۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۱
از آثار رسیدگی به خویشاوندان تا نکوهش قطع رحم
كفر و فسق سبب سقوط حق خويشاوندي نمي شود، بلكه صله رحم در اين گونه موارد نيز امري پسنديده است و چه بسا موجب هدايت و نجات آنها از گمراهي شود.
۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
حافظه‌ تاریخی و راهکار تقویت آن در جامعه ایرانی
ناآشنایی و نداشتن فهم عمیق از حوادث، یا فراموش کردن آنها و دخالت ندادن آنها در تصمیمات حال و آینده به معنای اختلال در حافظه‌ی تاریخی است.